Jump to content

ben8

משתמשים רשומים
    10
  • Last visited

Everything posted by ben8

1. אם חושבים על זה לעומק , הוא באופן מודע הופך את עצמו לשנוא ע״י כל מי שלא אוהד מכבי וזה כשלעצמו שווה את האהבה שלנו אליו. שחקנים סרבים שחקנים מרגשים. הוא רק מבטיח את זה.
  2. משתלם למי? ולגבי הפדיון של הקניון , זה פדיון . הבעלים שמשכיר את החנויות לעסקים מקבל אחוזים בודדים . אם אנחנו מדברים נטו על פילנטרופיה של מיץ׳ , אז אין טעם לחפש היגיון כלכלי . מעבר לזה , שיתוף פעולה עם עיר אחרת שתביא אדמה , יתן רק זכויות לזמן מוגבל למועדון , זה בפירוש לא יהיה מתקן בבעלות מכבי. אני מניח שרוב הקבוצות בעולם שיש בבעלותן אצטדיון , זה מעידן אחר. זה כמו שלמכבי (האגודה) יש שטחים בצפון תל אביב. זו הייתה תקופה אחרת . מספרים אחרים. היום אני מניח שגם מועדונים אירופאים חזקים מערים מרכזיות היו מתקשים לממן בניה של אצטדיון פרטי מאפס בלי שיש איזה קרקע בבעלות המעודון משנים עברו.
  3. האדמה של קרית אליעזר מימנה בחלקה את האדמה בסמי.
  4. וקבוצת כדורגל זה לא נדל״ן. לפי מה שזכור לי סמי עופר עלה יותר מחצי מיליארד . לא שזה משנה , עלויות הקרקע שונות מהותית היום . ואני לא חושב שההשקעה יכולה להיות נמוכה יותר. הרי אם מכבי תבנה אצטדיון פרטי הוא יהיה לפחות בגודל של 30 40 אלף מקומות. תוסיף לזה חיפוש שטח לבנייה באזורים הכי יקרים בארץ ותקבל פרוייקט שבקלות (באמת בקלות) מגרד את המיליארד שקל.
  5. למה יש פה כאלה שחושבים שבניית אצטדיון פרטי יהיה בטוח הצלחה כלכלית למיץ׳ ולמועדון. לי נראה שפרוייקט שייגרד את המיליארד שקל מלמטה זה לא משהו שאפשר להקל בו ראש . ואנשים שכותבים - ״תוך 5 6 שנים נחזיר את ההשקעה ...״ ביטצ פליז. זה מספרים מפלצתיים. וזה עוד כשיש אצטדיון מודרני שהולם את המידות שלנו ובמקסימום יהיה במרחק של 15ק״מ ממנו (בלומפילד). והכי חשוב , גם אם מיטצ׳ ימצא את הקרקע ויחליט לפעול כמו בולדוזר . עדיין בישראל , ממלכת מריחת הזמן כשמדובר בבירוקטיה נדלנ״ית זה יקח לפחות 10 שנים. תשאלו כל אוהד של קבוצה בארץ שקיבל אצטדיון חדש בשנים האחרונות כמה זמן עבר מהרגע שהוחלט על הפרוייקט עד הרגע שנערך משחק. אני גם לא חושב שבניית מרכז מסחרי סביב האצטדיון זה עסק כל כך משתלם כלכלית(ביחס להשקעה העצומה של היזם) ז״א אין דוגמה לאחד כזה בארץ. באידיאל , בלומפילד נבנה לפי לוחות הזמנים ואנחנו מקבלים את האצטדיון הכי מרגש בארץ. ובנוסף איכשהו הכוכבים מסתדרים ולבסוף בונים את הפרוייקט המגלומני של בית לנבחרת ברמת גן עם 50 60 אלף מקומות (מה שלוזון דיבר/חירטט עליו). אם 50 אחוז מזה יקרה אז יהיה בסדר. מכבי צריכה להתעסק בהצלחה מקצועית על הדשא שלבסוף תניב הצלחה כלכלית דרך השבחת שחקנים.
  6. השופט הכי שנוא עליי בליגה. יותר מריינשרייבר , ורק ה׳ יודע כמה זה קשה. לא אשכח לו בחיים את המשחק באשדוד בגביע בעונה של סוזה. והקטע של התוספת זמן. זה כבר קרה מול חיפה יותר מפעם אחת. (רק כשאנחנו יותר טובים) . עוד לא ראיתי שופט שעוצר התקפה בשניה האחרונה של המחצית בלי שיש תוספת. נטו צומי.
  7. הקטע עם עם אוגו מבחינתי לפחות זה לא הברוטאליות של העבירות. זה נסבל עד גבול מסוים. אבל הגישה שלו כלפי השחקנים והשופטים אחרי שהוא ״מתאמן על לגמור קריירות״ זה מה שמרגיז. הוא לא מפספס הזדמנות לריב עם שחקנים. עושה עבירת רייכרט ובמקום להוריד את הראש ולשמוח שלא קיבל אדום , הוא עוד צועק על השופט עם תנועות ידיים של ערס מסריח. הקטע שאני גם לא מאשים אותו. יש במגרש שופט. הוא האחראי הבלעדי. ואם בן חיים היה נפצע (וזה בקלות יכול היה להיגמר גרוע) אז האשמה של השופט הייתה עוד באיפוק הבלתי נסבל בעבירה ובהתנהגות שלו מול גולסה . גם הקטע שאתה מרגיש שהשחקנים נרתעים ממנו וממש נמנעים להיכנס איתו לדחיפות אחרי שריקה. הזוי
  8. מלבד כשהיא משחקת מול מכבי , לא ראיתי משחקים של ב״ש. (אולי באירופית) אני מאזין קבוע לפודקאסט של ציון 3 . ויונתן הזכיר כמעט בכל פרק כמה הוגו אוברייטד וכמה הוא שחקן מלוכלך שבכל זאת מקבל כבוד מוזר מהשופטים. נראה לי תנסו ליזום שת״פ עם העמוד , יש מצב שזה יעלה את המודעות לגביי המזדיין.
  9. שווה הרכב בכל קבוצה בליגה . במיוחד בקבוצה כמו שלנו שזקוקה לשחקנים שיודעים לשחק מהר ובנגיעה.
  10. נראה לי זה השחקן שהכי רוצה אליפות העונה במכבי. כל משחק הוא רק מוכיח למה הוא היה ברמות הכי גבוהות כל כך הרבה זמן.
  11. הבן אדם אחראי ישיר לכמה מהרגעים הכי מאושרים שהיו למועדון הזה בהיסטוריה. לא בעשור האחרון , לא ב50 שנה האחרונות , בהיסטוריה. מבחינתי שירוויח את כל הכסף שבעולם. כל שקל מגיע לו. ובכל פעם שאיזה שמוק רק מעיז בכלל לערער על כך, תשלחו אותו ליוטויוב, הוא כבר יבין לבד כמה הוא מפגר. וכשמדברים על מה הוא הרוויח? תעשו חישוב אמיתי כמה אנחנו הרווחנו. לא צריך מחשבון בשביל לדעת שהחוב הוא שלנו ולא שלו.
  12. העזיבה של בוס לדעתי הייתה יותר מהותית. סוזה כבר נראה לי כמו היסטוריה רחוקה. אבל אני זוכר את עצמי בתקופה של בוס פשוט מתמוגג ממכבי. כל הקונספט הזה של תוך 5 שניות משיגים כדור, והויתור על קשר באמצע שגרם להתקפה שלנו להיות מפחידה עם מיליון הזדמנויות. גם במשחקים המאופסים בסוף העונה, ברוב הזמן נהנתי ממכבי כמו שלא נהנתי באף עונה. בטח שלא בעונה של פאקו, ששם באמת שלא היה לנו יריב על האליפות. הייתי שמח לראות את בוס שוב על הקוים.
  13. לא יודע למה... אבל יש לי הרגשה שחלק מהתחושה של זריקת הזין שהארגון נותן נעוצה בעובדה שמיץ נגס להם במכירות של המרצ׳נדייז עם כל החנויות והמבחר היחסית גדול ביחס לשנים קודמות.
  14. מה שהכי הפריע לי אצלו, זה שהוא עשה הכל במודע. ז״א כשפרימו או אחד מהדבילים התורנים מדבר , אני לוקח אותו כמו איזה דמות באיזה סיטקום גרוע. הוא אף פעם לא התיימר ולמען האמת הוא מקבל כל כך הרבה חרא מקולגות ועדיין ממשיך באותה הדרך , אז אני מניח שהעורכים אוהבים את מה שהוא עושה (וזה לא שיש לו הרבה אלטרנטיבות). איינשטיין , שאמור להיות על התקן של המבוגר האחראי(על התקן של רסקין שגם הפך לקקה גדול) בפאנלים שהןא נמצא בהם , זה שבעצם קובע איך הדיון יראה הפך להיות מישהו שאפילו אבי רצון היה אומר עליו שהוא מגזים. אתה רואה אותו מתחיל נושא עם ציניות בעיניים. הוא מדבר ואתה יודע והוא יודע שאין לו מושג על מה הוא מדבר וכל שאלה או אמירה שלו היא נטו בכדי לעורר ויכוח. הבן אדם צעק ״תתפטר״ יותר מאוהד מכבי בימים של לוני. והכי גרוע , היה צדקן מהזן הכי מגעיל״ לשמוע אותו מגן על התקשורת ועל התוכניות שלו כשמישהו עלה לשידור והעיר הערה , תמיד הרגיש לי כמו הדבר הכי גרוע שהוא יכול לעשות. הבן אדם הפך את הזלזול באינטילגנציה של המאזינים למקצוע. לעיתים הוא דיבר עם אנשים מאוד מעניינים ותמיד ידעתי שזה רק עניין של כמה שניות עד שהוא ידרדר את הדיון לדברים הכי לא רלוונטים . העיקר שיהיה אפשר לצעוק. והציניות, אפשר היה לגעת בה. שיהיה בריא
  15. השדרן הכי מרגש בכדורגל הישראלי. מצד שני , בשנים האחרונות , כשנתנו לו גם את האפשרות לפרשן , הוא איבד את זה. התוכנית ב103 וביציע , הוא אישית גרם לי להעביר ערוץ/תחנה בגללו. הבן אדם אפילו לא ניסה להראות שהוא ענייני , ולעיתים החיקוי שלו בבובה היה פחות קיצוני מהפרסונה שהוא באמת הציג. שיהיה בריא. אבל אני באמת לא מבין את כל מי שמספר טובות על העיתונאי שהוא היה.
  16. זכור לי גם שהיה קטע עם הסמל . בחלק הוא היה רקום ובחלק הוא היה כמו של ב״ש. אגב, כל מה שיש עליו סמל של אנדר אמור , לא יתכן שיגיע מפס ייצור שלא שייך לה. לא מדובר בחברת מדבקה שתסכים למהלך כזה.
  17. אני חושב שמכבי צריכה להציב כלל ברזל לגבי הפריטים שהיא תייצר. אסור שזה יראה כמו מוצר גנרי מאיזה מפעל סיני שמדביקים עליו משהו שמזוהה עם מכבי. המוצר צריך להיות עם הרבה פרטים קטנים כמו החברות הגדולות. ז״א , על כל כפתור או ריץ׳ רץ׳ צריך שיהיה את הלוגו. בנוסף לפחות כיתוב/פאטצ׳ נוסף על הפריט ושלא יראה אפטר מארקט. ברמת הקריאייטיב יש כל כך הרבה דברים מעניינים שאפשר לעשות . מהדורות מיוחדות של כל מיני משפטים שמזוהים עם מכבי . קו חדשני וקו וינטאג׳ עם הסמל הישן. ואם הכל יהיה ברמה גבוהה עם הרבה פרטים קטנים כמו שהחברות הותיקות עושות זה בהחלט יכול ליצור תקדים לקבוצות משווקים קטנים יחסית. הבעיה שאני מניח שבכדי ליצור אופרצייה כזאת שתייצר מוצרים באיכות גבוהה ולמעשה תהווה תחליף הולם לאדידס , זה מהלך שמצריך הרבה הרבה כסף. אי אפשר לעשות את זה בחצי כח. אם זה יראה כמו משהו שנעשה על הדרך , כנראה שבבלופילד החדש יהיו הרבה חולצות צהובות של קבוצות אירופאיות.
  18. הכל יקום ויפול על האיכות של המוצר. גם התמחור מאוד חשוב (לא יקר מידי, לא זול מידי). תיאורטית, המותג מכבי או mta בהחלט יכול להפוך למותג מצליח במושגים ישראלים. למרות שגודל השוק יכול להוות בעיה בכל מה שנוגע לעלויות הייצור . בחלומי אני רואה את מכבי בעוד שנים בודדות עם אצטדיון גדול וחברות קבע בבתים. ואז לכו תדעו... אולי גם מיץ׳ יצליח למכור מרצנדייז ליהודי העולם ואז השמיים הם הגבול מבחינה כלכלית .
  19. לחשוב שרח׳ הירקון היה עד לפני איזה 15 שנה איזור של זונות ונרקומנים ודירות שאף אחד לא רוצה לגעת בהן. היום אני מניח שזו רצועת הנדל״ן הכי יקרה בארץ. כנ״ל הכרם, נווה צדק , יפו באיזורים שקרובים לים. נכון, אין כמעט איזור בארץ שמחיר הנדל״ן בו בתקופה הזו לפחות הוכפל. אבל באיזורים האלה שקרובים לים , זה באמת פאקינג לקנות מניות של אפל ב2005. ואם יש איזורים שאני משוכנע שהמחיר שלהם רק יעלה בלי שום פרופורציה , אלו האיזורים האלה . לא שזה לא רלוונטי לישראלים דוברי עברית.
  20. לא רוצה שאף קבוצה שיש לה קהל גדול תרד ליגה או תתפרק. אין כמעט שום הנאה וריגוש לשחק מול קבוצות הליגה מלבד 4/5 קבוצות עם קהל. אז גם את זה נבטל לנו? מעבר לזה , לא רוצה שהפועל תרד ליגה , אני מעדיף מאבק אליפות מולם . לא היה מפריע לי שירדו לעונה אחת בשביל הדאחקה , אבל בלי לשים לב הם יכולים להפוך להפועל חיפה , ואני לא חושב שיש מישהו שמקנא במכבי חיפה וביריבות העירונית שלה.
  21. הקטע הזה של לשפוט את ג׳ורדי ע״פ מהלך ספציפי כזה או אחר, כאילו אין תמונה גדולה של 4 שנים . ועוד כשזה מגיע מאוהד מכבי . פרימולאנד זה כאן.
  22. ben8

כלכלה

ועומר מואב זו לא אידיאולוגיה חד צדדית? אני בכלל יוצא מנקודת הנחה שלכולם יש אג׳נדה , כולם מציגים את המספרים בצורה כזאת שתסתדר עם הדיעות שלהם . ואת כולם לא יזיק לשמוע/לקרוא, זה פותח את המחשבה ונותן לך אפשרות להבין דברים מכמה זויות ובכך מתגבשת לך לאט לאט הבנה/אמונה לגבי סוגיות בכלכלה. שוב, לא תשכנעו אותי, מי שמתעניין בכלכלה , זה בטח לא יזיק לו לראות מגש הכסף. בנוסף נזכרתי שבפודקאסט של גיקונומי יש פרק גם של רולניק וגם של מואב למי שמעוניין.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.