Jump to content

Yoadknux

משתמשים רשומים
    50
  • Last visited

Everything posted by Yoadknux

1. אהלן צריך טיפים איך להתנהל מול מוסך, האוטו שלי מתקרב ל-200,000 ואם בעבר טיפול 10,000 היה עולה 800 שקל היום כבר בכל טיפול יש איזה מיכל דולף או אגן שמן או שמן גיר שחור... איך אני יודע מתי מחרטטים אותי? מה נקרא זמן סביר להשארת רכב לטיפול - אתם בדרך כלל שמים את האוטו ונשארים במוסך עד שהוא יוצא? השארתי ביום חמישי את הרכב שלי לטיפול, יום ראשון המוסכניק דיבר איתי שאני אאשר את העבודה, והוא יהיה מוכן רק עד סוף היום (שלישי). הגיוני??
  2. מישהו הרגיש או שאני עדיין בג'ט לג?
  3. זה מצויין אבל מה היעדים? מה יחשב הצלחה? כי דווקא השקט היחסי של השנה האחרונה (מבחינת שיגורים ועפיפונים) היה בעיניי הצלחה
  4. מישהו יודע להגיד מה המטרה של המבצע? יש יעדים?
  5. שיחה פרטית או לא, התנצלות או להעיף. זו מנטאליות שאני לא רוצה במכבי והיא נוטה לחלחל מהאבא לבן
  6. מעניין לראות את כל הצדדים של אירופה במלחמה, מצד אחד פעלה אקטיבית להגנה על יהדות יוגוסלביה (נדרשה שוב ושוב ע"י הגרמנים והקרואטים להעברת היהודים בשטחים הכבושים וסירבה), מצד שני נראה שבאפריקה נהגו במדיניות אחרת
  7. אין סימטריה. בכפר קאסם חיילים הרגו ארבעים ומשהו אזרחים באופן מערכתי, בשתי הדוגמאות שהבאת אחד הסיע מחבל ועוד אחד רצח את הבוס שלהם. אתה מנסה לייצר פה את הסימטריה וזה דווקא ממש לא רעיון טוב במקרה של כפר קאסם. בכל מקרה הוצאת את ההערה שלי מהקשרה - רק רציתי שתדייק מאיפה הגיעו המחבלים, אתה ישר חיפשת להגיב "אה, אולי הפעם הם לא מכפר קאסם, אבל הנה שתי דוגמאות שכן, מה שכחת שהם ערבים וכל הערבים מחבלים"?
  8. העיקר שתיקנת. לא הייתי מעלה אירועי רצח מכפר קאסם בעבר כי זה לא יהיה לטובתנו
  9. שווה לשים כמה עשרות אלפי שקלים על תחת כרייה?
  10. אגיב לשאר הדברים בהמשך, אבל... יג וּנְתָנָהּ יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, בְּיָדֶךָ; וְהִכִּיתָ אֶת-כָּל-זְכוּרָהּ, לְפִי-חָרֶב. יד רַק הַנָּשִׁים וְהַטַּף וְהַבְּהֵמָה וְכֹל אֲשֶׁר יִהְיֶה בָעִיר, כָּל-שְׁלָלָהּ--תָּבֹז לָךְ; וְאָכַלְתָּ אֶת-שְׁלַל אֹיְבֶיךָ, אֲשֶׁר נָתַן יְהוָה אֱלֹהֶיךָ לָךְ. טו כֵּן תַּעֲשֶׂה לְכָל-הֶעָרִים, הָרְחֹקֹת מִמְּךָ מְאֹד, אֲשֶׁר לֹא-מֵעָרֵי הַגּוֹיִם-הָאֵלֶּה, הֵנָּה. טז רַק, מֵעָרֵי הָעַמִּים הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, נֹתֵן לְךָ נַחֲלָה--לֹא תְחַיֶּה, כָּל-נְשָׁמָה. יז כִּי-הַחֲרֵם תַּחֲרִימֵם, הַחִתִּי וְהָאֱמֹרִי הַכְּנַעֲנִי וְהַפְּרִזִּי, הַחִוִּי, וְהַיְבוּסִי--כַּאֲשֶׁר צִוְּךָ, יְהוָה אֱלֹהֶיךָ. יח לְמַעַן, אֲשֶׁר לֹא-יְלַמְּדוּ אֶתְכֶם לַעֲשׂוֹת, כְּכֹל תּוֹעֲבֹתָם, אֲשֶׁר עָשׂוּ לֵאלֹהֵיהֶם; וַחֲטָאתֶם, לַיהוָה אֱלֹהֵיכֶם. תסביר לי בבקשה מה אומרים הפסוקים הנ"ל מספר דברים אם לא "תכחידו את שבעת העמים האלו, אחרת הם ילמדו אתכם עבודה זרה, ואני לא אוהב את זה" וזה לא אירוע נקודתי - התקציר של ספר שופטים הוא "קיימתם את המצוות של X, עכשיו אתם סובלים, אשלח שופט ואז תחסלו אותם" תוסיף לזה את עמלק וזה כבר שמונה עמים שהתנ"ך קורא להם להשמדה, לא כולל נביאי בעל למיניהם שעל הדרך מוצאים את מותם בדרכים כאלו או אחרות...
  11. בוא נפריד בין דברים שהדת אומרת בספריה הקדושים לבין דברים שנעשים בשם הדת מבחינת הראשון - תקן אותי אם אני טועה - אבל בכל אחד מהספרים הקדושים של שלושת הדתות תמצא משהו כמו "אני אלוהים, ואני מצווה עליכם להרוג/להניס/להכחיד/... את X, כי X דחה אותי או מאמין באל אחר". - מסכים? עכשיו, בוא נלך לשני. דברים שנעשים בשם הדת הם ב-99% פנאטיות שקשורה בכוח/כסף/הטבע הרע של האדם. בשם הנצרות בימי הביניים, צבאות הסתובבו באירופה ובמזרח התיכון, תוך שהם הורגים, מתאכזרים, שודדים, אונסים, מענים אנשים שונים מהם. בשם האיסלאם חוטפים מטוס ומפוצצים אותו על 3,000 בני אדם. אבל "בשם X" זה סתם תירוץ, הטורקים לא רצחו את הארמנים בשם האיסלאם והנאצים לא את היהודים בשם הנצרות, זה פשוט רשע אנושי, וכל פעם מוצאים איזה משהו כתירוץ ללמה להיות רע. למה הרשע האנושי הזה לא הופיע ביהדות? לדעתי כי היינו מיעוט כל ההיסטוריה, אם הדת המרכזית באירופה הייתה יהדות דעתי האישית היא שבשם היהדות היו עושים את אותם הדברים המזוויעים.
  12. אתה מתנסח נהדר, והנאום יפהפה, אבל מי ביקש אותו? אני כמובן מסכים שבאופן יחסי יהדות היא דת פחות אלימה מהנצרות והאיסלאם. אבל היא לא קוראת להשמדה של אנשים מסוימים בשטחי ארץ הקודש, למשל עובדי אלילים? אליהו הנביא הדגול, שאנחנו משאירים לו כוס יין בכל שנה בחג הפסח, לא שחט 400 מהם במעמד הר כרמל? מה לגבי הכחדת זרע עמלק? צריך להיזהר מאוד מלקשר בין דת לעליונות מוסרית. בסוף כולם חושבים שהדת שלהם הכי טובה. אני בטוח שאם נחפש, נמצא גם באיסלאם וגם בנצרות דאגה לכלל וקריאות לשלום
  13. "הדת שלי יותר קדושה מהדת שלכם" קלאסי
  14. רק אלי גוטמן עם אבי נמני כעוזר מאמן יוציאו אותנו מהבוץ.
  15. בסוף יש פה שני צדדים. הצד שמעמיד פנים שהוא אינטלקטואלי וחושב והצד שמבין שהמצב לא פשוט וצריך להתגייס למען המטרה. הצד שטוען ביעני רציונל "החיסון עוד לא נבדק עד הסוף, לא הוכח שהוא מועיל, לא הוכח שהוא לא מסוכן". התשובה המדעית הכי פשוטה היא "נכון, אבל גם לא הוכח שלהידבק בקורונה זה יותר בטוח מלהתחסן לקורונה". מעבר למחלה הראשונית, מי אמר שאין השלכות ארוכות טווח להידבקות במחלה? עבורי התשובה המוסרית היא הנכונה, איך יוכיחו שהחיסון מועיל ולא מסוכן אם אנשים לא יתחסנו? אז מה, החיים שלי שווים יותר משל אחרים? אני בן אצולה שצריך שינסו את החיסון על ילדים חטופים באפריקה? אם אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שיש סיכון זהה בלהידבק בקורונה ולהתחסן בקורונה (אני חושב שלא, אבל נגיד), בפני כל אדם עומדות כיום שתי אופציות. או לא לעשות כלום ולצפות שמשהו ישתנה מעצמו, או להתחסן, מה שאולי ישנה את המצב. אני חושב שאנשים שלא מתחסנים הם אנשים טיפשים במקרה הטוב ואנוכיים במקרה הרע. עם זאת, אני מקבל אותם ואת ההחלטה שלהם. החלטות כאלו באמת נובעות ממי האנשים שנמצאים בסביבה שלך. אתה יכול להיות אדם חכם ומשכיל, אם ההורים שלך יגידו שהם לא מתחסנים והם לא מוכנים שתתחסן, אתה לא תתחסן. אם ראית איזה סרט קונספירציה בנטפליקס ויותר מדי הרצאות טד על זה שאוכלוסיית כדור הארץ גדולה מדי והחלטת בראש שזו הדרך לדלל את האוכלוסייה, אתה לא תתחסן. אם כל החברים שלך הם מהסוג המורד, כזה שלא מוצא את עצמו, ושואל שאלות "פשוטות ותמימות" במחשבה שאם לא נותנים לך תשובה פשוטה אז מרמים אותך, אז אתה לא תתחסן. אבל אני לא הולך לצאת החוצה ולדעת שאני מסכן את עצמי, ויותר גרוע, את הסובבים אותי, רק בגלל קונספירציות לא מוכחות.
  16. ברור. בבית של ההורים שלי בא טכנאי, אמר שהוא לא יכול לבד והוא מתאם לנו צוות שיגיע. התיאום החדש היה רק טכנאי אחד ששוב אמר את אותו הדבר. תיאום שלישי גם טכנאי אחד. בסוף הטכנאי הזה עבד כמה שעות (גם עזרנו לו הרבה להעביר את הסיב ולהשחיל אותו בבית) והצליח. לעומת זאת בדירה שלי באו שניים ובכלל לא חשבו על להעביר את דרך הארון תקשורת והתעלות, פשוט עשו חור בקיר החיצוני והעבירו משם ישירות את הסיב.. והשאירו לי חור בקיר אבל בדוגרי הכל עובד מצויין מאז
  17. אני עם סלקום כבר כמה חודשים, כמה הערות א. המתקינים שלהם לרוב עושים עבודה שכונה, סיכוי טוב שביום הגעת הטכנאי זה יגמר בקביעת מועד נוסף ב. באמת אני מקבל את החבילה בלי קשר לשעה ביום ובינתיים לא היה ניתוק אחד
  18. פורום שוביניסטי, בחורה אחת לא הזכירו חבובה תהילה מור ליגל מכביזה ויקטור ד"פ אורי מלול
  19. נראה לי שא"ח נבדק על זה אפילו בפוליגרף ויצא דובר אמת והזמין את א"ק להיבדק והיא לא הסכימה מצד שני המשטרה סגרה את התיק נגד א"ק בעקבות מחסור בראיות אני לא יודע מה האמת אבל אני בטוח שרומן שיקר ושא"ק שיקרה
  20. לדעתי זה שהוא אמר לאשתו ש-"ילדה נפלה בשירותים" כשבישרו לו שארע רצח בבית הספר - זה שהוא קישר ישר לשירותים בלי שיאמרו לו איפה זה בוצע - זה אינדיקטור די מחשיד זרק את המכנסיים ולהב הסכין שאיתו מסתובב בעבודה - למה? ושל מי טביעות הנעל הזרות? למה היו שיערות שמתאימות לדנא של א"ח בזירה? א"ק נשכה שוטר, אושפזה בבית חולים פסיכיאטרי, שותפה שלה בבית החולים אמרה שא"ק התוודתה בפניה שהיא רצחה את תאיר ראדה. אותה השותפה דרך אגב, התאבדה. איזה טירוף יא אללה
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.