Jump to content

Yoadknux

משתמשים רשומים
    50
  • Last visited

Everything posted by Yoadknux

1. בנימת האסטרטגיה, אני בעד התוכנית של בנט, לכבוש את הרצועה באמצע, להשאיר את צפון עזה איזור לחימה ודרום עזה הומניטרי, להטיל מצור על המחבלים עד שלא יהיה להם ברירה אלא לצוץ מהמנהרות כשהם כבר לא נושמים ובלי אוכל ובלי מים. אח"כ לעשות את הרצועה איזור מפורז בשליטה ישראלית-בינלאומית משותפת
  2. מסכים עם זה 100% בסופו של יום אנחנו יוצאים למלחמה כשהאויב הכי מסוכן בה הוא חיזבאללה. איראן ילחמו עד הפלסטיני, לבנוני ותימני האחרון לפני שהם יעשו משהו בעצמם. דרך אגב האסטרטגיה הכי טובה שלנו נגד חיזבאללה היא לרתום את צבא לבנון לטובתנו אבל אני לא מאמין שזה יקרה.
  3. לא יהיה פה פיתרון קסם. לא יהיה צה"ל שמכריע את חמאס תוך יומיים, לא יהיה גרעין דימיוני שיביא לסוף כל המלחמות. תהיה פה מלחמה ארוכה. היתרון ההיסטורי של צה"ל היה בצבא מול צבא. טכנולוגיה מול טכנולוגיה. זה לא המקרה כאן. אנחנו נלחמים נגד אויבים תתי-אדם שלא מעניין אותם להילחם בצה"ל, לא מעניין אותם לאתגר אותנו טכנולוגית, לא מעניין אותם להפיל מטוסים שלנו מהשמים. מעניין אותם רק דבר אחד: לפגוע כמה שיותר בעורף הישראלי. אין מנוס, צה"ל הולך להיכנס לעזה עם רגליים על הקרקע על מנת לעצור את השיגורים. ברגע שזה יקרה תיפתח המלחמה בצפון, 100%. וחיזבאללה יעשו את מה שחמאס עושים, רק עם טילים יותר מסוכנים. אם הכלכלה שלנו תקרוס - האויב ינצח. אם נהיה מפולגים מבפנים - האויב ינצח. אם לא נדאג לשמור על עצמנו - האויב ינצח. אל תתנו להם לנצח. תשמרו על עצמכם, תשמרו על הנחיות, ותנסו לשמור על שגרה כמה שאפשר. אני אוסיף ציטוט של נאצר מ-1967: "The battle will be a general one and our basic objective will be to destroy Israel." כולנו יודעים איך המלחמה הזו נגמרה. אנחנו נהיה חזקים ואנחנו ננצח.
  4. התחילה איזשהי פעילות, לא יודע אם "ה-פעילות" הפילו להם את האינטרנט, נכנסו עם טנקים, מניח שנשמע עוד בשעות הקרובות
  5. https://www.bbc.com/sport/football/67232925 התירו את החוזה של אל גאזי, שחקן הקבוצה. ב-7 לאוקטובר עשה שיתוף בטוויטר לתמונה שלו עם דגל פלסטין. כמה ימים אחרי פרסם עוד כמה דברים על כיבוש. מיינץ השעו אותו מהר מאוד והיום העיפו אותו מהקבוצה, למרות פרסום שלו מהיום שהוא "מגנה את שני הצדדים". אין מקום לסובלנות כלפי אנשים שמצדיקים רצח של חפים מפשע. ישר כוח מיינץ. בואו נתמוך בהם איך שאפשר. כוס אמא של סלטיק.
  6. איום בשעות הלילה מתימן בפעם השניה. תימן מכוונים לישראל ופוגעים במצרים
  7. אם נסתכל על הרקע של מלחמת ששת הימים, גם הייתה "תקופת המתנה" ב-13 במאי 1967 נשיא מצרים חימם את סוריה וטען (באופן שקרי) שמדינת ישראל מציבה כוחות בגבול הסורי ב-14 במאי כוחות מצריים עלו לגבול ב-19 במאי פונו כוחות האו"ם ב-23 סגר את מיצרי טיראן הדעה הרווחת בתקשורת הייתה שמצרים לא תפתח חזית עם ישראל כי היא הייתה עסוקה בתימן ב-26 במאי בכנס ערבי אקראי אמר נשיא מצרים, "המטרה שלנו היא להשמיד את ישראל" גויס כוח מילואים מסיבי בישראל - 260,000 התקופה הזו - בין 15 במאי ל-5 ביוני, היא זו שנקראה "תקופת ההמתנה" ומשם אנחנו יודעים מה קרה בשבוע. נזיין את חמאס בדרום נזיין את חיזבאללה בצפון ונזיין את איראן במזרח רק צריך תעוזה. זהו
  8. הקרדיט של העולם לא מעניין - ארה"ב מגבה אותנו וזה מספיק מצב החטופים לא משפיע על מתי להיכנס הכלכלה זה הדבר הכי בעייתי - 300,000 מגוייסי מילואים, עשרות אלפים בחל"ת, ילדים לא הולכים למסגרות (וההורים איתם בבית), עובדים זרים עוזבים - פגיעה משמעותית בענפי החקלאות והבנייה, שנת לימודים אקדמית נדחיתה
  9. אני שמח שהיא חזרה מהשבי, אבל באמת היו צריכים לחכות עם הריאיון ולתת לה זמן לעכל את מה שהיא עברה ולהבין מה מצב המדינה העולם עכשיו שומע "הם התייחסו אליי יפה, נתנו לי פיתה עם קוטג', ניקו את השירותים" כשבמציאות בעלה עדיין בשבי, כמעט שברו לה את הצלעות בחטיפה, שרפו להם את היישוב, ויש עוד כ-200 חטופים שלא בהכרח מוחזקים באותם תנאים
  10. הימורים מתי תתחיל הפעולה הקרקעית בעזה? יהיה עוד סוף השבוע? חודש הבא? בכלל לא?
  11. חבר'ה חלאס ימין שמאל, לא גמרנו את האירוע, יום אחד אין אזעקות בת"א וכבר אנשים תוקפים אחד את השני יש לנו עדיין פלישה לעזה יש לנו התמודדות עם חיזבאללה ופוטנציאלית יש לנו התמודדות עם איראן תשימו בצד את כל השיט הזה ואחרי שננצח במלחמה נדאג שהאשמים יקחו אחריות
  12. רעיון מעולה, ככה גם תהיה לנו נציגה ב-NBA (אני מניח שב-Eastern Conference)
  13. שלמיטב ידיעתי מעולם לא היינו בעימות עם תימן והם נמצאים 1,500 ק"מ מפה אז הפצצות אווירות סדירות לא נשמעות לי כמו משהו סביר. מצד שני, יש את הספינת על האמריקאית שאמורה להגן עלינו בדרך. חיזבאללה מהווים איום יותר גדול באופן משמעותי
  14. איזה דין וחשבון ללבנון? לבנון על הזין שלהם, חיזבאללה יותר חזק מצבא לבנון, אם המקומיים יעזו להתנגד הם פשוט יהרגו אותם, מה אתה חושב שמעניין אותם הבחירות הבאות? הם יכנסו עם טרוריסטים לפרלמנט הלבנוני וישתלטו עליו ונגמר סיפור
  15. ברגע שניכנס לעזה המערכה בצפון תתחיל. זה כמו שאמרנו לפני כמה חודשים "הסבב הזה הוא רק עם הג'יהאד האסלאמי, החמאס מראה איפוק"... ראינו איך זה עבד. תבינו, לכל הערבים האלו לא אכפת להחריב מדינות, לא אכפת להם להחריב את סוריה, את לבנון, את עזה והגדה, אם בתמורה זה יחליש את מדינת ישראל תהיה פה מלחמה, אי אפשר לברוח מזה, עדיף שלפחות נוביל אותה
  16. ומה בינתיים? אתה לא במצור? יש לך מאות אלפי תושבים מהדרום ומהצפון שמתארחים עכשיו במרכז, פליטים במדינה של עצמם יש לך 300,000 משרתי מילואים שנלקחו משוק העבודה, ילדים לא בבית ספר העורף נשחק, 3 אזעקות ביום בתל אביב, כל לילה תקרית בצפון ובגדה, אנחנו נסדקים מבפנים ורואים בממשלה כהססנית ואינטרסנטית הפלסטינים יסבלו לאט כמו שהם סובלים בכל סכסוך וזה רק יחזק את השנאה שלהם כלפינו. דעת הקהל תהיה עוד יותר גרועה כלפינו, אירועים אנטישמיים בחו"ל אני לא אסטרטג צבאי ולא אסטרטג מדיני, אבל אני הייתי מעדיף תגובה מהירה ולהתמודד עם ההשלכות, גם במחיר של עוד חזית. בשביל מה יש לנו צבא אם לא בשביל להילחם? בכל מקרה אני עומד מאחורי הממשלה וסומך על צה"ל לשמור על ביטחון אזרחינו
  17. אלו טילים בליסטיים שמשוגרים במרחק 1200 ק"מ, אני מניח שארה"ב קולטים, מנסים ליירט (כאן הצליחו), ואם לא אז קלע דוד מנסה ליירט בכל מקרה לא אומת האם באמת כוון לישראל
  18. ספינה אמריקאית יירטה טילים בים האדום, פוטנציאלית כוונו לישראל מתימן
  19. אני לא מסכים בכלל המצור וההפצצות מורידים משמעותית את הלגיטימציה הבינלאומית שלנו לפעולה מכריעה ונותנים לאויב עוד ועוד זמן להיערך/לברוח. לקח לי זמן להבין את זה אבל לדעתי הסיבה שמחכים היא כי מוודאים שארה"ב באמת איתנו בזה. איראן איימו שיגיבו אם נפלוש לעזה. אין לנו את היכולת להתמודד עם טילים מדרום, מצפון וממזרח בו-זמנית ללא נפגעים, ובגלל זה עושים הכל בתיאום עם האמריקאים. דוקטורינת הלחימה של חיזבאללה היא לאיים על העורף בטילים על מנת לגרום לצה"ל לפלישה קרקעית שם כל היתרון היחסי של צה"ל נעלם. זה לא כמו יום כיפור שבו היה צבא ישראל נגד צבאות סוריה וצבאות מצרים.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.