Jump to content

Yoadknux

משתמשים רשומים
  • Content Count

50
  • Last visited

• Days Won

4

5 Followers

About Yoadknux

• Birthday 09/08/1991

Contact Methods

• Website URL
    http://

Profile Information

Recent Profile Visitors

6,333 profile views
  1. בני 14 בדלי קרים בתגובה:
  2. אפשר תקציר של מה כל צד אומר בשביל שאני אדע האם לתמוך באוהד הפועל או לא?
  3. מופתע שאין דיון, מורה מרחובות נדבקה, יש עוד 2 מורות מאומתות שנדבקו ממנה + 2 תלמידים. משרד הבריאות מסרב לבדוק, אפילו שגורמים שונים, ביניהם עיריית רחובות, הגיעו להסדר עם קופת חולים מאוחדת לבדיקות רחבות באוכלוסיה. אח של אחד התלמידים גם נדבק. אם הוא הלך אפילו יום אחד לבית ספר ולחץ יד לחברים שלו, יש סיכוי שגם הם נדבקו. הידבקות textbook. כנראה לא רוצים להפריע לחזרה לשגרה
  4. אמת. חוק זה חוק, אי אפשר להסתמך על שיקול דעת אישי. אם חוק א' אומר שאסור ללכת לים, וחוק ב' אומר שאסור להסתובב בחוץ בלי מסכה, וחוק ג' אומר שאסור לחולה קורונה לצאת מבידוד, מה הופך חוק אחד ליותר חשוב מהאחר? כמובן ששיקול הדעת שלי אומר לי שחוק ג' הכי קריטי, אבל בשביל אנשים כמו ההיא שהלכה לעשות לק ג'ל והאשימה את יאיר לפיד, אולי שיקול הדעת אחר. אם תקנה מסוימת מפסיקה להיות רלוונטית, שהשלטון יעדכן אותה. יש כבר התרופפות, אומנם כולם מעלים השערות על חום, UV לחות וכו', אבל החום גם גורם לאנשים לא להסתובב עם מסכות. בבית ספר ברחובות נדבקה היועצת של הבית ספר שבאה במגע עם כל המורות ושתי כיתות, אבל לקחו שם פעולה נכונה וסגרו את הבית ספר לשבועיים הקרובים.
  5. חלאס להיות חכמים בדיעבד. לדבר על fine tuning לתנאי הסגר, של האם היה צריך 15% או 30% והאם הצעד הזה היה מתבקש והאם היה צריך לשחרר את המשק שבוע שעבר או לפני שבועיים, ולהגיד שטענתם את זה כבר אז, זה כמו לכתוב טור אסטרולוגיה ואז להגיד "הנה, רואה? צדקתי" במקרים של מגיפות עדיף להיות "אקסטרה זהיר" מאשר "מחושב ומנסה דברים". בסוף מה שקרה באיטליה, או בספרד, או באנגליה, או בניו יורק, יכל לקרות גם פה. ובשונה מהמדינות הללו, שכל אחת מהן היא בגודל עצום, עם מצבורים ענקיים של מערכת הבריאות, מדינת ישראל היא מדינה קטנה עם מערכת בריאות מעפנה אפילו בתנאים יומיומיים. אבטלה? נכון, אבל לא הייתה אלטרנטיבה. התוכניות היחידות שבהן היינו יוצאים גם מהקורונה וגם כלכלית בסדר הן לא פחות מהימורים, ואני שמח שמדינת ישראל בחרה לא להמר על חיי אדם במקרה הזה. הקוקסינלים שהפרו הנחיות והלכו לפארק הירקון? שילכו קיבינימט, אנשים שעושים תחרות עם עצמם אם הם יותר טיפשים או יותר אנוכיים
  6. אחי אתה מדבר פה על ההבדל בין האידוי ב-20 מעלות צלזיוס לאידוי ב-30 מעלות צלזיוס, אתה יודע להגיד לי האם הפרש לחצי האדים בין שני המקרים גדול מספיק בשביל להגיד באופן חד משמעי "נגיפים לא מתרבים בקיץ" כמו שרשמת בהודעה שלך? לדעתי (ואני לא בדקתי את הנושא), ההפרש בין לחצי האדים לא גדול מספיק. ואני גם לא חושב שהקרינת UV מהווה פקטור כאן... ובלי קשר, יש וירוסים שאופיינים לקיץ ויש וירוסים שאופיינים לחורף, זו לא דעה אלא עובדה, ככה שלהגיד "נגיפים לא מתרבים בקיץ" זה עובדתית לא נכון
  7. איזה פיזיקה בסיסית? אני בשנה האחרונה של הדוקטורט שלי בפיזיקה ואין לי מושג האם נגיפים מתרבים בקיץ או לא. ואם כבר, אז הנה קצת "ביולוגיה בסיסית": יש נגיפים שמעדיפים טמפ' נמוכות ויש נגיפים מעדיפים טמפ' גבוהות ולא יודעים כרגע איפה לקטלג את הקורונה מהבחינה הזו.
  8. רוכב אופניים איטלקי וגיבור לאומי, ג'ינו ברטלי זכה פעמיים ברצף במירוץ ג'ירו ד'איטליה במהלך 1936 ו-1937, וב-1938 זכה בטור-דה-פראנס, בהיותו בן 24. המלחמה שפרצה ב-1939 עצרה את הקריירה שלו. עם כיבוש איטליה ע"י גרמניה, ברטלי נקט בפעולות רבות לסיוע למחתרת האיטלקית ובהצלת יהודים. הוא עבד ביחד עם רשת שזייפה מסמכים ליהודים על מנת להבריח אותם. ברטלי היה רוכב מפירנצה לאסיזי (מרחק של כ-200 ק"מ), אוסף את תמונותיהם של יהודים שהתחבאו בעיר, ורוכב חזרה לפירנצה, שם הרשת הנוצרית ייצרה את המסמכים. לפי הערכות, הרשת הצליחה להציל כ-800 יהודים. במקביל, החביא במרתף ביתו משפחה יהודית ששרדה, ולפי אחד הסיפורים, קשר לאופניו כרכרה בה התחבאו פליטים יהודים והוביל אותה בעצמו לאלפים, כאשר בדרך אמר לשוטרים הנאצים שזו הדרך שלו להתאמן. לאחר המלחמה, הוא זכה שוב בג'ירו ד'איטליה בשנת 1946 ובטור-דה-פראנס ב-1948. ג'ינו לא נהג להתרברב על פעילותו במלחמה, וכאשר נשאל על כך, ענה - "על הטוב להיעשות, לא להיאמר. ומדליות מסוימות תולים על הנשמה, לא על המעיל". בשנת 2013, כ-13 שנה לאחר שנפטר, הוכר ע"י יד ושם כחסיד אומות עולם.
  9. האמת תמונה די מגניבה הלוואי היינו מסודרים ככה בהנפות פלקטים/דגלים
  10. הדבר הכי חשוב שיכול להיות בעונה המבלבלת הזו. כולם לעשות!
  11. זה שהוא לא מסכן אף אחד באופן ישיר זה נכון. אבל זה לא אומר שהוא לא מסכן את מצב ההסגר. זה שהוא נמצא מחוץ לבית לפעילות לא חיונית יכול להעלות שאלות - "למה הוא כן ואני לא". בכללי, ככל שאנשים יוצאים יותר מהבית, הם נותנים לאנשים אחרים לגיטימציה לצאת גם. מותר לרוץ? טוב בטח מותר לצאת להסתובב. מותר לצאת להסתובב? טוב בטח מותר לעבור בדוכן מיצים לקנות מיץ. מותר לקנות מיץ? טוב בטח מותר לשבת בפארק. מותר לשבת בפארק? יאללה אולי נפגוש מישהו שאני מכיר ונדבר. מותר לפגוש מישהו שאני מכיר? אז מה זה משנה נשב כמה חבר'ה אף אחד לא ימות. בסוף מי שמפר את ההנחיות צריך להיכנס לכלא. לא אכפת לי אם זה חילוני מתל אביב ערבי מיפו חרדי מבני ברק או אנערף
  12. הסתומים האלה. לפני כמה ימים בחדשות ראיינו מישהו שיצא לריצה, שאלו אותו איפה הבית שלו, ענה "במרחק 4 ק"מ, אבל אין מה לעשות", עם חולצה פתוחה, משקפי שמש, תלתלים, וחיוך תל אביבי...
  13. אני לא בדיוק מסכים. במגפות, המצב בבתי החולים הוא תמיד בדיליי למצב האמיתי, כי זמן הדגירה הממוצע של הוירוס הוא שישה ימים (כלומר: אחרי שישה ימים מתחילים להיות חולים). כלומר, כל אלה שזרקו זין בשבוע האחרון, רק בתחילת שבוע הבא יתחילו להשתעל ולהעלות חום. אני חושב שכל הערסים, זורקי זין, חרדים, ערבים - כל הנזק שהם עשו יצוף עוד שבוע-שבועיים.
  14. אני לא יכול להפסיק לחשוב על זה שהממשלה מתמהמהת יותר מדי. לא כיף לי המצב, אבל חייבים כבר סגר מאילת עד מטולה מהדקה הזו. הרי ממילא יהיה סגר, מה הם חושבים, שמהמצב הנוכחי מספר החולים פתאום ידעך? למה לבזבז זמן ולהעמיס עוד על בתי החולים? משרד האוצר תוקע הכל וחושב כאן ועכשיו, התחושה שלי היא שההססנות תעלה מחיר פי כמה וכמה (גם בנפש וגם כלכלית) בעוד שבוע-שבועיים.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.