Jump to content

Silvio

משתמשים רשומים
 • Posts

  3
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

1,661 profile views
 1. איזה עיקרון אחי? אני רואה פה WIN-WIN גם כסף וגם פחות קולה.
 2. אגב, בנושא של החוק הנורבגי. אחד החוקים המבורכים. גם ככה כנסת ישראל נחשבת לפרמלנט קטן (ביחס לכמות התושבים) בעולם ואז גם 18-36 מהם מקבלים תפקידים בממשלה ולא יכולים לקחת על עצמם פעילות פרלמנטרית. אני לא יודע מה המחיר של עוד 20 ח"כים אבל נראה לי שברמת המדינה אפשר לספוג את זה לטובת ניהול טוב יותר. אם זה כלכלית כל כך יקר, שיצמצמו במשכורות של עצמם (הצחקתי את עצמי). מה שכן ביזיוני בעיניי זה כמות השרים, זה פשוט מגוחך. כולם רוצים תפקיד וכמעט כל אחד יכול לגרום להפלת הממשלה אז כולם מקבלים. לפיד טעה כשביקר את החוק הנורווגי אז. אבל הוא דיבר מפוזיציה, כמו כל האחרים ובמיוחד ביבי, שהוא מלך הפוזיציה. הוא גם ביקר (בצדק) את כמות השרים. ומה עושים עכשיו בליכוד? מבקרים את כמות השרים(בצדק) ואת החוק הנורווגי(פוזיציה).
 3. גם על הסיגריות לא אכפת להם מהבריאות שלנו? יש מצב. אבל גם אם כן, אז לפחות אפשר לתרץ את זה כלכלית. אנשים שמעשנים חולים יותר בסרטן ריאות וחלק מההוצאות שלהם מתגלגלות אל המדינה, אז מביאים את הכסף מהמיסים. את אותו דבר, לדעתי, סבבה גם להגיד על קולה (מעשן כיום ומכור לקולה לשעבר, שותה היום פעם בשבוע נגיד). אי אפשר בבת אחת להוציא משהו מהחוק. אני חושב שבמקביל להעלת מיסים היו צריכים לתת התראה של 5-10 שנים עד שזה הופך ללא חוקי. הרבה מאוד אנשים רגילים לזה יותר מדי. בנוסף יש גם תעשייה שלמה שזאת הפרנסה שלה. צריך לעזור להם לנתב את התעשייה למשהו פחות מזהם ומעפן חד"פ.
 4. לקח לי כמעט שלוש שנים, סוף סוף ראיתי ברצף מההתחלה עד הסוף. הסדרה השנייה הכי טובה בהיסטוריה (זה בגדר חטא אבל לפרקים הרגשתי שהיא מספר אחת), עוברת בקלות את מבחן הזמן, המשחק אמין בטירוף וכל דמות בצבע (אחחח פרופ ג'ו, רולס וג'ימי פאקינג מקנולטי). לא יודע מי זה האידיוט שכתב את התגובה הזאת אבל אין לו מושג
 5. אשכרה הפנדל היה 2 מטר ממנו והוא היה כזה נחרץ שאין. מזל שיש ואר
 6. אבל לא ענית על השאלה. אולי לא הבנתי אותך. בפסקה השנייה אתה מתאר את המצב הקיים(ראש הממשלה סחיט - זה כבר קורה עם ביבי, ועם עוד הרבה ראשי ממשלה שקדמו לו), כל ראש ממשלה בישראל יודע שאם מחר הקואליציה שלו מתפרקת יש סיכוי לא רע שגם הכנסת תפוזר ובעצם הממשלה שלו תהפוך לממשלת מעבר. איך להוסיף פה הגבלת קדנציה הופך את העסק לעוד יותר מסוכן? יש לך דוגמא למשהו שעלול לקרות?
 7. אז כנראה שהערכים שלו (הבחור שהגבת לו בהודה שציטטתי) שונים משלך, ולכן הוא בחר טוב בדיוק כמוך, כי הוא בחר לפי הערכים שלו.
 8. מי קבע שאלו הקריטריונים שהופכים חבר כנסת לראוי או לא ראוי? אתה מדבר על כלים אובייקטיבים למדידת טיב ההתנהלות של חברי הכנסת. מה הם אותם כלים? איך אתה יכול להבטיח שהם תקפים?
 9. חחחח רגע אחד יש פה בכי על ההתנשאות (לא אתה, קמחי וקצת קרישי), רגע אחרי זה אתה מגיע עם ההודעה הכי מתנשאת בכל הנושא הזה. תמשיכו לחשוב שיש צד אחד שצודק וצד שני שטועה ולא להבין שפשוט יש תפיסות מנוגדות.
 10. תשמע אני לא מאמין שאתה גורם להגן על פוליטיקאי אבל לפיד בהחלט מדבר(לפעמים גם קצת יותר מדי). הטיקט הראשוני שלו בכלל לא היה נגד ביבי, הוא שמח להכנס איתו לממשלה. הטיקט שלו היה נגד המפלגות החרדיות(נישואים אזרחיים, לימודי ליבה, הפסקת סחטנות סקטוריאלית וכו'), הוא פאקינג לא הסכים להכנס לממשלה עם חרדים ובלי בנט(ביבי הימני הגדול רצה אנשים שלא יפריעו לו למשא ומתן עם הפלסטינים ולא אהב את האתגר שבנט הציב לו). מאז הרבה מים עברו בנהר, יאיר הבין שהבעיה האמיתית היא הברית של ביבי עם החרדים ומאז הוא סימן אותו, אפשר גם לומר שיאיר הבין שהוא לא יוכל לצמוח ולהפוך לראש ממשלה כשביבי עוד בעניינים. חוץ מזה? אני מעריך שיאיר וביבי מחזיקים דעות די דומות ברוב הנושאים, דעות שלרוב גם תואמות את תפיסת העולם שלי. שניהם לא חפים מטעויות ויש לי המון ביקורת כלפיי יאיר לפיד, אבל הוא לפחות לא ראש הממשלה כבר מעל עשור רצוף והוא גם לא פתח עדיין במלחמה נגד חצי מהסקטור הציבורי בארץ וגם, הוא לא מואשם בכתב אישום, לפחות עדיין. אני אישית לא סובל את ביבי ומת שיעוף, אבל גם לא מזלזל בכל מי שכן אוהב אותו ועדיין מאמין בו. בסוף, פעם הבאה שתתרגש מאמירה מתנשאת של שמאלנים או תשתמש בביטוי כמו ישראל השנייה, תזכור את הרגע שבו אתה בעצמך זלזלת בדעה ותפיסה של אחרים.
 11. אל תגזים. זה במקרה הטוב wishful thinking והם יגלו תוך יום יומיים, במקרה הרע הם דוברי אמת וכולם בריאים.
 12. הצבעת לו פעם/שקלת את זה ברצינות? הוא לא פתאום התהפך. זה היה מהלך מאוד מחושב, הוא ראה שהוא עומד להימחק מהמפה הפוליטית אז הוא מצא לעצמו נישה חדשה.
 13. תודה מראש לכל הצדיקים
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.