Jump to content

Silvio

משתמשים רשומים
    3
  • Last visited

Recent Profile Visitors

1,727 profile views
  1. Silvio

Fifa 20

אני די בטוח שגם שנה שעברה התבאסת. לא מבין למה קנית שוב.
  2. אבל מי אמר שהבחירות הן דיכוטומיות דווקא בין ימין לשמאל? אולי הן דיכוטומיות בנוגע ל"ראש ממשלה עם כתבי אישום יכול לכהן כראש ממשלה"? אולי בעד יהודית מול דמוקרטית? בפועל זה מורכב פי מיליון. מספר יפה של אנשי ימין לא רוצים את ביבי כראש ממשלה. כל ניסיון לשטח את זה לימין מול שמאל (או לרק ביבי מול רק לא ביבי) מפספס את המורכבות הכללית.
  3. יש מצב שהוא השתווה לאבי נמני במספר ההופעות במכבי? אגדה.
  4. למשחק של פריז נגד סיטי. מה הדרך הכי אמינה וזולה לעשות את זה?
  5. לשטח במובן של לכבוש את עזה תוך כדי שמתים הרבה חיילים בלחימה ואזרחים מרקטות? להטיל פצצות ולהרוג 2 מיליון פלסטינים וכמה עשרות אלפי אזרחים זרים?
  6. איזה עיקרון אחי? אני רואה פה WIN-WIN גם כסף וגם פחות קולה.
  7. אגב, בנושא של החוק הנורבגי. אחד החוקים המבורכים. גם ככה כנסת ישראל נחשבת לפרמלנט קטן (ביחס לכמות התושבים) בעולם ואז גם 18-36 מהם מקבלים תפקידים בממשלה ולא יכולים לקחת על עצמם פעילות פרלמנטרית. אני לא יודע מה המחיר של עוד 20 ח"כים אבל נראה לי שברמת המדינה אפשר לספוג את זה לטובת ניהול טוב יותר. אם זה כלכלית כל כך יקר, שיצמצמו במשכורות של עצמם (הצחקתי את עצמי). מה שכן ביזיוני בעיניי זה כמות השרים, זה פשוט מגוחך. כולם רוצים תפקיד וכמעט כל אחד יכול לגרום להפלת הממשלה אז כולם מקבלים. לפיד טעה כשביקר את החוק הנורווגי אז. אבל הוא דיבר מפוזיציה, כמו כל האחרים ובמיוחד ביבי, שהוא מלך הפוזיציה. הוא גם ביקר (בצדק) את כמות השרים. ומה עושים עכשיו בליכוד? מבקרים את כמות השרים(בצדק) ואת החוק הנורווגי(פוזיציה).
  8. גם על הסיגריות לא אכפת להם מהבריאות שלנו? יש מצב. אבל גם אם כן, אז לפחות אפשר לתרץ את זה כלכלית. אנשים שמעשנים חולים יותר בסרטן ריאות וחלק מההוצאות שלהם מתגלגלות אל המדינה, אז מביאים את הכסף מהמיסים. את אותו דבר, לדעתי, סבבה גם להגיד על קולה (מעשן כיום ומכור לקולה לשעבר, שותה היום פעם בשבוע נגיד). אי אפשר בבת אחת להוציא משהו מהחוק. אני חושב שבמקביל להעלת מיסים היו צריכים לתת התראה של 5-10 שנים עד שזה הופך ללא חוקי. הרבה מאוד אנשים רגילים לזה יותר מדי. בנוסף יש גם תעשייה שלמה שזאת הפרנסה שלה. צריך לעזור להם לנתב את התעשייה למשהו פחות מזהם ומעפן חד"פ.
  9. לקח לי כמעט שלוש שנים, סוף סוף ראיתי ברצף מההתחלה עד הסוף. הסדרה השנייה הכי טובה בהיסטוריה (זה בגדר חטא אבל לפרקים הרגשתי שהיא מספר אחת), עוברת בקלות את מבחן הזמן, המשחק אמין בטירוף וכל דמות בצבע (אחחח פרופ ג'ו, רולס וג'ימי פאקינג מקנולטי). לא יודע מי זה האידיוט שכתב את התגובה הזאת אבל אין לו מושג
  10. אשכרה הפנדל היה 2 מטר ממנו והוא היה כזה נחרץ שאין. מזל שיש ואר
  11. אבל לא ענית על השאלה. אולי לא הבנתי אותך. בפסקה השנייה אתה מתאר את המצב הקיים(ראש הממשלה סחיט - זה כבר קורה עם ביבי, ועם עוד הרבה ראשי ממשלה שקדמו לו), כל ראש ממשלה בישראל יודע שאם מחר הקואליציה שלו מתפרקת יש סיכוי לא רע שגם הכנסת תפוזר ובעצם הממשלה שלו תהפוך לממשלת מעבר. איך להוסיף פה הגבלת קדנציה הופך את העסק לעוד יותר מסוכן? יש לך דוגמא למשהו שעלול לקרות?
  12. אז כנראה שהערכים שלו (הבחור שהגבת לו בהודה שציטטתי) שונים משלך, ולכן הוא בחר טוב בדיוק כמוך, כי הוא בחר לפי הערכים שלו.
  13. מי קבע שאלו הקריטריונים שהופכים חבר כנסת לראוי או לא ראוי? אתה מדבר על כלים אובייקטיבים למדידת טיב ההתנהלות של חברי הכנסת. מה הם אותם כלים? איך אתה יכול להבטיח שהם תקפים?
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.