Jump to content

Silvio

משתמשים רשומים
  • Content Count

3
  • Last visited

Recent Profile Visitors

1,477 profile views
  1. אם אני לא טועה, היא מגיעה מבית די עשיר(וגם חטפה על זה בראש במהלך המחאה).
  2. אחי, כל העסק עם דאעש ממש לא עבד ככה
  3. בתור אחד שיצא לו להתקל בשוטרים חארות שמתנהגים כמו עבריינים ועושים מה שבזין שלהם(וגם מערכת משפט בירוקרטית יבשה ודי שמה זין), לא בכדורגל במקרה שלי, יכול לומר שרמת האמון שלי במשטרה (ובמערכת המשפט לצורך העניין) ירדה. היא גם ככה זכתה לאמון נמוך ממני לפני. אבל לקחת לה את כל הלגיטימציה זה לחתור תחת הדמוקרטיה, כי בלעדיה אי אפשר להמשיך להיות דמוקרטיים. אם כבר צריך שתהיה דמוקרטיה או לא זה דיון אחר, אבל לכאורה זה לא הכיוון של ביבי כרגע. בכל אופן, אני לא מאמין שאחרי 10 שנים בשלטון רק עכשיו הוא מתעורר על זה. 10 שנים לא ראית מה קורה במשטרה ובמערכת המשפט? רק כשזה נהיה פרסונלי אתה מתחיל להגיב? אני לא יודע אם אני ימין או שמאל, או אפילו מבין עד הסוף מה הכוונה בזה, אבל אני יודע שאני מזמן לא מאמין לו. גם לא לרוב הפוליטיקאים האמת. זה כבר מזמן רק משחק בשבילם, מי יחזיק ביותר כוח.
  4. רק תיקון קטן, מי שאובחן היום ככל הנראה נדבק לפני שבוע, שכן אצל רוב הנבדקים תקופת הדגירה היא של 2-7 ימים.
  5. אני מאמין שהוא פועל בצורה פוליטית ומחושבת לחלוטין, הוא זיהה שהקהל של הדמות שהוא הריץ עד לשנים האחרונות הולך וקטן ומיתג את עצמו מחדש כימין חילוני. המהלך נגד ביבי נובע מהצורך לשנות את המשוואה הקיימת, של רק ביבי מול רק לא ביבי ולנסות למתג את עצמו כרלוונטי לראשות הממשלה. אני באמת לא חושב שיש פה איזה משהו מהפרקליטות, אבל צריך להאמר שאני גם לא מאמין שיש איזשהי הוראה מגבוה נגד ביבי בפרקליטות. מצד שני אני גם לא חושב שהוא עושה את זה ממניעים אידיאולוגיים, ממש מעניין לו את הביצה איזה אישומים יש נגד ראש ממשלה. לחוקק חוק פרסונלי זה לא במקום. ניצול מוחלט של יכולת כמחוקק במטרה לשימוש בחוק לאמצעים פוליטיים בלי הצדקה. אם לצורך העניין ביבי לא היה בסיפור והיו מחליטים לחוקק חוק שכזה בכל מקרה, הייתי מקבל ואפילו מתחבר, אבל כשזה פרסונלי ופוליטי זה לא מריח טוב. מיותר לציין שזה נכון גם לגבי החוק הצרפתי שרצו לחוקק כדי להגן על ביבי.
  6. אני מסכים איתך ממש, אבל אני חושב שזה נובע מתוך אינטרס פוליטי ולא בגלל חוסר יכולת לבסס עמדה בכל נושא. הוא מנסה לקושש קולות מהימין (לא יעבוד לדעתי, מי שמצביע ימין לא ישתכנע פתאום, ראינו כבר ב2 מערכות בחירות) אבל מצד שני הוא המנהיג של השמאל, כלומר המתמודד שאנשי השמאל מעדיפים לראות בשלטון כרגע - ולכן לא יכול להגזים עם עם ההתבטאויות שלו, אז בשילוב עם החוסר המוגזם שלו בכריזמה תקשורתית יוצאת תחושת אי נוחות מהראיונות והנאומים שלו. ממש לא מתאים בעיניי לנהל ולהוביל את המדינה. מצד שני, ביבי שעסוק כל היום במה חושבים אומרים עליו, שעל הראש שלו יש 3 כתבי אישום שאלוהים יודע איך יצא מזה. מה שבטוח, התחושה איתו היא שהוא ישרוף את המדינה לפני שיוותר על התפקיד. זה לא בהכרח אומר שהוא עושה את זה ממניעים אגואיסטיים, יש סיכוי באמת גדול שהוא מאמין שהוא עושה טוב למדינה (והאמת שיש סיכוי לא רע שהוא באמת טוב למדינה), אבל עצם העובדה שהוא מוכן לשרוף הכל קצת מלמדת על הגישה ההיסטרית שלו שבוודאי פוגעת לו ביכולות. בסופו של יש לו יכולות פנומנליות, אבל לא ברור אם הוא משתמש בהם כדי להיות מנהיג יותר טוב למדינה או כדי להיות פוליטיקאי טוב יותר. בכל מקרה, המצב די מבאס, שאלו הם המתמודדים, אני לא נכנס בכלל לאנשים שהם מחוייבים לתת להם להיות בעמדות מפתח כדי שהם יוכלו להוביל. אני מתעודד מזה שהמצב בשאר המדינות גם לא כזה טוב והבעיה אולי טמונה בצורת ההתארגנות, מדינה, ולא באנשים עצמם.
  7. לינק לשידור למשחק היום לטובת השוהים בחול?
  8. ריקן פשוט זוועה, כל נגיעה שלו בכדור זה איבוד או מסירה שלא מקדמת. משחקים קצת יותר טוב במחצית השנייה.
  9. וואלה, לא יודע מי יותר חצוף. שמאלנים שמנסים להגיד לימנים איך לנהל את המפלגה שלהם ולהדיח את הסיבה המרכזית לכך שהימין בשלטון ב10 שנים האחרונות. או שהימנים, שאומרים לימנים אחרים, שלא מסכימים עם הדרך של הימין הים(הדרך של המנהיג בתכלס) ומנסים לשנות את זה על ידי הצבעה למפלגות אחרות, שהם לא ימנים. בכל הנוגע לויכוחים בין ימנים לשמאלנים התמונה עוד יותר מצחיקה - כל אחד מהם בחר נראטיב שמתאים לו יותר ואתם מדקלמים מסרים ומתנסחים כאילו זה בכלל ויכוח לוגי ויש פה מקום לטיעונים רציונליים.
  10. לאן המדינה הזאת מתקדמת בדיוק?
  11. די כבר עם השקר הזה! בשמאל יש הרבה נבחרים עם עמדות מאוד ליברליות. כן, זה לא כיף לשמוע את זה בתור ליברל, אבל רוב הערכים הליברלים (או בו נקרא לזה בשם שאתה קראת: לדגול בלתת לאחרים חופש לחיות כראות עינהם) מקודמים על ידי השמאל. לרצות שתפעל לי תחבורה ציבורית גם בימי חג ושבת, זה לא שנאה. הרצון שלי ושל אנשים להתחתן, זה לא שנאה (זה רצון מטופש בעיניי באופן כללי אבל זה כל היופי - שכל אחד יעשה מה שבא לו). הרצון שלי ושל אנשים לצרוך איזה סמים שהם רוצים, זה לא שנאה. לרצות להפסות לשלם קצבאות לחרדים, זה לא שנאה. ברור לי גם שיש מועמדים מהימין שדוחפים לדברים כאלו, פייגלין למשל, אבל הבעיה איתו שחוץ מערכים ליברליים הוא קידם גם ערכים ימניים קיצוניים, למה לעזאזל הוא היה צריך לדחוף את כל הקטע עם הר הבית? מה ליברלי בלרצות לקבל ריבונות על כל השטחים הפלסטיניים? אם היה מקדם רק ערכים של ליברליים, הייתי מצביע לו, אבל לצערי לא כך היה. גם שרן השכל אחלה, אבל חסרת כוח לחלוטין בליכוד, לצערי. אני מסתייג ואומר שבתחומים כלכליים אני לא מבין ואני לא נכנס אליהם. אבל, להגיד שאין כוח ליברלי בתחומים לא כלכליים זה לא נכון.
  12. ממה התאכזבתי כשהצבעת עבודה? למה הקווים האדומים בקשר למרץ? בגלל האידיאולוגיה או בגלל שהם לרוב חבורת מנותקים?
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.