Jump to content

סתם סטלן

משתמשים רשומים
    9
  • Last visited

Everything posted by סתם סטלן

1. אני לא אוהד הפועל, אל תדאג ולא התכוונתי ללקק לאף אחד האמת שעד לפני שלושה שבועות בכלל לא ידעתי להבדיל בין הארגונים ולא ידעתי בכלל שיש סכסוך. אבל אז הגעתי לשני המשחקים הראשונים בגביע הטוטו, וממש התבאסתי ממה שראיתי שם. האוטראס באמת שניסו להקים גוש עידוד, אבל זה פשוט לא זה, ואין בכלל מה לדבר על התפאורה. אחרי שני המשחקים האלו התחלתי לקרוא קצת והבנתי שיש סכסוך בין הארגונים, וגם הבנתי שהמשמעות שלו על האווירה ביציע השנה תהיה גדולה
  2. ברור לי שהם עושים את המקסימום, ואני לא בא אליהם בטענות כתבתי את מה שכתבתי מתוך תסכול ותווה שאולי הדברים שלי יעזרו, וגם יראו להם להבין שגם אלו שלא חברים בארגון מודעים לכמה שהם חשובים לקבוצה
  3. הוא לא הצהיר שיהיה רק זר אחד, הוא אמר ששבוע הבא נשחק רק עם זר אחד, ואני מניח שזה בגלל שאי אפשר להנחית זר כמה ימים בודדים לפני משחק ראשון בליגה. אחרי שהם יתאמנו קצת עם הקבוצה כבר יתחילו לשתף אותם (אני מניח שכבר מהמחזור השני) את מאיוקה הוא לא סופר כזר כי זה שחקן שעלה מהנוער ולא באמת מצפים ממנו לתת את מה שמצפים ששחקן זר יתן
  4. בעוד שבוע מתחילה עונה חדשה, ובניגוד לעונות קודמות אנחנו פותחים את העונה בלי ציפיות גבוהות מדי, ועם הרבה שחקנים צעירים שעלו מהנוער בסגל. העונה הזו צפויה להיות מיוחדת מבחינתי, כי כבר הרבה זמן אני לא זוכר שהתחלנו עונה עם כלכך הרבה ישראלים וכלכך הרבה שחקני בית בהרכב ובסגל. הייתי בשני המשחקים הראשונים בגביע הטוטו, וזה ממש לא הרגיש כמו פתיחת עונה, יותר כמו סיום עונה. כל מי שנכנס ליציע ישר שם לב שהנוכחות של השחקן ה-12 חסרה גם בעידוד וגם בתפאורה ביציע. אני כותב את המילים האלו כי בעונה כמו זו, שלדחיפת הקהל יהיה חלק משמעותי בהצלחת הקבוצה (עוד יותר משנים רגילות, בגלל הסגל הצעיר), תפקיד השחקן ה-12 חשוב מאין כמוהו. אני מבין שיש בעיות ביציעים, ושחרם המנויים באמת היה המוצא האחרון, אבל הייתי רוצה לבקש שתעשו מאמץ אחרון להגיע לפתרון כלשהו למצב שנוצר. נסו לפנות להנהלה, למי שצריך, ולהגיע לאיזושהי פשרה (בלי להתפשר כמובן על הבריאות שלכם) כי אתם חשובים לקבוצה והקבוצה חשובה לכם. אני מבין שההנהלה לא מתייחסת אליכם כראוי, אבל אל תשכחו שהנהלות מתחלפות (ובקצב די מסחרר אצלנו) אבל הסמל (ואני לא מדבר על נימני) והאוהדים נשארים. ראיתי השבוע כמה סרטונים משנים קודמות, בין השאר את הסרטון מאותו הדרבי שרץ כאן בפורום (הובלנו 2-0 אחרי 4 דקות), והעוצמה של הקהל באותם סרונים מדהימה. ברור שדרבי זה דבר יוצא דופן, אבל יש לי הרגשה שהשנה גם אם נוביל 4-0 אחרי עשר דקות לא תהיה כזו אווירה ביציע. אחת העונות שהכי זכורות לי כאוהד היא עונת 2000/01. באותה עונה, בערך באמצע הליגה, אחרי שכבר ידענו שאליפות לא ניקח, משהו התעורר פתאום בקהל ובקבוצה. הקהל התחיל לעודד בכל מצב, והקבוצה נתנה הצגות על הדשא שכללו שביעיה מול בית"ר, עשיריה מול רשל"צ, ועוד כמה חמישיות (וכמובן ה- 4-0 מול הפועל חיפה יום אחרי הזכיה בגביע אירופה בכדורסל. הגעתי ישר משדה התעופה לבלומפילד). העונה הזו מראה שלא צריך להלחם על האליפות כדי להנות מהקבוצה ולתת תצוגות עידוד. אם אני לא טועה, זו העונה בה הוקם הארגון שלכם. אני מצטער על החפירה, אבל חשוב לי שהקהל שלנו יהיה דומיננטי השנה וידחוף את הקבוצה ברגעים בטובים והרעים (וכולנו יודעים שיהיו גם רעים). *אני לא שיך לאף אחד מארגוני האוהדים. אני מנוי כבר מעל 15 שנים ברציפות, כשברובן ישבתי בשער 4 בר"ג או 11 בבלומפילד*
  5. תגיד לי מה נסגר איתך? ראית משחק אחד, בגביע הטוטו, במגרש שיש בו יותר בורות מדשא. אז נכון, לא היינו טובים היום, אבל אם מסתכלים על הסיכום של שלושת המשחקים בגביע הטוטו (וראיתי את שלושתם), אז יש סיבה להיות אופטימיים. כבשנו 7 שערים בשני המשחקים הראשונים. נגד אשדוד המשחק שטף ובניגוד לשנה שעברה הבקענו שערים לא רק ממצבים נייחים (השני נגד סכנין) או מתנות של היריב (הראשון נגד אשדוד) אלא גם ממהלכי כדורגל, מסירות עומק, התקפות מסודרות (שאר השערים). בנוסף, הרבה שחקנים קיבלו דקות, שחקנים קיבלו ביטחון משלושת הניצחונות ומשערים שהבקיעו (אבידור, גפני, כחלון, מאיוקה), והצלחנו לנצח גם במשחק כמו היום שלא היינו בו טובים, וזה גם דבר חשוב. ברור שיש עוד עבודה, ושלושת הניצחונות האלו לא אומרים שאנחנו הולכים לרוץ חזק לאליפות. אבל עם 2-3 שחקנים שצפויים להצטרף, עם עוד קצת תיאום בין השחקנים, ועם יריבות יחסית נוחות בתחילת הליגה, יש סיבות לאופטימיות. אני מקווה שביום רביעי אבי ישתמש במשחק הזה בעיקר כדי לתת יותר דקות לשחקנים הספסל, כי כמעט והבטחנו כבר את העלייה לשלב הבא, והשחקנים עדיין לא בכושר של שני משחקים בשבוע. בשבת הבאה מתחילה הליגה, ורק אחרי 4-5 מחזורים נוכל באמת לדעת אם הקבוצה התקדמה השנה או לא. אל תשכחו שבין המחזור השני לשלישי יש שבת חופשית בגלל הנבחרת ובין השלישי לרביעי שבת חופשית בגלל ראש השנה. אני חושב שזה טוב לנו, כי אמורים לבוא 2-3 שחקנים חדשים וזה יתן זמן להכניס אותם יותר לעניינים (יותר רלוונטי בין המחזור השלישי לרביעי כי נראה לי שקומאץ' ופביצ'ביץ' גם בנבחרת) שבוע הבא משחק ראשון, אני מקווה שיבואו הרבה אנשים. שתהיה עונה טובה לכולנו
  6. את הזכויות למשחק המרכזי אף אחד עוד לא קנה שאר המשחקים שייכים לצ'רלטון
  7. יופי של נגיחה. אני מקווה ששני השערים שהבקיע עד עכשיו בגביע הטוטו יתנו לו ביטחון לליגה
  8. המשחק הזה מראה את מה שכולנו ידענו. חסר קשר אחורי, חסר חלוץ דומיננטי, ושבחון לא מספ ת הסחורה
  9. צודק, קמנאן היה חלוץ טוב, שכחתי אותו. קמנאן אחלה חלוץ, אני גם מניח שבקבוצה יותר טובה הוא היה כובש יותר מ-12 שערים. חבל ששחררנו אותו, לא הייתי מתנגד לראות אותו השנה אצלנו
  10. זה אולי בנבחרת, אבל במכבי היו לו לא מעט שערים, חלקם ברגעים חשובים. בין השאר קלינגר הבקיע בגמר הגביע נגד הפועל ב-94 (ניצחנו 2-0), בניצחון הגדול על חיפה בקריית אליעזר ב-1996 שלמעשה הבטיח את האליפות (ניצחנו 3-1). ובכללי הוא לא היה מבקיע פחות מחמישה שערים לעונה
  11. צודק, מאז קוביקה בקדנציה הראשונה לא היה לנו חלוץ ברמה גבוהה
  12. מלול מגן טוב, והוא מספק את הסחורה בתור מגן ימני. אבל הוא יותר טוב כקשר. ושאתה נותן לו לשחק מגן ולא קשר, אז הוא לא מתפתח ומשתפר כקשר. אם הוא ימשיך לשחק מגן כל העונה, אז אנחנו נאבד שחקן קישור מעולה, שיכול להתפתח ולהיות אחד הטובים בליגה.
  13. אני לא מסכים איתך אחי. אני לא מצפה לאליפות, ומודע לכך שמארבעת הגדולות לנו יש את הסגל הכי חלש על הנייר. אבל כבר ראינו שנה שעברה שבוצה עם סגל ממש לא מדהים (הפועל) נלחמה על האליפות עד שני מחזורים מהסוף. ומי היה להם כבר? הקישור שלהם היה מורכב מנאתכו, ידין, ורמוט ובן-לוז/טלקיסקי, ההגנה שלהם גם לא היתה מדהימה על הנייר, אבל היה להם שוער מעולה, חלוץ טוב (למשך חצי עונה בלבד) ושיטת משחק. זה לא איזה הרכב מטורף, פשוט קבוצה שהתחברה לקראת סוף הסיבוב הראשון, וניצלה ליגה חלשה. אל תשכח שלהפועל ולחיפה יש את אירופה השנה על הראש (חיפה בודאות והפועל כנראה). אם נדע לשמור על עקביות השנה ולהגיע לפלייאוף העליון במרחק של 6-8 נקודות מקסימום מהמובילה, אז פתאום זה יורד ל 3-4 נקודות, ולך תדע מה יהיה בפלייאוף. אז עוד פעם, על הנייר אנחנו מועמדים למקום רביעי, והתחזית שנתתי למעלה היא מאוד אופטימית, אבל היא גם לא מופרכת. צריכים להאמין ולדחוף את הקבוצה כל השנה, כי הפלייאוף באמת פותח לנו הזדמנות להפתיע השנה
  14. אני לא חושב שנשחק עם שלושה קשרים באמצע. נראה לי שהוא ישחק עם ייני באמצע, כשמקדימה ישחקו שניים מ- כחלון/שבחון/ישראלביץ' ובחוד אבידור (שבורח הרבה לאגף) ויבוריאן. כשבוזגלו יחזור לכושר אני מניח שהוא יכנס להרכב במקום אחד מהקדמיים. ואם יביאו את רביבו בסוף נראה לי שזה יהיה במקום שבחון. אם באמת ישראלביץ' יעלה הרכב כקשר קדמי זה יהיה בעייתי. אני חולה על השחקן הזה אבל הוא לא יודע לתת גולים. חבל שאי אפשר לעשות הכלאה בינו לבין שבחון. שבחון לא עושה כלום אבל יודע מה לעשות מול השער, וישראלביץ' מעולה אבל לא יודע מה לעשות מול השער.
  15. שמע אין מה לעשות, בכל זאת הוא לא הגיע מאחת הליגות הבכירות והוא אחד הזרים היותר זולים שהבאנו. אני לא אומר שהוא לא שחקן טוב, יכול להיות שהוא מעולה. אבל אם הוא גם היה שחקן שמחפש את השער וגם מוצא הוא לא היה עולה רק 200 אלף דולר לעונה (ואולי אפילו פחות, אני לא יודע כמה הוא עלה בדיוק). אני מקווה שהוא יהיה גרזן כמו שאנחנו צריכים, ושידע להוציא התקפות כמו שצריך. יותר מזה אני לא מצפה. דרק בואטנג הוא לא וזה בטוח
  16. הוא עוד לא חתם כי האגודה צריכה לחתום על העברת הבעלות לגולדהאר. אבל קומאץ' לא מגיע כדי להבחן או לנהל מו"מ. כל התנאים כבר סוכמו ואם הוא מגיע זה כדי להתחיל להתאמן עם הקבוצה ובתחילת שבוע הבא לחתום. אני מאמין שנגד סכנין, גם ביום רביעי וגם בליגה הוא כבר יהיה על הספסל
  17. למי שאין כוח להכנס לכתבה ולא הבין, מדובר בשלו מנשה. הוא בן 27 והעונה שעברה היתה הטובה בקריירה שלו. גם את העונה הזאת הוא פתח טוב, כבש צמד ביום ראשון נגד הפועל בגביע הטוטו, ואם אני לא טועה הבקיע גם בגביע אופ"א נגד המלטזים. אין שפק שמדובר בשחקן טוב, שהתקדם מאוד בשנתיים האחרונות ואמור לסחוב את מכבי נתניה על הגב שלו העונה. האם הוא מתאים למכבי ת"א? זה אני כבר לא יודע. מה אתם אומרים?
  18. בלם וקשר אחורי נמצאים בראש סדר העדיפויות גם של נמני ובושעיה. הבעיה היא שגולדהאר לא מבין שהליגה מתחילה עוד שבועיים וחלון ההעברות האירופי נסגר עוד שלושה שבועות, ועד שיאשרו את העברת הבעלות לא יהיה את מי להחתים. הוא רגיל שקניונים אפשר לבנות כל השנה אז הוא לא מבין למה קבוצה אי אפשר לבנות גם במהלך השנה
  19. אתה צודק, לא צריך סתם להביא שחקני. צריך לקחת את הכסף שהקיצבו לחיזוק, ולהביא שני שחקנים אבל ברמה גבוהה, זה עדיף על 4 שחקנים שיהיו סותמי חורים. הבעיה היא שעד שישחררו את הכסף לחיזוק כבר לא יהיה את מי להביא, ואז בסוף ישפכו מיליון דולר על שני שחקנים בינוניים במקרה הטוב
  20. אני מאוד מאמין בכל הצעירים ובאמת חושב שהם יתנו עונה טובה. אבל יש גבול למה שהם יוכלו לתת. עונה טובה במצב הנוכחי תהיה מקום רביעי, ואולי איכשהו בלחץ מקום שלישי. אבל עם חיזוק של שני שחקנים ברמה גבוהה היינו יכולים ללכת עד הסוף. זה לא שהיו צריכים להשקיע כאן עוד עשרות מיליונים. בסופו של דבר התקציב שיהיה אחרי העברת הבעלות היה מספיק לכל מה שצריך, הבעיה היא התזמון. אם התקציב הזה היה נסגר בזמן, אז גם עם 35 מיליון ש"ח היינו בונים קבוצה לאליפות. בעוד שבועיים לא יעזור גם אם יעלו את התקציב ל-45 מיליון, כי כבר לא יהיה את מי להביא. אני לא אומר שצריך היה להביא כל מה שזז ולבנות משהו חדש לגמרי. רק להביא עוד שני שחקנים בכירים ועם ניסיון שידעו לדחוף את הקבוצה כל העונה. כולם אומרים שגם ב-1992 היתה קבוצה צעירה שהפתיעה את כולם, אבל גם בקבוצה הההיא היו שחקני רכש כמו קלינגר, אבי כהן הירושלמי, ומלמיליאן. ובקבוצה ההיא היו אפילו יותר זרים ממה שיש היום (אובארוב ופולוקארוב לעומת טומאסיץ' היום).
  21. האמת שהקיץ הזה היה אחד מהמייאשים. אני לא זוכר קיץ עם כלכך הרבה אפשרויות להביא ישראלים טובים, ופספסנו את כולם. זנדברג, דדי, בנאדו, שחקנים אחרים מביתר לפני שאגאייר הגיע, שכטר ויש עוד. לא שהיינו צריכים להחתים חמישה-שישה חדשים, אבל אם היינו מביאים ישראלי אחד או שניים בכירים זה היה משדרג לנו את הקבוצה. יש לנו בקבוצה הרבה חבר'ה צעירים וכיף לראות אותם משחקים, אבל היינו צריכים להביא מישהו ותיק עם ניסיון. מישהו כמו זנדברג (למרות שהוא לא כמו לפני שלוש שנים, הוא עדיין היה משדרג אותנו) או דדי או בנאדו, שחקנים מנוסים שעברו כמה שנים בליגה שלנו. בסוף ההחתמה הטובה היחידה שלנו היא אבידור (ויסלח לי רוני גפני אבל הוא לא היה עדיפות ראשונה) ולא הצלחנו להביא אף זר. נותר רק לקוות שהעונה הזאת תהיה הכנה טובה לקראת העונה הבאה, כי נמאס לי לא להתמודד על תארים. אני לא מצפה לקחת אליפות כל שנה, אבל לפחות להיות במירוץ כמה פעמים.
  22. גלודהאר לא הסכים להעביר כספים לרכש עד שתושלם העברת הבעלות לקבוצה. העברת הבעלות תיקח עוד כשבועיים-שלושה, ועד שתסתיים כל המועמדים כבר יחתמו בקבוצות אחרות. אז במילים אחרות, גולדהאר מוותר על הסיכוי שהקבוצה הנחמדה והצעירה שלנו תתחזק בשחקן או שניים שיוכלו למשוך אותנו לצמרת הגבוהה. עם הסגל הנוכחי לא נוכל להחזיק בצמרת לאורך זמן, ואני לא רואה איך פתאום אחרי שכל הליגות כבר יתחילו, נמצא שחקנים נורמלים להביא לקבוצה. חבל, אבל ככה זה שהבעלים של הקבוצה שלך לא יודע מה זה כדורגל ומנהל את הקבוצה כאילו זה אחד מהקניונים שלו. מקווה שלפחות בשנים הבאות הוא יצליח להרים אותנו, כי בינתיים הרכישה שלו לא תרמה לנו כלום לעונה הזאת
  23. בקשר לבנאיני, כנראה שרק אתה לא ידעת. הוא כבר סיכם בקבוצה אבל בגלל שבבדיקות הרפואיות גילו שהוא פצוע אז ביטלו את ההסכם. ו32 מיליון זה 32 מיליון. שאומרים תקציב של קבוצה, הוא כולל הכל: מנהלה, חובות עבר, שכירת המגרש, שכר שחקנים וכו'. גם שנה שעברה שאמרו 70 מיליון לא הכל הלך לשחקנים ושאומרים שלהפועל או חיפה יש השנה תקציב באיזור ה-35 מיליון זה לא הכל הולך לשחקנים. מה שמעניין אותנו מבחינת התקציב, זה מהו החלק בתקציב המיועד לשכר שחקנים ולהבאת רכש, ואני לא יודע כמה מתוך ה-32 מיליון הולכים אצלנו לשכר שחקנים ורכש
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.