Jump to content

אנדרס8

משתמשים רשומים
    5
  • Last visited

Everything posted by אנדרס8

1. צודק ולא צודק. זאת אכן תופעה שקיימת גם בשכבות כביכול משכילות לצערנו ואכן יש רופאים שלא התחסנו. אבל יש הבדל והוא נעוץ בזה שהם תופעה שולית וזניחה ביותר, וגם בקרב אותו אחוז מאוד מצומצם שלא התחסן הם לא מנסים לגרום לאחרים לא להתחסן, שזאת תופעה פסולה ביותר שקיימת בעיקר בקרב בורים ברחבי האינטרנט. בנוסף זה נכון שיש תופעה של שיח חירשים אבל היא לא הבעיה העיקרית ודווקא ברוב המקרים הצד שמצדד בחיסון דואג לנמק לסתור שקרים. גם אם לפעמים הדיון זולג לזלזול באנשים מסויימים שמביעים בורות במסווה של מחשבה עצמאית\ חופש ביטוי\ שקר כלשהו אחר, לדעתי זאת טעות אסטרטגית לייצר איזושהי סימטריה של פוזיציה כאילו זה דיון על פוליטיקה.
  2. אתה טועה כשאתה מערבב את הביקורת שלך על הממשלה עם שטויות כמו "מחסנים בכפייה, מסלפים נתונים ומזריקים חלבונים". תעשה לעצמך, לסביבה שלך ולכולנו טובה ולך תתחסן יחד עם כל מי שיכול ועוד לא עשה את זה.
  3. נפלאות האינטרנט איך לטרולים כמוך יש את האומץ להגיב ככה על שטיפת מוח.
  4. הבנתי טוב מאוד - שיש לנו יתרון על קבוצות אחרות כי יש לנו ישראלים יותר טובים. אבל אתה לא לוקח בחשבון ש: 1. זאת באמת תקופה טובה שלנו עם הרבה ישראלים טובים שחקני בית אבל זה לא בהכרח תמיד יהיה ככה 2. גם במצב הנוכחי אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו למכור שחקן כמו דור פרץ כי אין לך איך להחליף אותו, אבל אם לא תהיה מוגבל בזרים אז תוכל למכור ולהחליף אותו בשחקן זר. לדעתי, כדי שבאמת נתקדם בתור מועדון אנחנו צריכים שתהיה לנו אפשרות למכור שחקנים. 3. בהגבלת זרים כל ישראלי שווה יותר וזה מעלה את התקציב
  5. כל מיני טיעונים כאלה שזה יבוא על חשבון ישראלים אלו טיעונים של דינוזאורים למיניהם. זה יעשה לנו רק טוב, נוכל למכור שחקנים כמו גלזר ויוני לחו״ל בלי חשש ובסוף זה יעשה רק טוב לכדורגל הישראלי וגם לנו כמועדון.
  6. ממה שאני מכיר סלקום עובד ישירות רק בLG כי יש להם מערכת הפעלה שונה WebOS (אבל זה זניח כי סטרימר זה גם ככה בקטנה ולהרבה אנשים גם ככה יש כבר). יש לך סקירות ברמה גבוהה של הרבה דגמים באתר WiseBuy, ממליץ לך לקרוא שם.
  7. יש הבדל, אם הוא שווה עוד אלפייה זה כבר עניין שלך שאף אחד לא יכול לענות עליו במקומך. באופן אישי אני מאוד מרוצה מהנאנו.
  8. מוסיף לדיון רובד חשוב בעיני - לז'איר היה את טיבי בלם ימין ולהרננדס יש את טיבי בלם שמאל ואלו שני שחקנים שונים לגמרי. אם הרננדס היה יכול לשחק בלם שמאלי הוא היה מושלם לנו. באופן אישי במקום לחפש לו מחליף, הייתי מחפש יורש ישראלי לטיבי (קיוויתי לאלחמיד).
  9. אני לא מכיר דאטה קליני שמראה על חשש כלשהו בחיסון נשים לפני הריון, וגם לא כזה שמפריך חשש כזה. מסיבות היסטוריות זאת לא אוכלוסיה שבודקים אותה במבדקים הקליניים הראשונים ולכן נשים בהריון לא משתתפות בשלב 3 של הניסויים. כן יש כמה נשים שגילו שהן בהריון תוך כדי שלב 3 במודרנה אבל הדאטה מאוד קטן וגם פחות רלוונטי כי זה לא החיסון שמופץ פה היום. מה כן יודעים בשלב הזה? שנשים בהריון הן בסיכון גבוה יותר לפתח מחלה\ מחלה קשה במהלך הריון (לעומת נשים לא הריוניות באותה קבוצת גיל) ולכן לדעתי הסיכון התיאורטי זניח ביחס לסיכון בהדבקה במהלך ההריון ואני הייתי מייעץ לנשים לפני הריון להתחסן בהקדם. אם הן כבר בהריון, ממליצים להתחסן החל מהשליש השני (כי השליש הראשון מאופיין בהרבה תופעות לא ברורות ולעיתים באובדן הריון מצער ולא רוצים לקשר מקרים כאלה לחיסון). בנוסף כמו שלא יודעים על סיכון אפשרי מהחיסון בהשפעה על פוריות ודברים כאלה, גם לא יודעים מספיק על ההשפעה של המחלה באותם מישורים. לגבי חבר שלך, כדאי לו לחזור על החומר כי אין חלבון בחיסון. עריכה: אי אפשר להעלות לפה PDF אבל שלח לי פרטית אם אתה רוצה ואעביר לך את ההמלצות המלאות האחרונות של האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה
  10. באמת הזוי שזה בראש סדר העדיפויות כשעדיין אין גג בבלומפילד
  11. מאוד קטנוני מצידך (או לא מדויק) אבל הנה - מתוך סעיף 35 לחוק יסוד הממשלה: סודיות 35. (א) הדיונים וההחלטות של הממשלה ושל ועדות השרים בענינים אלה הם סודיים וגילוים ופרסומם אסור: (1) ביטחון המדינה; (2) יחסי חוץ של המדינה; (3) סוג ענינים אחר שהממשלה ראתה את סודיותו כחיונית למדינה, והכריזה עליו בצו, לענין סעיף זה; (4) ענין שהממשלה החליטה לשמרו בסוד, ובלבד שגילויו ופרסומו של ענין כאמור אינו אסור אלא על מי שידע על ההחלטה. (ב) הוראות סעיף קטן (א) לא יחולו על דברים שהממשלה או ראש הממשלה, או מי שהממשלה או ראש הממשלה הסמיכוהו לכך, התירו את פרסומם, או על דברים שפרסומם נדרש על פי דין. אז אם לחדד את השאלה (שכאמור התשובה אליה ידועה) למה הממשלה ראתה את סודיות הדיונים בנושא כחיונית למדינה?
  12. https://www.gov.il/he/departments/news/17012021-02 אם כבר הייתי שואל למה הפרוטוקולים של החלטות הממשלה לא מפורסמים, אבל בתכל'ס התשובה ידועה לכולנו
  13. פשוט מתסכל להמשיך להאכיל אותך אז זאת תגובה אחרונה שלי אליך -- אומרים שהחיסון בטוח כי בדקו אותו לפי כל הפרטוקולים הנדרשים לפיתוח חיסון. מה לעשות שאי אפשר לחכות עשר שנים כדי לוודא שבאמת אין תגובה כלשהי לטווח ארוך? וגם אם נניח תהיה אין שום דרך להראות סיבתיות לחיסון עצמו. אני באמת לא מצליח להבין את הטענה הזאת כשבמקביל אתה גם לא יודע מה הנזקים לטווח ארוך מהמחלה. יש פה עניין מאוד ברור של טרייד-אוף בין הסיכון בלהידבק, להדביק אחרים ולחלות לבין איזה שהוא סיכון מהחיסון שהוא בגדר תיאוריה בלבד. צריך להיות מטורלל על כל הראש כדי לבחור את אופציה א'. -- למה אני צריך לחתום על כזה מסמך כשזה לא רלוונטי? אם אני מביא לך מסמך שאם מתגלה שנדבקת והדבקת שלושה אנשים אחד מהם גם הדביק את אמא שלו והיא נפטרה, אתה חותם על זה? אתה תביא לה 100000 ש"ח? מה אתה רוצה? -- אין בכלל ספק שמדובר באישור זמני: זה נכון, ברגע שיתאפשר לפי הפרוטוקולים הוא יקבל אישור קבוע. הצפי הוא באפריל השנה. -- הופעלו לחצים כבדים לאשר את החיסון: ברור שזה נכון, אז מה? הFDA לא עובד ככה ולא כפוף לבית הלבן וגם ככה זה לא שראש הFDA מאשר בעצמו את החיסון, זה תהליך הרבה יותר מורכב מאשר החלטה של אדם אחד. -- בהחלט יש קווים אדומים בחברה אבל מי שחצה אותם זה אתה וחבריך שמתפקדים בתור סוכני בורות ומפיצים חצאי אמיתות. שא ברכה, מקווה שניפגש (מרחוק) בבלומפילד בקרוב
  14. שמע, לפעמים באמת כדאי ללכת בעיניים עצומות אחרי זה שאומרים לך שהחיסון בטוח, אם אין לך את הכלים לנתח הנתונים בעצמך ומי שאומר לך את זה זה ארסנל של מומחים מכל הדיסיפלינות הרלוונטיות. זה בטוח עדיף מלשאוב השראה מהטלגרם\ פייסבוק\ יוטיוב\ האוניברסיטה של החיים. וגם אם תמשיך עוד מאה הודעות להקביל את זה לשואה זה לא יהיה נכון וסתם יוציא אותך אהבל. יכול להגיד לך שבאופן אישי אני עובד בתעשיית המדיקל, חוקר את התחום (לא בפייסבוק אלא אשכרה מפרסם מאמרים), קראתי את המסמכים הרשמיים שפייזר ומודרנה הגישו וראיתי את (רוב) הדיונים של הFDA בלייב (שהתנהלו בצורה הכי שקופה שיש) ובעיקר רואה בעיניים מה המחלה הזאת יכולה לעשות לריאות ואני אומר לך בבירור - לפי כל הידע המדעי שנצבר בעולם נכון להיום, לא להתחסן זה הדבר השני הכי טיפשי שבן אדם יכול לעשות. הדבר הראשון הכי טיפשי זה להפיץ את משנת הטרללת שלו ולגרום לאחרים לא להתחסן.
  15. זה הקטע, שלא. המטרה היתה לפתח חיסון שמונע מחלה ותהליך הפיתוח היה לפי כל הפרוטוקולים הידועים והנדרשים. אתה חוטא בהבנה שוב ושוב ומשפיע לרעה על אנשים שיושבים על הגדר ולא בטוחים אם כדאי להם להתחסן או לא, וכל זה רק כי אתה מדבר בבטחון מטורף על דברים שאין לך בדל של מושג בהם. מה שאתה עושה מייצג כל מה שרע היום במודרניזציה של האנושות. הלוואי שתבין שלפעמים עדיף פשוט לשמור את הבורות שלך לעצמך.
  16. זה לא מה שאמרתי. יש לך בעיות הבנה רציניות חבר. זה שלא בדקו משהו לא אומר שהוא נכון כל עוד לא הוכח אחרת - למשל, בפייזר לא בדקו שמי שיכול ללקק לעצמו את המרפק מדבק יותר ממי שלא.
  17. עוד שתי נקודות שחשוב להבהיר: 1. זה לא שהסבירות של בן אדם יחיד לפתח מחלה קשה יורדת ב95% (כלומר אם אדם יחיד יחשף מאה פעמים לסיטואציה שבה הוא עתיד לפתח מחלה קשה אז אחרי החיסון זה יקרה רק בחמישה מהמקרים) אלא שמתוך אוכלוסיה, 95% יהיו מוגנים ממחלה (וכנגזרת מכך, גם ממחלה קשה). למה לא 100%? כי כולנו שונים ואי אפשר לפתח חיסון מותאם אישית, כי יש אנשים עם מערכת חיסונית חלבית וכו'. אבל זה מוכח קלינית שאדם שהתחסן - מוגן. 2. זה שנזהרים עם הטענה שמי שהתחסן לא/ פחות מדבק לא אומר שהיא לא נכונה, פשוט מאוד קשה לבדוק את זה אמפירית. אבל בהגיון הביולוגי של מנגנון ההדבקה כן אפשר לומר שבסבירות גבוהה מי שמתחסן גם משמעותית פחות מסוכן לסביבה שלו, גם במידה ונחשף לוירוס.
  18. חולי חצבת יוצרים עומס על מערכת הבריאות? בחייאת אח מה אתה רוצה מאיתנו? אתה לא רוצה להתחסן, תפאדל, מכל הלב מקווה שלא תגיע למצב שנדבקת, הדבקת אחרים ותצטרך מיטה במחלקת קורונה שפתחו על חשבון כירורגית/ פנימית וכו'. אבל לפחות תשמור את זה לעצמך במקום להביך את עצמך ו (אולי) להשפיע לרעה על אחרים.
  19. וואלה אם היה חיסון מוכח נגד התקפי לב ואותו אדם ויתר אני איתך. אבל אין אז זאת סתם דמגוגיה גרועה.
  20. יש משהו שאנשים לא מבינים: הקטע שהחיסון פותח במהירות זה לא אומר שדילגו על שלבים בפרוטוקול הבדיקה של הבטיחות והניסויים הקליניים אלא בזה שהצליחו לפתח את המוצר עצמו ולגייס מתנדבים במהירות שיא בגלל שהושקעו בזה המון משאבים שאי אפשר להשקיע בפיתוח של חיסון רגיל כביכול. מבחינת השלבים של הניסויים הקליניים לא קיצרו שום פינה ובדקו הכל כמו שצריך - זה לא שבפיתוח של חיסון אחר בודקים אותו בניסויים במשך עשר שנים. הFDA זה הגוף הרגולטורי הכי קשוח ורציני שיש בתחום הזה, שמעסיק את המומחים הכי הכי מכל הדיסיפלינות, ככה שגם למי שלא בקיא בביולוגיה, אפידימיולוגיה, רפואה וכו' יכול להיות בטוח שהחותמת של הFDA לא באה סתם ולגמרי אפשר להסתפק בה. עושה רושם שיש לך ראש על הכתפיים - לך להתחסן בהקדם.
  21. הבעיה היא שטיפסתם על עץ גבוה מדי ובמקום לרדת ממנו אתם קוראים לאנשים פנאטים וכבשים שעושים מה שאומרים להם. אני באמת מובך עבורך. אתה מדקלם שטויות כמו לא יודעים מה יהיה עם החיסון לטווח ארוך ושפייזר מתנערת מאחריות כאילו כשעשו לך חיסון טטנוס קיבל תעודת אחריות לכל החיים. מאחל לך ולחברייך הטמבלים שלא תגיעו למצב שאתם מדביקים את ההורים וסבים שלכם, כי הם כנראה יקבלו את זה בפחות סבבה מכם (לפחות להם אני מקווה שיש מספיק חומר אפור ללכת להתחסן). ואם במקרה תידבק ותקבל את זה פחות סבבה ממה שאתה חושב אני מקווה שהתכנית שלך היא להשאר להיחנק בבית ולא ליפול על מערכת הבריאות.
  22. רק הגיון (מסכים איתך אבל לגבי החדשות)
  23. אח שלי אתה יותר מדי בפייסבוק מציע לך לקחת תקופת צינון יעשה לך רק טוב
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.