Jump to content

אנדרס8

משתמשים רשומים
    5
  • Last visited

Everything posted by אנדרס8

1. כמובן שזה צפוי אבל מאכזב מאוד שיש אוהדים שלא מסוגלים לראות את התמונה הגדולה ולנשוך שפתיים, תמצית הישראליות.
  2. חושב שהוא אמר שברגע שיש החלטה שהיא 50-50 בואר, אז ילכו עם ההחלטה של השופט, כשבתכלס זה בכלל הקוון אז לא מבין בכלל מה הטענה לשופט פה. בכלל בתמונה ששמו רואים שזה לא רגע המסירה וגם שהקוון במיקום טוב, אז בוא נגיד שאם לנו פוסלים שער במצב כזה היינו צריכים לשרוף את המדינה. כמובן שזאת בדיחה שאין זוויות נורמליות כדי לקבל תמונת מצב אמיתית. לגבי הצהובים שלהם זה באמת הזיה גדולה ולייבוביץ נתן להם רשיון להרוג היום.
  3. סלח לי אבל אפשר לחגוג ניצחונות גדולים גם כשהם קורים ולא רק בקונטקסט של צלחת. היום היה צריך להיות חגיגה, להישאר חצי שעה+ ביציע להודות לשחקנים ולהינות מהרגע. כל השאר - בוא לנושא קורונה.
  4. הCDC מעדכנים שמחוסנים בחלל סגור (https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/fully-vaccinated.html) לא חייבים לעטות מסיכה אבל בארץ אי אפשר להכניס יותר מ5 אחוז לתכולת האצטדיון בשטח פתוח
  5. יכלה להיות היום חגיגה גדולה אבל ממשלה של זונות + מנהלת חלשה + קהל שמוכן שיחרבנו עליו וזה מה שאנחנו מקבלים
  6. גל לייבוביץ' זה נבלה גדולה כמובן שהנדסת התודעה ממשיכה וכולם זורמים עם הנהי המביך של הראשים הקטנים
  7. ימח שמם הלוואי שכל אוהד כדורגל ישלח את כל מי שמעורב בבדיחה הזאת הביתה ונראה להם שיש גבול כמה אפשר לחרבן עלינו. ------ מתי מכירה לק"ש חוץ וכמה כרטיסים נקבל?
  8. המגיפה (והחיסונים) איתנו לא מספיק זמן כדי לקבוע אבל מעצם העובדות שכבר עברה שנה ואנחנו לא רואים גל של הדבקה שניה + מסתמן שהחיסונים מספקים הגנה חזקה לפחות כמו ההגנה הטבעית שמתפתחת אצל מחלימים אבל להעריך שזה בולשיט. כן יכול להיות שמתי שהוא בעתיד יהיה וריאנט שיעבור מספיק מוטציות כדי לפגוע ביעילות החיסון אבל אנחנו לא שם נכון להיום. את הכסף שלי אני אשים על האופציה שיאריכו לכולם את התוקף של התו הירוק לקראת סוף מאי.
  9. אין לי שום חיבה לשאשא-ביטון ובטח שלא לגנץ אבל בחייאת זאת גניבת דעת, כולם יודעים שהניהול (אולי יותר נכון לומר התנהלות) היתה רק בהנחיה של ביבי וכל השאר זה רק רעשי רקע. כל מה שאתה אומר זה רק מראייה סלקטיבית, וזה לא שונה מלהיות אנטי ביבי בכל מחיר (כמו מתנגדי חיסונים מטעמים פוליטים, שמכל מתנגדי החיסונים הם הכי טיפשים). ראש הממשלה מצר על כל אחד שמת וגנץ ושאשא-ביטון פותחים שמפניות ורודות? שיהיה מנהיג אמיתי ויקח אחריות במקום רק לזרוק ספינים כל היום כמו פוליטיקאי. וד"א כל ה"נה נה נה פקה פקה" רק מראה שמי שהכי מזלזל במצביעי הליכוד זה הוא אם ככה הוא חושב להביא את המנדטים שלו.
  10. גם לי זה צרם אבל קונה את הצרה הזאת כל משחק
  11. אני חושב שאתה טועה וכותב פה רק את משאלת הלב שלך. לדעתי בנט יודע טוב מאוד שהוא לא יחליף עכשיו את ביבי וגם לא בהמשך עם ימינה, הוא משחק לטווח ארוך יותר ורוצה לרשת את ביבי ולבוא לליכוד מהדלת הראשית. אם ישבור את הגוש הליכודניקים לא יסלחו לו. בגלל זה יש שתי אופציות, או בחירות נוספות או ממשלה של הליכוד עם הדתיים.
  12. לא קראתי הכל אבל באמת למישהו יש ספק שבנט לא ימליץ על ביבי?
  13. גם עניין של מיתוג אבל בנוסף גם מחלימים מקבלים תו ירוק
  14. ממחקר של מקרים בדיעבד ומחקרי תצפית יש יעילות מסויימת בעטיית מסיכה בחללים סגורים, ציבוריים ולא מאווררים (קשה מאוד לכמת את זה). בחללים פתוחים אני לא מכיר מחקרים כאלה. בנוסף תצפיות ממשיות של הדבקות בחללים פתוחים הן מאוד נדירות https://www.sciencemediacentre.org/expert-comments-about-outdoor-transmission-of-sars-cov-2-and-use-of-facemasks-outdoors/ גם ארגון הבריאות העולמי ממליץ לעטות מסיכות בחללים פתוחים רק במקרים של התקהלות שאי אפשר לשמור בהם על מרחק פיזי מזרים https://www.who.int/news-room/q-a-detail/coronavirus-disease-covid-19-masks
  15. חפרנו הרבה על חיסונים בעמודים האחרונים וקצת טוחנים מים, אז חשבתי שיהיה מעניין להעלות לדיון מחודש את נושא המסיכות. כמעט מתחילת המגיפה יצאו תקנות שיש חובה לעטות מסיכות פנים, לא משנה מאיזה סוג, בכל יציאה למרחב הציבורי. ועם כמה שזה לא הגיוני לעטות מסיכה כשאתה נמצא לבד ברחוב, זה הפך להיות מחזה נפוץ. אז האם זה באמת הכרחי? לפני שבוע יצא עדכון ראשון בנושא של המרכז האירופי לבקרת מחלות ומניעתן (https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/using-face-masks-community-reducing-covid-19-transmission) שדן באפקטיביות של מסיכות פנים בהפחתת הדבקה. כמובן שאני ממליץ לקרוא הכל, אבל ברור לי שזה דיי משעמם לרוב המוחלט של האנשים, אז אסכם לכם בקצרה חלק שהם אומרים (שכולל הפניות למחקרים עליהם הם נסמכים) ואת ההמלצות שלהם: אפקטיביות של מסיכות רפואיות (המסיכות שרובנו משמתמשים בהן) למניעת מחלת הקורונה בקהילה: אפקט נמוך עד בינוני (ברמת ודאות נמוכה עד בינונית) אפקטיביות של מסיכות לא רפואיות (מסיכות בד מקושקשות וכו') למניעת מחלת הקורונה בקבילה: אפקט נמוך עד בינוני (ברמת ודאות נמוכה) אפקטיביות של מגן פנים (הדבר השקוף הזה) למניעת מחלת הקורונה בקהילה: לא ניתן להעריך (ברמת ודאות נמוכה) אפקטיביות של רספירטורים (המסיכות עם האטימה והקיפול השונה, כמו KN95) למניעת מחלת הקורונה בקהילה: אפקט נמוך עד בינוני (ברמת ודאות נמוכה) המלצות הארגון: למרות שהעדויות על היעילות של מסיכות פנים במניעת המחלה בקהילה מוגבלת, יש לקחת בחשבון את השימוש בהן כלי יחד עם צעדים נוספים כדי להכיל את המגיפה. בנוסף בהינתן הידע היום על מאפייני ההדבקה של הוירוס הארגון ממליץ: - באיזורים בהן ההפצה של המחלה נרחבת בקבילה, מומלץ לעטות מסיכת פנים באיזורים ציבוריים סגורים ואפשר לקחת בחשבון שימוש במסיכות גם מחוץ לבית. - לאוכלוסיות בסיכון (מבוגרים, צוותים רפואיים וכו') מומלץ לעטות מסיכה גם כאמצעי הגנה אישי באותן סיטואציות מהסעיף הנ"ל. - במשקי בית מומלץ לעטות מסיכה במקרה של סימפטומים שם המחלה או שידועה על אחד מחברי הבית שנדבק בוירוס. - בהתבסס על הראיות המדעיות היום, לא ניתן להמליץ על תיעדוף של סוג מסיכה כזה או אחר. * מדגישים שזהו רק אמצעי השלמה כחלק ממכלול של צעדים שיש לנקוט במאמץ להכיל את המחלה. אני מוסיף: עדיין חסר מידע על השימוש במסיכות בקרב מחוסנים לעומת לא מחוסנים ועל המשמעות של החיסונים במניעת הדבקה (אם כי מעדויות ראשוניות עולה שבאמת יש קורלציה במניעת ההדבקה והפצת הוירוס בקרב מחוסנים). לדעתי הגיע הזמן להוריד את הדרישה לעטיית מסיכה בחללים ציבוריים לא צפופים כמו פארקים וכו'.
  16. באופן אישי טטנוס היה לי הרבה יותר קשה.
  17. קצת לסבר את האוזן: אחוזי תמותה מאבולה, וירוס הרבה יותר אלים ומסוכן מהקורונה - 40%~ אחוזי תמותה מהקורונה (בארץ) - 0.74%~ מתים בעולם מאבולה - פחות מ12k מתים בעולם מקורונה - כמעט 2.5m למה? כי הקורונה מדבקת הרבה יותר ולכן פוטנציאל (וגם מימוש הפוטנציאל) של הנזק גדול בכמה סדרי גודל. עזבו פוליטיקה וחארטות, תתחסנו. ככה תשמרו על עצמכם ועל סביבתכם בצורה ישירה ועקיפה
  18. חד משמעית יש בעיה בעיתונות הפופולרית (שמזמן התפקיד שלה הוא לא עיתנואות אלא להכניס כסף למערכת באמצעות תוכן שיווקי רדוד), בטח במידע שעובר ברשתות החברתיות ללא שום בקרה. אבל אני לא מסכים איתך בנוגע להסברה של משרד הבריאות, למשל תוצאה ראשונה בגוגל לחיפוש סטנדרטי "משרד הבריאות חיסון קורונה" תביא אותך לפה: https://govextra.gov.il/ministry-of-health/covid19-vaccine/home?gclid=CjwKCAiAyc2BBhAaEiwA44-wW_2IVC_dfLCtkD419r0CzDvgfci7xCvS6StMBalaPujJJC4sQxthQRoCcEgQAvD_BwE דף מצויין, עם שאלות ותשובות, סרטוני הסברה לא ארוכים ובשפה ברורה הנוגעים ליעילות ובטיחות החיסון. יש פה בדיוק את כל מה שציינת שחסר.
  19. אני לא חושב שזאת בעיה של הסברה. זה שההסברה יכלה להיות מוצלחת יותר זה נכון, אבל עדיין עשו עבודה לא רעה בלהדגיש כמה החיסון בטוח ואפקטיבי. בדגש על נושא החיסונים - אני מש לא מסכים איתך שטקטיקת ההסברה היתה הפחדה, להיפך. ביבי ויולי נתנו דוגמה יוצאת דופן בעיני כשהיו הראשונים להתחסן, זאת יופי של מנהיגות (ואני ממש לא אומר את זה מתוך פוזיציה). בנוסף הטקטיקה היא פוזיטיבית - מי שיתחסן ירוויח, ולא מי שלא יתחסן יפסיד. בשאר נושא הטיפול בקורונה מדובר בכשלון ניהולי והסברתי מטורף עם טקטיקות הפחדה מזוויעות אבל צריך לנתק את זה מנושא החיסונים. בן אדם צריך לדעת גם לבחור מי הוא רוצה שינגיש לו את המידע: פרופ' ערן סגל, פרופסור לביולוגיה חישובית שעוסק במדעי הנתונים במכון ויצמן או מר משה פייגלין, פרופסור לפייק ניוז במדעי הפייסבוק כמשל. (באופן אישי אני משתדל להתעדכן מהECDC שמצאתי אותם בתור מקור מהימן ביותר, ממליץ לכולם). וזה בסדר גם שפלוני יחליט שהסיכון התיאורטי בחיסון גובר על הסיכון הממשי בהדבקה שלו, זה פחות בסדר שהוא פוגע גם בסביבה שלו בהחלטה אנוכית שכזאת וזה בעיקר לא בסדר כשהוא מצהיר על כך בפרהסיה ועלול לשכנע אחרים בצורה פאסיבית והכי לא בסדר כשמנסים לשכנע אחרים בצורה אקטיבית.
  20. מצטער אבל עדיין אני לא חושב שיש סימטריה ושזה לגיטימי להגיד שיש בורות בשני הצדדים. פלוני שלא מבין את המנגנון אבל מבין את הצורך, הסיכון בלא להתחסן (הן כלפי עצמו והן כלפי הסביבה שלו) ואת הקריאה של מומחים מכל הדיסיפלינות להתחסן כי החיסון גם בטוח וגם יעיל (מעבר למה שדמיינו אפילו), ממש לא שקול לאלמוני שמפיץ חצאי אמיתות במקרה הטוב ושקרים במקרה הרע רק כי הוא למד באוניברסיטה של היוטיוב.
  21. צודק ולא צודק. זאת אכן תופעה שקיימת גם בשכבות כביכול משכילות לצערנו ואכן יש רופאים שלא התחסנו. אבל יש הבדל והוא נעוץ בזה שהם תופעה שולית וזניחה ביותר, וגם בקרב אותו אחוז מאוד מצומצם שלא התחסן הם לא מנסים לגרום לאחרים לא להתחסן, שזאת תופעה פסולה ביותר שקיימת בעיקר בקרב בורים ברחבי האינטרנט. בנוסף זה נכון שיש תופעה של שיח חירשים אבל היא לא הבעיה העיקרית ודווקא ברוב המקרים הצד שמצדד בחיסון דואג לנמק לסתור שקרים. גם אם לפעמים הדיון זולג לזלזול באנשים מסויימים שמביעים בורות במסווה של מחשבה עצמאית\ חופש ביטוי\ שקר כלשהו אחר, לדעתי זאת טעות אסטרטגית לייצר איזושהי סימטריה של פוזיציה כאילו זה דיון על פוליטיקה.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.