Jump to content

Omer

משתמשים רשומים
  • Content Count

1,279
  • Last visited

• Days Won

192

About Omer

• Rank
    REKORDMEISTER
  • Birthday 11/05/1989

Contact Methods

• Website URL
    http://

Recent Profile Visitors

8,994 profile views
  1. אני אומר "שטויות" על המאמר, יכול להיות שהוא לא כתב שטויות וזה לא מתורגם טוב או מוצא מהקשרו. על איזו "הצלחה יחסית" אתה מדבר? שוב, בתקופה ההיא לא נדרש תואר, ובדרום מה היתה "הצלחה" בדיוק? זה שלפי חוק משטרה בדרום ויכלה להחליט שבן אדם שחור "נראה" חסר בית או מובטל, ולכן דנה אותו לעבודה בכפייה? מדיניות רווחה היתה קיימת מאז הניו דיל, כשטרומן ואותו ג׳ונסון שאבו השראה ממנה (ג׳ונסון אגב בזמן שיעור עוני לאומי של כ-20 אחוז), וגם אייזנהאור הרפובליקני אהב אותה. אני אומר "שטויות" על המאמר, יכול להיות שהוא לא כתב שטויות וזה לא מתורגם טוב או מוצא מהקשרו. על איזו "הצלחה יחסית" אתה מדבר? שוב, בתקופה ההיא לא נדרש תואר, ובדרום מה היתה "הצלחה" בדיוק? זה שלפי חוק משטרה בדרום ויכלה להחליט שבן אדם שחור "נראה" חסר בית או מובטל, ולכן דנה אותו לעבודה בכפייה? מדיניות רווחה היתה קיימת מאז הניו דיל, כשטרומן ואותו ג׳ונסון שאבו השראה ממנה (ג׳ונסון אגב בזמן שיעור עוני לאומי של כ-20 אחוז), וגם אייזנהאור הרפובליקני אהב אותה, כי הרפובליקנים לא היו ימין והדמוקרטים לא היו שמאל, בשתיהן היו פרוגרסיבים. קלינטון אגב הבטיח וקיים חקיקה נגד אותה מדיניות.
  2. וואו, כמה שטויות. קודם כל, מה שנחשב כתחילת מדינת רווחה זה לרוב הניו דיל, למרות שהשורש הוא לדעתי בטדי רוזוולט ולא ב-FDR. דבר שני, אף אחד לא חיפש מיומנויות להשתלב במערכת קפיטליסטית אחרי מלחמת האזרחים. חיפשו פועלים לחברה התעשייתית בצפון, והדרום עדיין היה מבוסס חקלאות, ומוזנח. היו פערים חברתיים שגררו מהומות, והובילו לפרוגרסיביות שהרגיעה את המצב. בכל מקרה, 12 שנים אחרי סוף המלחמה, ברגע שהצבא יצא מהדרום, אותן מדינות חוקקו הפרדה גזעית ומנעו משחורים להצביע. מה משנה מבנה משפחתי, ועל איזו "הצלחה אדירה" הוא מדבר? הגזענות לא הפסיקה ברגע שחוקקו חוקים. למעשה גם אייזנהאור וגם קנדי נאלצו לשלוח את הצבא כשמדינות לא קיימו פסיקות בית משפט, וזה עוד לקח זמן עד שבאמת הפסיקו עם ההפרדה, שלא לדבר על מעשי טרור של ה-KKK. אני אפילו לא נכנס למה באמת היה הגרייט סוסייטי, ולזה ששיטת שתי המפלגות היא לא ימין או שמאל, אלא בכל פעם קואליציה משתנה של קבוצות בחברה.
  3. שוב, גם לפי סקרים ארה"ב קיצונית ביחס לעולם המערבי בדברים האלה. אתה יכול להגיד שבמדינה קטנה יותר קל להטמיע שינויים תרבותיים, וזה נכון, אבל זה יותר מסביר למה ארה"ב יוצאת דופן מאשר סותר את זה שהיא יוצאת דופן. זה לא שהם "עושים רעש" כמו שדיון סוער עדיין מתקיים, כולל בין מועמדים לתפקידים בכירים. זה שזה מחולק רק מנציח את זה, כי זה מעכב את שאר ארה"ב שצריכה להמשיך להידיין על זה במקום להמשיך הלאה.
  4. רק אני זוכר אותו משחק בעמידה?
  5. גם ב-12/13 עם שתי רביעיות להפועל, חמישייה לבית"ר ושישייה להפועל חיפה שמענו כמה מכבי לא אטרקטיבית.
  6. סלבה, אין ספק שיש הבדל, שזה גם משהו שאמרתי. בגרמניה מתנגדי אבולוציה לא עושים רעש וחלק מהדיון הפוליטי הראשי. גם התנגדות להפלות במדינות המערביות לא קיימת כמו בארה"ב. לגבי אבולוציה והתחממות גלובלית ההכחשה שלהם בירידה, אבל יש הבדל מהותי בין דמוקרטים ורפובליקנים, וגם בזה ארה"ב מפגרת אחרי מערב אירופה. גם עונש מוות שלא קיים כבר בכל המדינות זה משהו שכבר לא מידיינים עליו באירופה. נשיאת נשק היתה מצב שירשו מהבריטים, אבל בבריטניה כבר לא אישיו. בעיה דומה עם מקרי טבח היתה באוסטרליה, הם סיימו את זה לפני 25 שנה. שלא לדבר על עבדות והפרדה גזעית חוקית שנשארו שם הרבה אחרי כולם. ארה"ב באופן קונסיסטנטי מפגרת אחרי מערב אירופה במה שקשור להתקדמות חברתית.
  7. אני גם חושב שיילך לארה"ב, האמת. לגבי תקרת השכר - אם יילך לשם הוא יקבל חוזה חריג (כל קבוצה יכולה עד שלושה חוזים כאלה), המקסימום אחרת זה מתחת למה שהרוויח למכבי לדעתי, אבל חוזה חריג כזה הוא לא מוגבל.
  8. אני חושב שהשאלה היא מה האלטרנטיבות שלו. כלומר - עם הקורונה והנזק הכלכלי קבוצות לא ימהרו לשלם דמי שחרור על שחקן בן 33 שמרוויח סכומים כאלה, וקבוצות גם לא ימהרו לדעתי להתחייב לשחקן שיהיה בן 34 בקיץ הבא כדי שיצטרף בינואר. יש מצב שזה ווישפל ת׳ינקינג, אבל אני כן רואה אותו חוזר למכבי. מה שאני די בטוח בו הוא שערן לא יחתום על חוזה במכבי לפני החורף גם אם הוא יחזור, כי אני מאמין שמיטש והוא יוכלו לסכם בע"פ על חזרה במקרה שלא תהיה לו הצעה טובה יותר מחו"ל.
  9. כן, אבל אלה לא דברים רלוונטיים לנושא ואף אחד לא מתווכח איתם. מדברים כאן על מה שקורה בפנים, לא על כח בעולם.
  10. דווקא חשבתי שהיה נחמד. היו שם כמה קטעים טובים.
  11. התחלתי חיל חלל, נראה נחמד. גם אני אהבתי את העונה הראשונה, אבל השנייה היתה משמעותית פחות טובה לדעתי. לא יודע למה לצפות מהשלישית.
  12. מקבל. אמנם לדעתי הדברים שכתבת שהם מובילים בהם רלוונטיים יותר למעמדם כמעצמה מאשר לשאלה אם הם מקום מתקדם, אבל זה לא רלוונטי כי לא משנה לקבוע מהו מקום מתקדם. מקווה שזה כן מסביר למה לפי הדברים שאני מכוון אליהם (חינוך, אלימות, ערכים, יחס הממשל לאזרחים) הם לא הכי מתקדמים ולמה העליתי את זה בהקשר לדיון.
  13. נשאל ככה: במה הם מתקדמים, כמדינה, בהשוואה לשאר המערב? מדענים וטכנולוגיה יש גם ברשות רוסיה וסין, סין לפחות היא גם מעצמה כלכלית, אבל הן עדיין לא מה שאנחנו חושבים עליו כשמדברים על מדינות מתקדמות, נכון? ברור שבארה"ב לא נורא כמו שם, ועדיין. כמו שאני רואה את זה הם בתחתית המערב. כמו שאני רואה את זה הם בתחתית המערב, הסברתי גם בהודעה הקודמת בעריכה את מה שלדעתי רלוונטי למהומות האלה. אני לא אומר שארה"ב מדינה נחשלת, אבל גם קשה לי להגיד שכולה מדינה מתקדמת, במיוחד עם המבנה הפדרלי שלה שאומר שהמצב לא אחיד.
  14. עוזי דן הסביר יפה למה הם לא מתקדמים ביחס למדינות מערביות אחרות: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158427048409641&id=590589640 ברור שיש שם מקומות מאוד מתקדמים, אבל המדינה ככלל סובלת מהרבה בעיות שלא קיימות ברוב העולם המערבי במאה ה-21, ובהרבה אספקטים כמו שוויון, חינוך או מערכת חוק היא מפגרת אחרי רוב המערב. בכל אופן, מה שרלוונטי למהומות האלה זה התרבות של האנשים, והתפקוד של המשטרה ושל הממשל. ארה"ב לא מתקדמת בדברים האלה (איזו עוד מדינה מערבית עדיין מנהיגה עונש מוות, למשל?). כשיש לך עם שמלא בבורות ובגזענות, תרבות של מערב פרוע בשנת 2020 וממשל שהפתרון שלו הוא לירות בכל בעיה או להכניס אנשים לכלא באופן לאפרופורציונלי - זה מה שקורה. רוב אם לא כל המערב (כולל ישראל) בהחלט יותר מתקדם מהאמריקאים בכל מה שקשור לאלימות ולטיפול של השלטונות, ולא מהיום.
  15. העיניים שלי מנסות להתאבד בכל פעם שאני רואה צילום מסך עם הפונט הזה.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.