Jump to content

Omer

משתמשים רשומים
 • Content Count

  1,279
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  190

About Omer

 • Rank
  REKORDMEISTER
 • Birthday 11/05/1989

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Recent Profile Visitors

8,874 profile views
 1. כתבתי פעם "ניתוח" של הפוסט אם אני זוכר נכון. בקצרה - בערך שום דבר ממה שכתוב שם לא מסתדר עם העובדות.
 2. Omer

  קורונה

  אני קניתי לראשונה קורונה בדיוק בגלל המגיפה. חרא בירה, כמו שכולם אומרים, שזאת הסיבה שלא שתיתי עד עכשיו.
 3. עכשיו אני קולט שהוסיפו את קומיוניטי. נהדר לתקופת הסגר.
 4. לא רק הדברים שכתבת ייחודיים לשפת האדם. יש מחקרים, אבל בפעם האחרונה שהתעדכנתי לא מצאו שום עדות לכך שאפילו קופים משתמשים בשפה כמונו מבחינת דקדוק אוניברסלי שקיים אצל בני אדם, רקורסיביות של השפה וכו'. וזה דבר שכבר עשרות שנים עובדים עליו.
 5. מה אמרתי לכם? כולם אומרים שרוצים ממשלת אחדות, אבל כשזה באמת קורה המרמור מתגבר אצל שני הצדדים. קלאסי. זה תמיד ככה.
 6. עוד שחמט של ביבי, שיגרום להם להיראות רע. 15 שרים שגם לא יהיה להם כח לכלום ורק ידגישו עד כמה גנץ בסך הכל עלה תאנה ואין מה להצביע לו שוב.
 7. שזה בדיוק מה שאנשים כאן ניסו להסביר למי שאמר שגנץ עשה מהלך חכם. גם אם גנץ נכנס אין לו כח לכלום כי יש לביבי 61 בלעדיו.
 8. כל קבוצה בליגת העל היום מפרקת כל קבוצה מ-94. אם תראה משחקים מאז - זה ענף שונה לגמרי.
 9. יותר סביר שעד הבחירות הבאות הם יצטרפו לליכוד מאשר לגנץ לדעתי, במיוחד בהתחשב בזה ששניהם ליכודניקים.
 10. זה ששרפו את ברק אחרי שהצטרף לביבי למשל, פגע בהם? איך בדיוק? הם רוצים להחליף את ביבי, לא לשבת תחתיו. ואם אי אפשר להחליף אותו, אז להיות אופוזיציה. זה לא מאוד מסובך. אפילו לפיד שהוא לא שמאל כבר למד את זה שאי אפשר לעבוד עם ביבי, אמנם על בשרו. "לשנות מבפנים" זה בולשיט, אי אפשר באמת לעשות את זה, ולביבי כבר יש 61 ח"כים בלי גנץ המטומטם, מה שאומר שאין לדביל שום כוח בממשלה הזאת.
 11. השמאל לא בשלטון כי אין לו מספיק קולות, לא כי הוא מסרב להתאחד תחת בובות של ביבי שכבר הפרו הבטחות מהותיות. הימין אגב ממש לא התאחד סביב ביבי אחרי הקדנציה הראשונה המזעזעת שלו, והעדיף לעזוב מאשר להתאחד תחתיו כששרון התפצל - להזכיר לך איך פעמיים הם איבדו עשרות אחוזים מכוחם כי כולם עזבו אותם? חוץ מזה, מי שחושב שלגנץ יהיה בפועל כח לעשות משהו עד הבחירות הבאות הוא ממש תמים, ו/או לא זוכר מה קרה לכל מי שהצטרף לביבי עד עכשיו "כדי לשנות מבפנים".
 12. אני מדבר על הקמפיין של הליכוד בזמן המו"מ הקואליציוני וזעקות השבר. אם המצביעים שלהם היו כל כך כועסים, היו רואים את זה בסקרים. מה שכן רואים זה שאחרי הפיצול יש כרגע לפי סקר אחד 16 מנדטים לכחול לבן, ו-15 לחוסן. ניסיון העבר מלמד שככל שעובר הזמן כך גם האופטימיות חולפת. לפיד שקיבל 19 בינואר 2013 הגיע בסקרים ל-30 במאי 2013, אבל צנח ל-13 עד ינואר 2014. עכשיו, קח בחשבון שיש את האפקט של להצביע למי שאתה כבר יודע ש"לוהט". אם יש עתיד ותל"ם יהיו אלטרנטיבה בזמן שחוסן לא מצליחה להעביר כלום מהממשלה ונותנת לביבי לעשות כרצונו, או פשוט מודה שזה היה בזבוז זמן - הלך עליהם. אין שום סיבה להניח שאין פה תכסיס של ביבי, וזה שהם לא יוכלו לעשות כלום בממשלה זאת מתמטיקה פשוטה.
 13. מה זה "ללכת עם הרשימה המשותפת"? אנשים בחרו בו כדי שלא יהיו מושחתים בכנסת, לא כדי שלא יהיו ערבים בכנסת. אמרו שלא מוכנים שהמשותפת תתמוך בהם כי הם מאמינים לשקר שזה ימשוך מצביעים ימנים - שאני לא אוהב את זה, אבל זה לא באמת מושך מצביעים. עובדה, הם קיבלו פחות מנדטים מאשר בבחירות שהיו בסתיו, שאז הם לא הצהירו שלא יישבו בממשלת מיעוט. בפועל אם אחרי כל שלטי החוצות וצעקות הגעוואלד עדיין הם לא ירדו מ-30 בסקרים אז כנראה שבניגוד למה שטוענים כאן, לרוב הגדול של המצביעים זה לא באמת קו אדום. כל מי שאני מכיר שהצביע לגוש הזה ספר בו את המשותפת, גם עכשיו שלח האשים את הנדל והאוזר כי אחרת היתה כבר ממשלה. לפני גנץ (ואחרי שלפיד ישב עם ביבי) לעבודה ולמרצ היו 29 מנדטים ביחד. 31 ואז 30 זה לא אומר ירידה קבועה, אתה יודע. יש תנודות שקשורות למצב באותו רגע. כך או כך זה עדיין גבוה מאוד, וההבדל בין 30 ל-31 זה לא כזה הבדל קריטי, זה על הקשקש.
 14. פורסם היום שכחלק מההסכם יעבירו חוק שמאפשר לביבי לכהן כשר תחת כתב אישום. הבן אדם אשכרה עושה ההיפך מהמצע שלו. וזה לא מיעוט שמאל, זה שמאל שמצביע מרכז כי "ככה יש יותר סיכוי" (מכיר יותר מדי מקרים כאלה, לצערי). הסקרים הראו 30 מנדטים, נפילה מוחצת זה לא, מה גם שבזמן חירום תמיד אנשים נוטים יותר לכיוון השולט, ואז מתעשתים. שר בכיר הוא לא יהיה, הוא יהיה שר משותק בלי יכולת להעביר כלום. שזה בדיוק היה הנימוק של לבני למה היא לא מצטרפת לממשלת ימין ב-2009, כי היא לא היתה חדשה בקטע הזה של הכנסת והממשלה והיא הבינה איך זה עובד ולא הסתנוורה מתארים. ואף אחד לא אמר ללכת לבחירות עכשיו, גם כחול לבן אמרו שיתנו לממשלה להעביר את המשבר ואז יראו. לא היו מאשימים אותם, מאותה סיבה שלא האשימו עד עכשיו למרות שאתה כימני היית בטוח שהם אשמים. וממשלת אחדות זה אף פעם לא טוב, זה מיתוס שלא מעוגן במציאות - בפועל הן תמיד משותקות במקרה הטוב ומעמיקות את האיבה בין שני הצדדים במקרה הפחות טוב. בעיקר כשאתה נכנס לממשלה עם בן אדם שכבר עשה תרגילים לכל כך הרבה פוליטיקאים תמימים לפניך.
 15. ברור שהוא לא שמאל, אבל הוא כבר מיצב את עצמו במחנה המרכז-שמאל. אנשים נוטים להיות חשדניים באנשים שמגיעים "מהצד השני". הליכוד אם ביבי הולך עכשיו הביתה יהיה במצב הרבה יותר טוב משהיה ב-2006, שאז הרבה חברי כנסת בכירים ופופולריים עברו יחד למפלגה אחרת, כשהליכוד הונהג בידי מי שעדיין זכרו לו את את הפיאסקו של הקדנציה הראשונה (קצת כמו שהעבודה צנחה כשברק החליף את פרץ). השמאל אגב אימץ אותו כי במקום לאחד את כל הגוש ולתהות מה נחשב סדין אדום, הרבה יותר אפקטיבי לקחת את המפלגה הגנרית שכבר קיימת, יש עתיד, ולהדביק אותה יחד עם עוד מפלגה שהיא אותו דבר. כי הגוש הזה תמיד היה מחולק למיליון מפלגות שנלחמו אחת בשנייה, ולביבי גם היה הרבה יותר קל "לקטוף" אחת או שתיים מהן אחרי הבחירות. זה הרבה יותר חכם להתלכד מראש, גם מבחינת קמפיין.
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.