Jump to content

רן סגל

משתמשים רשומים
  • Content Count

35
  • Last visited

About רן סגל

• Rank
    האזרח!
  • Birthday 10/07/1989

Contact Methods

• Website URL
    http://

Recent Profile Visitors

3,021 profile views
  1. בחלוקה להגרלת הבתים בליגה האירופית, מצוין כי הקבוצה הישראלית נמצאת דווקא כמי שמייצגת את המדינה המוסלמית. האדומים בדרג השני, מכבי חיפה בשלישי, ומכבי ת"א ברביעי חוסר תשומת לב באתר אופ"א, הוביל לכך שהפועל ת"א הוצגה כנציגתה של טורקיה בהגרלת שלב הבתים של הליגה האירופית. האתר, אשר ידוע באמינותו המקצועית, שם את הקבוצה הישראלית בדרג השני, אך רשם על יד שמה של הקבוצה כי היא מייצגת את טורקיה. נדמה כי גם הצד הישראלי, וגם הצד הטורקי לא ממש יהיו מרוצים מהטעות הזאת. כעת, תוקנה הטעות באתר, והקבוצה חזרה להיות תחת שלטון ישראלי. 48 קבוצות יוגרלו היום (ו') בשלב הבתים של הליגה האירופית, כשהאדומים
  2. כל מי שעושה דיל לקייב תדרשו גם נסיעה לאומן! ב"ה נארגן איזה משהו
  3. בדרך ל(דינאמו) קייב עוברים באומן!!!
  4. יכלת להגיד גם שמכבי נתנה 3 גולים ב45 דקות. אז פאו יכולים לתת ב90
  5. אם יש בארץ מסויימת פרופסור שמבטיח רפואה. אז בעניין של פיקוח נפש חובה לצאת מהארץ! כשרבי נחמן מבטיח לטפל בנשמה (שאין רפואה גדולה מזה!) אז מותר לצאת בשביל זה מהארץ (זה נטו להאם מותר לטוס לאומן ספציפית לרבי נחמן!) ולגבי לטוס בכלל בשביל קברי צדיקים רשמתי לך שם שורה תחתונה שהחידא והשדה חמש אומרים בפירוש שמותר לעזוב בשביל זה את הארץ! זה מבחינה הלכתית! (כמובן שבשביל לשוב)
  6. אני יודע אבנר בגלל זה אני עונה לך ברצינות! (תקח את התשובות שלי בערבון מאוד מוגבל. אני לא רב ולא מתיימר להיות אחד כזה. יכול להיות שאני טועה בחלק מהדברים, אני פשוט משתדל לענות לך). לגבי שבת זה באמת חלוקת (כמה מפתיע ביהדות (: )אני עניתי לך לגבי ערב ראש השנה (כאילו היום שלפני. הרי החג נכנס בערב). ורבי נחמן ביקש שיבואו אליו בערב ראש השנה! לגבי שבת ויום טוב בדקתי לך עכשיו וממה שהבנתי יש כאלה שאומרים שאסור אבל הארי זל מביא שמותר ללכת להתפלל אבל לא להשתטח ולעשות ייחודים. אני בהחלט משתדל לא לצאת מהארץ לשום דבר רק לאומן. לצאת לאומן דבר ראשון זה נותן עליה בלימוד תורה (כבר יש וי אחד מהדברים ש
  7. maccabi-king זה מחלוקת מה שאתה אומר, יש דעה שמתירה לבקש מהצדיק. מחלוקת פוסקים ממש גדולה! מלא פוסקים לכל כיוון. אני מכיר שלוש דעות - 1. לבקש ממש מהצדיק שייתן לך (הם מסתמכים על זה שאתה מבקש ממלאכי השרת בשבת "ברכוני לשלום" אז כמו שאתה מבקש ממלאכי השרת תבקש גם מהצדיק.). עדיף שלא זה יכול לבלבל את הבנאדם 2. לבקש מהצדיק שיתפלל עלינו בשמים ויבקש רחמים 3. לבקש מהקב"ה בזכות הצדיק. אין פה משהו שהוא יותר או פחות נכון, כל אחד יעשה לפי רבותיו.
  8. בשולחן ערוך תקפ"א ד -לגבי ערב ראש השנה הוא מסביר שם - "ויש מקומות נוהגין לילך על הקברות ולהרבות שם בתחינות (מהרי"ל), ונותנים שם צדקה לעניים (כל בו)."
  9. לכל השמלאנים שקצת קשה להם להתמודד עם המציאות- http://dwnmedia.a7.org/a7radio/misc/video/11/aug/210811-menutakim.wmv תתעוררו!
  10. קודם כל אין לי מושג מי זה הרב שהבאת (לא בקטע של זלזול, פשוט אין לי מושג מי זה!). אבל גם הוא טוען שבוודאי שצריך ללכת לקברות צדיקים והוא ממש לא מסתייג מזה, כמו שהוא רושם- "לסיכום , בוודאי שניתן לפקוד קברי צדיקים ולהתפלל שם כיוון שלמנהג זה יש מקורות בדברי חז"ל ובקבלה" חוץ מזה שאם היית קורא את השורות הראשונות היית רואה שעל ההתחלה הרדב"ז מסביר את הרמב"ם שזה סה"כ לא לפתוח את הקברים, ללכת לקברים אין בעיה! גם רבי יוסף קארו הבין את זה אחרת. אתה כיוונת לפי הרב קאפח. אשרייך! בהמשך הוא מביא את הרמ"א, ספרי זוהר וקבלה שמתירים ללכת לקברות צדיקים אז סה"כ מה שהוא הביא בתוך כל השיחה הזאת זה דעה אחת וגם
  11. בעת שאני כותב את השורות האלה מכבי חיפה נמצאת בדו-קרב פנדלים מול גנק על מקום לשלב הבתים בליגת האלופות, גם אם היא תפסיד היא תגיע לגביע אופ"א. יש עוד שתי מתמודדות - מכבי ת"א והפועל ת"א. שתיהם נמצאות במצב טוב מאוד (קשה לי להאמין שהפועל לא תעבור את הקבוצת פח הזאת). לפני שנה הפועל היתה בליגת האלופות. ואפילו עם תוצאות מרשימות! חיפה לפני שנתיים אני חושב. האם יש סיכוי שבשנים הקרובות נראה קבוצה ישראלית מגיע לשלבים היותר מתקדמים באירופה? מה מוביל לשיפור הענקי הזה?
  12. אבשלום היקר. אנא ממך אתה יודע כמה אני מכבד אותך. אל תחשוב שלקחת חצי שורה ממקור כלשהו עושה אותך חכם. להשטתח על קברי צדיקים זה לא מנהג של הכמה שנים האחרונות. זה היה נהוג תמיד. מעולם לא היה מחלוקת על השטחות בקברי צדיקים. אז אל תקח חצי שורה ממשהו שאתה לא מבין . אדוני היקר. אתה במילא לא איכפת לך מה רשום, אתה רק רוצה להתנגח. אם היית באמת רוצה לקבל תשובות הייתי עונה לך על הכל. אני לא באמת מתכוון לענות לך ברצינות בבקשה תחפש מקומות אחרים לריב בהם. אתה רוצה לטוס אדרבה אני אדאג לך אפילו לגרטיסים אולי אפילו לתרומה! אבל אם זה סתם בשביל ההתנגחות לא תודה. אני רוצה שלום! לגבי השתטחות על קברי צדיקים אין שום
  13. אשמח אם תסביר - מעניין כמה פעמים פתחת ירושלמי, או אם אתה יודע בכלל איך זה נראה, או מה זה בכלל. (תחזור למקור שממנו לקחת את זה ותחפש מה את צריך למצוא בכל הקטע הזה) דף י,ב פרק ב הלכה ה משנה מותר שבויים לשבויים מותר שבוי לאותו שבוי מותר עניים לעניים מותר עני לאותו עני מותר המתים למתים מותר המת ליורשיו רמ"א מותר המת יהא מונח עד שיבא אליהו רבי נתן אומר מותר המת בונין לו נפש על קברו: דף י,ב פרק ב הלכה ה גמרא גבו לו בחזקת שאין לו ונמצא שיש לו ר' ירמיה סבר מימר מותר המת ליורשיו אמר ליה רבי אידי דחוטרא הגע עצמך דלא כוונן אלא ליה אמר ליה אנא לא אמרית את מנן לך תני בשם רבי נתן מותר המת יבנה
  14. לכל מי שרוצה לראות תוצאות של משחקים - http://www.livescore.com מה אתם עוד צריכים מוואן נמצא תחליפים (:
  15. שני הדברים הכי חשובים- 1. אם רודפים אחריכם תברחו! 2. אם זורקים עליכם דברים תתכופפו!
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.