Jump to content

קמאנן

משתמשים רשומים
  • Content Count

120
  • Last visited

• Days Won

3

Posts פורסם על ידי קמאנן

1. 5 דקות לפני, YoC said:

אני לא ממעיט בכלל בחומרה של הקורונה, אם כי עדיין מעדיף להמשיך לצאת לעבודה עם מסכה ומקווה שגם רכבת ולא לחזור לעוד סגר כי יש לי שכירות והוצאות לשלם ואני לא אשרוד שוב בלי עבודה,  בטח אם זה ילך יחזור והינה עוד גל ועוד גל אז כבר נמשיך את החיים (לא כולל אוכלוסיה בסיכון ששווה להשאיר בבית לטובתם כמובן) ואם נדבק, נדבק ונתמודד עם זה. כי זה לא שעכשיו צריך להסתגר שבועיים ואז זה עובר וזהו, זה פה כדי להשאר צריך להמשיך את החיים ולהתפרנס לצד זה. 

כמובן שלא ברמות של יורם לס שמציג את זה כמו צינון קל, 

אבל הוא העלה נקודה מעיינת שמהשפעת מתו יותר השנה מישראל אז למה מהשפעת לא מפחדים? גם שיש לקורונה מקדם הדבקה גדול יותר אבל יש פחות מתים מזה לעומת השפעת אז למה בעצם אנחנו כל כך מפחדים מזה לעומת השפעת?

כי הקורונה מיוחצנת, זה הכל.

אני לא חס וחלילה מזלזל, אבל שוב, צריך לשמור על אוכלוסיות בסיכון / שישמרו על עצמם, להריץ בדיקות יזומות בצורה מאסיבית.

סתם לדוגמא, זה לא סוד שבתי הספר אלה מקומות בעייתים, למה לא דוגמים אותם כמו שצריך ובאופן מסודר?

2. אין לי בעיה עם כמות הנדבקים, יש לי בעיה עם אי שמירה על אוכלוסיות הסיכון או לחלופין הסברה נרחבת בנושא הזה.

גם אני לא רואה שעושים בדיקות מדגמיות אחרי שחרור הסגר, או אוכפים את ההנחיות. בואו לתל אביב ותראו איך המסעדות פה מתנהלות - אין שום הבדל בלי/עם קורונה. זה לא רציני.

שכונה, בקיצור. שליפות מהמותן. המצב לא השתנה מהותית מלפני שלושה חודשים.

3. 17 hours ago, החתול הצהוב said:

הסתובבתי בת"א בשישי בצהריים, עם מסיכה.

הרוב בכלל לא היו עם מסיכה עליהם.

היו כאלו שהיו עם מסיכה על הסנטר, כך שבטח הם שמים אותה ומורידים אותה לסנטר.

והיו לא מעט שבכלל....לא הייתה להם. 

תל אביב ככה כבר מאחרי פסח.

4. עניין היורדות והעולות פתיר בצורה קלה - הגדלת הליגה ל16 קבוצות בעונה הבאה. מה שהייתי עושה בשתי העונות לאחר מכן זה מוריד 3 ומעלה 1, ככה שבסוף נחזור ל12 קבוצות תוך שלוש שנים.

זה לא אמור להיות קשור לאי קביעת האלופה.

5. 35 דקות לפני, sveta said:

כל עניין ה"מת מקורונה" הזה בעייתי בכל מקרה, מהטעם הפשוט שהווירוס לבדו כמעט ולא קטלני. רק ברגע שהוא מתווסף למצב רפואי קיים הוא הופך לבעייתי, וגם אז.. האם הבן אדם מת מהקורונה או מהמצב הקודם זה כמעט שאלה פילוסופית. יש גם מצד שני מתים שלעולם לא ייספרו, למשל אנשים מבוגרים שמתו בתקופה הזו ולא ראו סיבה לטרוח לבדוק אותם לקורונה. 

בדיוק. זה מסכם הכל.

6. שרים עלק. סתם בובות שביבי מינה. הוא והמל״ל מחליטים הכל.

שר הבריאות ממודר ולא משתתף בדיונים בכלל. מי שלקח שם פיקוד זה המנכ״ל. כנ״ל במשרד האוצר. איפה נשמע דבר כזה?

7. 5 דקות לפני, Armagedon said:

דיון פנימי.

יציאה מהסגר ביום שני הקרוב.

צעד נכון או מוקדם מדי?

אם היית אומר לי שהממשלה עושה הכל כדי לשמור על האוכלוסיות בסיכון, או לחלופין מסבירה את הנושא הזה לציבור בצורה מקיפה, הייתי אומר שמוקדם יותר. בנוסף הייתי מרגיש יותר בנוח עם כמות גדולה יותר של בדיקות, נטו למעקב סטטיסטי מדוייק יותר.

אבל אני לא רואה שזה קורה.

8. 1 hour ago, Omer said:

נו, אבל זה בדיוק העניין. נגד שפעת יש לך אפשרות להתחסן, נגד קורונה לא, לכן קורונה מסוכנת הרבה יותר. כי אתה חסר אונים מולה.

בסדר, אבל זה לא מה שהתכוונתי. "מסוכן" זה עניין זה סמנטיקה.

אם תיקח מדגם של 100 אנשים לא מחוסנים, תדביק אותם בשפעת ובקורונה (בוא נניח שאת אותם האנשים אתה יכול לשכפל גנטית, סתם לצורך הדיון).

אני טוען שכמות האנשים שימותו משפעת וכמות האנשים שימותו מקורונה יהיה זהה עד כדי הבדל מינורי.

ברור לי שהקורונה "מסוכנת" יותר כי אין לה חיסון, ובגלל זה אני אומר שעל אוכלוסיות בסיכון צריך לשמור, וכל השאר שיחיו כרגיל (אפילו בלי ריחוק, מסיכות וכל החארטות האלה).

מה שכן אפשר להגיד בוודאות זה שהמחלה מדבקת הרבה יותר משפעת. אבל, בשורה התחתונה, מי שמגיע לאשפוז בבית החולים, הם אותם האנשים שכנראה היו מגיעים גם במקרה של שפעת.

9. 43 דקות לפני, לופו5 said:

אני חושש שלא קראת את כל ההודעה. אני משווה בין שפעת לקורונה כדי להראות כמה הטענות של יורם לס בנושא מופרכות. אני לא רואה לנכון בכלל להעלות את נושא החיסון, יעילותו לפי משרד הבריאות נעה בין 40-60 ולכן הוא בעיקר גורם שמקטין את הסיכוי לחלות ולא מספק הגנה מלאה. כך שסביר להניח שחלק לא מבוטל מהחולים הם אנשים שחוסנו. לא אומר חלילה שזה לא חשוב או הכרחי להתחסן מפני שפעת או שהחיסון לא מסייע בהיקף התחלואה, אבל הקורונה רחוקה מלהיות שפעת כפי שאנחנו מכירים אותה היום, למרות שהתסמינים הגופניים והדרך שבה השפעת והקורונה תוקפים את הגוף, יש הבדל של שמיים וארץ במידת המסוכנות שלהם לאדם. 

קראתי את ההודעה.

בוא אני אהיה יותר ספציפי. זה מה שאתה כתבת:

כדי שזה לא יהיה אד-הומינם קלאסי, אשמח גם לפרק את מגדל הקלפים השקרי של יורס לס. גולת הכותרת שלו הוא נושא השפעת אל מול הקורונה, והטענה שהנגיף לא מסוכן יותר מוירוס השפעת. אתייחס קודם כל לישראל כי מציאת נתונים בעברית היא נוחה ויעילה. מצרף את דירוג סיבות המוות בישראל בין 2008-2010 אצל גברים ונשים. בממוצע, אצל אנשים בגילאי 75 ומעלה, שיעור התמותה ל100,000 איש מדלקת ריאות/שפעת ביחד הוא 218. 

ב11.04 משרד הבריאות פרסם דו"ח תמותה לפי גילאים יחד עם התפלגות חולים לפי גילאים. באותו היום היו 10,441 חולי קורונה בסה"כ, מתוכם, 865 חולים היו מעל גיל 70. מתוך 92 המתים עד אותו היום, כ77 מהם היו מעל לגיל 70. מעבר לאחוז התמותה של 8.9, אנחנו מדברים כאן על שיעור תמותה של 8,901 ל100,000 אצל בני 70 ומעלה. כאמור, פי 40 משפעת ודלקת ריאות ביחד. מבחינת הנתונים הכלליים נכון להיום בבוקר, אנחנו עומדים על אחוז תמותה של 1.16 ושיעור תמותה ל100,000 של 1,163. אם תבדוק את השפעת ביחס לאוכלוסייה הכללית ללא קשר לגילאים, כנראה שתגלה פערים גדולים עוד יותר.

נעזוב את קבוצות האנשים הצעירים יותר, כי ההבדלים שם הם מינוריים עד כדי לא קיימים בין הקורונה לשפעת. אני רוצה להתמקד בקבוצת הסיכון, בוא ניקח את הדוגמה שלך - אנשים מעל 70.

אתה טוען:

יחס התמותה משפעת הוא 218/100000.

יחס התמותה מקורונה הוא 8901/100000.

אני טוען שאלו לא המספרים ה"אמיתיים", כי אתה מתעלם לחלוטין מעניין החיסון. זאת נקודה חשובה, כי אתה לא אומר כמה מאותם ה-100000 היו מחוסנים משפעת.

נעזוב את עניין יעילות השפעת בצד, היא קיימת ועוזרת במידה מסויימת ועל זה אין ויכוח. בטח ובטח כשקיימות שיטות טיפול תומכות שנלמדו לאורך השנים לטיפול בשפעת.

אני רק רוצה להדגיש שהנתונים מנופחים לטובת הקורונה, בטח שלא פי 40.

אם היית אומר לי - אוקיי, אף אחד מהם לא מחוסן, הייתי מסכים איתך לחלוטין.

10. 30 דקות לפני, לופו5 said:

ההופעה שלו אתמול בחדשות 12 כללה מידע מוטעה, נתונים מעוותים, מסירת מספרים מוחלטים שהוצאו מהקשרם, תיבול וניחוח פוליטי, תאוריות קונספירטיביות מנותקות מהמציאות, וכל זה תוך חילופי קריצות ומינגלינג דוחה וזול עם רינה מצליח. אני שמח שאלעד שמחיוף היה קול שפוי כנגדו, אבל פרופסור לס מסתמן כאיש חסר אחריות, לא אובייקטיבי עם מניעים נסתרים כלשהם. בכל משפט נוסף שהאיש הזה כותב ברשתות החברתיות או אומר במהדורות החדשות השונות, הוא הופך ליותר ויותר מסוכן לציבור. יש למדינת ישראל ולמדינות העולם מזל שפרופסורים הם לא אלו שעומדים בראשה ומקבלים החלטות בפועל. 

כדי שזה לא יהיה אד-הומינם קלאסי, אשמח גם לפרק את מגדל הקלפים השקרי של יורס לס. גולת הכותרת שלו הוא נושא השפעת אל מול הקורונה, והטענה שהנגיף לא מסוכן יותר מוירוס השפעת. אתייחס קודם כל לישראל כי מציאת נתונים בעברית היא נוחה ויעילה. מצרף את דירוג סיבות המוות בישראל בין 2008-2010 אצל גברים ונשים. בממוצע, אצל אנשים בגילאי 75 ומעלה, שיעור התמותה ל100,000 איש מדלקת ריאות/שפעת ביחד הוא 218. 

ב11.04 משרד הבריאות פרסם דו"ח תמותה לפי גילאים יחד עם התפלגות חולים לפי גילאים. באותו היום היו 10,441 חולי קורונה בסה"כ, מתוכם, 865 חולים היו מעל גיל 70. מתוך 92 המתים עד אותו היום, כ77 מהם היו מעל לגיל 70. מעבר לאחוז התמותה של 8.9, אנחנו מדברים כאן על שיעור תמותה של 8,901 ל100,000 אצל בני 70 ומעלה. כאמור, פי 40 משפעת ודלקת ריאות ביחד. מבחינת הנתונים הכלליים נכון להיום בבוקר, אנחנו עומדים על אחוז תמותה של 1.16 ושיעור תמותה ל100,000 של 1,163. אם תבדוק את השפעת ביחס לאוכלוסייה הכללית ללא קשר לגילאים, כנראה שתגלה פערים גדולים עוד יותר.

הלאה, התפרצות השפעת בארה"ב בשנת 2017-2018 מול הקורונה. יורם לס אוהב להתייחס למספר המתים הכללי באותה התפרצות, אבל שוכח למסור פרט חשוב והוא 45 מיליון האנשים שחלו בשפעת באותה התקופה. (מתוך דוח של הCDC - המרכז לבקרת ומניעת מחלות). נכון שמתו באותה השנה בארה"ב 61 אלף איש, בהשוואה ל33 אלף איש שמתו מקורונה עד כה במדינה. אבל יש הבדל תהומי בין 45 מיליון חולים לבין 660 אלף נכון להיום. אנחנו מדברים כאן על אחוז תמותה של 0.13, ושיעור תמותה של 135 ל100,000 איש. לעומת 4.99 אחוזי תמותה ושיעור של 4,944 ל100,000 איש. גם כאן, פי 37, הפעם בהשוואה לשפעת בלבד. רק כדי ליישב את הדברים, בהנחה והשפעת היא כמו מגפת הקורונה, היו מתים משפעת בשנת 2017-2018 בארה"ב כ2,250,000 איש. וגם בשנים רגילות היא הייתה קולטת מעל למיליון אזרחי ארה"ב.

שי, בהנחה ואתה מסכים עם יורס לס אני מציע לכם להקים קומונה - צרפו אליה מתנגדי חיסונים, את קבוצת הפייסבוק הענפה של לוחמי הגרילה נגד מזימת ה5G, מניפי הדגלים השחורים, אנשי הקונספירציה, העותרים לבג"ץ על נתוני התקשורת שנמסרים לשב"כ וכל שאר האנשים שחושבים שיש באופן כללי בעולם או במדינת ישראל בפרט מזימה להנדסת התודעה האזרחית מתוך שאיפה לשתק את החיים הדמוקרטיים ולהפוך אותנו למודל טורקי/צפון קוריאני/רוסי/סיני. אני באופן אישי רוצה להמשיך לחיות, וחושב שמדינת ישראל מספקת לי תנאים די טובים לכך הן במצב החירום הנוכחי וגם בשגרה. האם אני חושב שאפשר להתחיל לחזור לעבוד? באופן אישי כן. גם חלק מהנתונים מלמדים שזה אפשרי וקרוב מאד, אבל אני פחות מעוניין שנהיה שפן הניסיונות של הסיפור ונראה איך המדיניות הזו מתעצבת באוסטריה.

לא ברור לי איך אתה משווה בין שפעת לקורונה, כשלראשונה יש חיסון.

אתה יודע כמה מהאנשים מגיל 70 ומעלה מחוסנים משפעת? אם אין לך את הנתון הזה, כל מה שכתבת כאן הוא חסר משמעות.

זה לא שאני טוען שיורם לס צודק. כן, אולי הקורונה "קטלנית" יותר, אבל לא במספרים שאתה מדבר עליהם.

11. 2 דקות לפני, YNWA said:

ומה הם יעשו יפטרו אותם מהעבודה מן הסתם ויביאו עובדים צעירים/בריאים , זה גזר דין מוות לכל דבר.

דיברתי על הבריאות בלבד. דיון כלכלי זה משהו אחר.

12. 32 דקות לפני, YNWA said:

אני היחיד שחושב שעוד 3 חודשים נחזור לאותו מצב ושוב תהיה הדבקות גדולה ויעשו שוב סגר?

כל עוד שומרים על האוכלוסייה תחת סיכון זה לא מעניין. אם אתה מוציא את הקבוצה הזאת מהמשוואה, אז הכל טוב.

הסגר הזה נועד למנוע את ההדבקה של אותה האוכלוסיה ולהרוויח זמן לממשלה, וגם בגלל שלא הכירו את המחלה יותר מדי (להסתמך על סין זה בעייתי).

ההנחה המרכזית היא שהמחלה מאוד מדבקת ועלולה להקריס את מערכת הבריאות. א פשר להתווכח על קטלניות המחלה אל מול השפעת, אבל השפעת אינה מדבקת בקצבים האלה, ולכן מערכת הבריאות יכולה להתמודד איתה.

אז שוב אני אומר - אם שומרים על האוכלוסייה תחת סיכון (או לחלופין - היא שומרת על עצמה), אז מצידי שמקדם ההדבקה יהיה 17.

לעשות סגר על סמך התפרצויות נוספות זה מפגר וזה יעשה יותר נזק מתועלת.

13. אני חוזר ואומר:

אין תוכנית, החלטות של שליפה מהמותן, אין גוף אחד שמנהל הכל (כרגע עושה רושם שהמל״ל שם זין על כולם ומחליט בעצמו), ביבי פחדן ולא ייקח סיכונים בחיים, משחקי אגו בין המשרדים כדי להתחמק מוועדת החקירה שלא תעניין אף אחד לאחר מכן.

מי שחושב שישחררו פה את המשק ככה סתם חי בסרט. המספרים + המערכת לא מוכנה לשחרור המשק. כל עוד אין פה 20 אלף בדיקות ביום עם תוצאה של עד 24 שעות אין צורך לשחרר. שלא יספרו לכם סיפורים.

הספיקה לי העובדה שגם הנשיא וגם ראש הממשלה הפרו את הסגר.

פאקינג ליצמן שר בריאות (לא יודע איפה הוא נמצא בכלל, כנראה בלעה אותו האדמה), וכחלון שר האוצר (הדבר היחידי שהוא רוצה כרגע זה להסתגר בבית ולא לשמוע מאף אחד).

שמים עליכם אלף זין. הכל פה חלטורה. כרגיל - תרבות הסמוך, יהיה בסדר, זריקת אחריות אחד על השני.

אני אישית לא הולך לצאת מהבית, שם זין על כל מה שממשלה הזאת תחליט, כי מקצועית היא בטח שלא.

העיקר שאנחנו המדינה הכי בטוחה בעולם. בהצלחה לכולם.

14. 1 hour ago, טוני said:

נחמיה שטרסלר:

היום כבר ברור (כולל לפרופ' גבי ברבש), שמשרד הבריאות נכשל כישלון חרוץ בכל הקשור לבדיקות הקורונה. כל יום מנפיק המשרד תירוץ מגוחך חדש בתשובה לשאלה מדוע לא עמד בהתחייבותו לבצע 15 אלף בדיקות ביום — נתון קריטי שבלעדיו אי אפשר לצאת מהסגר הכלכלי הנורא שהשית עלינו.
    ואם זה לא מספיק, מתברר שלאחרונה משרד הבריאות ירד ל–6,000 בדיקות בלבד, ותוצאותיהן מגיעות לנבדקים באיחור פושע של 5 ימים(!), שבמהלכם החולים מדביקים אנשים נוספים. כמו כן, יש כאלה שסובלים מחום ושיעול טורדני ומתחננים לבדיקה, אך זו לא מגיעה. קרובים של הנשאים לא נבדקים, וחלק מהבדיקות הולך לאיבוד. המשרד אחראי גם לאסון בבתי האבות ולהדבקה שמקורה בנתב"ג, כי סירב לבצע בדיקות ולבודד חולים מחוץ לביתם.
    ראשי המשרד ידעו מהרגע הראשון, שהם לא מסוגלים לבצע כמות בדיקות משמעותית. הם הרי גוף רגולטורי מסורבל ואטי, ולא גוף ביצועי. לכן בחרו באסטרטגיית הסגר הכללי. זה קל: לסגר אחראית המשטרה, ולא הם. ואם בינתיים המשק גוסס, האבטלה גואה והפרנסה אובדת עד כדי סכנת חיים, זו כבר בעיה של משרד האוצר. לא שלהם.
    כדי לצאת מהסגר — וזה חייב לקרות ביום א' הקרוב באופן הדרגתי — חייבים לבצע 15 אלף בדיקות ביום, לספק את התוצאות בתוך 24 שעות ולבודד את החולים. לשם כך צריך להזיז הצדה את משרד הבריאות, על שלל בכיריו שכשלו עקב אגו מנופח ויצר שליטה אינסופי, ולהעביר את ניהול המשבר למשרד הביטחון, לצה"ל ולפיקוד העורף, שלהם ניסיון רב במצבי חירום. לצבא יש כוח אדם רב, אגף רכש מנוסה, אמצעי לוגיסטיקה ותובלה, קשרים עם מדינות זרות ויכולת ביצוע. הוא הכי מתאים.

נפתלי בנט ביקש כבר מזמן מנתניהו להעביר אליו את "האחריות הכוללת למערך הבדיקות". גם הרמטכ"ל אביב כוכבי הפציר בנתניהו לעשות כן. סגן הרמטכ"ל אייל זמיר אף אמר: "אם נקבל אחריות על הבדיקות נגיע בתוך שבועיים־שלושה ליעד שהציב ראש הממשלה: 30 אלף בדיקות ביום". מה צריך יותר, שהם ייפלו על הארץ ויתחננו?

ואולם, נתניהו ממשיך להתנגד להעברת האחריות לבנט ולצה"ל. הוא אפילו השמיץ את הצבא בגין פניית הרמטכ"ל. הוא רואה את העולם דרך פריזמה אישית צרה, שבה בנט הוא יריב פוליטי מסוכן, המאיים על כיסאו. פחות חשוב לו שבנט מתאים לתפקיד "פרויקטור קורונה". יש לבנט תוכנית סדורה למיגור המגפה ויכולות גבוהות. הוא גם יודע, שחייבים לצאת מהסגר כדי למנוע אבטלה נוראה והתמוטטות כלכלית. אבל לנתניהו יש סדר יום הפוך. הוא עושה הכל כדי לגמד את בנט, לפגוע בו ולחסלו — ולעזאזל הקורונה.

ביבי לא יודע לנהל, חדש זה לא. אז על מה בדיוק ההפתעה? זה מה יש.

15. 1 hour ago, liewec815 said:

בסדר,אני טוחן פה מים, זה היה לי די ברור, לא יודע למה נכנסתי לזה מהתחלה.
    אני אסיים שאני אומר שכן, מכבי זה החיים, הכל טוב ויפה, שלא נתחיל להתווכח מי יותר אוהד ומי צריך לבוא לשאול ביציע, כמות הכסף שאני מוציא על מכבי בכיף ובאהבה כל שנה היא לא הגיונית בשום צורה, אבל כמו שאמרתי אנחנו נמצאים במצב לא רגיל ויש אנשים שאין להם כסף כרגע לשכ"ד אוכל וכו' אז בטח שלקחו מהם 5 משחקי פלייאוף שלא באשמתם (כח עליון וכאלה) זה משהו שאפשר וצריך לשקול להחזיר, או לחלופין כמו שכתבתי, לעשות הנחה מאוד משמעותית למי שיחדש מנוי שנה הבאה. 

מסכים והכל, לדעתי יפתרו את זה בדרכים שהם לא להכניס לך כסף ישירות לחשבון בנק.

16. 2 hours ago, avi atias said:

הבורסות בעליה.

הנפט יורד 7% היום.

הזהב בעליה מתמדת.

איזו מן כיפה אדומה זאת?

או שיש פה הרצת מניות או שלא יודע.

ואתייחס לטיפול במשבר. עד עכשיו סביר בהחלט. זה אירוע מורכב וברור שיהיו טעויות, אין מה לעשות וצריך לקבל את זה.

מה שכן, אני לא רואה שום התייחסות של הממשלה לגבי תוכנית מסודרת, עם לו"ז מסודר, על המציאות החדשה ואיך הם מתכוונים לטפל בה. זה מה שהכי מפריע לי בכל הסיפור. צריך לתת תקווה לאנשים, לפזר קצת את הערפל. זה הבסיס להכל, בטח ובטח במשבר כלכלי. ראיתי ראיון של יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, ותפס אותי המשפט שלו - "אם יקרה משהו אז אולי נפתח". זה מסביר הכל.

אני לא מצליח להבין למה לא מגדירים יעדים ומציגים אותם לציבור. ביבי לא יכול לעלות לנאום ולבלבל את המוח על כמה שהמצב שלנו מצויין לעומת שאר מדינות העולם. את מי זה מעניין בכלל? האם זה מעניין את בעל העסק שהעסק שלו נסגר? ממש לא.

אני רק מזהה מדיניות של זגזגים והחלטות של שליפות מהמותן (לא שזה מפתיע אותי תחת הממשלה הנוכחית, ראינו את אותה המדיניות במערכה האחרונה בעזה). כן סגר, לא סגר. כל לשחרר ביום ראשון, לא לשחרר ביום ראשון. זה נראה שאין להם באמת מושג מה לעשות, והתוכנית שלהם זה לחקות טקטיקות של מדינות אחרות, וכרגע אין כאלה יותר מדי.

17. 3 hours ago, hairy2hell said:

האליפות לא נקבעה על הדשא. עובדתית.

אתם במקום הראשון, ולצערי בצדק, אבל זה עדיין לא אליפות. גם אם רוב הסיכויים שתזכו, רוב הסיכויים זה לא שווה אליפות.

וככלל, זה משהו שחייב להיות מוכרע על הדשא עד הרגע האחרון. אי אפשר לשנות את החוקים באמצע. ושוב, זה נכון גם בליברפול. ואמרתי את זה גם על ליגות נוער שאנחנו זכינו שם באליפות - זה בעיני בושה שהורכז שם אליפות, גם אם זה לנו, וזה חייב להיות ללא הכרעה.

צריך לחכות עם ההודעה על הפסקת הליגה עד שנדע אם יתאפשר בצורה מסויימת להמשיך אותה בהמשך. זו העדיפות העליונה, כדי לתת אופציה למישהו לזכות באליפות.

אם אי אפשר, צריך באמת להפסיק את הליגות, ללא אליפות, ללא עולות ויורדות, ואם ימצאו פתרון למקומות לאירופה - אז גם ללא גביע.

זה חייב להיות מוכרע על גבי הדשא הירוק, ולא על גבי השולחן הירוק. אי אפשר לקבוע תארים בדיונים. 

ברמת העיקרון אתה צודק, חוקי המשחק וחוקי הפורמט נקבעו לפני ואי אפשר לשנות אותם תוך כדי תנועה.

אבל אי אפשר להתעלם מהנקודה שבה הליגה הופסקה. 2 סיבובים, בית-חוץ, כולם שווים. לטעון שזה לא ספורטיבי ושהאליפות לא נקבעה על הדשא זה תלוש מהמציאות. נהפוכו, זה יותר הוגן וספורטיבי מהפלייאוף חרטא הזה. האם קיימת קבוצה שהתאמצה פחות, או שיחקה גרוע יותר, כדי לשמור כוחות לפלייאוף? לא אחי. אין כזה דבר.

אם היינו מפסיקים בכל נקודה אחרת הייתי מסכים איתך, ואם היו מבטלים את העונה הייתי מקבל את זה בהבנה.

18. 7 hours ago, אם אין אני לי נמני said:

אין שום בניית תשתית אין שום מערך החזרת כלכלי וכספי 

בעיני הכל מתחיל מבניה לטווח ארוך, אתה צריך בסיס כספי ע"פ כמות הקהל שלך וכך גם ההוצאות - החזר משוכלל של כספי כרטיסים זכיות בתארים ומרצ'נדהייז (מוציא כרגע מהמשוואה אירופה כי לרוב זה לא רלוונטי)

לרוב הקבוצות בארץ אין מספיק קהל כדי להחזיק קבוצה ברמה גבוהה ולכן אנחנו מתבססים על יזמים מזדמנים ובחשקים שלהם, לאותם אנשים אין תמיד רצון או אינטרס ליצור כאן תשתית ליום שאחרי, תקדים אלונה זה מעולה - אם אני אלך אתם תתמוטטו 

תעשיית המרצ'נדייס בארץ לא מספיק מפותחת החיבור הכספי של האוהד לא מספיק חזק (מה שמכבי מנסה לעשות בשנים האחרונות זה מדהים מהבחינה הזאת) 

בדיוק.

ולראייה - זאת הסיבה למה אלונה היא לא בעלים כזה מדהים (או כזה ש"תפסתי" ממנו). ברגע שהזרמת הכסף מפסיקה, כל המועדון מתפרק, בדיוק מהסיבה שאמרת.

כסף היה, אבל הוא לא הושקע במקומות הנכונים. אסטרטגיית פיזור הכספים, ביטול חוזים והסתמכות על פגיעות בשחקנים, לא יכולה לעבוד לטווח הארוך.

• Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.