Jump to content

קמאנן

משתמשים רשומים
  • Content Count

120
  • Last visited

• Days Won

3

Everything posted by קמאנן

1. תל אביב ככה כבר מאחרי פסח.
  2. איך נוסא עיצבן את האוהדים של באזל חחחחחחח
  3. לא ספורטיבי בעליל, ומהסיבה הזאת זה גם לא מעניין אותי יותר מדי. נטו סימון וי.
  4. עניין היורדות והעולות פתיר בצורה קלה - הגדלת הליגה ל16 קבוצות בעונה הבאה. מה שהייתי עושה בשתי העונות לאחר מכן זה מוריד 3 ומעלה 1, ככה שבסוף נחזור ל12 קבוצות תוך שלוש שנים. זה לא אמור להיות קשור לאי קביעת האלופה.
  5. בדיוק. זה מסכם הכל.
  6. יצפאן גאון הכי חזק שם
  7. שרים עלק. סתם בובות שביבי מינה. הוא והמל״ל מחליטים הכל. שר הבריאות ממודר ולא משתתף בדיונים בכלל. מי שלקח שם פיקוד זה המנכ״ל. כנ״ל במשרד האוצר. איפה נשמע דבר כזה?
  8. מירי רגב לא יכולה לקבוע כלום, רק המנהלת קובעת. אז בבקשה לא להתייחס לקשקושים שלה, תודה.
  9. אם היית אומר לי שהממשלה עושה הכל כדי לשמור על האוכלוסיות בסיכון, או לחלופין מסבירה את הנושא הזה לציבור בצורה מקיפה, הייתי אומר שמוקדם יותר. בנוסף הייתי מרגיש יותר בנוח עם כמות גדולה יותר של בדיקות, נטו למעקב סטטיסטי מדוייק יותר. אבל אני לא רואה שזה קורה.
  10. בסדר, אבל זה לא מה שהתכוונתי. "מסוכן" זה עניין זה סמנטיקה. אם תיקח מדגם של 100 אנשים לא מחוסנים, תדביק אותם בשפעת ובקורונה (בוא נניח שאת אותם האנשים אתה יכול לשכפל גנטית, סתם לצורך הדיון). אני טוען שכמות האנשים שימותו משפעת וכמות האנשים שימותו מקורונה יהיה זהה עד כדי הבדל מינורי. ברור לי שהקורונה "מסוכנת" יותר כי אין לה חיסון, ובגלל זה אני אומר שעל אוכלוסיות בסיכון צריך לשמור, וכל השאר שיחיו כרגיל (אפילו בלי ריחוק, מסיכות וכל החארטות האלה). מה שכן אפשר להגיד בוודאות זה שהמחלה מדבקת הרבה יותר משפעת. אבל, בשורה התחתונה, מי שמגיע לאשפוז בבית החולים, הם אותם האנשים שכנראה היו מגיעים גם במקרה של שפעת.
  11. קראתי את ההודעה. בוא אני אהיה יותר ספציפי. זה מה שאתה כתבת: נעזוב את קבוצות האנשים הצעירים יותר, כי ההבדלים שם הם מינוריים עד כדי לא קיימים בין הקורונה לשפעת. אני רוצה להתמקד בקבוצת הסיכון, בוא ניקח את הדוגמה שלך - אנשים מעל 70. אתה טוען: יחס התמותה משפעת הוא 218/100000. יחס התמותה מקורונה הוא 8901/100000. אני טוען שאלו לא המספרים ה"אמיתיים", כי אתה מתעלם לחלוטין מעניין החיסון. זאת נקודה חשובה, כי אתה לא אומר כמה מאותם ה-100000 היו מחוסנים משפעת. נעזוב את עניין יעילות השפעת בצד, היא קיימת ועוזרת במידה מסויימת ועל זה אין ויכוח. בטח ובטח כשקיימות שיטות טיפול תומכות שנלמדו לאורך השנים לטיפול בשפעת. אני רק רוצה להדגיש שהנתונים מנופחים לטובת הקורונה, בטח שלא פי 40. אם היית אומר לי - אוקיי, אף אחד מהם לא מחוסן, הייתי מסכים איתך לחלוטין.
  12. לא ברור לי איך אתה משווה בין שפעת לקורונה, כשלראשונה יש חיסון. אתה יודע כמה מהאנשים מגיל 70 ומעלה מחוסנים משפעת? אם אין לך את הנתון הזה, כל מה שכתבת כאן הוא חסר משמעות. זה לא שאני טוען שיורם לס צודק. כן, אולי הקורונה "קטלנית" יותר, אבל לא במספרים שאתה מדבר עליהם.
  13. דיברתי על הבריאות בלבד. דיון כלכלי זה משהו אחר.
  14. כל עוד שומרים על האוכלוסייה תחת סיכון זה לא מעניין. אם אתה מוציא את הקבוצה הזאת מהמשוואה, אז הכל טוב. הסגר הזה נועד למנוע את ההדבקה של אותה האוכלוסיה ולהרוויח זמן לממשלה, וגם בגלל שלא הכירו את המחלה יותר מדי (להסתמך על סין זה בעייתי). ההנחה המרכזית היא שהמחלה מאוד מדבקת ועלולה להקריס את מערכת הבריאות. א פשר להתווכח על קטלניות המחלה אל מול השפעת, אבל השפעת אינה מדבקת בקצבים האלה, ולכן מערכת הבריאות יכולה להתמודד איתה. אז שוב אני אומר - אם שומרים על האוכלוסייה תחת סיכון (או לחלופין - היא שומרת על עצמה), אז מצידי שמקדם ההדבקה יהיה 17. לעשות סגר על סמך התפרצויות נוספות זה מפגר וזה יעשה יותר נזק מתועלת.
  15. אני חוזר ואומר: אין תוכנית, החלטות של שליפה מהמותן, אין גוף אחד שמנהל הכל (כרגע עושה רושם שהמל״ל שם זין על כולם ומחליט בעצמו), ביבי פחדן ולא ייקח סיכונים בחיים, משחקי אגו בין המשרדים כדי להתחמק מוועדת החקירה שלא תעניין אף אחד לאחר מכן. מי שחושב שישחררו פה את המשק ככה סתם חי בסרט. המספרים + המערכת לא מוכנה לשחרור המשק. כל עוד אין פה 20 אלף בדיקות ביום עם תוצאה של עד 24 שעות אין צורך לשחרר. שלא יספרו לכם סיפורים. הספיקה לי העובדה שגם הנשיא וגם ראש הממשלה הפרו את הסגר. פאקינג ליצמן שר בריאות (לא יודע איפה הוא נמצא בכלל, כנראה בלעה אותו האדמה), וכחלון שר האוצר (הדבר היחידי שהוא רוצה כרגע זה להסתגר בבית ולא לשמוע מאף אחד). שמים עליכם אלף זין. הכל פה חלטורה. כרגיל - תרבות הסמוך, יהיה בסדר, זריקת אחריות אחד על השני. אני אישית לא הולך לצאת מהבית, שם זין על כל מה שממשלה הזאת תחליט, כי מקצועית היא בטח שלא. העיקר שאנחנו המדינה הכי בטוחה בעולם. בהצלחה לכולם.
  16. ביבי לא יודע לנהל, חדש זה לא. אז על מה בדיוק ההפתעה? זה מה יש.
  17. מסכים והכל, לדעתי יפתרו את זה בדרכים שהם לא להכניס לך כסף ישירות לחשבון בנק.
  18. או שיש פה הרצת מניות או שלא יודע. ואתייחס לטיפול במשבר. עד עכשיו סביר בהחלט. זה אירוע מורכב וברור שיהיו טעויות, אין מה לעשות וצריך לקבל את זה. מה שכן, אני לא רואה שום התייחסות של הממשלה לגבי תוכנית מסודרת, עם לו"ז מסודר, על המציאות החדשה ואיך הם מתכוונים לטפל בה. זה מה שהכי מפריע לי בכל הסיפור. צריך לתת תקווה לאנשים, לפזר קצת את הערפל. זה הבסיס להכל, בטח ובטח במשבר כלכלי. ראיתי ראיון של יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, ותפס אותי המשפט שלו - "אם יקרה משהו אז אולי נפתח". זה מסביר הכל. אני לא מצליח להבין למה לא מגדירים יעדים ומציגים אותם לציבור. ביבי לא יכול לעלות לנאום ולבלבל את המוח על כמה שהמצב שלנו מצויין לעומת שאר מדינות העולם. את מי זה מעניין בכלל? האם זה מעניין את בעל העסק שהעסק שלו נסגר? ממש לא. אני רק מזהה מדיניות של זגזגים והחלטות של שליפות מהמותן (לא שזה מפתיע אותי תחת הממשלה הנוכחית, ראינו את אותה המדיניות במערכה האחרונה בעזה). כן סגר, לא סגר. כל לשחרר ביום ראשון, לא לשחרר ביום ראשון. זה נראה שאין להם באמת מושג מה לעשות, והתוכנית שלהם זה לחקות טקטיקות של מדינות אחרות, וכרגע אין כאלה יותר מדי.
  19. ברמת העיקרון אתה צודק, חוקי המשחק וחוקי הפורמט נקבעו לפני ואי אפשר לשנות אותם תוך כדי תנועה. אבל אי אפשר להתעלם מהנקודה שבה הליגה הופסקה. 2 סיבובים, בית-חוץ, כולם שווים. לטעון שזה לא ספורטיבי ושהאליפות לא נקבעה על הדשא זה תלוש מהמציאות. נהפוכו, זה יותר הוגן וספורטיבי מהפלייאוף חרטא הזה. האם קיימת קבוצה שהתאמצה פחות, או שיחקה גרוע יותר, כדי לשמור כוחות לפלייאוף? לא אחי. אין כזה דבר. אם היינו מפסיקים בכל נקודה אחרת הייתי מסכים איתך, ואם היו מבטלים את העונה הייתי מקבל את זה בהבנה.
  20. בדיוק. ולראייה - זאת הסיבה למה אלונה היא לא בעלים כזה מדהים (או כזה ש"תפסתי" ממנו). ברגע שהזרמת הכסף מפסיקה, כל המועדון מתפרק, בדיוק מהסיבה שאמרת. כסף היה, אבל הוא לא הושקע במקומות הנכונים. אסטרטגיית פיזור הכספים, ביטול חוזים והסתמכות על פגיעות בשחקנים, לא יכולה לעבוד לטווח הארוך.
  21. שיחזרו כבר ללאומית, מועדון מטונף ומיותר. אלונה מוזמנת להיכנס שותפה במחלקת המרצ'נדייז של מכבי.
  22. חשבו על האופציה הזו אבל לא מימשו אותה בסוף. יש שם הגבלות באותו האופי כמו בכל מדינה אחרת.
  23. הוירוס לא קטלני כשיש לך מיטת אשפוז. הוא נהפך לקטלני כשאין לך מיטה כזו. אני מסכים שכנראה גם בלי מיטות אשפוז נגיע ל10 אחוז מתים מכלל החולים. עכשיו לך תקבל החלטה במודע שאתה הולך להרוג אנשים בשביל להציל את הכלכלה. פשוט זה לא. אולי בתיאוריה המודל של שחרור הצעירים לעבודה והסגרהשל קבוצות סיכון עובד. בפועל זה לא יעבוד, כולם פה שמים זין.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.