Jump to content

קמאנן

משתמשים רשומים
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

2 Followers

Recent Profile Visitors

1,583 profile views
 1. תל אביב ככה כבר מאחרי פסח.
 2. איך נוסא עיצבן את האוהדים של באזל חחחחחחח
 3. לא ספורטיבי בעליל, ומהסיבה הזאת זה גם לא מעניין אותי יותר מדי. נטו סימון וי.
 4. עניין היורדות והעולות פתיר בצורה קלה - הגדלת הליגה ל16 קבוצות בעונה הבאה. מה שהייתי עושה בשתי העונות לאחר מכן זה מוריד 3 ומעלה 1, ככה שבסוף נחזור ל12 קבוצות תוך שלוש שנים. זה לא אמור להיות קשור לאי קביעת האלופה.
 5. בדיוק. זה מסכם הכל.
 6. יצפאן גאון הכי חזק שם
 7. שרים עלק. סתם בובות שביבי מינה. הוא והמל״ל מחליטים הכל. שר הבריאות ממודר ולא משתתף בדיונים בכלל. מי שלקח שם פיקוד זה המנכ״ל. כנ״ל במשרד האוצר. איפה נשמע דבר כזה?
 8. מירי רגב לא יכולה לקבוע כלום, רק המנהלת קובעת. אז בבקשה לא להתייחס לקשקושים שלה, תודה.
 9. אם היית אומר לי שהממשלה עושה הכל כדי לשמור על האוכלוסיות בסיכון, או לחלופין מסבירה את הנושא הזה לציבור בצורה מקיפה, הייתי אומר שמוקדם יותר. בנוסף הייתי מרגיש יותר בנוח עם כמות גדולה יותר של בדיקות, נטו למעקב סטטיסטי מדוייק יותר. אבל אני לא רואה שזה קורה.
 10. בסדר, אבל זה לא מה שהתכוונתי. "מסוכן" זה עניין זה סמנטיקה. אם תיקח מדגם של 100 אנשים לא מחוסנים, תדביק אותם בשפעת ובקורונה (בוא נניח שאת אותם האנשים אתה יכול לשכפל גנטית, סתם לצורך הדיון). אני טוען שכמות האנשים שימותו משפעת וכמות האנשים שימותו מקורונה יהיה זהה עד כדי הבדל מינורי. ברור לי שהקורונה "מסוכנת" יותר כי אין לה חיסון, ובגלל זה אני אומר שעל אוכלוסיות בסיכון צריך לשמור, וכל השאר שיחיו כרגיל (אפילו בלי ריחוק, מסיכות וכל החארטות האלה). מה שכן אפשר להגיד בוודאות זה שהמחלה מדבקת הרבה יותר משפעת. אבל, בשורה התחתונה, מי שמגיע לאשפוז בבית החולים, הם אותם האנשים שכנראה היו מגיעים גם במקרה של שפעת.
 11. קראתי את ההודעה. בוא אני אהיה יותר ספציפי. זה מה שאתה כתבת: נעזוב את קבוצות האנשים הצעירים יותר, כי ההבדלים שם הם מינוריים עד כדי לא קיימים בין הקורונה לשפעת. אני רוצה להתמקד בקבוצת הסיכון, בוא ניקח את הדוגמה שלך - אנשים מעל 70. אתה טוען: יחס התמותה משפעת הוא 218/100000. יחס התמותה מקורונה הוא 8901/100000. אני טוען שאלו לא המספרים ה"אמיתיים", כי אתה מתעלם לחלוטין מעניין החיסון. זאת נקודה חשובה, כי אתה לא אומר כמה מאותם ה-100000 היו מחוסנים משפעת. נעזוב את עניין יעילות השפעת בצד, היא קיימת ועוזרת במידה מסויימת ועל זה אין ויכוח. בטח ובטח כשקיימות שיטות טיפול תומכות שנלמדו לאורך השנים לטיפול בשפעת. אני רק רוצה להדגיש שהנתונים מנופחים לטובת הקורונה, בטח שלא פי 40. אם היית אומר לי - אוקיי, אף אחד מהם לא מחוסן, הייתי מסכים איתך לחלוטין.
 12. לא ברור לי איך אתה משווה בין שפעת לקורונה, כשלראשונה יש חיסון. אתה יודע כמה מהאנשים מגיל 70 ומעלה מחוסנים משפעת? אם אין לך את הנתון הזה, כל מה שכתבת כאן הוא חסר משמעות. זה לא שאני טוען שיורם לס צודק. כן, אולי הקורונה "קטלנית" יותר, אבל לא במספרים שאתה מדבר עליהם.
 13. דיברתי על הבריאות בלבד. דיון כלכלי זה משהו אחר.
 14. כל עוד שומרים על האוכלוסייה תחת סיכון זה לא מעניין. אם אתה מוציא את הקבוצה הזאת מהמשוואה, אז הכל טוב. הסגר הזה נועד למנוע את ההדבקה של אותה האוכלוסיה ולהרוויח זמן לממשלה, וגם בגלל שלא הכירו את המחלה יותר מדי (להסתמך על סין זה בעייתי). ההנחה המרכזית היא שהמחלה מאוד מדבקת ועלולה להקריס את מערכת הבריאות. א פשר להתווכח על קטלניות המחלה אל מול השפעת, אבל השפעת אינה מדבקת בקצבים האלה, ולכן מערכת הבריאות יכולה להתמודד איתה. אז שוב אני אומר - אם שומרים על האוכלוסייה תחת סיכון (או לחלופין - היא שומרת על עצמה), אז מצידי שמקדם ההדבקה יהיה 17. לעשות סגר על סמך התפרצויות נוספות זה מפגר וזה יעשה יותר נזק מתועלת.
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.