Jump to content

Krishi

משתמשים רשומים
  • Content Count

12
  • Last visited

• Days Won

38

5 Followers

About Krishi

• Birthday 23/11/1985

Recent Profile Visitors

1,444 profile views
  1. אני לא מתעלם מההיסטוריה, אני פשוט אומר שכיום היא שונה ממה שהיא הייתה פעם. הרבה יותר שמים לב לדברים כאלה, חוקרים הרבה יותר, יש לך בני מיעוטים בהרבה יותר נקודות כח והשפעה. לעזאזל הנשיא עד לא מזמן היה שחור. יש גבול עד כמה אפשר לצעוק גזענות על כל דבר ולברוח מהאחריות האישית של אותם מיעוטים על החיים שלהם. ואז במקום לפעול בשיפור הקהילות והורדת רף הפשיעה ע"י בני הגזע שלך, אתה מפנה את הזעם לכיוון הלא נכון (בימינו לפחות) בגלל איזה מקרים בודדים ולא מייצגים שנובעים נטו מגזענות. זה לא עוזר למטרה שלך. כי בסיכומו של דבר, כמו שציינתי קודם, מי שהורג הכי הרבה שחורים בארה"ב - הם השחורים בעצמם.
  2. אנחנו מדברים על מספרים מוחלטים (בהקשר לטיעון הראשון שלך)? כי זה בטוח לא נכון. יש הרבה יותר לבנים בכלא משחורים. האם יש יותר שחורים בכלא ביחס לאוכלוסיה שלהם מאשר אנשים לבנים? נכון, ובהרבה יחסית (באחוזים זה פי 3 מהצד של השחורים לעומת חצי מהצד של הלבנים) אבל מצד שני הם מבצעים יותר פשעים. באופן מוחלט מצאתי גרפים שמראים שדווקא לבנים נהרגו הרבה יותר מכמות השחורים ע"י שוטרים. https://www.statista.com/statistics/585152/people-shot-to-death-by-us-police-by-race/ וזה כמובן מבלי להתייחס לסיבת המוות, שכן בכל מקרה של מוות, שחור או לבן, צריך גם להתחשב בנסיבות כמו למשל האם נשקפה סכנת חיים אמיתית כלפי השוטר ולא הייתה לו ברירה, האם השוטר הוא בעצמו שחור אז קשה יהיה להאשים את הגזענות במקרה הזה (וגם במקרה והוא לטינו ברוב המקרים). יש נטיה לנפח ללא פרופורציה אלימות של משטרה כלפי שחורים ולהדביק לכל מקרה כזה את סיבת הגזענות. זה לא משהו חדש, כל אחד מתקרבן בפינה שלו ומחפש אירוע הכי קטן כדי להוציא אותו מפרופרציה על מנת שישרת את האג'נדה שלו.
  3. זה שהבאתי את ישראל כדוגמא זה לא אומר שאני עושה השלכה של ישראל לארה"ב. באותה מידה יכולתי להביא כדוגמא כל מדינה אחרת. נכון שנושא הגזענות כלפי אפרו-אמריקאים הוא נושא רגיש בארה"ב אבל אנחנו לא נמצאים במאה ה-19 וגם לא בשנות ה-60 של המאה ה-20. לטעון בהכרח שכל פגיעה של שוטר לבן באדם שחור זה גזענות זה טיעון פשטני מדי שחוטא לאמת, וגם סתם דיעה קדומה. בדיוק כמו גזענות. אני לא יודע, לא ראיתי סטטיסטיקה של זה, אבל אני יכול לנחש ניחוש מושכל שהטיעון הזה רחוק מאוד מהמציאות (של ימינו לפחות). מה שכן קורה בצורה לא פרופורציונלית זה החשיפה התקשורתית כשזה קורה לגזע מסויים, זה נכון. די בטוח שהרבה מקרים כאלה קוראים גם לאנשים לבנים פשוט לא זוכים לאותה תהודה.
  4. תשמע.... כשאתה מנסח את זה ככה...
  5. זה לא שאני חושב שלא קיימת גזענות בעולם. פשוט שלא כל מקרה ישר אפשר לתייג כגזענות. טמטום משטרתי, אלימות משטרתית, זה קיים בכל העולם. גם בארץ משום מה מייחסים למשטרה גזענות כלשהי, כשהמשטרה אצלנו אלימה כלפי כולם בסופו של דבר. באתי להגיב שזה נראה פייק אבל ראיתי שכבר אמרו את זה כמו שרשמתי למעלה. אלימות וטמטום משטרתי. קיים בכל העולם. בסופו של דבר, מי שהורג הכי הרבה שחורים בארה"ב הם... שחורים.
  6. בחיאת אם מישהו משיג את השידור הספרדי/פורטוגלי שיביא לינק, רק לא לשמוע שדרנים ישראלים. חוץ מזה יהיה משעשע לשמוע את השדרנים מנסים להגיד את השמות של השחקנים הישראלים.
  7. עד כמה אנשים נואשים לכדורגל.... לראות פרומו בפורטוגלית לבית"ר נגד הפועל ב"ש חחח המצב קשה
  8. חח מעניין עד מתי החישוב הזה של מי שהיה מנוי בנתניה יתפוס במקרים כאלה חח... מדמיין לעצמי עוד 20 שנה, צריך לבחור כמות מוגבלת של אוהדים למשחק כלשהו, ומישהו מציע לתת רק למי שהיה מנוי לנתניה בזמנו חח.. מנויי נתניה ילכו עם BADGE מיוחד כזה על המנוי כמו עיטור העוז והגבורה.
  9. מהא כפת לך, למה שרק אנחנו נסבול?
  10. חבר שסבל מבעיה דומה היה מעשן לפני וזה היה עוזר...
  11. לא יודע אם הייתי אומר את המילה "כיף" בתיאור ההגעה לטדי כי זה הכל חוץ מכיף חח... מבחינתנו מה שחשוב זה הגג בדרומי. תאי צפיה והכיסאות של הצפוני נראה לי אפילו לאוהדי בית"ר לא מזיז חחח אבל כן אישית אני נהנה מהאיצטדיון הזה, ועכשיו עם הגגון הזה זה ישפר גם את העידוד שלנו, רק שהארגון לא ישב למטה צמוד לדשא אלא קצת יותר גבוה באמצע גובה כזה.
  12. 9/9 בפתיחת הפלייאוף ומתחילים לנפח את המצופים.... יאללה בוא נסיים עם זה מהר ונתחיל לתכנן את ההשתלטות על ליגת האלופות בעונה הבאה. בעזרת השם עם קהל ובבלומפילד.
  13. השוטרים האלה זונות שצריך לכלוא להרבה זמן. אבל עדיין לא הבנתי מה הקשר לגזענות
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.