Jump to content

Brandon Roy

משתמשים רשומים
    287
  • Last visited

Everything posted by Brandon Roy

1. במכבי עושים דבר מעניין שלא ראיתי קבוצות רבות בישראל עושות - וזה מנסות להתוות דרך הגנתית, טקטיקה הגנתית כבר מהנוער שתמשיך עם השחקנים עד הבוגרים. גם בנוער ניתן לראות ארבעה שחקני הגנה ששומרים על תיאום מירבי וקשר מירבי ביניהם ביציאה למלכודות נבדל. כאשר הם יגיעו לבוגרים, תיהיה להם את ההבנה והמסוגלות לפעול בשיטה הזו ללא פחד. עם זאת, אסור לבנות עליה בכל משחק ובכל מצב. בלי שום קשר ובלי תלות ביריב, זה מסוכן. היסוס של קוון בהרמת הדגל וזה יכול להיות 1-0 כואב, ובליגה שלנו כבר הבנו עד כמה פיגור מוקדם מול קבוצה נחותה הוא בעייתי. צריך לדעת מול מי עושים את זה ומה החלק של כלל הקבוצה בשיטת ההגנה הזו - כמו לחץ על המוסרים ופיזור כמה שיותר נכון על המגרש.
  2. לא יודע על מקרים אחרים אבל מכבי דווקא פועלים נכון במקרה לוגסי בהתחשב בסוג הפציעה שלו. ההיסטוריה מלאה בשחקנים שחזרו מוקדם מדי ממתיחה או רגישות ולאחר מכן היו מושבתים תקופה ארוכה הרבה יותר. שינוח בצד עד שיהיה כשיר ב-100 אחוז.
  3. לא שזה באמת קשור, אבל סתם תהיתי מדוע לא היה את השיר "שופט אתה הולך..."? מפחדים מעונש? ובכלל הקהל היה קצת אנמי בלחץ על השופט. בבלומיפלד תצוגה כזו בטוח לא הייתה מתקבלת, אבל גם 3,500 אוהדים צהובים בוינטר יכלו לעשות מעט יותר.
  4. אתה הולך רחוק עם כניסה חופשית, אבל מה שקורה לך היום בארץ זה לא רק שהמגרשים בתפוסה מעליבה, אתה כבר שנים מזניח ולא מטפח את הדור הצעיר של האוהדים. איך דור צעיר יעמוד בעלויות שדורשים ממנו? ויותר מזה, הדור הצעיר מתאהב בכדורגל ובקבוצה שלו כשהוא מגיע למשחק הראשון ורואה ונשאב לתוך האווירה. זה דבר שקורה בזכות הורה שמחליט ביום בהיר אחד לקחת את ילדו לאיזה משחק חשוב או מלא אמוציות ומשם זה מתחיל. בימים כאלו, אף הורה לא ישלם על עצמו 90 שקלים ועל ילדו 45 נוספים. מה עם שתיה? חניה? דלק? זה נראה סביר? הפיתרון הוא מחיר אחיד של 60-50 שקלים. לוזון מכר לנו שהכדורגל הישראלי יהפוך לחוויה לכל המשפחה? תיישם. די לעשוק את אוהדי הספורט ולהשאיר את הנערים הצעירים בבתים בגלל שאין להם איך להגיע, והדרך היחידה שלהם להגיע למשחק תעלה להורים 170 שקל ברוטו.
  5. בחפירות ובטחינת המים על הנושא אתם מפספסים את כל הרגעים היפים והפירות של התהליך הזה שנוצר. פתאום מביאים את ברוך דגו לחדשות הספורט על תקן כובש השער נגד מכבי. מדברים על הסנסציה שקרתה אמש בוינטר וכל הזמן מנציחים את הנקודות בונוס שהרוויחה רמה"ש. אתם מפסידים את האוהדים הנפלאים שנשארו והודו לשחקנים בקול תרועה רמה. אתם מבזבזים המון כוחות לאלף כמה סוררים. תבינו, בכל שיטה, בכל משטר, בכל חברה ובכל קבוצה יהיו את הסוררים. אלו שלא מרוצים משום דבר וכל מהותם הוא לבכות ולקלל שרע. תמשיכו הלאה, תעצימו את השירה והגאווה בתהליך הזה שנבנה במכבי. כל השאר יבוא לבד, תאמינו לי.
  6. תראה, אתה יכול להגיד להם כל הזמן לעשות תנועה ולעשות תנועה אבל לא תמיד זה יגבור על האופי של השחקנים. כשאתה שם את יצחקי על הכנף - עמדה שבה כולם הורגלו לקונאטה ששורף שטחים וכל הזמן פותח לקבל כדור בצדדים - ופתאום הוא עומד במקום או כל הזמן מושך לאמצע כי זה האופי שלו. הוא אוהב והכי פעיל שהכדור אצלו ברגל. הציוות בין דהן לבין מדוניאנין הוא לא המיטבי לטעמי. מדוניאנין מאחורה מדי ובהגנה הוא לא בדיוק עוגן ודהן לא מספיק דוחף את הכדור קדימה ובמהירות הדרושה. הטעות של איוניר היא שהוא חשב שלא משנה עם איזה שחקנים ישחק, הוא יוכל להמשיך באותה שיטה. ברגע שאתה מחליף את קונאטה ביצחקי אתה כבר יוצר מצב שבו יש לך צד שהמגן לבד. יצחקי תמיד מושך לאמצע ותנועה לכנפיים הוא לא עושה. עוד לא הצלחנו למצוא את השחקן שמאחורי החלוץ. דאבור נעלם במשחק הזה וקהת היה כזה נגד סכנין. אני הייתי מנסה, כשמושיקו יחזור, להעביר את מדוניאנין על תקן שחקן חופשי לחלוטין מתחת לחלוץ. שיעשה מה שבא לו ושירד כמה שפחות להגנה. יבצע את הלחץ גבוה וזהו. ובהתקפה פשוט ינוע כמה שיותר קרוב לשער איפה שבא לו. מיכה בצד אחד, בצד השני קונאטה ובחוד עטר. השיטה של איוניר מתבטאת במערך כזה בצורה טובה כי גם יש שני שחקנים בכנפיים שכל הזמן עושים תנועה ופותחים לצדדים - קונאטה ומיכה. מדוניאנין על תקן של שחקן חופשי שיכול לאיים ולהפוך את הבעיטה שלו לרלוונטית כאשר הוא קרוב לשער. יש לנו גם שחקן שכל הזמן דוחף את הכדור לעומק כמו מושיקו ואת דהן הרווחנו בתור שחקן שמחלץ כדור ומתרכז פחות בניהול המשחק.
  7. נכון חלקית, הגימלים היחידים שאותם חייל לא מחויב לאשר מול רופא היחידה(ולא צריך) הם אלו שקיבל מביקור רופא או ממרפאות הכללית אם אתה מתנדב או חייל בקרייה/תל השומר. ישנו מקרה נוסף ובו החייל פונה למיון ומקבל גימלים ממנו. עד 7 ימי מחלה(גימלים), כולל השביעי, שחייל מקבל במיון של ביה"ח כזה או אחר, הוא אינו מחויב לאשרם מול רופא היחידה. כל מספר ימי מחלה שגבוה מ-7, הוא מחייב לאשר מול רופא היחידה. צריך להבין כי הרופאים הצבאיים הם לא אנשים חכמים מדי, וכיאה לאנשים שאינם מתמחים בעבודתם בצורה יוצאת מן הכלל, הם כמעט ואף פעם לא יגעו בגימלים שקיבלת ממקום אחר. כמעט ואף פעם. הם לא יקחו את הסיכון להחזיר אותך לבסיס לפני שרופא אחר נקב שאתה אכן יכול לחזור לבסיס. רק המחשבה שיקרה לך משהו בגלל קיצור ימי המחלה מצידם שהם אינם מעורבים לפרטי פרטים באירוע מעבירה בהם חלחלה ופחד.
  8. אין לכם מה להתרגש. אלו המקללים הם אלו גם אלו שמן הסתם אצו רצו אל מכוניותיהן בגול השלישי של רמה"ש. טעיתי בקול רם(למדי) מדוע הם הולכים ואף רדיתי בהם על כך שבניצחונות הם ידעו לחייך יפה מאוד וגם למחוא כף או שניים. כמובן שמצעד העוזבים נאלם דום, פשוט כי לא היה לו מה לומר. הפסד אחד וזהו? רצים למכוניות? שוברים את הכלים? השירה בסוף לשחקנים הייתה מרגשת. לא יודע עד כמה עוצמתית - אולי מישהו יוכל לומר שיש רחוק ולתת פרספקטיבה - אבל הייתה מרגשת.
  9. נוימן הציע טרנספר לאוהדים של הפועל? אני קודם הייתי מציע את אותו מהלך רק של הוא עצמו והורסקי לטורקיה. נראה לי שישתלבו שם מעולה לאחר השידור אמש.
  10. בהחלט פאדיחה. אני לעולם לא אבין אנשים שכותבים שהם מגיעים או אומרים שהם יגיעו ובסוף לא. אני מבין תקלות ודברים פתאומיים אבל לא באופן סיסטמטי כמו שקורה פה.
  11. http://www.youtube.com/watch?v=Wrihrrmzhn4&feature=player_embedded#! ואולי אחד מקטעי הוידיאו העוצמתיים שאני זוכר- http://www.youtube.com/watch?v=hfCOhChO5v0&feature=player_embedded
  12. אני מזהה פה איזה קו שבו מנסים לצייר שמכבי במשבר, והנה ההפסד הראשון הגיע וצריכים לקום מהקשרים. אז קודם כל, איזה קרשים בדיוק? הפסדנו לקבוצה שעם כל הכבוד לפתיחה המעולה של סטוק ולקור האוקריאיני היא הפייבוריטית לסיים כראשונה בבית. קבוצה בעלת שחקנים בקנה מידה אירופי שהרבה מאוד קבוצות מהלבל הראשון היו שמחות אליהן וגם זכו לשירותן. אפשר להתווכח על הכושר שלהם כאינדיוודואלים או להטיל ספק ביכולת שלהם לתפקד כקבוצה, אבל כשבמשחקים כאלו, בבית ופער הרמות הם ברורים מבחינת הפרטים בקבוצה, לא צריך יותר מניסיון כדי לנצח את המשחק. הפסדנו לקבוצה שעדיפה עלינו בכל החזיתות. עלינו עם הרכב שהוא לא אידאלי מכל כך הרבה מובנים ובכל זאת, אם לא אראה את קהת, דאבור וזיו פותחים נגד סכנין, אני יכול לומר שאני גם מבין לחלוטין את איוניר. שם דגש על הליגה. יעלו שחקנים רעננים כמו מיכה ועטר ששיחק בסך הכול מחצית. גם קונאטה יצטרף וכבר כל ההרכב ושיטת המשחק תחזור להיות זו של המשחקים הקודמים. ובכל זאת, באנו, שיחקנו כדורגל במגרש קשה מאוד וזה ראוי לציון. זה דבר שלא קרה בשנים הקודמות. לא הצליחו לבטל אותנו לגמרי לא חשוב עם עם מי שיחקנו אתמול ובאיזה מערך.
  13. במכבי השנה יש ניחוח חדש. משהו שלא מזכיר את הלוזריות ומפגני חסרי האופי שהראו לבקרים. ובכל זאת, כשאני רואה את ההרכב, אני לא יכול שלא לקבל דה ז'ה וו ומהעונה הקודמת ובה יצאנו למשחק נגד פ.ס.ז והערכנו אותה ללא ספק מעל המידה. עלינו בהרכב שכל כולו מותאם ליריב. הרבה מתגונן כי לא רק שהעריכו אותם יתר על המידה אלא גם טרחו להראות את זה בהרכב מתגונן מאוד שלא מותיר שום סיכוי להיפוך היוצרות. מקווה שלא נראה את אותו תסריט ובו אנחנו מעריכים קבוצה יותר מדי ועושים התאמות גדולות מדי וחפוזות מדי שיפגעו לנו בשיטת המשחק ששיחקנו איתה עד כה.
  14. כל הדבר הכי יפה בשירים מהסוג של המרוקאי ורק מכבי או מוות זה השקט שבין הקריאות מיציע ליציע. זה פשוט מדהים איך הכול שקט ואז פתאום כולם ביחד או יציע שלם צועק. זה היה ענק ברק מכבי או מוות נגד פאנאתנייקוס. במצב הנוכחי וחוסר הסבלנות לשיר את השירים כמו שצריך, קשה לי לראות את זה קורה פעם נוספת.
  15. 156 מתחנה מרכזית. 451 מגיע גם הוא לצריפין - לא זוכר מאיפה מתחיל את הסיבוב שלו
  16. בן בן יאיר נפצע עוד בעונה שעברה במשחק נוער נגד ק"ש. לא רק שאני לא בטוח שהוא יחזור לשחק כדורגל, אני לא בטוח בכלל שהוא מסוגל ללכת על שתי הרגליים כמו בעבר.
  17. הסינטטי? 3,500. אין יציעים מצידו השני של המגרש או מאחורי השערים. ימשיך לארח, בכבוד, ולספק יופי של אווירה ותפוארה למשחקי ואירועי נוער.
  18. אני יכול לדמות חלק נכבד מהאנשים פה כמו ילד קטן שלא יכול לדחות סיפוקים. הכול חייב להיות מושלם, אוטופי וללא שום חסרונות. מצד אחד עם רוצים להנות משחקניה הצעירים של המועדון, אלו שחקני הבית, ומצד שני לא מוכנים לקבל את זה ששחקן בן 19 שבפעם ראשונה חווה ירידת מתח משמעותית - ועוד אחת הבאמת גדולות שזכורה לי שעברו על שחקני מכבי ת"א בשנים האחרונות, בהבנה. הם מצפים שגם במגרש ענק בו אין נוכחות קהל ודרייב כמו בחמישי, יראה בדיוק אותו דבר. זה לא משנה שהרגליים כבר הרבה יותר כבדות והחמצן מגיעה במנות קטנות יותר לראש אחרי הדקה ה-60'. ניצחנו משחק לא קל בכלל נגד קבוצה שזו אולי הפעם הראשונה שיוצא לקהל שלה לראות אותה. במקום להעריך את הניצחון - שבקלות גם היה יכול להגמר אחרת - ולברך על כך שגם מול פיקוששים בהגנה וכמה החמצות מסמרות שיער בהתקפה, ניצחנו.
  19. איך אני מגיע לאיצטדיון וינטר מצומת בית דגן ביום חול בעזרת תחבורה ציבורית? מישהו יודע ויכול לעזור?
  20. כרגיל אבא בוזגלו מנסה למכור סיפורים שלמכבי יש יותר מה להפסיד ממאור עצמו אם תשאיר אותו בקבוצה. רק חבל שהוא מנסה לעבוד על אנשים שמה לעשות ראו קצת כדורגל ויודעים שאחרי שנה שלמה ללא כושר משחק בד"כ לא חוזרים אותו דבר. ההיסטוריה מלאה בסיפורים של שחקנים ששנה בחוץ מכל סיבה שהיא גמרה להם את הקריירה. הוא יודע טוב מאוד שהוא יפסיד בדיוק כמו מכבי - במיוחד לאור האופי הרכרוכי של הילד שלו - אם הוא ישאר שנה בחוץ.
  21. גדולים אני חושב שצריך יותר לפרגן לאנשים שמארגנים את העניין ובכזו מהירות. לא רק זה שהם מצליחים לאגד כמות נאה של אוהדים צהובים לראות את המשחק ביחד ובנוסף מסדרים לנו יופי של אווירה, המחירים הם פשוט בדיחה. אני לא יודע עד כמה פה כל האנשים מסתובבים בברים או בפאבים השונים אבל זה בדיחה בדיחה, בטח יחסית לשעה עשר בלילה - יום חמישי.
  22. כמה הכדור? והאם הוא עוד פעיל או רק לאספנים בלבד?
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.