Jump to content

נועם שוהם

מנהלים
 • Content Count

  6,136
 • Joined

 • Days Won

  18

Recent Profile Visitors

7,611 profile views
 1. פרשת ויצא https://he.chabad.org/parshah/article_cdo/aid/448404/jewish/-11.htm שבת שלום לכולם! (: *התוכן בכל נושא זה מיוצר על-ידי Chabad.org, והוא מוגן בזכויות יוצרים על ידי המחבר ו / או "בית חב"ד". אם אתם נהנים ממאמר זה, אנו ממליצים לכם להפיץ אותו עוד יותר, בתנאי שאתם לא משנים אף חלק ממנו, ואתם מצרפים את ההערה הזו, קרדיט למחבר, וקישור ל www.he.chabad.org. אם ברצונכם לפרסם מחדש מאמר זה בכתב עת, ספר או אתר, שלחו דוא"ל לכתובת: permissions@chabad.org.
 2. פרשת תולדות הירידה לגרר והברית עם אבימלך שוב שורר רעב בארץ. האלוקים מתגלה אל יצחק ואומר לו שלא ירד מצרימה, ויצחק מתיישב בגרר. הוא צועד בדרכי אביו ומציג את רבקה כאחותו; המלך המקומי, אבימלך, מגלה כי יצחק ורבקה הם למעשה בני זוג; יצחק מסביר כי הוא עשה זאת מחשש שיפגעו בו, ואבימלך מורה לאנשי המקום שלא לגעת בבני הזוג. לאחר שיצחק מתעשר, מקנאים בו אבימלך ואנשיו ומורים לו לעזוב את המקום. יצחק עובר אל נחל גרר, שם הוא חופר שתי בארות ("עשק" ו"שטנה") הנגזלות על-ידי רועי המקום. הבאר השלישית נשארת ברשותו, והוא קורא
 3. השבת יקראו את פרשת חיי שרה, בה מצויין כי אברהם אבינו קנה את מערת המכפלה שבחברון בכסף מלא, בה קוברים אבות ואמהות האומה הישראלית (למעט רחל אמנו הקבורה בקבר רחל שבאזור בית לחם). עקב כך, בכל שנה רגילה, מגיעים בשבת זאת עשרות אלפי אנשים לחברון לשבת מיוחדת סביב העיר חברון. פרשת חיי שרה https://he.chabad.org/parshah/article_cdo/aid/584749 שבת שלום לכולם! (:
 4. פרשת וירא https://he.chabad.org/parshah/article_cdo/aid/580953 שבת שלום לכולם! (: *התוכן בכל נושא זה מיוצר על-ידי Chabad.org, והוא מוגן בזכויות יוצרים על ידי המחבר ו / או "בית חב"ד". אם אתם נהנים ממאמר זה, אנו ממליצים לכם להפיץ אותו עוד יותר, בתנאי שאתם לא משנים אף חלק ממנו, ואתם מצרפים את ההערה הזו, קרדיט למחבר, וקישור ל www.he.chabad.org. אם ברצונכם לפרסם מחדש מאמר זה בכתב עת, ספר או אתר, שלחו דוא"ל לכתובת: permissions@chabad.org.
 5. איך אתה אומר שמאז 92 מדובר בתדירות של 0.8 פסילות חוקים אם רק בתרשים שאתה הבאת כתוב שמאז 2008 ישראל עם 1.6 פסילות חוקים בשנה?! זה כמו חיפה שמתחילים לספור תארים משנות ה-80 ואיך שנוח? (: בשורה התחתונה גם לפי התרשים הזה, כמו שאמרתי, ישראל עוקפת בסיבוב מדינות מערביות רבות עם הקיצוניות של פסילת חוקים - אכן, סוף הדמוקרטיה בישראל.
 6. אף אחד לא אמר שהמצב היה מושלם ולא היו כשלים, ברור שאחרי המלחמה היו צריכים לעשות חשבון נפש גדול. ועם כל זה, ניצחון ענק!!! לגבי מטרת המצרים במלחמת יום הכיפורים, בגלל ששלומי אומר שיש עדויות ומסמכים - אני מקבל את דעתכם. אם כי, אני מקווה שבתמונה הגדולה, שלכולנו ברור שאם המצרים היו יכולים, הם היו משמידים אותנו. אחרת הם לא היו קמים עלינו ב-67.
 7. הסיפור הזה שבליגה מתקשים ובאירופה מצליחים, כאילו זה איזה משהו אוטומטי כזה, מתסכל מאוד. אבל כולנו חייבים לנשוך שפתיים ולשדר, אפילו פה בפורום, אנרגיות חיוביות יותר. לבקר והכל כן וסבבה, אבל לפעמים שקוראים חלק מהקהל שלנו, זה מרגיש כאילו אנחנו אחרי 5 שנים של מרכז טבלה. קצת לנשום ולתת אוויר למערכת שהוכיחה שהיא יודעת מה לעשות.
 8. למה לא? (: אם יש לך שאלות, תרגיש חופשי לעלות. פרשת לך לך https://he.chabad.org/parshah/article_cdo/aid/577274 שיר עם הפסוק מתוך הפרשה מתוך ההבטחה של הקב"ה לאברהם אבינו על ארץ ישראל: שבת שלום לכולם! (:
 9. ברור שזה לא ניצחון חלק וללא טעויות (אגב, גם 67 לא היה חלק), אבל דחילק שלומי, מצרים היא האחרונה בטבלה? אנחנו מדברים על מדינה של עשרות מילונים עם צבא בזמנו שהיא משמעותי בכוח לחימה (ואם זה לא מספיק, הם נתמכו על ידי מדינות ערב שהתגייסו+סוריה בחזית הצפונית) ועל ישראל הרבה הרבה יותר חלשה של היום. אני חושב שמאז מלחמת העולם השנייה לא היה מקרה כזה של מדינה שהותקפה משתי מדינות במקביל. ישראל היא החידה שהדפה את ההתקפות. חשבון נפש גדול והכרה ותיקון הטעויות - כן. החלשת הרוח הלאומית על הפסד שלא היה - זה סכנה גדולה מאוד למדינה ולחיי אזרחיה.
 10. הספונסרים של קבוצת הכדורעף הם חברת שילוח בינלאומית. נעזרתי בהם כמה פעמים. אחלה שירות. ממליץ. הם נותנים שירות לכמה חברות גדולות, כך שיש להם ניסיון. http://www.logistic-dest.com/ אתם יכולים גם להתקשר/לשלוח הודעה לאסף, יו"ר קבוצת הכדורעף וסמנכ"ל החברה והוא יטפל בכם: 052-8302761.
 11. הרצח היה נוראי. ביחד עם זאת, אני מתקשה להאמין שאנשים מאמינים למה שהם כותבים פה ש"אין דמוקרטיה, זה גמר את השלום, אז לא היתה שחיתות, אז ידעו לקחת החלטות" וכדומה. כתיבה מפוזיציה תהרוג את הדיון בחברה הישראלית. לכו תספרו לאזרחים במדינות שבאמת אין בהם דמוקרטיה, שבמדינה עם מערכת בחירות כל כמה שנים, בית משפט שפוסל חוקים של הכנסת (שכמעט ואין דבר כזה בקיצוניותו בעולם המערבי כולו), תקשורת ששוחטת את השלטון ואזרחים שלא מפסיקים לצעוק בחופשי "אין דמוקרטיה" ויוצאים להפגין בהתקהלות בזמן קורונה - שאין דמוקרטיה.
 12. טעות. מטרתם היתה השמדת ישראל. לא רק שהם לא הצליחו, אלא שמדינת ישראל חיה ומשגשגת ולא מפסיקה להתפתח ברוך ה'. בגלל זה הם גם נאלצו לעשות איתנו שלום. הויתורים בסיני הם פועל יוצא של חלישות הרוח בחברה הישראלית אחרי מלחמת יום הכיפורים וחתירה לשלום בכל מחיר, גם אם המחיר (לא מול המצרים) הוא אוטובוסים מתפוצצים בתל אביב. העיקר שיהיה מסמך "שלום". אם למצרים באמת היתה תחושת עליונות עלינו אחרי 73, הם כנראה לא היו עושים איתנו שלום. "תחושת העליונות" הזאת שאבדנו אחרי 73, היא כי היינו עסוקים לספר לעצמנו שהפסדנו, למרות שבשטח נצחנו ניצחון גדול. אחרי 73
 13. מלחמת יום הכיפורים היא ניצחון צבאי ענק של ישראל. להצדיע ללוחמים.
 14. כדי לקבל תשובה מדוייקת יותר, פניתי לראש בית חב"ד ברובע ט' באשדוד, הרב יוסף מרגליות וזאת תשובתו: "בנושא הזה ישנם פרשנויות רבות מאוד. מעיון במפרשים הקדמונים, אכן מוזכר שבניית המגדל היתה כדי למנוע מבול נוסף, ומסתבר שאכן לפי שיטה זו מהות חטאם היא כפי כתבת".
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.