Jump to content

שמש צהובה

משתמשים רשומים
  • Content Count

13
  • Last visited

• Days Won

25

Everything posted by שמש צהובה

1. תשלח לו באינסטגרם https://instagram.com/mitchellgoldhar?igshid=1cxy1mz5or0kh
  2. להבדיל, גם בשואה הרבה מתו מרעב, זיהומים, ולא מתו ישירות מכדור של גרמני בראש. עדיין הם בתוך הספירה של ה-6 מיליון נרצחים. זה לא נכון מה שאתה אומר, הקורונה היא איומה לגמרי. משהו אישי, היום ידידה בת 20 בערך סיפרה לי שאבא שלה בן 50 נדבק בקורונה, הדביק את אשתו, ועכשיו שניהם מונשמים בלי הכרה בבית חולים. יש להם בבית 3 ילדים גיל 13 ומטה. תבינו את ההשלכות של מקרה כזה כבר במצב הנוכחי ולא רוצה לחשוב על חמור יותר חלילה. תתחשבו באחרים, תשארו בבית.
  3. תודה. אז אני מקווה שגופים עולמיים נייטרלים (משרד הבריאות העולמי-?) יתערבו בזה וינסו למנוע מגיפה כזו שוב בעתיד גם על חשבון מוצרים מייד אין צ'יינה. אגב לגבי איסור כניסת זרים, זהבי חזר היום/אתמול לשם, ממש על הקשקש.
  4. תסלח לי חבר, לא הצלחתי כל כך להבין מה התכוונת בזה. אשמח אם תבאר
  5. לא ניסיתי-לא יודע. וגם לא רוצה לנסות. שורה תחתונה, הבני זונות מלוכסנים האלה עשו לעולם נזק עצום שיקח המון זמן להתאושש ממנו, אז שיתחילו לשלוט קצת על היצרים שלהם ולהפסיק לאכול כל יצור חי ונושם.
  6. אתה יכול ללעוג. אני לא רוצה להיכנס לזה. אני רק יודע שאני כאחד שנולד בבית יהודי שומר כשרות לא הכרתי דברים אחרים ואני חונכתי שמה שכשר-בריא.
  7. אני מקווה שהמגיפה הזו תגרום גם לירידת מחירים של שחקנים ולירידת משכורות שהם רק עולות כל שנה. כל המועדונים נפגעו מזה כלכלית ויקח זמן לחזור למה שהם היו פעם.
  8. היה נולד היטלר חדש. כל הסינים שרמוטות. אולם העולם יתחיל להבין שהגיע הזמן להפסיק לאכול כל דבר שנושם. ולא, אני לא טבעוני, אני אוהב בשר בקר ועוף. אבל חלאס עם לאכול עטלפים, חרקים, עכברים, תנינים, פילים, דינוזאורים. אני לא נכנס עכשיו למי ברא את העולם ומי מנהל את העניינים מהשמיים או מהעננים או מהירח, אבל זה מרגיש לי שיש כאן בוס לכל העסק הזה והוא כועס עלינו ומעניש קולקטיבי. אולי הטראומה הזו תגרום לאנשים להיות טובים יותר ורחמנים יותר.
  9. ברור. שקט לנפש. במיוחד שבחדשות סתם מנפחים ומלחיצים את העם.
  10. בגלל שאנחנו לא יודעים כמה זמן יקח כל הדבר הזה ומה עושים ואיך ואלף שאלות.. הנה כמה דברים שכתב עופר מסין משכונת וואהן, שסיים עכשיו יותר מחודשיים בידוד. קישור למקור- https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2812921592076420&id=100000758210667 15 דברים שאסור לעשות בבידוד: היום ה-62 למצור (אחה"צ). 1. אל תכניסו אף אחד הביתה. לא חברים, לא משפחה, אף אחד. תסגרו את הדלת וזהו. אם תתבקשו להיבדק על ידי צוות רפואי. במידה ומותר – צאו אל מחוץ לדלת לביצוע הבדיקה. קחו בחשבון שהבודקים אולי היו אצל חולה אחר ועדיין עם אותם בגדים. הישמעו להוראות והיבדקו מחוץ לדירה כדי לא לסכן את שאר האנשים שנמצאים בבית. 2. נסו להימנע מלקרוא הודעות על קונספירציות מפחידות. בקשו מהחברים שלכם לא לשלוח אליכם שטויות. אחד הדברים הקשים ביותר שהתמודדנו איתו בימים הראשונים היה סרטון שהראה אנשים מתים ברחובות בווהאן. הולכים וצונחים כמו זומבים על הקרקע ומתים. אנחנו ידענו שזה לא אמיתי, אבל לענות לכל חבר ששלח לנו את זה (מתוך כוונה טובה), זה היה מתיש, מלחיץ והשפיע לרעה. 3. אל תתאמצו "ללמוד, להשכיל, להשלים חומר לימודי, לראות סרט "ממש מומלץ", לקרוא ספר "חובה". אתם בסדר אם אתם לא עושים את זה. 62 ימים בבידוד ולא הצלחתי לקרוא שום ספר, לא למדתי שפת תכנות ולא ראיתי אף סרט. בימים של הלחץ והפחד אין שום אנרגיה למעט הכוחות שנדרשים כדי לשרוד. מי מעניין אותו סדרה על ווירוסים בנטפליקס ("אתה חייב לראות אותה", קיבלתי לפחות 200 המלצות כאלה). אתם ואנחנו עכשיו בסרט מפחיד שכולנו גיבורים בו. עזבו את הסדרות בטלוויזיה, לפחות את המפחידות ופנו זמן אם אתם מצליחים לסדרות נחמדות, רומנטיות ושמחות. 4. אל תתכננו כלום לעוד שבועיים. ציפייה לשחרור מוקדם תיצור אכזבה ותסכול אם הבידוד יתארך. אלה החיים עכשיו. עד מתי? עד שאפשר יהיה לצאת החוצה. 5. אל תבטיחו לילדים שיוצאים עוד מעט, עוד כמה ימים. זה לא נכון. תגידו להם את האמת: "יש וירוס מסוכן בחוץ, עכשיו אנחנו בטוחים ומוגנים בבית. נצא כשיהיה בטוח גם בחוץ". הילדים הם חכמים וחזקים ויכילו כל מצב. לפני יומיים, אחרי 59 ימים בבידוד, קיבלנו אישור לצאת החוצה (רק מחוץ לבניין ועדיין לא לצאת מהשכונה). אמרתי לליאם (בן שש) שנצא החוצה. באותו ערב החלטנו לחכות עם היציאה מהבית ולנהוג זהירות. למחרת היה יום מאוד קשה בבית. ליאם היה מאוד מאוכזב ומתוסכל וההתנהגות שלו בהתאם. אל תבטיחו כדי לא לאכזב. 6. אל תהיו מוטרדים מהעבודה ומה יהיה עם הפרנסה. לא שזה לא מדאיג, זאת בעיה ענקית, אבל במצב שנוצר פשוט אין מה לעשות. כמה שתדאגו לא תוכלו לעשות כלום עכשיו. שימו את הבעיות בצד ככל שתוכלו. הן יחכו לזמן שבו באמת אפשר יהיה לטפל בהן. עכשיו הזמן שלכם לטפל בעצמכם ובמשפחה שאתכם בבידוד והמשפחה שנמצאת במקומות אחרים. לחץ בגלל הפרנסה ירע את המצב הנפשי שלכם ויגזול כוחות. אני יודע שזה כאילו קל להגיד וקשה ליישם. אני יודע כי זה מה שקרה לי. ככל ששחררתי מוקדם יותר את הדאגות ככה נהיה לי יותר קל. 7. אל תריבו עם מי שאתכם בבידוד. זאת המשפחה שלכם, החברים שלכם.. האנשים שבחרתם לחיות איתם את החיים ואתם אוהבים אותם. עכשיו, בזמן קשה כל כך, תעברו יחד את הצרה הזאת. תסכולים וכעסים מזמן עבר רק ירעו את המצב ויקשו עליכם. 8. אל תישארו במיטה מאוחר יתר על מידה. בבידוד יש תחושה של זמן בלתי נגמר. מה חייבים לעשות היום שאי אפשר לעשות מחר? רפיון ואי הכנת סדר יום מאריך את תחושת הזמן וזה מתסכל עוד יותר. 9. אל תאכלו חטיפים בין ארוחות, השתדלו לאכול בצורה מסודרת שלוש פעמים ביום בלי לנשנש באמצע. לחץ גורם לאכילת יתר, פחד משפיע בצורה הפוכה ואתה אוכל רק בשביל לתחזק את הגוף. אני ירדתי כבר 10 ק"ג בבידוד הזה (מה שלא הצלחתי שנים). כשהתרגלנו למצב והפסקנו לפחד – עדיין נשארה תחושת חוסר התיאבון. 10. אל תקראו נבואות אפוקליפטיות. אל תחפשו סימנים של הנה סוף העולם הגיע. זאת מגפה ארורה והיא תסתיים. דברו עם אנשים שעושים לכם טוב. תעודדו אנשים שצריכים מילה טובה, הקשבה. תמיד יש מישהו שמצבו קשה מכם. עזרה לזולת מעבר למעשה הנכון תקל גם עליכם בזמן הקשה הזה. 11. אל תפקירו את חיות הבית שלכם. עם כל הקושי עכשיו, הן חלק מהמשפחה. בווהאן אסור היה אפילו לרדת עם הכלב החוצה לעשות צרכים. בישראל עדיין מותר וזה מאוד מקל. אצלנו אנשים סיפרו שחיות המחמד שלהם הרגיעו מאוד את הלחץ ושימחו את היושבים בבידוד. 12. אל תתנו לילדים לשחק משחקים מסוכנים, אל תטפסו על סולמות, אל תיקחו שום סיכון שעלול לדרוש טיפול רפואי שעכשיו מאוד בעייתי. לבתי החולים העמוסים לא יהיה יכולת לטפל בפציעות קלות. בכלל, לצאת לבית חולים זה פחד, כי שם יש מקור הדבקה גדול. 13. אל תכניסו שום דבר הביתה מבלי לחטא אותו. עדיף באלכוהול לחיטוי 75% ואז לשטוף עם מים. את הקרטונים והאריזות תשאירו מחוץ לבית והכניסו רק את המוצרים עצמם. 14. אל תשתו מים מהברז. חייבים להרתיח את המים לפני שתייה או צחצוח שיניים. בסין תמיד מרתיחים את המים. בגלל הקורונה יכול להיות שהרשויות באזור שלכם יגדילו את מינון הכלור או חומרים אחרים שבמי השתייה. עדיף להרתיח את המים ולא להסתכן. 15. אל תכעסו, זה לא עוזר כרגע. לא על עצמכם ולא על אף אחד אחר. כעסים אפשר לשמור לאחר כך. אתם חייבים לשמור על איזון נפשי ולאהוב את עצמכם. מפה תצאו מחוזקים. ** כל מה שכתבתי כאן הגיע מתוך הניסיון שלנו בבידוד הארוך שנכפה עלינו בווהאן. אני בסך הכל מקדים אתכם בחודשיים. אם משהו ממה שכתבתי פה יועיל למשפחה אחת בבידוד, למישהו שנשאר לבד בבית, אז הסיפור של החיים שלנו בזמן הקורונה בווהאן הוא סיפור טוב. **
  11. שום סיכוי שהיא נדבקה בקורונה. היא כל כך מטומטמת שגם קורונה תעשה פרסה ממש שנייה לפני גלישה לנחיר.
  12. מדויק. בגלל זה אני לא צורך אותם, כי חוץ מהפחדה הם לא מועילים. לא לוחץ בכלל 11 עד 13 בשלט. ממליץ לכם גם להתנזר מהם לגמרי, שקט נפשי.
  13. הנה עוד מטומטמת. "סה"כ יצאתי שעה, זה לא ביג דיל"
  14. יאללה חצינו את ה-4 ספרות
  15. לא טוב בכלל שזה הגיע לעזה, אין להם מה להפסיד והם הדבר האחרון שאנחנו צריכים עכשיו.
  16. מה שקורה באיטליה הזוי בכל קנה מידה, ממש מדינה בקריסה. 800 מתים רק היום. האדישות של חלק מהישראלים עוד תביא עלינו אסון. תשארו בבית!!
  17. הנה עוד אחת שרה דווארה נראה לי כמו ברמנית או עובדת בדיזי אז כמה ממכם עכשיו נכנסים לבידוד? תשתפו
  18. ממליץ לצפות. הד"ר לוירולוגיה הנחמדה הזו מסבירה בפשטות מה זה הנגיף ומה הסיכונים.
  19. שמח ששיתפתי אותך אם זה יעזור למישהו במשהו.
  20. אני בעד שימשיכו לשמור על 2 מטר גם אחרי הקורונה.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.