Jump to content

העמית הצהוב

משתמשים רשומים
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by העמית הצהוב

 1. הבעיה הגדולה ביותר היא שאין כאן שום דבר לטווח ארוך, רוב מוחלט של הבעלים באים לתקופה קצרה (דווקא אלונה הייתה איזה 13 שנים אבל הנה - בום והמועדון בפיצוץ) עושים סיבוב ובורחים. והכדורגל נראה בהתאם.
 2. קיוויתי שכרגע תהיה או הקפאה לאיזו חצי שנה של המצב הקיים או שתהיה כבר אחדות מלאה של שתי המפלגות
 3. טוב לא מה שקיוויתי שיקרה אבל זה מה יש, שנדע רק ימים יפים ושנצא מהתקופה הזאת במהרה בשלום
 4. השיא עוד לפנינו הם פשוט רוצים לנסות ולגרום לו להיות כמה שיותר "עדין"
 5. לפני כמעט שנתיים הזמנתי מאמזון לפטופ של ASUS, עלה לי 3000 שקל(!!!!!!!!!!!!!) פחות ממה שעולה בארץ (שילמתי עליו בערך 3400 ש"ח, בארץ מתחיל ב-6,500) יש מחשבים ממש טובים באמזון בפחות מ1500 אפילו (מחשבים לסטודנטים, מלא אצלי בכיתה קנו) רק שעכשיו אמזון ביטלו את רוב המשלוחים לארץ. אם זה לא דחוף ויכול לחכות שכל הבלאגן יחלוף ממליץ לך לחכות ותוכל למצוא שם הרבה מציאות במחירים באמת מצוינים. המחשב שלי עובד נהדר ובא אפילו עם אחריות בינלאומית של ASUS שתופסת כמובן גם בארץ.
 6. אחי שברת לי את העיניים 1. תיראה, כמו שלא כל תומכי הליכוד הם פנאטים של ביבי חסרי תקנה, כך גם לא כל תומכי כחול לבן שפנאטים של "רק לא ביבי". יש לי כמה דברים להגיד בהמשך הדברים שכתבת, אבל הם משתלבים לי היטב עם הסעיפים הבאים אז אנסה לשלב אותם שם. מה אמרת כהגוש של גנץ היה גדול מהגוש של ביבי בבחירות הקודמות? שהעם בחר בו? אני מסכים שיש בעיה עם מערכת המשפט, וכך רוב המערכת הפוליטית. אבל לדעתי נוטים להגזים עם הנטייה שלהם. למה ביבי לא פינה את חאן אל חמאר שבג"ץ אישר לפנות למשל? ולשאלה החשובה ביותר - אם מערכת המשפט כ"כ מקולקלת, למה ביבי לא דאג לתקן אותה ב-13 שנים שלו בשלטון? 2. מישהו כאן שהוא תומך ליכוד (לדעתי בנושא הזה או בנושא הקורונה) אמר את זה בעצמו אפילו. הבעיה בעיני שאם אין הגבלה של קדנציות לראשות ממשלה, עשוי להיווצר חוסר יציבות נוראי - זה שלא מפריע ליושב בראשות ממשלה ללכת לבחירות (כנראה שביבי לא הראשון שעשה זאת כן?), או העובדה הפשוטה שאם מחר קורה משהו לביבי והוא לא יוכל לרוץ לראשות ממשלה, אין אף אדם שהיה "בן טיפוחיו" או מישהו שלכל הפחות "יועד" לרשת את התפקיד ע"י אנשי המפלגה. זו דעתי כמובן והיא רלוונטית לכל מפלגה. יש ציטוט מוכר (אני חושב של בגין או בן גוריון אבל אל תתפוס אותי במילה, אולי לא שלהם) לגבי הצורך בהגבלת כוח של מנהיג ולמה היא הכרחית שלא הצלחתי למצוא, מקווה שתבין למה אני מתכוון אבל. לי לא נראה שיש אופק אלא אם יבוצעו שינויים קיצוניים בהקדם. 3. מה ביבי עשה מול אובמה? תוכל לפרט? שואל בכנות. אתה תקרא לו מוטה ושונא ביבי , אבל בן כספית כתב בספר שלו הרבה על היחסים בין אובמה לביבי. מציטוטים וראיונות שהוא מביא שם אפשר להבין שהיחסים בניהם היו מזעזעים ושהם פשוט לא סמכו אחד על השני בשום צורה - אבל ארה"ב מרגישה מחויבת לישראל עם ביבי או בלעדיו מסיבות די ברורות. אגב, מחזיר לסעיף אחד. כל אנשי השמאל? אתה לא חושב שאתה קצת מכליל? אתה לוקח זרם מאוד מסוים של אנשים ומכליל בה את כולם? 4. אני יכול להבין למה במצב של אחדות אף מפלגה לא תרצה את תיק הבריאות, פשוט כי יש דברים הרבה יותר אטרקטיביים. תיראה את ההתאבדות של שתי המפלגות על תיק המשפטים למשל... בנושא הקורונה חבר פורום כתב על מערכת הבריאות (עובד במערכת), קרא את התגובה שלו. אם כבר נתת את דוגמת העוני, ברור שביחס למדינות כמו פרו או לאוס אנחנו במצב טוב, אבל תסתכל על המדינות המפותחות ועל הסטנדרט שנקבע שם. זו הכל שאלה של מול מי אתה משווה את עצמך. 5. כפי שציינתי, אני מבין את הטיעון של חוסר הניסיון. אבל לא ענית על השאלה... מי? אם ביבי היה יכול להקים ממשלה הוא היה מקים מזמן גם לא? אני נגד הרשימה המשותפת ובעד אחדות, אבל תסתכל על זה איך שתרצה - לא נראה שאנחנו בכיוון כרגע.
 7. אה ברור! זה הולך לחלוטין ביחד. חובה לבצע פעולות בידוד וכאלה כמו שעושים... אתה חייב את שני הדברים כדי להתמודד איתה עם מינימום נפגעים. ושוב, אני חושב שהממשלה נוקטת בצעדים נכונים מאוד נוכח השתלשלות האירועים וההתפחויות השונות, פשוט שהתשתית עשויה להתגלות כעקב אכילס שלנו.
 8. אה אוקיי, אנסה להסביר קצת יותר בהרחבה. קודם כל אני מסכים עם כל מה שאמרת על זה שאף מערכת בריאות לא באמת תוכל לעמוד במגיפה כזו בסדר גודל כמו שתואר. זה ברור. העניין הוא כזה, באיטליה הגיעו למצב שאין מכונות הנשמה או מיטות פנויות לחולים רבים שנמצאים במצב קשה. הכוונה שלי היא שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצב כזה הרבה יותר מהר מכל מדינה שיש לה יותר מיטות ומכונות הנשמה מאיתנו. אם נשתמש שוב בדוגמה של איטליה, הם הגיעו מהר מאוד למצב שרופא צריך להחליט מי יחייה ומי ימות - אם היו יותר ממיטות ויותר מכונות הנשמה, הרבה חיים יכלו להינצל. כמובן שמדובר על אישפוז של החולים הקשים וקבוצות הסיכון העיקריות כן? המטרה של הבידוד היא כדי לשטח את ההדבקה כמה שניתן (וזה כבר הוכח שזה עוזר, זה מצוין שעושים את זה כאן בכל הכוח למרות שאנשים די שמו על זה זין בשבת האחרונה, מקווה שינקטו צעדים חריפים בהקדם נגד אותם אנשים) כדי שלא להגיע למצב כזה בבום - מתוך הבנה שזה בלתי נמנע באמת. לפחות ככה מנכ"ל משרד הבריאות וראש הממשלה הסבירו. מבין את הכוונה? אי אפשר לאשפז 100% מהחולים, אבל כפי שזה נראה גם לא יוכלו לאשפז את כל הקשים (אם נגיע למצב חמור כמו שחושבים שיקרה)
 9. בוודאי שאין מערכת שיכולה לאשפז כל בן אדם עם קורונה, אבל אנחנו עלולים להגיע למצב שאת החולים הקשים באמת לא נוכל לאשפז בשום מקום (כמו באיטליה, ואנחנו יודעים מה מתרחש שם) יותר מהר מבגרמניה (אם ניקח אותם כדוגמה). מבין את הכוונה שלי? הרי כל המטרה של ההנחיות היא לדחות את הקץ כמה שאפשר ממצב כזה (בתקווה שימצאו חיסון / הוירוס יעלם כמו הסארס), כשדיברו אפילו על כך ש-80% מאוכלוסיית ישראל תחלה וברור לנו שהרוב המוחלט ישאר בבית ויחלים מהקורונה כמו שפעת.
 10. כשבעל חברה קונה מניות מהחברה של עצמו זה סימן טוב.
 11. כתבתי שפרסמו שהמעבדות עובדות במתכונת מצוממת בשבתות ושהשאלה המתבקשת היא למה זה קורה? למה הן לא עובדות במתכונת מלאה? זו שאלה שצריך לשאול את משרד הבריאות
 12. אני רק כתבתי שהיא עובדת אבל במתכונת מצומצמת, מה הבעיה? איפה כתבתי כאן ליצמן? השאלה המתבקשת היא למה לעזאזל היא עובדת במתכונת מצומצמת? 2. צודק לגבי הביטול, טעות שלי. אתקן את ההודעה שכתבתי. אני לא השתמשתי במילה דיקטטורה או עריצות כי אני לא חושב שאנחנו שם, אבל כן יש בעיה בעיני שנראה כאילו מדינה שלמה תלויה על כתפיו של נתניהו ולא היה כאן כלום לפניו (ע"ע הציטוט של יאיר נתניהו בארה"ב על התפוזים). אגב, לא שאני שמח יותר מדי מהסיטואציה כן? אבל 61>59. ושוב, אני לא רוצה ממשלה בתמיכת המשותפת אלא רוצה אחדות, פשוט אני יכול להבין את ראשי כחולבן למה הם לא מאמינים לאף מילה של ביבי. מה הבעיה של ביבי להסכים להיות שני בעצם? הוא לא סומך עליהם? אתה אומר שיש עוד זמן לזה שביבי יוחלף? ואם מחר בבוקר יקרה לו משהו? זהו? אנחנו בדרך לאבדון? 4. אפשר להתכונן בשגרה לאירוע קיצוני, כמו פנדמיה, רעידות אדמה וכ'ו וכ'ו. נכון שמדובר באירוע קיצון מבחינת סדר הגודל שלו ונכון שיש התאמות שצריך לבצע תוך כדי תנועה והכל, אבל עצם זה שראש ממשלה אומר שהוא משתמש בקשריו האישיים מביע בעיני את חוסר ההיערכות של המערכת בשלב מאוד מוקדם יחסית לאירוע (פנדמיה במקרה הזה) . מספיק להקשיב לרופאים במרוצת השנים לגבי מצב מערכת הבריאות. אם היינו נערכים כמו שצריך לא היינו מבקשים מהודו סיוע כ"כ מוקדם, לא היו יוצאים פתאום לרכש של מכונות הנשמה (ששנים מדברים על חוסר שלהן) וכ'ו וכ'ו... גם באסון הכרמל אמרו שלא אפשר היה להתכונן לזה למרות כל הדו"חות של מבקר המדינה על המצב הרעוע של מערך הכבאות?
 13. טוב זה די הצחיק אותי:
 14. שנתיים גג וחוגג כבר לא בכדורגל, אין סיבה להתייחס לאידיוט הזה
 15. https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3802571,00.html?fbclid=IwAR1xjNi5FyUq7EQQ9QX3WaZcUGPOg-_Wi_j2s2VxPhxb4yxb9gCloAPHR68 https://www.israelhayom.co.il/article/743865?fbclid=IwAR0fBe11IyMjnznfZVBgnWK3DR4_u4LacdDeFxQwgymGv2SfIDQmmONmlIk מתכונת מצומצמת לפי מה שכתוב
 16. https://www.geektime.co.il/wrong-zoom-share-to-rise/
 17. 1. אתה מבין שכל גוש יקרא לשני שטוף מוח בגלל שאלו לא מאמינים לאלו נכון? שמעתי את זה על שני הצדדים. אני לא אוהב את מה שכתוב בכתבה הזו שפרסמת כי זה בעיני לא לעניין בכלל אבל בואו לא נשכח שדברים כאלו באו משני הקצוות של תומכי המפלגות (שהפכו את גנץ למשל לאיזה עבריין מין שחשף את הבולבול בפני מישהי בתור תלמיד תיכון ושולח סירטונים שלו מאונן לנשים ברחבי הגלובוס). 2. להגיד שנכון להיום אין אלטרנטיבה זה רק מראה על כמה המערכת כאן חלשה. מה יקרה ביום שאחריו? נהפוך כאן למדינת עולם שלישי? למה הוא דאג לרמוס כל בן אדם עם מעט פוטנציאל במפלגה שלו עצמו? הגבלת כהונה של ראש ממשלה בעיני היא כ"כ קריטית כדי למנוע מצב של "חוסר אלטנטיבה" כי זה יהיה באינטרס של ראש הממשלה להכשיר כבר את המנהיגים הבאים. 3. ההכרה בריבונות על רמת הגולן והעברת השגרירות - באמת יפה מאוד ואני ממש שמח על כך, בשיא הרצינות. אך בואו לא נשכח שזה 95% בזכות הנשיא וסגנו (שאוהב את ישראל יותר מהרבה ישראלים). בתקופת אובמה תחת שהשיא שלה היה עם ההצבעה ההיא באו"ם שהוא לא הטיל עליה וטו. 4. לגבי העוצמה הכלכלית - אני לא מספיק מבין בזה כדי לתת את דעתי אבל לפי מה שאני קורא ושומע מגיע לו באמת הקרדיט. מצד שני, אפשר לתת את הדעת על הרבה מאוד דברים ש"הופקרו" to say the least במהלך שלטונו. זה שבכל יום השואה נזכרים במצב האיום של רבים מהניצולים, מערכת הבריאות ששנים מתריעים על חוסרים וליקויים בה (ואתמול ביבי אמר שמביאים עוד מכונות הנשמה, למה זה קורה רק במצבי חירום???), מצב התחבורה בארץ, העובדה שלמשטרה אין מפכ"ל כבר שנה בערך, ועוד ועוד ועוד... אי אפשר לקחת ממנו את מה שיש לו ויש לו הרבה, אבל הוא לא אל כל יכול. אלא זיקית שמשנה צבע בהתאם לאינטרס הפוליטי שלה (ואני חושב שהוא כן מנהל טוב את המערכה הנוכחית, אבל החרא עוד יצוף. הלוואי שיצליחו להימנע מזה). 5. אני יכול להבין את הטיעון שלגנץ אין מספיק ניסיון. אז אחזיר בשאלה, אם לא הוא או ביבי, מי כן? מחר קורה משהו לביבי חס וחלילה, מי יהיה אלטרנטיבה ראויה? (אגב, זה בעיניך, בעיני מצביעי כחולבן / הגוש זה לא כך) הלוואי ואחדות הייתה ריאלית, אני ממש איבדתי בה תקווה נוכח כל הבלאגנים וההתבטאויות של שתי המפלגות.
 18. לא ידעתי שהבן זונה הזה יהודי, האמת שדי מפתיע
 19. אלו אנשים שעפ"י האמונה של הזרם שלהם שונאים כל דבר שקשור לציונות, יש לך לא מעט כאלו גם במאה שערים
 20. ראיתי את הראיון של ביבי בערוץ 12, נתן שם כמה תשובות יפות אבל זרק שם כמה דברים ממש מוזרים לאוויר. איך לעזאזל אתה יכול לעגן בחקיקה רוטציה על ראשות ממשלה? אתה הולך לבטל במצב כזה אופציה לפיזור הכנסת? מה קורה פה? וכמה שלא עפתי על הראיון של בוגי (בלשון המעטה), אני מבין במאה אחוז למה הם לא סומכים על ביבי... גילוי נאות - אם באמת היה אפשרי לעגן את הרוטציה הזו בחוק הייתי לגמרי בעד, אבל בעיני אין על מי לסמוך שלא יתקע סכין בגב
 21. על חמישי לא שמעתי, מקווה שיקרה בשני
 22. אמנון אברמוביץ' שאני רחוק שנות אור מלהיות חסיד שלו אמר היום משהו יפה (מדי פעם יוצא לו כזה) ראש ממשלה שמספר על זה שהמצב שלנו טוב בזכות היחסים האישיים שלו זה נהדר מצד אחד, אבל מצד שני רק מראה על היערכות לקויה של המערכת. אגב, ביבי עמד בתור שר הבריאות לדעתי הכי הרבה פעמים בהיסטוריה של המדינה (בתור רה"מ כמובן)
 23. לא אמרתי שהמצב נוראי ושההתנהלות פושעת, הפוך - אני חושב שהממשלה מתנהלת טוב דווקא. אבל לקרוא למכונות הנשמה ומיטות טיפול נמרץ ציוד מיוחדים למקרים כאלו זה בעיני שגוי. אני מניח שבקרוב התקשורת תתחיל להוציא דוחות של מבקר המדינה בנושא ויתחילו לחגוג על זה...
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.