Jump to content

ת"א שלנו

משתמשים רשומים
  • Content Count

80
  • Days Won

53

Everything posted by ת"א שלנו

1. הדאבל ה-8 כפרה עלייך איזו תגובה לעניין. סחתיין
  2. ראייקרד, אני מכבד את מה שאתה אומר ולא חושב שונה ממך. חלק מהמנהיגים בבני ברק לא אחראיים. יחד עם זאת יש סיבה לכך שכרגע - בבני ברק הרוב המוחלט בהסגר ולא יוצאים מהבית. מדובר במודעות וכמו שלפני פחות מחודש הגיע נער חמוד חולה קורונה לשער 8 והכניס לבידוד 77 מיושבי השער משום שלא היה מודע מספיק להשלכות של הקורונה או לא ידע שהוא חולה, כך גם רבים מהמגזר החרדי. הממשלה הייתה צריכה להיות יותר ערוכה לתווך את המסר במגזר החרדי, במגזר הערבי ובבתי אבות. חד משמעית. ויחד עם זאת אין לי טענות כלפי הממשלה כי להתמודד מול נגיף כזה, זה עסק לא פשוט וזה יותר קשה ממלחמה. כי לפחות במלחמה אתה רואה את האויב ויודע להיערך אליו. כאן אתה נלחם מול נגיף שאין לך מושג מה יכולתו וגודלו ולכן יש פקשושים. אחד מהם זה ההסברה הלקויה למגזר שהוא מתנהל באופן אחר לחלוטין מאיתנו ולא חשוף לאפליקציות או לחדשות ואם אין פשקוויל או רב שמסביר אזי אתה לא תדע. האם אני שמח מסגנון החיים הזה שלהם? התשובה היא לא. אבל זה חלק תרבותי מהחברה הישראלית ועליי לקבל זאת כמו שאני מצפה לקבל את התרבות שלי. זה חלק מחיות בתוך מדינה מגוונת ושונה. אחד צריך לקבל את השני. ואין בעיה עם ביקורת עליהם, שוב, אבל לא ארסית עם שימוש באמירות של פינגווינים, אנסים, עלוקות ומוצצי דם וכל מיני דברים יפים ששונאינו הגדולים ביותר אומרים חדשות לבקרים.
  3. כתבתי הודעה רצינית וארוכה עם הוכחות על מה שכתבת על ליצמן (ממש לא נכון מה שהארץ כתבו עליו ועל זה שהוא ביקש לפתוח מקוואות. זה שקר!) כדי להסביר לך למה אני חושב שאתה טועה ועושה נזק. אבל אז קראתי אותה, והבנתי עם עצמי שאתה פשוט לא שווה את זה. כל הדמות שאתה מנסה לבנות כאן בפורום לאורך שנים, מוזנת ומונעת משנאה כלפי האחר, מלתפוס איזה משתמש חדש או לא מוכר ולעשות בו לינץ' חברתי ולפגוע כמה שיותר באחרים כדי לצאת גבר גבר ומלא באגו ועניינים. רוב הפעמים אני קורא ושותק, כי יש לי דברים יותר חשובים לעשות מלכתוב הודעות קונטרה בפורום לאנשים כמוך. אבל ההודעות האנטישמיות שלך שברו אותי. חביבי אין לי מה לומר לך חוץ משיהיה לך בהצלחה בהמשך ורק בריאות. אמיתי. אתה בסה"כ בחור טוב אבל כנראה עם לא מעט תסכולים ואישיוז. אנא, אל תוציא אותם על החרדים ועל שום אוכלוסייה אחרת. בריאות לכולם.
  4. אתה יותר גרוע מנגיף הקורונה. לפחות לקורונה ימצאו חיסון מתישהו. איתך כנראה ניתקע לנצח.
  5. אני קורא את ההודעות שלך ולא מאמין שזה מה שכותב אדם בן 30. קח אחריות על מה שאתה כותב ותפסיק להתסיס כנגד אוכלוסייה שלמה. פאק קורונה, השבר הזה שאתה מייצר בחברה שלנו מסוכן הרבה יותר מנגיף שעוד שנה לא נשמע עליו. אתה מייצר פה אנטי לדורות. תתבגר ותבין שאתה לא יכול לכתוב דברים כאלה אנטישמיים. פינגווינים? אנסי ילדים? תגיד לי אתה שפוי?!? מה אין אנסי ילדים במגזר החילוני?!? אין אנסים אצל האתאיסטים?!? למה להיות פופוליסטי?! לפני כחודש מהנדס מרמת השרון דקר את אישתו ורצח את הבת שלו התינוקות. הוא היה חרדי או חילוני? מעניין... אבל מה אכפת לך, אתה, הגורו של הערכים והמוסר, זה שמתנהל לנשים כאילו הם היו זבל. נטו מחוסר הביטחון שלך כדי לשחק אותה גבר. אתה רוצה ללמד אחרים על מוסר וערכים?!? קודם כל תעשה בדק בית אצלך ואז תבוא בטענות לאחרים. בוא, איפה היית בצבא?! כי אני מכיר חרדים ששירתו בשירות קרבי ושמרו על התחת שלך בשטחים בזמן שישבת בפרלה ושתית בירה לפני משחק של מכבי. במצבים כאלה תמיד מחפשים את מי להאשים. אבל האמת היא שהאחריות כאן צריכה להיות על מערכת הבריאות והממשלה שצריכה לתווך נכון ולפעמים בתקיפות את הסיטואציה למגזרים השונים שהם לא המגזר החילוני שצורך חדשות ויש לו אמון כלפי הממסד. אחריות שלהם לתווך את מה שקורה למגזר החרדי ואחריות שלהם לתווך נכון גם למגזר הערבי - למשל, צריך סגר - שיהיה סגר בתקיפות ועם כוח משטרתי מסיבי. בלי לראות בעיניים תוך כדי מאמצי תיווך והסברה נכונים למגזר מנותק. במגזר הערבי - הם לא תרגמו את כל הפרסומים שלהם למגזר הערבי, זה גם עלול להוות בעיה קשה כי אנשים במגזר לא מבינים מה עליהם לעשות. לא כולם קוראים N12 או YNET. ולא כולם מבינים את גודל השעה. אז מבקש ממך, ילד בן 30 עם חום גבוה, גם אם אתה יושב על הספה, תשתדל לא להיות אנטישמי. תודה. ביי.
  6. חבר יקר, מישהו אמר לך לא להביע דעה?! ההודעה שאותו ילד בן 13 וחצי שכתב להם נאצים ושימותו זה לא הודעה לגיטימית בעליל והמנהלים צריכים להתעורר. קיבינימט. אין בעיה עם ביקורת, גם לי יש ביקורת עליהם, אבל שתהיה ראויה ומכובדת. אם אתה מכליל אוכלוסייה, כל אוכלוסייה, ואתה חושב שאתה מבין איך היא פועלת ומתנהגת, ככל הנראה אתה הלא מדויק. נכון, יש חרדים שהולכים כעדר אחרי רבנים, יש חרדים מנותקים אשר חיים בבועה. אבל יש חרדים כמוני כמוך. רוצה לומר - אם אתה משווה בין תולדות יצחק, תולדות אהרון, סאטמר, הסיקריקים לבין חסידות גור, החרדים האנגלוסקסים (סטייל חלק מרמת בית שמש ב' ו-ג') או חב"ד אז אתה לא בלופ.
  7. קל לומר שאני משקר ולא להבדיל בין חרדי לחרדי. אני מתנצל, כנראה שגם לך אין מושג מה זה העולם החרדי. ודי עם הפופוליזם - התעקשו להשאיר את בתי הספר החרדים כי הם הבינו שאם הם חוזרים הביתה זה פשוט גזרה שהציבור לא יוכל לעמוד בה. מציאות: חרדים עם משפחות מרובות ילדים, גרים בדירות קטנות. בדר"כ הילדים בפנימיות או בישיבות ולא ישנים בבית. מצב שבו יהיה עומס על הבית פשוט לא יאפשר להם להיות בבידוד כי זה יגרום לאנשים לצאת החוצה כדי "לנשום" קצת אוויר. אז ביקשו שהם יהיו בפנימיות ובתלמודי תורה שלהם כדי שהבידוד יהיה שם גם במחיר הדבקה של כל הישיבה (כל עוד הם בבידוד משאר הציבור). קל לעוות את המציאות, חבל שאתה מסלף עובדות. אבל זה נהיה מנהג להסית נגד הציבור החרדי. צא ולמד מהי האוכלוסייה החרדית ואתה תבין כמה שונות יש ביניהם וכמה אלו שיצאו להפגנה הם מיעוט שבמיעוט.
  8. צריך לחסום אותך על האמירות האנטישמיות שכתבת כאן. תתבייש לך. אתה בור וחסר מושג. לו היית מכיר את העולם החרדי היית מבין שזה קומץ קטן מאוד והרוב המוחלט של החרדים הם נורמטיבים לחלוטין. מזכיר לי משחק רדיוס שהקהל מקבל על איזה אדיוט שזורק כוס קולה למגרש. בושה וחרפה מה שכתבת כאן. כנראה שאיתך אין תקנה.
  9. צודק לגמרי. הסכנה הגדולה היא שמערכת הבריאות תקרוס יחד עם הצוותים הרפואיים ושיהיה פיצוץ אוכלוסיין בבתי החולים ולא תהיה אפשרות לתת מענה לבעיות כמו התקפי לב, סיבוכים רפואיים, אירועים מוחיים ועוד ועוד וזה יכול להגדיל את מקרי המוות לתצורה של פי 30 יותר. בנוסף לכך, זה לא רק אוכלוסיית הקשישים או המבוגרים עם מחלות הרקע אלא עוד אוכלוסיות בסיכון שנמצאות סביבנו כמו חולי אסתמה, נשים בהריון, צעירים עם מחלות לב, סכרת, לחץ דם גבוה ועוד. המקרים הקשים, לצערנו, יכולים להגיע לכל בית ולא רק לאוכלוסייה הקשישה.
  10. ו-25% מהמצביעים שלהם התנגדו למהלך של ישיבה עם המשותפת. זה גרם למישהו לציין את זה בתקשורת?
  11. צריך לעשות הכל כדי לחזק את בני גנץ. התקשורת תגמור אותו עכשיו. מי שלא פצה פה כשהוא הלך עם המשותפת ושיקר למצביעיו שלא יפצה פה כרגע. רק תשימו לב מה תקשורת השמאל תעשה לו עכשיו.
  12. ככ חבל. הייתי שמח לראות אותם בממשלה. פשוט נקמנות ופנקסנות של לפיד ובוגי על הטלת הווטו שהם הטילו על הממשלת מיעוט.
  13. למה? הם גם חברו לגנץ. אם כבר הפוך אחי
  14. כי לפיד היה מוביל אותנו למונדיאל של הכלכלה, החינוך, התרבות והספורט.
  15. זה מדהים ומטורף מה שקרה פה טרופר - שר המשפטים בנט - שר החינוך אשכנזי - שר הביטחון גנץ - שר החוץ אופוזיציה: לפיד בוגי מי שהולך עם המשותפת יחרב ויתרסק. היידה שכטר.
  16. הגיע הזמן שבני גנץ יתחיל להבין שיאיר לפיד ועופר שלח מרסקים כל סיכוי שהוא יצליח להיות ראש ממשלה ביום מן הימים. קיבינימט, תן להם נוקאאוט, פרק את כחול לבן הארורים ותיכנס כבר מתחת לאלונקה עם ביבי.
  17. כמובן שבית המשפט. אך בית משפט מאוזן.
  18. התחדשו המגעים לממשלת אחדות - חרום לאומית. נאמר שם שאם הלילה יושג ההסכם - יולי אדלשטיין יכול לחזור בו מההתפטרות שלו.
  19. נכון אבל לא רק. גם ממגע של היד שלך בבגד. נגיף הקורונה יכול לשבת על הבגד (נניח חולצה) במשך ימים. יש הנחיות רבות שמתמסמסות ולא מועברות לציבור, אולי כדי לא לעורר חרדות ואולי כי הציבור לא יכול לעמוד בכל הנחייה היום בנט דיבר על זה קצת. הקורונה יכולה לעבור גם על משטחים ומשטח הוא גם בד. הלכת עם הבד הביתה - ישבת על הספה: הקורונה יכולה לעבור לספה למשך מספר שעות עד ימים. ההמלצה היא להוריד כמה שיותר בגדים לפני הכניסה הביתה ולהכניס אותם ישירות למכונת הכביסה. משוגע לגמרי, אבל זה המצב.
  20. אח שלי כמה אנשים עלו על המתח ומקבילים האלה ומה הסבירות שלאחד מהם יש קורונה? אתה מבין שאפשר להידבק גם בצורה הזאת? ברגע שאתה נוגע במתח מקבילים וחולה קורונה נגע בהם זמן מה לפני - סיכוי גבוה מאוד שנדבקת.
  21. בג"צ אישר את היבא יזבק! שתמכה בסמיר קונטר! ופסל את מיכאל בן ארי ובנצי גופשטיין! זה מאוזן זה?!?
  22. לא אכנס לזה לעומק, אבל זה לא מעיד על כלום. המטרה היא לבלום את הנגיף ולצמצם את שיעור ההדבקה. אפשר להידבק גם בצורה עקיפה, חבל שלא שמעתם את בנט היום. אנסה לשלוח את מה שהוא ורבים אחרים טוענים על יכולת ההדבקה העקיפה.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.