Jump to content

hairy2hell

משתמשים רשומים
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by hairy2hell

 1. יש לזה אקוסטיקה מעולה כלפי מרכז המגרש. העניין זה שיציע אחד כמעט לא יכול לשמוע יציע אחר, מה שמקשה על העידוד. יותר מזה, בגלל שהכל מכוון קדימה, הרבה פעמים שומעים יותר את האוהדים של היריבה שבצד השני של המגרש מאשר את שאר אוהדי הקבוצה שלך שנמצאים ביציע ליד. אז נכון, לכיוון השחקנים זה העיקר וככה זה צריך להיות, אבל יש הרבה מה לשפר בזה באקוסטיקה עדיין.
 2. העניין זה שמבחינת העירייה האיצטדיון לא נועד רק לכדורגל, אלא גם להופעות. אם זה יהיה באזור המושבים של נתניה ופ״ת (נגיד, 10-15 אלף), הם יתחרו מולם על מי ייתן את ההצעה הכי זולה. אז הם בונים 20 כדי שמי שרוצה יותר מושבים הם יהיו הבחירה הברורה (בהנחה וזה יהיה יותר זול מבלומפילד).
 3. זה לא מספיק לליכוד, ההצבעה תיפול. בעד: ליכוד (29), ש״ס (9), ימינה (7), יהדות התורה (7) ורע״ם (4). סך הכל - 56. נמנעים: הציונות הדתית (7). נגד: יש עתיד (17), כחול לבן (8), העבודה (7), ישראל ביתנו (7), המשותפת (6), תקווה חדשה (6) ומרצ (6). סך הכל - 57.
 4. לא שזה כבר רלוונטי, אבל הכוונה הייתה להשתמש בזה כנשק יום הדין - אם הם היו עושים את זה, זה לבד היה מבטל את הסופרליג. גם אף שחקן בכיר לא היה מוותר ככה על הנבחרת, אבל מעבר לזה, יש את עניין אנגליה: שם כדי לקבל וויזת עבודה בתור שחקן כדורגל זר (ובגלל הברקזיט, כל שחקן אירופי גם נחשב זר), חובה להיות שחקן נבחרת עם כמות הופעות מסויימת וכו׳. אם אי אפשר לשחק בנבחרת ובסופרליג יחד, מי שבסופרליג לא יוכל להחתים שחקנים זרים בכלל, מה שמבטל את היכולת של האנגליות להתחרות שם. והן היו איזה חצי ליגה בערך.
 5. בארצות הברית זה מאז ומתמיד היה ככה. לא היה ליגה פתוחה שאחר כך סגרו אותה, זה מראש הוקם כליגה סגורה. זה יצר אז תרבות ספורט מאוד מאוד שונה.
 6. אם התוכנית החדשה לליגת האלופות עדיין תצא לפועל, גם זה יבוטל.
 7. אבל אתה גם מסנדל לכל קבוצה אחרת את האפשרות ליצור איתנות פיננסית וקהל פוטנציאלי, אם אתה משאיר את הליגה הרגילה ללא הקבוצות הגדולות.
 8. לפי מה שהצלחתי להבין, המקום שלנו לליגת האלופות לא אמור להשתנות, פשוט אי אפשר יהיה יותר להעפיל/לרדת מליגת האלופות אל הליגה אירופית. התוכנית היא לבטל את שלב הבתים לגמרי ולעשות במקום זה ליגה, ככה שלא יהיה יותר מקום שלישי. ובגלל שזה לא קיים בשלב הבתים, לא רוצים לתמרץ קבוצות קטנות לא לעלות ועל כן זה לא יהיה קיים יותר גם במוקדמות. אבל כאמור, תכננו להכריז על זה רשמית רק עוד כמה ימים (היה אמור להכנס לתוקף החל מ-2022), ולכו תדעו אם זו עדיין התוכנית בכלל, עקב הסופרליג.
 9. לפי מה שפורסם על התוכנית החדשה לליגת האלופות (שעכשיו לא בטוח בכלל אם זה יצא לפועל, כי זה היה אמור להיות פשרה כדי שהסופרליג לא יוקם), אפילו האפשרות לרדת מילגת האלופות לליגה האירופית הולכת להתבטל.
 10. זה לא רק הכרזה, לפי הדיווחים הקבוצות כבר חתמו על הסכמים ארוכי טווח. ברור שעוד יש פער בין זה לבין תחילת המשחקים במפעל, אבל אם הם אכן חתמו על חוזים זה כבר צעד שיותר קשה לסגת ממנו.
 11. בנט ומרצ לא יישבו יחד. הוא יוכל תדמיתית למכור לציבור שלו ישיבה עם העבודה, אבל לא עם מרצ. מה שכן, אני לא בטוח שהוא יפסול ממשלה שנשענת לכל הפחות על המנעות של מרצ. כלומר, אם קואליציה של בנט+סער+לפיד+ליברמן+גנץ+העבודה תביא ל-61 (או לרוב רגיל בעזרת המנעות של מרצ), זה יהיה אופציה ריאלית מבחינתו. קטונתי מלהגיד האם זה יהיה האופציה המועדפת עליו, בהחלט יכול להיות שהוא יעדיף להכנס תחת ביבי, אבל זה לכל הפחות יהיה אופציה ריאלית.
 12. יש המון חוסמי ספאם בחירות שאפשר להוריד.
 13. יש צו איסור פרסום אוטומטי על כל ישיבות הממשלה ל-30 שנה (קורונה או לא), אלא אם הוחלט אחרת. הטענה של העותרים נגד כך היא שהקורונה זה לא השגרה, אלא מקרה מיוחד, וצריך לפרסם את זה, אבל זה לא שהוחלט באופן חריג להסתיר את זה ספציפית.
 14. יש לו יעילות של 95% ביחס לקבוצת הביקורת, אבל זה לא שהוא יעיל רק ב-95% מהמקרים. בניסוי שפייזר עשו 99.94% מאלו שקיבלו את החיסון לא פיתחו תסמינים. כלומר, אם המידע שלהם מדוייק (ואין לי כלים לבדוק את זה, אני רק מפרשן את מה שהם פירסמו), החיסון יהיה לא יעיל רק ל-0.06% מהמתחסנים. (אגב, סבתא של בת זוגתי היא כזו, יצאה עכשיו חיובית אחרי שחוסנה פעמיים. בנתיים אין תסמינים חמורים, אבל בגלל גילה עוקבים על זה צמוד)
 15. ראשית, כבר שינו את העמדה שחושבת שרוב החולים הם א-סימפטומטיים שלא גילו זאת (פשוט כי אז רמת התחלואה כבר הייתה יורדת). ההערכה היא שיש אולי 10-15% כאלו מעבר לחולים שידוע עליהם. שנית, זה לא מצב של מוות או הכל בסדר. יש לזה השפעות לטווח ארוך. אני עכשיו מחלים, תסמינים קלים שבקלים, וכל פעם שאני קם למטבח אני מרגיש כאילו דרסה אותי משאית, כשזה משהו שיכול להמשך שבועות, חודשים או יותר. יש אנשים שיכולים להיות בלי תסמינים בכלל וזה ייצור להם לטווח הרחוק בעיות לב או נשימה, או יהפך אותם לסכרתיים. ולבסוף, העניין זה לא רק שאתה לא תדבק, אלא ליצור חסינות עדר שבתקווה תשמיד את הווירוס. הדרך היח
 16. עד כמה שידוע לי הוא סיים את תפקידו בסוף אוקטובר. (אבל הידע שלי בנושא לא בשמיים, אז לך תדע)
 17. כמה ממנהיגי הציבור החרדי קראו לא להקשיב לרב קנייבסקי ולסגור בכל זאת את כל מוסדות הלימוד? מנהיגי הציבור הערבי (חברי כנסת וראשי ערים) קראו לעצור את מי שקורא להפרות ההנחיות ולכלוא אותם על הסתה לדבר עבירה. כמה קראו לעצור את הרבנים שקוראים להפר את ההנחיות? ושוב, אני לא אומר שבציבור הערבי אין בעיה עם הקורונה. יש שם בעיה חמורה ממש, וחובה להתייחס אליה. עצם זה שיש פרוייקטור קורונה חרדי אבל אין ערבי זה אבסורד בעיני. חובה לטפל שם, חובה יותר אכיפה, וחובה יותר תשומת לב של הרשויות למה שקורה שם. אבל זה לא דומה למה שקורה במגזר החרדי. (שאגב, החרדים עצמם הם הקורבן כאן של ההנהגה שלהם.
 18. וכן, צריך להגיד - המצב גם במגזר הערבי דפוק לחלוטין, וגם שם ראוי לכל ביקורת וצריך לטפל שם. מה שלא חושב ככה, צבוע. אבל צריך לזכור גם שיש בינהם הבדל מהותי - מנהיגי הציבור הערבי קוראים שוב ושוב לציבור שלהם להפסיק עם זה, להפסיק עם כל האירועים, לסגור את מוסדות הלימוד ולפעול לפי ההנחיות. רבים בציבור שם פשוט לא שמים עליהם. כמובן שזו בעיה, וחובה להתמודד איתה וחובה שיהיה שם יותר אכיפה כדי להתמודד עם זה, אבל אם אפילו הדבר הבסיסי הזה היה קורה במגזר החרדי, הבעיה שם הייתה משמעותית יותר קטנה עד לא קיימת.
 19. אם הנתונים היו מראים שהם היחידים שנדבקים, אולי. אבל מן הסתם זה לא המצב. יש כרגע רק 2 ישובים שמוגדרים ירוקים, ועל כל השאר צריך סגר.
 20. אם אתה מכליל עוד אלמנטים מלבד הסכנה צריך להתייחס גם לזה שיש בעיה מהותית שמדינה תגביל מחאות נגדה. אבל שוב, אלו דיונים עקרוניים. הם מעניינים, אבל אי אפשר להתעלם מהמציאות כאן. יש לך נתון ססטיסטי שיראה שרובם של החרדים שם כבר חסינים? כל עוד אין נתונים אחרים, אני מתייחס לחרדים שהגיעו להפגנה בתור בעלי סטטיסטיקה דומה לאוכלוסיה החרדית הכללית, וככזו, עדיין הרוב לא חלו, אבל רמת התחלואה אצלהם גבוהה מאצל שאר האוכלוסיה.
 21. למה נו באמת? אני לא שותף לשנאת החרדים (בעיני הם קורבן של ההנהגה שלהם, ולא אשמים בעצמם), אבל אי אפשר להתעלם ולדבר רק עקרונית על ההבדלים בין מחאה והפגנה, ולהתעלם מזה שבפועל התוצאה שלהם תהיה שונה לגמרי. זה גם חלק ממדיניות הרמזור שאנחנו רוצים כל הזמן שתאושר - הבנה שפעולות דומות באזורים שונים ולאוכלוסיות שונות מובילה לתוצאות שונות. בוא נגיד ככה - בעיני לא צריך לעשות גם הפגנה המונית כזו כעת, אבל אם ההפגנה זה סכנה בריאותית ברמה X, ההלוויה, עם נתוני התחלואה הנוכחיים במגזר החרדי, היא סכנה בריאותית ברמה X+Y.
 22. לא שאני תומך בקיום הפגנה המונית כזו בזמן מגיפה (יש סיבה שלא השתתפתי בה), אבל ההבדל העיקר היא שההלוויה הזו מלאה בציבור שסטטיסטית נמצא עם תחלואה יותר גבוהה, ולכן יש סיכוי משמעותית יותר גדול שאנשים רבים יידבקו שם. יש את הדיון העקרוני על ההבדל בין מחאה המונית ללוויה המונית, אבל זה מעבר לדיון העקרוני, אי אפשר לנתק את זה מהמציאות שהיא קצת יותר מורכבת.
 23. אך יש גם שם את בעיית יותר המחייה שהולכת וגדלה. בגלל שהאוכלוסיה החרדית גדלה בקצב מטורף, יש משמעותית פחות דירות פנויות בכל רגע נתון. זה אומר שלאט לאט, גם שכר הדירה יעלה. לא בצורה משמעותית, כי הם לא פועלים שם נטו לפי כוחות השוק, אבל זה יעלה בכל זאת. קל להגיד שהם מסתפקים בלי טיסות לחו״ל ובלי הרבה בשר, אבל עדיין צריך כסף לתרופות וטיפולים רפואיים, עדיין צריך ריהוט וכו׳. כן, יש תמיכה של הקהילה, אבל קצב הגדילה לא תואם את זה. הכל בדרך לנקודת התפוצצות, השאלה היא מתי זה יגיע לשם, והאם נצליח למנוע את זה לפני שזה יקרה.
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.