Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. מתגעגע לימים טובים לשעות טובות שנעלמו
 3. לפני 70 אלף שנה לא היה צורך בכל כך הרבה מילים. בני האדם התעסקו בלשרוד כמו כל חיה ואני מניח שהעברת מסרים של ״בוא לצוד״ או ״בוא ללקט״ לא הצריכה שפה לשונית. עם הזמן הם הבינו שכדי להגן על עצמם טוב יותר צריך להתרכז בקבוצות גדולות יותר מתא משפחתי. ריבוי אנשים- ריבוי דעות-צורך בעוד מילים. ואז פיתחו טכנולוגיות חדשניות ונכנסו עוד מילים ללקסיקון, ואז גדלו משבט לכפר וכן הלאה. מדובר בצורך לשרוד, והוא רלוונטי לכל בני האדם בכדור בארץ, יש מצב שבאסיה הבינו את זה לפני 70 אלף שנה, ובאירופה לפני 69700 שנה, הם לא היו צריכים להיפגש בהכרח כדי לעבור את התהליך הזה. לצורך העניין היום- מאז הופעת פצצת האטום והמלחמה הקרה, בני אדם מבינים שקיים הסיכוי התמידי שהאנושות תיכחד. לאן זה מוביל אותנו? לגלובליזציה שבסופו של דבר הבסיס שלה לרכז את מאמצי בני האדם ליישות אנושית אחת שבטווח הקצר תשפר את אורח חיינו ובמובן השרידותי של הגזע מתרכזת בחיפוש אחר כוכב אחר לחיות בו כדי להמשיך לשרוד מאחר והאיום הקיומי נמצא פה. לא סתם בנאסא עובדים עשרות שנים על התיישבות במאדים.
 4. אתמול
 5. Don’t hate the players, hate the game. אתה יותר כנוע מכל אישה שלא פירקה משפחה בשביל הילדים שלה.
 6. turgi

  FM20

  טוב נראה לי שמיציתי את צלסי מהר מדי
 7. כתבת "אם השפה הופיעה כתוצאה ממוטיציה באדם", כלומר הגבלת והתנת אותה באבולוציה של האדם בעוד שהיא לא תלויה בה בכלל. אולי לא לזה התכוונת אבל זה מה שמשתמע.
 8. אז נתן זהבי צריך להאמין באלוהים עכשיו? או שהוא יטען שדבריו נאמרו ב"עידנא דריתחא".
 9. YoC

  קורונה

  שיפנה לרב ברלד דחוף לצורך קבלת מרשם לכדורי מנטוס
 10. בלאגן. מאחל לו רק בריאות ושיפנה את התפקיד בהקדם.
 11. אז לליצמן יש קורונה...
 12. איפה כתבתי שהשפה יחודית לאדם? אשמח אם תפנה אותי
 13. יאוו איזה קטע חזק הבאת פה. אני זוכר שהייתי מסתכל על הטבלה ומתפלל שזה יישאר ככה עד הסוף ואומר לעצמי שאשכרה יש אוהדים שהקבוצה שלהם במקום הראשון בסוף העונה.
 14. turgi

  FM20

  מישהו לא משחק ככה?
 15. turgi

  FM20

  חח למה סגרת את המשחק?!
 16. לא רק הדברים שכתבת ייחודיים לשפת האדם. יש מחקרים, אבל בפעם האחרונה שהתעדכנתי לא מצאו שום עדות לכך שאפילו קופים משתמשים בשפה כמונו מבחינת דקדוק אוניברסלי שקיים אצל בני אדם, רקורסיביות של השפה וכו'. וזה דבר שכבר עשרות שנים עובדים עליו.
 17. כתבת יפה מאוד, מזדהה עם הכול. אנחנו ככ בתוך זה והתרגלנו לטוב, אבל אם מסתכלים רגע מבחוץ צריך להגיד תודה כל שנייה שאנחנו ככה. אוהבים אותך גולדהאר.
 18. השפה לא ייחודית רק לאדם, היא אמצעי תקשורת שקיים בהרבה מינים בטבע בצורות כאלה ואחרות. היתרון שלנו הוא תיבת קול מפותחת וכישורים חברתיים (אפילו יותר ממינים מפותחים אחרים כמו הניאנדרטלים). אגב, זה לא משהו שתלוי באדם אחד. שינוים כאלו תלויים במספר גדול של מוטציות לאורך זמן בקרב מספר פרטים מתוך האוכלוסייה.
 19. יופי תודה משהו להעביר איתו את המשמרת לילה
 20. אז מה אתה רוצה שנעשה? שלא נצביע בכלל? כלכלית המדינה במצב טוב ומשתפר. כדי לנהל שילטון צריך עזרה גם של מפלגות סקטוריאליות ופה (חוץ מהערבים ) החרדים הכי גדולים אז אין לך יותר מדי ברירה. מה שנשאר לנו זה הנושא הבטחוני והרי ברור לכולנו שפיתרון היחיד לסכסוך זה רק השתלטות חריש עמוק של כל יש"ע למיגור הטרור והנשק כולל פירוק ארגון הטרור של אש"ף ביטול מוחלט של הסכמי אוסלו וטרנספר מאסיבי. כל פיתרון אחר זה בלבול ביצים. איזה ראש ממשלה יעשה דבר כזה? צריך לדעת לנהל את הסכסוך לצערי.
 21. האיש שהכי מאושר כיום בכדורגל הישראלי הוא ללא ספק אלון מזרחי, פגרת הקורונה נותנת לו קצת אוויר מערן זהבי ושבירת השיא
 22. https://open.spotify.com/show/3MCYSCqrv3AaQrFMOmQ5LG?si=fRM3wsWBRh6zmZ8TLeQs-w
 23. אני עובד כרגע עם מחשב נייד שמחובר למסך עם HDMI. אני מרגיש מין לאג כזה במסך החיצוני..יש משהו לעשות עם זה או שזה ככה בגלל שזה עובר מהלפטופ למסך?
 24. תוך חמישה ימים מקבלים תשובה. אם אתה חיובי - רופא יוצר איתך קשר, אם לא - אפשר לראות באתר של הקופח או לדבר עם הרופא משפחה שלך.
 1. Load more activity


×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.