Jump to content

המכבייה

משתמשים רשומים
    23
  • Last visited

Posts פורסם על ידי המכבייה

1. אז לנו היו אמורות להיות כבר 12 קבוצות על כל שנה שלוני היה כאן

אם הם שואפים שהקבוצות המקוריות יתפוררו זה רק מראה כמה הם מגוחכים

צודק..

ואוסיף- איפה הם היו כדי לשנות מבפנים, בזמן אמת? יפו , ירושלים ותל אביב הביאו ביחד למשחקים-חמש מאות איש גג.

זה כמו אנשים שמפרקים חברות בחוב ופותחים חדשות . מה שלא הספיק אז, יספיק היום? למה? מה השתנה? הרי בסוף תחפשו מימון על מנת לשרוד...

ושוב יהיו שם אנשים חיצונים שמביאים כסף.

אבל אולי זאת הדרך שמועדונים קטנים צריכים לעשות.זה לא יכול לתפוס במועדונים הגדולים, שם יש זהות ברורה, מורשת שעוברת מדור לדור, משהו מקודש.אני כבר הייתי מעדיף לפרוש ולהתרפק על העבר. אמא, יש רק אחת.

2. בואו נתחיל עם כמה עובדות, גרנט שהגיע למכבי עשה את זה אחרי גביע בהפועל פ"ת, על חשבון מכבי! 1:3 בגמר (היה המשחק הראשון שלי) ואם אני לא טועה הוביל את פ"ת למקום שני או שלישי באותה עונה. ולא הגדולות לא היו חושך בשנה הזו. רגע מה בן שמעון עשה? הוביל את קרית שמונה למקום 3 כש-3 הגדולות משחקות נורא והיום. הנה, קיבל כבר למעלה מ-100 ימים של חסד במכבי ומה הוא מראה? כלום, נאדה, זיפט, גורנישט מה שלא תרצו.

מוריניו עד שהוא לא לקח אליפות אירופה עם פורטו אף אחד לא ספר אותו! כן גם אחרי שהוא לקח את גביע אופ"א לא ספרו אותו.

שום, כמה שתגידו עליו שהוא "גוזר קופוים על שחקנים" הוא היחידי שמשחק התקפי בארץ, דאבל עם פאנאתנייקוס, שעד שהגיע אליה לא לקחה תואר ב-7 השנים שלפני כן ומאז שעזב אותה לא לקחה אפילו תואר אחד!!!! הבן אדם לקח אליפות עם הפרש שערים של פלוס 40 ומשה אם אני לא טועה כשהקבוצה שלו בקושי סופגת, ומנצחת כל משחק חשוב שהיתה צריכה לנצח, ופיטרו אותו אחרי שהוא לא הסכים לתת לשחקנים שהובאו על ידי המנהל הספורטיבי ולימיר זאיץ' לשחק כי הוא חשב שהם פחות טובים, ובאיזה מצב הוא היה? 3 מ-3 בליגה ועוד 2 ניצחונות בליגת האלופות! האליפות הלכה, הגביע הלך, בליגת האלופות פאו נשארה עם אותם 6 נקודות. אני לא מחשיב את זה שהוא אימן בליטקס או ברוסיה באיזה מועדון דל תקציבים, הוא הלך לשם רק בגלל הכסף שהציעו לו ובצדק. תבינו, אם להפועל ת"א, קבוצה שתמיד היתה נחשבת קיקיונית מבחינה התקפית הוא הוביל לחצי ממחזורי הליגה כשהיא במקום השני בעונת 06/7, כשהיא כובשת הכי הרבה אומנם גם סופגת אבל ידעת ש-0:0 עם שומי לא יהיה לה. וגם הוא הצליח איתה באירופה והביא אותה אל מעבר לשלב הבתים.

אתה טועה בעובדה הראשונה שלך. הגמר שאתה מדבר עליו, נערך ב-92 והרס למכבי וגרנט את הדאבל. מכבי היתה אלופה עם גרנט(עונה עצומה, אחת הטובות שלנו בכל הזמנים)ופתח תקווה היתה קבוצת תחתית לאחר שגרנט עזב אותה. הפסדנו שלוש אחד בהארכה, זה נכון.לפני כן, גרנט סיים סגן שלוש פעמים רצוף והפסיד גמר גביע.

דיברת על גרנט וצלסי. ברור לכולם שהוא היה הולך גם אם היה מנצח את הגמר. שחקנים בכירים קיבלו הבטחה כזאת, הרבה לפני סוף העונה. מוריניו הביא לצלסי אליפויות לאחר חמישים שנה!! שחקנים היו מוכנים למות בשבילו...גרנט בצלסי, זה עוד יותר הזוי וחסר קבלות מרבש במכבי. זה כמו שאני יאמן את מכבי...שחקנים שם, לא ספרו אותו בכלל וטוענים לשיטות אימון מיושנות ולא מתקדמות. הסגל הענק והאיכותי שלהם, הביא אותם בכח האינרציה להתמודד על תארים. מה זה בורינג צלסי? הקהל שם סוגד למוריניו. הוא המיוחד..

היראה שאתה מדבר אליה, באה ממערכת שלמה ובריאה. כרגע יש לך אנשים שהעלו מחירי מנוי ועוד לא מבינים את העסק כי הוא חדש להם. מאיפה תבוא היראה? יש שם מכביסטים כמו לאופר, קורק, לייבו? מה אתה רוצה מרבש בעניין הזה? אם גורמים עלומים בהנהלה, לא יפטפטו לעיתון כל הזמן ואוהדים ישרקו בוז במשחקי אימון , זה בטח יתרום לסמכות שלו. יראה?מכבי מנוהלת כמו מכולת כבר שתיים עשרה שנה ואתה רוצה יראה (הטיטאניק טובעת ואתה מנקה את השנדלריה).. באיזה סרטים אתם חיים? ראיתם איך קריית שלום נראית?איך חדר הגביעים נראה? הכל מוזנל ורעוע... ככה לא בונים יראה וכבוד. המאמן במכבי, זאת החוליה האחרונה בפרמידה שצריך לטפל בה.. צריך לטפל ביסודות קודם- מחלקת נוער, יחסי עבודה עם אוהדים, מחירים שפויים, מוזיאון,התנהלות מול משטרה, שיפור תשתיות. ככה בונים יראה. לא משתי חלוצים או אפילו ארבעה..

מי שתכנן את התקציב השנה, טעה. חלוקת המשאבים לא היתה נכונה. רבש פשוט הגון עם מעסיקיו(וגם עם שחקניו) ולא אומר בפומבי ששניידר סגר את הברז לאחר שחרגו מהתקציב. זה כל הסיפור. הוא רוצה חיזוק, יותר מאיתנו. אבל כשמתקשרים כל יום אנשים וספקים ונותני שירותים וטוענים שחייבים להם כספים מתקופת לוני, שניידר הבין שיש פה בור של חובות עבר והחליט שזה מספיק לקיץ אחד. לכן זה לא מאוזן. לא רבש קבע מסגרות תקציב ולא רבש היה מוכן לשלם כל סכום על בוזגלו.

מכבי הולכת במדבר מאז 96 וזקוקה לתהליך של שיקום מבפנים. שזה יקרה, כולם כבר בחוץ ידעו....

3. הכל טוב ויפה - אבל לא בהכרח נכון.

הקהל רוצה ,ברובו, רק דבר אחד מבן שמעון - או מכל מאמן אחר שיאמן העונה את מכבי ת"א לצורך העניין :

שיפסיקו להיות פחדנים בונריסטים מסריחים וגונבי דעת, או במילים אחרנות - שיפסיקו להיות אברהם גרנט !

מה כבר בקשנו?

פעם אחת - שמכבי יעלו עם שלושה חלוצים בהתקפה , במשחק חוץ , בטדי מול בית"ר, ויתקפו כל המשחק - ובדקה 85,כמו אלי מחפוד, שיוציאו קשר ויכניסו עוד חלוץ (!) - פעם אחת לתקוף, פעם אחת לא לפחד , לא לשחק על תוצאה או בונקר מסריח ,

כל כך מוגזם?

גם להפועל פ"ת אין הגנה אין קישור ואין התקפה (עם כל הכבוד לשערים של אבחוצירה באמת שהוא לא כזה שחקן כמו שמציגים אותו ) - וזה לא מנע מהם לשחק על כל הקופה.

המכבייה - אתה מסכים איתי שאם בן שמעון עולה עכשיו עם קמנאן יבוריאן ועזרן (מה נעשה?) בחוד ושם אותם ברחבה, לא כקשרים שעוזרים יותר להגנה ובלה בלה בלה, ותוקף את חיפה גלים גלים בקריית אליעזר שבוע הבא - אפילו שזה במחיר של שערי חובה וכו' - ואפילו שהמשחק יסתיים בתיקו , שהוא לא יקבל שריקות בוז? והשחקנים לא יקבלו שריקות בוז?

זה הכל , לא בקשנו פה מוריניו או דאבל הסטורי או לא יודע מה, כולה כדורגל התקפי - שלא יצליחו למסור או להרים כדור כמו בני אדם - שיהיו 11 שטרית'ים בקבוצה - אבל שיתקפו שישחקו קדימה שירצו שיזוזו שיראו סימני חיים שיפסיקו להיות מכבי בית קבות כבר..

* ולא שרקתי בוז מעולם (כולל ניר קלינגר - שהעדפתי אפילו להפסיד את הגביע מול הרצליה בתמורה לכך שילך מאיתנו סוף סוף) לשחקן או מאמן פעיל בקבוצה , מעולם.

אני חושב שהסגל שנבנה, הוא מאד התקפי וכך גם ההרכב. כשאסוס משחק, הוא הדפנסיבי היחיד(לכן חייב לשחק)מתוך ששת השחקנים הקדמיים. אני גם חושב שמכבי , צריכה לשחק עם חלוץ אחד, על מנת לשלוט במרכז. אם ישראלביץ, רודי ובוזגלו, על ידי תנועה וחילופי מקום מצטרפים כל הזמן, זה התקפי מאד.בגלל שההגנה בעייתית(וזה אכן נושא שנזנח בקיץ על ידי כל המערכת) חייבים לשלוט במרכז.

אבל מעבר לזה, כל כך הרבה שחקנים במכבי(חוץ מחדד, ישראלביץ ויבריץ למעשה כולם)נמצאים בכושר רע וביטחון ירוד, כך שכל הדיון הזה הוא תאורטי... זה בכלל לא משנה עם כמה חלוצים נשחק. צריך לקחת נקודות בשיניים ובעבודה קשה ולקוות שהביטחון יחזור. זה לא יכול להמשך לעד. הקבוצה הזאת- מוכשרת מידי לעומת התוצאות שהיא מביאה.

4. בבסיס זה נכון אך זה לא המקרה,למכבי צריך להיות מאמן עם קבלות, ותיק, שהוכיח את עצמו, שהשחקנים

יפחדו ממנו באופן טבעי ואז יהיה מותר לו לטעות

כמו שלנמני היה מותר לטעות על המגרש אחרי שהוכיח כבר מה הוא שווה ואי אפשר היה להתלונן, פרגי

כבר בשנים הראשונות שלו במנצסטר הצליח

ולכן כרגע הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה, אי אפשר להתחיל מהסוף. אני בכלל לא מאשים את רב"ש,

מלכתחילה הוא לא היה החתמה נכונה.

אם פרגי לא היה מצליח בשנתיים הראשונות שלו במנצסטר, יכול מאוד להיות שהוא לא היה שם היום.

בשביל כבוד צריך לעבוד, ולהוכיח את עצמך.

חוץ מזה, פרגי הגיע אחרי מוניטין הצלחות יחסיות טובות יותר משל בן שמעון, ומנצסטר לא הייתה

הקבוצה הגדולה באנגליה בזמנו ואפילו לא אחת מהשתיים.

אתה לא יכול לבצע החלטות תמוהות, שלא מצליחות באופן מיידי כשגם לא הוכחת לעולם שאתה איזה

גאון כדורגל, אין מה לעשות זה משרה לחץ על כולם,

לעומת זאת, אני מודע למצוקת המאמנים, אבל אם מאמן כמו מוריניו (בכוונה הקצנתי) היה מעדיף את

שבחון על רודי ולא מביא מגן שמאלי אולי זה היה מצליח- משתי סיבות:

1. הוא לא היה עושה את זה כי זה פשוט לא נכון ואם כן, זה כן אולי היה מצליח כי זה באמת מה שצריך

לעשות או כי-

2.היה פחות לחץ על הקבוצה והשחקנים מצד התקשורת והקהל כי זה מוריניו, והוא יודע מה הוא עושה,

מותר לו לנסות כי בסוף הוא יבין מה טוב ומה לא. הוא זכה בכמה אליפויות באנגליה.

בגלל זה מכבי הייתה חייבת להחתים מאמן בכיר וותיק וכרגע ישראלי באמת אין כזה וכמה שזה ישמע

פאתטי לואיס פרננדז היה החתמה נכונה או כל מאמן זר אחר. עובדה שבנתניה זה עובד

למרות שהתקשורת פתחה עליו אבל מסיבות אחרות - שהוא לא הוכיח את עצמו בעמדת המאמן בשום

מקום בניגוד לפרננדז. אבל בינתיים למרות טרום עונה גרועה השחקנים והקהל נתנו לו כבוד וזמן

ותסלחו לי, מגיע לו הרבה יותר מלרב"ש והשקט הזה עובד. זה נכון שאם הקהל ישתוק יהיה יותר סיכוי

להצליח אבל זה אבסורד לצפות מהקהל לשתוק כדי לתת לאיזה בנאדם שבינתיים רק עושה שטויות שקט

כדי שהקבוצה שלו תצליח בלי קריירה ארוכה מפוארת ומוצלחת קודמת של המאמן. כך שהטעויות של

רב"ש הם המשניות בכל הסיפור הזה הטעות הגדולה התקבלה ע"י הנהלת מכבי וגם אם בן שמעון יצליח,

זה סיכון שלא לוקחים. מה שההנהלה עושה עם רב"ש זה בערך מה שרב"ש עשה עם תומאסיץ... שתי אנשים

שלעולם לא הוכיחו שהם שהם יותר טובים מאחרים צריכים להוכיח את עצמם מהר, ככה זה בכל מקום

בעולם.אני בעסק שלי לא הייתי נותן הרבה זמן למנהל צעיר שעושה שגיאות והעסק שלי בינתיים מפסיד , אין מה

לעשות, זה מלחיץ, אתה לא יודע מה הוא שווה. הייתי מעדיף ותיק עם ניסיון והצלחות ושהוא יעשה את

השגיאות.

פרגי קיבל את יונייטד ב-86 ולקח אליפות ב-93, כשבדרך הוא עובר עונה בה לא ניצח שתיים עשרה משחקים רצופים. נכון, הוא עשה דברים גדולים עם אברדין(שלוש אליפויות וגביע אירופה למחזיקות גביע אחרי שניצח את ריאל), אבל עדיין, לקח לו הרבה זמן לנקות את האורוות(והיה הרבה מה לנקות) וליצור את הקבוצה כמו שהוא רוצה. יונייטד וליברפול הן תמיד הגדולות. הלחץ שם, לאחר שנים(26) ללא זכיה, היה עצום. קצת כמו מכבי והרבה יותר קיצוני.

שוב, אני מגן על יציבות. טעויות היו ויהיו לכולם, אבל אנחנו עוד לא באמת רואים את התמונה במלואה. הלחץ קצת מוקדם.ולרבש(או לכל אחד אחר שהיה מתמנה) מגיע מאיתנו כבוד- כי הוא קיבל את התפקיד להצעיד את הקבוצה קדימה. מגיע לו להתרכז בעבודה שלו נטו, לפחות בחודשים הראשונים.האינטרסים שלו ושלנו- משותפים. אם ההחלטה לא היתה נכונה מלכתחילה(וכל החתמה מכל סוג, היא הימור מסויים), איפה החברה שמחליטים? אני לא שומע ביקורת עליהם.אנשים פה ציפו לחמישיות מתחילת העונה, ולכן האכזבה. גם ביתר בתקציב עצום, גימגה אל התואר בעונתה הראשונה, בליגה ללא תחרות בכלל.

5. תמיד יהיו חילוקי דיעות וזה לגיטימי. הבעיה מתחילה כשאתם חושבים שאתם יכולים לקבוע את ההרכב, להחליט מי יהיו הזרים, לשלוח שחקנים הביתה אחרי 2 משחקי אימון, מלחיצים את הקבוצה והורסים בגלל חוסר הסבלנות הזה.

בניגוד להרבה אוהדים שעושים מה שעושים לרן בן שמעון ורק מחכים להגיד "אמרתי לכם" כדוגמת אבי בנימין למשל, אם יצחק שום היה מאמן מכבי לא הייתי יוצא עליו במגרש במחזור השלישי, לא הייתי שורק לו בוז בגביע הטוטו, לא מתערב לו בבחירת השחקנים, לא מקלל בלם זר שהוא הביא במשחק אימון הראשון שלו בארץ - וזה למרות שאני לא מחזיק ממנו מאמן וגם אם לא היה מוצא חן בעיניי הזר שהוא הביא לפה.

אתם חייבים להבין שעם גישה כזאת של קהל אף מאמן לא יצליח כאן. כל עוד כבר במשחקי אימון של טרום העונה הקהל מקלל שחקנים חדשים, קורא למאמן להתפטר ודורש לשחק עם 2 חלוצים ועוד כל מיני דברים פאתטים בסגנון הסיכוי להצליח הוא לא גבוה.

אגב, לפי דעתי אי אפשר לקבוע שטומאסיץ' נכשל במכבי.

זה ידוע שיש פה כמה אוהדים שהעיקר מבחינתם זה להגיד עכשיו לכולם "אמרנו לכם".

צר לי, אבל מהרגע ששרקו לו בוז במשחקי האימון הראשונים אין לאף אחד זכות לשפוט אותו.

כל אלה שבאים עכשיו, מקפיצים נושאים ואומרים "אמרתי לכם" - מצטער להרוס את השמחה אבל אין לכם זכות לשפוט עכשיו את השחקן הזה.

יכול להיות שהוא אפס (ואפילו סביר להניח), יכול להיות שהוא שחקן בינוני ויכול להיות שהוא שחקן טוב - אבל אצלנו הסיכוי שלו להצליח היה אפסי בכל מקרה כבר מהרגע הראשון.

6. מבחינת אחוזים, לאיזה קבוצה פיקטיבית יש יותר אוהדים שקיבלו טורים בעיתון/אינטרנט עוד לפני ששיחקו משחק רשמי אחד - להפועל מבשרת או למ.כ.ב.י יפו?

עם מצבור כזה של גועל נפש מרוכז בדמות אבוקסיס, סיני וחזן, שלא נדבר על השופרים הפתאטים של הקבוצה בעיתונות פשוט אי אפשר לחבב אותם. בהצלחה לכל מי שמתמודד מולם.

7. אני לוקח את מה שהמכביה אמר - אבל בצורה אחרת -

דיי לקלשאות.

"כל יומיים לשבור את הכלים? כל שבועיים להחליף מאמן?"

איזה מאמנים היו פה בתקופה ש"כל יומיים " החליפו אותם?

הרי קלינגר היה פה בסביבות השלוש שנים שהוציא לכולנו את המיץ ולא פיטרו אותו, עד שלבסוף זה נגמר -

אלי דריקס? הוא מראש בא לשני משחקים.

טון קנאן? היה בלוף מהרגע הראשון.

אלי כהן ? נו בחייאת, מהתחלה הדין שלו נגזר, לוני הביא אותו כי הוא היה המאמן הזול בשוק - שנשמע "בעל שם", אפילו שזה ריק מתוכן. זה היה או הוא או לחמן.

ניר לוין? אותו סמרטוט שלקח את ברומר,בן-חיים,שטראובר ביכולת שיא, בנין,נמני,ודג'ינסקי,תורג'מן,גולדברג,ביטון,צרפתי,עובד (שעוד היה בסדר) - ועם כל הסגל המדהים הזה כל עונה סיים אותה עוד לפני שהתחיל,כל עונה סיים במקום הרביעי במקרה הטוב עם איזה עקיצת גביע בשושו ?

אם פעם אחת במועדון הכל כך חבוט הזה, יספיקו לחסוך באחת העמדות היותר חשובות במגרש - בעמדת המאמן - ויביאו מאמן טוב - אז הוא יצליח - ואז הוא ישאר שנים.

זה שעד היום הביאו מאמנים מסריחים ,ובצדק - החליפו אותם אחרי שנכשלו , זה לא אומר שהבעיה היא בהחלפת המאמנים - הבעיה הייתה שמראש מינו מאמנים כאלו עלובים.

הרבה מכם לא אוהבים את שום (גם נמני) , אבל זה מאמן שהביא דאבל ביוון, היה בליגת האלופות עם פנאתנייקוס לפחות פעמיים שאני זוכר,

הביא דאבל בישראל, אליפות , לקח את חיפה לצ'מפיון , כמו שהוא מגדיר את זה,

זה מאמן "בעל שם" בקנה מידה הישראלי, זה מאמן מנוסה, זה לא מאמן של שקל תשעים , זה מאמן שאם יביאו אותו יכול באמת להפוך ל"פרגסון" כמו שהגדרת (המכביה), ושידעו שהוא מעל לשחקנים , לא לוין, לא קלינגר, לא קאנן, לא בן שמעון.

כל אחד מתחיל מאיפהשהוא.גם מורייניו היה אלמוני שקיבל את פורטו, גם גרנט שקיבל את מכבי. תיזכורת למאמנים שעבדו לפני גרנט ונכשלו- שניאור, גרודמן, מרימוביץ, שנהר, גיורא, שוויצר. הטובים ביותר שהיו אז. זה לא ערובה לכלום. גם לא מסע הרכש של אותן שנים.

לוין ואלי כהן היו מינויים זמניים מיומם הראשון, גם קאנן(שבטח חלקנו רצו אותו). כנראה גם שרף.ככה זה נוהל וככה זה נראה.

אני לא מגן על רבש, אני מגן על יציבות וניהול נכון.אני לא חושב שכסף היה השיקול בהחתמתו. שום היה עובד באותו סכום במכבי. אני בטוח.

מאמן בישראל הוא פשוט השעיר לעזאזל הקלאסי, ומכבי, היא בבואה של הכדורגל החולה שיש פה.אני פשוט שואף למשהו אחר.

אני טוען שהמערכת עובדת בהרמוניה, העגלה נוסעת לבד. לקחת דאבל עם פקינג האחים נחמן(למתקשים-אורי שטרית כפול שתיים). זה פחות חשוב שקשטן מספסל את נימני במשחק גביע מכריע בחיפה, שזוהר משחק באגף ימין ולא במרכז ושהחלוץ שלך הוא קשנצב(לא רע, אבל לא ענק).הניתוחים המיקצועיים האלה, לא רלוונטים שיש רוח והרמוניה.ורוח לא נבנית משליפות וקפריזות.

8. רואים שאתה אוהד מכבי יומיים. מאמין שמותר לטעות, לא חושב שכל החיים היינו בפסגת האולימפוס, מדבר בשפיות.

אוהד אמיתי ולא ילדון מדבר בקלישאות ושולח אנשים הביתה ביולי! הרי הוא לא סתם, הוא יודע יותר טוב מכולם!

יצאתי מבלומפילד בשבת, לא פחות מאוכזב ממך.גם שני ילדי(בעלי מנויים) הרגישו ככה. גם אבא שלי, שישב לידי ודורש את ראשו של רבש כבר מלפני חודש. כל אחד מגיב אחרת. אני יודע כמה העסק שם היה רעוע, אני יודע שיש תהליכים שלוקחים זמן ואם שוברים את הכלים כל שבוע וטורפים את הקלפים מחדש כל הזמן, מתרחקים מהמטרה העיקרית. אליפות אחת מקרית(וזה יכול לקרות בכדורגל-2003)היא לא יעד מבחינתי. אני רוצה שליטה. עזוב את הסיסמאות כבר. בשנים מסויימות, היה לי זכות להגיד אותן. עכשיו זה נשמע כמו שכנוע עצמי. בוא נגיע לרגע שניהיה ראויים להם, כמו הדורות המייסדים.

9. לאדון המכבייה:

אם אתה חושב שהבעיה של מכבי ת"א, חלק קטן ממנה זה רן בן שמעון אתה טועה, מטעה ובאמת שאין לי מושג באיזה קבוצה אתה צופה (חרוז)

הוא המאמן, הוא יודע את העובדה שלקבוצה שלו אין הגנה, ולא עשה כלום בשביל לפתור את זה! היתה לו אפשרות להשאיר את ג'ו ביזרה שהתחבר מצוין לקבוצה בחצי מהסכום שהביא את הליצנסיץ' הזה והוא לא עשה את זה, למה? כי הוא רצה להגיד: "אני!", כמו המורה הרוחני "אברם". אמרו לו אורי שטרית מגן בררה, יובל שפונגין מועד לפציעות, אבל מה הוא עשה? כלום! רב"ש ידע שעם דולי ג'ונסון אין לו קשר אחורי שהורס משחק, כי דולי ג'ונסון הוא לא אחורי הורס התקפות סטייל דאריו פרננדס (ז'וטאוטאס למתקשים בינינו) לדוגמא, כי דולי ג'ונסון הוא 50/50 התקפי, ולראייה שהוא מבשל הרבה יותר מאשר הוא מתקל. הוא ידע שהוא עושה נזק עם העובדה שהוא מחזיק 5 שחקנים על 2 תפקידים, ישראלביץ', רודי, שבחון, מלול, בוזגלו ושום הצבה של ישראלביץ' כאחורי או כמגן שמאלי לא תפטור את זה! הוא ראה שהשיטה המזורגגת שלו 4-5-1 פשוט מבחילה את הצופים וגם הניסיון לחקות את ה-4-4-2 כשיבוריאן וקאמאנן כל הזמן הולכים לאגף לא עוזר, בטח שזה לא יעזור כי זה עוד גירסה של ה-4-5-1. אני לא רואה את טורס מגיע לאגף ומרים כדור לבניון, בשום קבוצה בעולם זה לא קורה אבל במכבי ת"א? הפלא ופלא! יבוריאן וקמאנאן לא מתביישים לעשות את זה לפחות 5-6 פעמים במשחק! יוסי שבחון הוא צלם, פשוט מטייל על המגרש ומצלם! מאור בוזגלו פוחד מהצל של עצמו, 2.5 מיליון דולר! 2.5 מיליון דולר!!! שמת עליו והוא לא מסוגל לקחת את עצמו בידיים, לא רוצה שיציג לי אפילו את היכולת של סכנין, שיציג 10 אחוז ממנה והוא יהיה בסדר!, אבל לא, הוא לא מסוגל אפילו להוציא אותו ל-5 דקות מההרכב, שחקן שצריך לשבת כבר ביום שני הקרוב! כן כן! ביום שני הקרוב מול מכבי חיפה על הספסל ואם יראה דקה זה בשביל לבזבז זמן בסיום! רק ככה הוא ייכנס לתלם, לא מסוגל לעבור שחקן, לא מסוגל להרים כדור אחד טוב שעובר את הקו הראשון של ההגנה, היחידים שכן מנסים? רודי, ישראלביץ' ואסוס, ומה הבן זונה עושה? זורק אותם לספסל או לתפקידים שהוא יודע שהם ייכשלו בהם כי זה לא התפקידים שלהם, ועד עכשיו אני לא יודע איך ישראלביץ' מצליח להסתגל לכל כך הרבה תפקידים במנג'ר הוא יהיה הכל חוץ משוער נראה לי. אבל העיקר שהבעיה היא לא בן שמעון. הבעיה היא לא השחקנים, הבעיה היא במחסור בשחקנים או בשחקנים שהובאו בידיעה שהם לא מה שצריך במקום להביא אחרים. עם כל הכבוד, קאמאנאן ויבוריחאן הם חלוצים טובים, אבל הם לא חלוצים שיחוררו לך הגנות, הם לא אבראו ורומולו (שבאמת נתן 12 שערים ב-15 משחקים הראשונים ונרגע, למה? כי הליגה היתה גמורה כי הוא גמר אותה) אבל העיקר שרב"ש הוא לא הבעיה. יודע מה? אתה צודק. אתה הבעיה, שאתה ממשיך להאמין לשטויות של רב"ש, ללוקשים שלו, לזיוני המוח והשקרים שלו. שיעוף ויפה שעה קודם. ביום שני, תדעו, אם מכבי מפסידה עונת הרחצה נפתחת באוקטובר 2008. מדהים כמה שאפשר לראות ליגה ישאלית חלשה ומגעילה ולהיות יותר חלשים ומגעילים ממנה, בגלל המאמן והטעויות והשטויות שהוא עשה. אתם רוצים את הסיבה המרכזית לכך שהמאמן הוא הבעיה השנה? שימו לב: השחקן המצטיין בכל משחק של מכבי - דרגוסלב יבריץ'! וזה מרוב הפעמים שהוא מציל אותנו מהפסדים! כמו קבוצת תחתית אנחנו משחקים פשוט, הכח פראיירים, בדיוק כמו מכבי פ"ת, בני יהודה וסכנין שכמו שיכלנו לפרק אותה, הם יכלו לפרק אותנו מחצית שניה.

זכותנו לא להסכים. לא קראתי לך מטעה ולא פיקפקתי בהבנתך...אני לא הבעיה שלה, האמן לי. הייתי שם כשהיה חשוך וכשהיה מואר.

אני חושב שרבש טועה שהוא מנסה את כולם חוץ ממלול כמגן, שאין לו את הלוקסוס לשחק בלי אסוס והעדפה של שיבחון על רודי. ועדיין, זה שולי לעומת המצב של הקבוצה הזאת.ובלי קשר חלק מהדברים "המיקצועיים" שכתבת, לא נכונים עובדתית. לא הוא קבע את מחירו של בוזגלו ולא הוא הקציב סכום מסויים לבלם(וביזרה היה יקר מידי). אם רבש, היה מנג'ר, כמו באנגליה ואחראי על התקציב והחוזים, היה ראוי להתייחס לזה בכלל. הוא עובד במציאות כלכלית מסויימת, במועדון שמשקם את עצמו ועד לא מזמן, לא היה לו כסף לבורקס ושתיה קלה בערב החג. עברתי שלוש עשרה שנה של כיסאות מוסיקלים(מעניין איך היית מתמודד עם זה, כי אתה מאד חסר סבלנות) שלא הובילו לכלום. לשיטתך, צריך לפטר כל מאמן שלא מצליח בשבעה מחזורים. את סיסמאות מכבי שאתה מדקלם, חסוך ממני. אני מכיר אותן בכל השפות והוורציות- למדתי אותם מהגדולים ביותר.תפנים שיש דרך לעשות, ושיכולת מיקצועית(וטעויות כאלה ואחרות, רבש לא חף מהן), היא בדרך כלל בבואה של מצבה של האגודה מבחינה ניהולית והרמונית. לא הפוך.

נ.ב

ראיתי את טורס, רוני, אטו, הנרי, רוד, פותחים לצדדים לפנות שטח, כל שבת, כל מחזור, בכל ליגה. דרך התנועה של רוני וטבז, רונאלדו סיים עם 42 שערים(ודרך התנועה והשטח שפינו מליקה ודריקס, קלינגר, זוהר ונימני כבשו). תבין את מה שאתה רואה...

שיהיה חג שמח.

10. יש הרבה סיבות למה הקבוצה לא מצליחה עד עכשיו. לחלק מאד קטן בהן, קשור רבש. מי שלא רואה ומבין את זה, ימשיך לסגוד למאמן "החודש" הבא(אתמול זה היה רבש, היום איוניר, אולי מחר זה לופא), ימשיך לא להבין שמכבי זקוקה ליציבות יותר מאשר הכל, לא יפנים שכל הכיסאות המוסיקלים בליגה שלנו זה בלוף וימשיך לחשוב שהשם של מכבי ינצח לבד משחקים. רק יציבות וחיזוק מעמדו של המאמן, יגרום לשחקנים להבין שהם זמניים ולא הוא(כמו ביונייטד וארסנל, כמות ואיכות השחקנים שפרגי שלח הביתה היא מצמררת), יאפשר לו לתכנן מהלכים לאורך זמן ובעצם יקבע את מעמדו כאוטוריטה המיקצועית היחידה במכבי(כמו בכל מועדון נורמלי). נמאס מהזמניות, סיפוקים מהירים, ושליפות מהמותן.לנהל קבוצת כדורגל, זה עסק רציני מידי ואליפות לא מגיעה דרך קיצורי דרך. לרבש(כמו לכל מאמן אחר), מותר גם לטעות, זה חלק מתהליך כולל. כדורגל, זה לא מדע מדוייק ומקריות קיימת(כמות ההחמצות שלנו בשבת, היתה גדולה יותר מכל המצבים שהגיעו קבוצות אחרות, בשלושה משחקים שונים).

אני מהדור הישן אגב. מהדור שיודע כמה נפלנו מהפסגות ההן ואיזה מרחק צריך לטפס חזרה.הלוואי (באמת) שזה היה פשוט כל כך- לפטר ולהצליח. אנחנו לא במקום הזה בכלל...

11. בוא נראה מה אפשר ללמוד מהקהל של הפועל

1.לשיר שירי שואה ולהצדיע במועל יד למרות שהם דור שני ושלישי לניצולי שואה

2.להטיף כל הזמן נגד גזענות ולנהום לשתי שחקנים כושים מהכח

3.לזרוק רימוני הלם על שחקנים

4.להיכנס למשרדים של חברת כתר ולשבור שם חלונות

5.לפצוע את מוני פנאן על ידי זריקת אבנים.

6.לאיים ברצח על רון חולדאי.

7.לחלל מצבות!!!!

8.רימוני הלם גם על אזרחים(אדהם שבידה, הקורבן של מוסא).

9. לחגוג בכיכר הפסדים של אחרים.

10. לזנוח את קבוצת הכדורסל ואולמה ולאחר מכן, להרגיש פגועים.

12. לא,כשהוא אומר שהוא לא בנה את הסגל נכון זה בין היתר הטחת אשמה בשחקנים שלו,אבל בנוסף זו לקיחת אחריות.

אתה לוקח את האחריות על נפילת הבורסה? תהנה אף אחד לא ביקש ממך לעשות את זה.

אבלללל אני וואי,הם לא כאלה חשובים אז אפשר להפסיק את הדיון כאן.

אני נהנה לקחת את מלוא האחריות אבל לא מתפטר :thumbs:

האכזבה המבויימת שלו, מביכה וצינית. כך נראתה הקאריירה שלו תמיד. אז במקום בסיס קוראים לו לאלא. במקום ניסים, השד יודע מי.

לקיחת אחריות על תוצאות(רעות או טובות) זה מובן מאליו.זה בא עם התפקיד, גם אם לא תצהיר על זה. מי שמצהיר על זה בדמעות תנין, מחפש לגיטימציה והטלת אשמה למקום אחר.זה תמיד היה ככה אצלו. רפלקס...

בכל מקרה, השורה התחתונה שלך, נכונה.

13. לרגע לא אמרתי שאני רוצה שרן יוציא את השחקנים שלנו רע, אבל אני חושבת שיש הבדל בין להודות בטעות ולהגיד שאולי לא בנינו את הסגל בצורה הטובה ביותר שיכלנו לבין לצאת ולרדת על שחקנים.

כשהוא אומר שהוא לא בנה את הסגל נכון , זאת הטחת אשמה בשחקנים הזוטרים שלו, שהוא בחר בהם. לא שום דבר מעבר.מעמדו איתן מספיק(ושישאר ככה) כדי לזרוק איזה חצי משפט שיעורר אמפטיה אצל הנחותים האלה...

אין שום משמעות בלהגיד שהוא לוקח את האחריות. גם אני לוקח את האחריות על נפילת הבורסה...

14. יש רק דבר אחד שאפשר להגיד לו כל הכבוד,שהוא מודה שהוא לא בנה את הסגל טוב.

מישהו כאן שמע את רב"ש או נימני או כל אחד אחר שהיה קשור לבניית הסגל שמודה בזה שמשהו לא מסתדר?

ועדיין,אני מאמינה שיהיה טוב.

גנב דעת ושקרן. איך כמעט אף אחד לא שם לב שהוא מוציא את השחקנים שלו רע. בקרמן, בוואלה, מתאר את זה מצויין. מעמדו בהפועל, חזק מספיק בשביל לרמוז שרמת הסגל, לא מספיקה. זאת גם הטלת אשמה מרומזת על ההנהלה.

רבש, אולי מקומם בהחלטות, אבל שומר על שחקניו. גוטמן, מתאים להם והם לו.... זה נהדר. הצגה יפה היתה אתמול, בו השחקנים הזוטרים אשמים והגאון, יפתור את זה. שיאמן שם כל החיים. הוא והקוף, זאת מתנה נפלאה לנו... לא צריך להמציא שינאה לצוות המאמנים שלהם. היא פשוט מובנית.

15. מעשה שהיה כך היה.

אחד מכלי התקשורת מינה כתב אדום לסקר את מכבי תל אביב כדורסל. לא סתם אדום רגיל, אלה אדום קשה, המיץ של הXXX, כתב פעיל בקומץ ואחד שאהבתו לצהובים הייתה מהמפורסמות. אבל למכבי לא הייתה ברירה זה הכתב שנשלח ואיתו מכבי שיתפו פעולה בשמחה.

תחילה עוד שמר הכתב על רמת אתיקה אם בכלל אפשר להגיד אתיקה ותקשרות ספורט בארץ באותו משפט. אבל כמו שנמר לא הופך חברבורות ככה כנ' גם כתבים מהקומץ האדום לא מכתתים מקלדותיהם למזמרות.

ואכן בפרוס העונה החדשה התחילו הצפרדעים האדומות לפרוח ממקלדתו של אותו כתב ולהרעיש בקירקורם את הביצה עם כותרות מגמתיות.

הסנונית הראשונה הייתה מתן במה להשתלחות חסרת רסן באפי בירנבויים על הבאתו של דאור פישר לעמדת הסנטר. תביעתם של מספר קיצונים להעיף אותו חזרה לבלגיה עוד לפני מחנה האימון הוצגה כאילו זאת דעתם של אוהדי הקבוצה. הכתב גם התעלם במופגן מדרישה של ארגון האוהדים לסייג את הדברים או לכתוב כי יש גם אוהדים שמוכנים לתת לפישר ואפי צ'אנס נוסף. וזאת הייתה רק סנונית אחת בסידרה האדומה.

במסגרת בליעת הצפרדעים מאותו כתב יצא למר מזרחי לקרוא בעיתון של יום ראשון האחרון כי בעקבות ההפסד השישי במספר יוצאים אוהדי הקבוצה בדרישה חד משמעית לפטר את אפי. כמו כן ציין הכתב דורשים האוהדים להביא לקבוצה את מאמן הפועל אוסישקין אורי שלף. ( למותר לציין שהכתב לא טרח כלל לציין מי הם אותם "אוהדי הקבוצה" ובשם מי הם מתיימרים לדבר )

בעוד הכתב האדום צובר אשכולות תמיכה ולבבות בצד האדום של הפורום ומעורר עצבים ובלגן בצד הצהוב של הפורומים נאלץ מר מזרחי להתחפר במשרדו בשתיקה ולבלוע צפרדע אדומה אחרי צפרדע אדומה.

מצחיק נכון ?

רק המחשבה ההזויה שמר מזרחי היה נותן לדבר כזה לקרות אצלו בממלכה מעלה גיחוך על השפתיים.

רק אצלנו בכדורגל כל זב עט ומצורע יכול לעמוד ולהשתין ממקפצה. וההנהלה תקבור את הראש בחול בתקווה שאנשים יחשבו שהוא ממטרה.

הנהלה יקרה : עצימת עיניים זה לא הפתרון וגם לא מחזיר הבייתה את הכבוד שהבטחתם.

ומי שמעלה על דעתו קשר בין הסיפור ההזוי שלי לכתבת מסוימת אוהדת הפועל שרופה שכותבת דברים בשם "אוהדי מכבי" תוך התעלמות מוחלטת מהדעה של ארגוני האוהדים גם כשזו מועברת אליה עושה זאת על דעת עצמו.

בוץ, רפש, זוהמה, זה מה שעולה לי בראש.

16. שישאר שם תמיד. אחד השקרנים הגדולים שיש. הוא בעצם תקף את שחקניו בפומבי מול כל העולם, וייפה את זה בפנים מעונות וכאילו לקח אחריות. שטויות.

בדיוק אותו זובור פומבי הוא עשה לאנטבי, לאחר הדרבי האחרון. את מה שיש לו להגיד, שיגיד בארבע עינים.נחש אמיתי. כל כך מתאים להם.. שישאר שם לנצח.הרי זאת פילוסופית המשחק שלו. להגיב ולא ליזום.הכל משחק אחד גדול... כל קאריירת האימון שלו נראית כמו המשחק באשדוד.. על מה הדרמה?

יש לי ביקורת על רבש, אבל התנהגותו הפומבית היא בסדר גמור. הוא לא אמור לכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ, במחזור החמישי. הוא שומר על כבוד השחקנים ואני בטוח שהם מעריכים את זה. שיכנס בהם חופשי, במקום ובזמן הנכון. בוזגלו צריך כיוון, שקט, אמון ואולי גם קצת ספסל. הוא לא זקוק להצהרות פופוליסטיות של המאמן שלו...

17. למרות 1001 בעיות אחרות( בוזגלו,שיבחון טומסיץ מישאלוב וכו') לדעתי מכאן מתחילה החולשה שלנו אי אפשר לשחק כדורגל בלי מגינים שיודעים לתקוף ושנותנים להם יד חופשית לתקוף - לא ייתכן ששני מגינים לא מסוגלים לעצור כדור,לשחק קדימה,להרים כדור וכל דבר בסיסי שמגן בילדים ג צריך לדעת. אי אפשר לשים 2 בלמים במהותם ולתת להם להיות מגינים זה עלבון לתעודת מאמן- נתניה אפילו לא היתה לסגור את הקוים וכך יכלו לצופף באמצע ולהעלים את כל המשחק שלנו

עדיף מגינים טבעיים מהנוער מאשר בלמי "נבחרת"

מסכים לגמרי , ואוסיף שלשחק עם שני חלוצים כאשר המגינים שלך כל כך מוגבלים התקפית והגרזן היחידי שלך לא משחק, זה סוג של התאבדות ספורטיבית.

פשוט כדורגל הפוך. בארבע ארבע שתיים, המגינים חייבים לעלות ולייצר שטח. אם זה לא קורה, אתה סתם מתנפץ על האמצע, פעם אחר פעם. אין לנו את החומר לשחק במערך כזה כרגע.

ומה נותן לנו אם זאן כן תומך בהתקפה, הרי הוא חייב לעשות סיבוב, כי הוא חסר רגל שמאל... מביך.

דדי דיין וקלמי סבן עשו את כל המשחק של נתניה, אתמול. היה להם כל כך קל....

18. ואני בטוח ששבחון חושך גם באימונים והוא עדיין רואה הרכב, זאת תמונת המצב במכבי 08-09: החלטות לא מקצועיות.

המכביה - אני באמת מאמין שעם אסוס בתפקיד הקילר, דולי חופשי באמצע, רודי וישראלביץ באגפים ביחד עם 2 חלוצים זה הרכב שיצליח יותר מה-451 עם שבחון.

הלוואי. המערך הזה כרגע, ללא אסוס, הוא באמת מגוחך ולכן קשה להעריך את יעילותו מספיק.

תמיר, אני חושב שדור יכול לשחק גם בשמאל. בדרבי האחרון, הוא שיחק באגף השמאלי....

19. המערך הקודם אם שכחתם סיפק בעיטה אחת לשער ב-3 משחקים הראשונים.

המערך הקודם, הגיוני ביחס לחומר השחקנים שיש לך(יש לך כל כך הרבה קשרים יצירתיים ושחקני אגף ושחקן דפנסיבי אמיתי אחד).

לשחק ארבע ארבע שתיים או וארייציה של זה, מחייב קישור רוצח ונייד ומשחק אגפים מצויין(יונייטד של 99 היא דוגמה קלאסית).

לקבוצה חדשה שמתגבשת, עדיף להקריב שחקן התקפה בשביל שחקן נוסף במרכז , על מנת להרוויח הנעת כדור ושליטה ויציבות הגנתית מסויימת. מבחן התוצאה, לא היה נורא.

לא חושב שההגנה של נתניה, חשבה שיהיה לה כל כך קל היום.

20. רק חבל שכאשר רב"ש שיחק את המערך הנכון כל הקהל יצא עליו וגרם לו לשנות.

כנראה שאנשים צודקים - רן בן שמעון באמת פחדן.

לא בגלל שהוא לא רצה לפתוח עם קמנאן כחלוץ נוסף, אלא בגלל שהוא מפחד ללכת עם ההרכב ועם הדרך שבה הוא מאמין ונכנע לקהל שלנו, שלצערי נראה יותר ויותר כמו הקהל המסריח של בית"ר שמלחיץ בלי תקנה ואיבד כל פרופורציה.

אכן נראה תמוה. המערך הקודם, היה התקפי לא פחות, סיפק יותר רגעים של כדורגל והיה יציב. עד שהקבוצה מתגבשת, כך היה צריך להמשיך.

מה הטעם בשני חלוצים, כשהמרחק שלהם מהקשרים הוא דונם? זה רק מפתה אותם ואת שחקני ההגנה, למסור כדורים ארוכים למעלה..

אם זאן משחק לפני דור מלול, ולא חשוב באיזה תפקיד, זה עלבון לאינטלגנציה ושרלטנות לשמה.

21. המערך שרבש שיחק במשחקים הראשונים, היה הנכון ביותר. אם ההגנה בעייתית, לפחות שיהיה קיר באמצע ושחקנים שמסתובבים באיזורים האלה על מנת לעזור בהנעת הכדור(שלושה לפני החלוץ).

אבל הכל שטויות אם הקבוצה נראית כל כך לא מחוייבת, לא מתורגלת, הפוכה, ואם אין מלחמה אמיתית על ההרכב ולא הבלוף הזה של רודי המחליף המושיע כשאחרים גומרים תשעים דקות בשוטטות....

אין לי בעיה עם יבוריאן, מחזיק ומעריך, אבל לא היתה סיבה נראית לעין היום , שהוא יועדף על יאניק למרות שלכולם היה ברור שזה מה שיקרה...

• Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.