Jump to content

המכבייה

משתמשים רשומים
    23
  • Last visited

Posts פורסם על ידי המכבייה

1. ידידי או שזה הגיל או........ לא יודע מה

אבל שלוש שנים רצופות של אליפות, מקום שני+גביע וליגת האלופות ( עם הופעה מכובדת ביותר )

זה תקופה בכלל בכלל לא רעה.

"הצבר"

זכורה לי אליפות אחת מ96. ומקרית ביותר(ומשמחת ביותר).מכח האינרציה של מועדון גדול בעל קהל עצום שמושקע בו כסף לקחנו שלושה גביעים והופעה יפה בליגת האלופות. אבל אתה ואני יודעים שמה שהיה בעיקר זה פרשיות, קופונים, גנבים, חלמאות וטיפשות, רכש כושל, ריסוק מחלקת הנוער וחוסר ניהול בסיסי. באותה תקופה הצבר- לוני המציא את מכבי חיפה(לא עניין אותו להתמודד איתה בכלל)וגרם לקיזוז מאזן הדרבים...

2. מישהו פה יכול לדמיין מצב שראול עוד 2-3 שנים פורש ומתמנה לג'נרל מנג'ר או למאמן של ריאל? אפילו גווארדיולה אימן את הנוער של בארסה כמה עונות לפני שקיבל קידום לאמן את הבוגרים. ואת תפקיד המנג'ר המקצועי אף אחד שם לא היה חושב לתת לו אפילו לא בצחוק אחרי הפרישה.

אממה, במכבי תל אביב החובבנות שולטת. מנהלי הקבוצה באים לשעתיים ביום רק לראות שהכל בסדר וטסים לטורנירי שח מט, ממנים שחקן פעיל לתפקיד ג'נרל מנג'ר, ממנים ג'נרל מנג'ר לתפקיד מאמן בלי שהוא נכח יום אחד בקורס מאמנים או אימן משחק מימיו, ושלום על ישראל.

בקבוצה מתוקנת גיורא שפיגל או אפילו רחמנא ליצלן אברם גרנט היו הג'נרל מנג'ר ורוני לוי או יצחק שום היו מאמנים. לאבי היו יכולים למצוא תפקיד בתור סקאוט או אחראי שיווק וקשרי קהילה או מאמן על של מחלקת הנוער כדי להשאיר אותו במערכת, לתת לו לבנות את עצמו ולצבור ניסיון בניהול שוטף, להשתפשף בניהול מו"מ ולעשות גם קורס מאמנים ואולי אפילו לקבל את ניהול מחלקת הנוער לידיו. לאט לאט הוא היה מתקדם ואז אחרי כמה שנים כשהוא כבר מוכן, בעל ידע וניסיון, לתת לו את תפקיד הג'נרל מנג'ר.

אבל כל זה היה קורה בקבוצה מתוקנת כאמור.

חכם, נכון ומדוייק.

אבל אנחנו עלבון לאינטילגנציה כבר שנים.

לא מפספסים שום צאנס ללכת עקום.

הכל הרוס אז בואו גם נהרוס את המיתוס של אבי ונקבל החלטות חובבניות ומעליבות...

3. לא צומח דשא הציפורים לא מצייצות בקריית שלום מ96.הבעיה לא התחילה היום ולאבי, אין הרבה יכולות תימרון כרגע, עם הסגל הנוכחי.אבל גם למאמן מנוסה, הסיטואציה הזאת היתה קשה ועל חלק מהבזבוז כספים בשנה וחצי האחרונות, גם הוא אחראי.בתמורה לזה, הוא "מקודם" לעמדת המאמן.לדעתי, זה קורה כי הנהלת מכבי, יודעת איזה כח יש לאבי אצלנו ואף אחד לא רוצה להכנס למדורה הזאת.אנחנו מילכדנו את אבי ואנחנו משלמים על זה. וכל הליגה, צוחקת על חשבוננו. הלוואי ואבי ישתיק את כולם. הלוואי. אני פשוט מפחד מהרע ביותר....

4. ההודעות האחרונות, רק ממחישות את גודל השבר. אפילו דיון עיניני על אבי, אי אפשר לערוך, כי זה שונא וזה אוהב ויש טאבו על הנושא. מועדון הכדורגל של מכבי תל אביב שוקע ומתרסק ופה נעלבים כי מבקרים את אבי.

5. לאבי, יש הרבה זכויות במכבי. מגדולי שחקניה.בוואקום המנהיגותי שנוצר בימי איש הגשם והחיפוש אחר כריזמה ושייכות, אבי היה שם.אבל חייבים לפקוח את העינים ולהבין את הנזק שאנחנו גורמים לו ולמועדון. העמסנו על כתפיו, ציפיות בלתי אפשריות. מכבי, היא בית משוגעים כבר שלוש עשרה שנה.לא מחוייבת, לא מנוהלת, פזרנית, שחצנית ללא כיסוי.אוסף התוצאות והפרשיות של העשור האחרון, הוא הגרוע ביותר שאי פעם היה(דרבים, משחקים גדולים, קולומה, עכו). כל כך הרבה באו, לא הצליחו, עזבו והצליחו. משהו אצלנו לא בסדר. לא יכול להיות שכולם טועים ואנחנו צודקים.פעם, מאמן היה רוצה שחקן וקורק או דריקס היו מנהלים משא ומתן. המצאנו תפקיד, כדי לרצות את כולם. זה צל שחוסם את השמש. מה היה תפקידו כמנגר מיקצועי?לתווך בין מכבי לסוכנים? כל אחד מאיתנו, היה משיג את בוזגלו בסכום הזה.אני לא רואה את קינו או קאנטונה במערכת של יונייטד וגם לא את בוטרגניו אצל ריאל. גרמנו לאבי ולנו נזק.פיטרנו מאמנים כי לא היינו סבלניים ועכשיו זרקנו את אבי לגוב האריות, כי אנחנו בטוחים שמאמן זה לא מקצוע.זה משהו שאפשר לעשות על הדרך.גם לאבי, יש חלק בכישלונות של השנים האחרונות אבל אנחנו עוצמים עינים.הפסקנו כבר לשפוט את הדברים נכון. אנחנו מזמן, לא מועדון כדורגל נורמלי. ואנחנו אוכלים- את כל מה שבישלנו.

6. נמאס לי עם השטויות פה שצריך להיות צנועים, להרכין ראש, להיות בשקט וכו'.

אני מעדיף לבוא כל משחק עם ציפיות וב-90% מהמקרים להתאכזב כל פעם מחדש, כמו שעשיתי בשנים האחרונות, מאשר לבוא כל משחק בלי ציפיות, וב-10% מהמקרים להיות מופתע לטובה. (אם לא הבנתם מדובר על 90% שמכבי משחקת חרא ו-10% שמשחקת כמו שצריך).

אם אתה לא חושב כמוני אז אתה יכול בעצמך להנמיך ציפיות.. אבל נמאס מהטפות המוסר האלה כאילו שזאת טעות לבוא עם ציפיות גבוהות לדרבי.

אני רשאי לדעתי, לפחות כמו שאתה רשאי לדעתך. לא יודע מה הסטאנדרטים שלך למכבי או לציפיות.אבל אם יבואה, שוב נוגח על בלם שלך, בדיוק כמו לפני שבוע, אז תבין שמה שמבשלים, אוכלים.לא טובים מספיק, כבר יותר מידי זמן. אנחנו מועדון כדורגל רגיל(כבר שנים), עד שיוכח אחרת.

7. מה שראינו אתמול זה שכלול של מה שראינו כל העונה. קבוצה שלקחה את משחק הכדורגל, והפכה אותו לאיזה ענף אמנותי מסורס כמו סיף. הכל נכון, המסירות מרגל לרגל, התנועה לפרקים היתה תענוג, המהירות, המחשבה, אבל כאילו אין שום כוונה להפוך את זה לשערים. אין אפילו החמצות מסמרות שיער, זו מעין תצוגת תכלית נטולת כל אלמנט שאשכרה יכול לסכן את היריב.

כל העונה אנחנו רואים כדורגל מסודר, כדורגל יפה, אתמול ראינו גם קצת כדורגל יעיל.

8. היו על הפנים, בעבר. ביכולת שלהם היום הייתי מחליף חצי הרכב שלנו בהם.

ולא רק אלה שציינתי כן? מה עם כחלון שחוזר בסוף העונה? הוא לא נופל מבוזגלו, והוא שחקן בית... לא עולה לך 3 מיליון דולר בשביל אפס שמרים 13 כדורי קרן במשחק ועוד איזה 5 עבירות שהם כמו קרן ואפילו לא מצליח להתקרב לחולצה צהובה.

אם להפועל היה 13 קרנות במשחק זה היה נגמר בתבוסה... פשוט בושה שלא כבשנו אתמול.

צודק.אכלנו לא מעט לקרדות בהרבה כסף, בימי חיי(אמיגה, ביטון,נויימן, עזרן, ברקוביץ, מזרחי, גולדברג בקדנציה הראשונה,דוארטה) אבל מעולם לא לקרדה מטורפת כזאת ויקרה.מדהים איך דור מלול(השחקן הכי טוב במכבי- באחד על אחד) לא מקבל צאנס אמיתי באגף. אני אתמול בחצי, רציתי להוציא את ישראלביץ, להכניס את שפונגין ולהזיז את מלול לאגף. יכל לייצר דברים שם, ללא הנטל ההגנתי שנכפה עליו.

אגב, מקרייב על יחיאל וזאן על יבואה. ממשיכים לטעות וסולחים להם.. זה מותר במכבי של היום, לחפף בשמירה, לעשות הנחות, לקצר דרכים.אם יחיאל היה מוחלף בשבוע שעבר, אולי המוח הקטן שלהם, שמבין רק יד קשה, היה מבין שצריך לעשות את הבסיס....

9. כ"כ כאב לי אתמול במהלך המשחק, כל גול היה כמו צביטה בלב. נגמר המשחק, לראות אותם חוגגים לי מול העיניים, כל הצבע האדום ביציעים, עשה לי רע. לראות אבוקסיס (יש בך מחלה והיא תנצח ) חוגג ושר את השיר הגרמני בסיום היו השיא, בכלל, שריקת הסיום הייתה הסיבוב של הסכין. יצאתי החוצה, וכלום. כאילו נגמר הרגש, רק העצב נשאר אבל מה, לא כזה איכפת. התרגלתי, התרגלתי לאכזבות, התרגלתי לבינוניות. התרגלתי לזה שכל משחק גדול אנחנו מפסידים, חיפה, ביתר, מה זה לא כואב להפסיד להם? אומנם לא כמו דרבי, אבל עדיין כואב לדעת שמתישהו אתה זה שהיה משפיל אותם והיום, היום זה כבר לא ככה.

הגענו למוזס אחרי המשחק, ישבו שם קומוניסטים,

אחד אפילו הגדיל לעשות וישב עם חולצת הזונה ה-12 ורק בנס זה לא נגמר בקטטה בתוך המסעדה,

רתחתי, אבל עדיין, אמרתי למי שישב איתי שאני עצוב, גמור, מושפל אבל שוב, התרגלתי וכאב לי במשחק וזהו, יצאתי החוצה ומבחינתי הכל עבר.

רק מה? כנראה שזה רק בגלל שהבום עדיין לא הגיע.

הגעתי הביתה, לא פורום, לא מקלחת, לא כלום. ישר למיטה,

הטלוויזיה הייתה דלוקה, שידור חוזר של חדשות הספורט,

פתאום, בום, בכי מטורף שמסרב להפסיק, הדמעות שלא מפסיקות והסכין בלב שקיבלתי אס אם אס לפלאפון, "ת"א אדומה", מה שרק הגביר את הבכי.

אז כנראה שבסוף כן איכפת לי, כמו שלכולנו איכפת.

לא סתם רצתי על הדרבי הזה שבועיים כדי שיהיו מרצ'נדייז לדרבי, לא סתם הסתובבתי עם אנשי התפאורה בקניות וכו',

משהו מטורף עדיין בוער בי, אני אומנם יהיה בן 23 ביום שבת ( איזה יום הולדת מחורבנת ) אבל נשבע שאני עדיין אוהד את הקבוצה כמו ילד, האש עדיין בוערת ונראה לי שלעולם לא תכבה.

לא יודע להסביר את זה,

אני מאוהב במכבי אבל שונא כל שחקן ושחקן בקבוצה.

שונא אותם על האכזבות, שונא אותם על הבילויים אחרי משחקים שלי כואב, שונא אותם על זה שהתרגלתי להיות לוזר ולהגיד לא נורא, שונא אותם שכמעט על כל דרבי או משחק גדול בזמן האחרון אני צריך לחכות למשחק הבא כדי לנסות ולהחזיר, שונא אותם על כך שלרוב הם לא מחזירים אלא מפסידים שוב, שונא אותם על כך שהם שוב איכזבו אותי, כמו תמיד.

שונא אותם על הכאב שהם גורמים למאות אלפי אוהדים,

שונא אותם על הכאב שהם גרמו לשובל ואורי אלדן,

שונא אותם על הכאב שראיתי על שניר אתמול כשעמד על הגדר ב-2-0,

שונא אותם על כל אחד ואחד מכם שבכה אתמול בגלל הנבלות.

"הכל, בשביל מכבי,

לעולם לא, תצעדי לבד"

כנראה שעדיין חי וקיים,

מוות לאדומים, מוות לשחקנים,

מוות לאלון יפת, מוות, מוות, מוות.

מזדהה לגמרי.

10. אני לא דן בכלל בענייני המשפטים, אם אתה רוצה לפתוח דיון על זה בכיף, בפרטי, לא כאן.

לגבי כל השאר, זה מה שמשתמע מההודעות שלך (שבדרך כלל אני מאוד אוהב לקרוא).

אתה פשוט קצת סותר את עצמך (בעבר בעיקר).

והתזמון נראה לי קצת תמוה.

זה הכל.

אני לא.אתה מתייחס לאמצע... שבו הסברתי למה אני מתכוון. לנצח בצילנו, זה משפט שאוהד יובה, ריאל, יונייטד, ליברפול יגיד לאוהד של טורינו, אתלטיקו, סיטי ואברטון.נדיר, שבימי חיינו, הסטאטוס הזה ישתנה.יריבות עירונית בין קבוצה מצליחנית לבין אחת שפחות.עובדות היסטוריות פשוטות..אם תפגוש אדם ממדריד, סביר שתחשוב שהוא אוהד ריאל. פגשתי פעם אוהד טורינו כזה, שאמר לי שיובה, זה הסיוט של חייו. לכל מקום שהוא מטייל אליו, זאת השאלה הראשונה שנשאלת.

כל זה , לא נותן שום יתרון בדרבי, בטח בדרבי בו הקבוצות שוות.תקופת לוני, התאפיינה בהמצאת מכבי חיפה וקיזוז מאזן הדרבים. ובתקופה כזאת, צריך לגרד כל ניצחון בדרבי, בשיניים. אמרתי לחבר היום לפני המשחק, שמכבי, תנצח את הדרבי הזה, רק בכדורגל.רק אם היא תשחק טוב יותר.במלחמה- אנחנו נפסיד, כי אין לנו מנהיגים טבעיים במגרש, כי העבר הקרוב הראה לנו כמה היא חלשה מנטלית(מתי ניצחנו קבוצה גדולה?)ואין לנו רוצחים עם אש בעינים(והיחידי שקצת קרוב לזה, מסופסל).הקבוצה הזאת, לא יכולה לחפור עמוק ולמצוא כוחות בתוך עצמה, כי פשוט- אין בה את העומק הפנימי הנדרש. ולצערי,צדקתי.אנחנו צריכים להיות טובים בשתי דרגות, כדי לנצח, כי אם לא, שחקנים כמו באדיר ואבוטבול(לא נתפס בכלל),ינצחו אותך שוב ושוב.כי בקרן שלהם, הם מגיעים לשלושה מצבים ואתה בשתיים עשרה קרנות, לאפס.הדרבי של שיבחון, הוא יוצא מהכלל שלא מעיד על הכלל. תמיר כהן, ביטון ומסיקות, עשו יותר בדרבים שלהם(ארבעה ניצחונות רצופים-הפועל לא עשתה את זה עדיין) כי הם רצו יותר.

ובהתאם לזאת,הצניעות.כל דרבי מחדש, אנחנו מטריפים את עצמנו ונתלשים מהמציאות.יש תקופות כאלה בחיי מועדון. אסור לשכוח את העבר אבל צריך להסתכל להווה בעינים מפוקחות ולהתמודד עם המציאות...

11. אני חושב שלגמד את היריב שלך, דקה אחרי שהפסדת בקרב מולו, לא עושה אותך גדול יותר.

(אם כבר הזכרנו צניעות, שחצנות ושאר ירקות)

תגיד לי מי גימד? עניתי למישהו ששאל על לנצח בצילנו לאחר שקראתי לצניעות. אתה ממש לא קראת את ההודעות שלי שהתעסקו במשפטים שחצניים בתפאורה--או יותר נכון, משפטים שמתיחסים אליהם..

ההיסטוריה, לא עושה לי את זה היום, אבל עניתי למי ששאל.אתה פשוט נכנסת באמצע ומתייחס לאמצע..

אני מגמד את מכבי. לא את היריב.מכבי לא משחקים לפוטינציאל שלהם.. היריב נותן מאה אחוז.

12. טרחתי, בגלל שזה אתה ולא מישהו אחר.

ועדיין אני רואה אותך משנן את המנטרה העלובה הזאת...

הכבוד של האוהדים מתחיל במה שקורה על הדשא...

לפני שאנחנו מתחילים להתפלצן על תפאורה עידוד וכל השאר.

מה שאתה מתקשה להבין, שהכבוד של האוהדים מתחיל באיך שהם תופסים את עצמם.הבית בוער ואנחנו אוכלים עוגיות.זה המשך ישיר לשירי דרבי בדקה הארבעים מול אשדוד. זה לא מציאותי ומופרך!! כולי מלא הערכה על התפאורה ואל האנשים שעמלים בשבילה.. לי אישית, יש בעיה עם המשפטים. זאת בעיה שלי.מעדיף שהם יתרכזו באהבה לקבוצה שלי, ולא שחצנות ריקנית.

אתה לא חייב לשנן מה שלא בא לך. שאלו אותי עליה ועניתי. אם תחכה לעצב את הכבוד שלך, על פי הביצועים על הדשא, אתה תחכה עוד המון המון זמן. לא כל מי שלא חושב כמוך הוא פלצן. בטח לא אחד שראה את מכבי, לפחות כמוך...

ואגיד לך עוד משהו, אנחנו גם גורמים לנימני נזק. כל הפסטיבל הזה סביבו, משכיח את העובדה שיש פה קבוצת כדורגל שלא מתקרבת לכישרון שלו וכל התעסקות רק בו, מגמדת אותם. אבל זה כבר תבשיל, שהוכן ממזמן....

13. לכל זה אין שום קשר לכדורגל, אתה מודע לזה נכון?

זה טוב ויפה כדי לגרום לך להרגיש קצת יותר טוב עם עצמך כשהקבוצה שלך מפסידה בדרבי...

סה טו.

שום דבר מעבר לזה.

צא מהקטע הדפוק הזה.

את מי מעניינים בכלל האוהדים שלהם? ומה שווה כל ההתפלצנות הזאת כשאתה לא מנצח על הדשא?

אם תטרח לקרוא מה שאני כותב, לפני שאתה מגיב, היית אולי מבין שזה בדיוק מה שאני אומר. בכדורגל, - רק צניעות. אגב, השלטים השחצניים, לא מוסיפים לתוגת ההפסד. האמן לי!!

14. אולי, אם השחקנים יפנימו, שהם אנדרדוג בדרבים בשנים האחרונות, נראה יותר -כבוד למדים, לחימה, תשוקה, ולא חבורת כוסיות רכות, שמניעות את הכדור בסבלנות לרוחב ומתפרקת מכל כדור נייח או מתפרצת.אין שום מנהיג טבעי על המגרש, מה שקאמאנן עשה היום- גובל באבטלה. זאן, במקום לשמור על השחקן היחידי של הפועל ברחבה, הוא עומד ומסתכל. הקשרים שלך, לא עושים סגירות אלכסוניות(בגול השני) ובמקום לנוע לשש עשרה, כדי לכסות שטח, הם רודפים אחרי הרוח. השחקן הכי יקר בהיסטוריה, לא מרים כדור מהדשא. ככה, לא מנצחים דרבים. ככה משחקות כוסיות עם חוזי עתק, שמאמינות לאגדות שנכתבו עליהם. הפועל- לנצח בצילנו. שלנו- הקהל. לא של המתחזים האלה שלובשים צהוב....

15. "לנצח בצילנו" היא עובדה היסטורית כמו ש"מוחמד מת" היא עובדה היסטורית. אז זה נכון תיאורטית, אז מה. ציון כוונה היסטורית היא ממש לא הכוונה שלך, אז אין טעם לנסות להראות כאילו זה כך.

אז תסביר לי למה אני מתכוון?

אוהדי הפועל, חיים טוב מאד עם זה.

אנחנו מעניינים אותם יותר מאשר הם אותנו. בשיא הפשטות. אין להם זכות קיום בלעדינו.הכל מבוסס על תרבות הנגד.ועדיין, דרבי זה דרבי. מי שירק דם ינצח..

16. שו צניעות? הכי כיף לדקלם "לנצח בצילנו" ואחרי הפסד בדרבי לדבר על יוהרה. זה אנחנו, זה הופך את הניצחונות לכ"כ כיפיים ואת ההפסדים לכאלו. כשענק נופל זה יכאב, אי אפשר להתחמק מזה. כשענק סובל מאפילפסיה זה כבר בעיה יותר קשה.

יש משהו בדברייך..

17. אתה לא בד"כ משתמש שמדבר לעניין?

אני מאמין בנאחס. מה היה המשפט שנרשם בדרבי של שיבחון? לא זכור לי שהוא היה שחצני..גם המשפט של ביתר- והייתם שטיח לרגלנו- עלה בשתי הפסדים רצופים..

התפאורה היתה מדהימה. באמת חבל שאין לנו קבוצת כדורגל שמחזירה על האהבה שהיא מקבלת..

18. זאת ממש לא הסיבה להפסד.

אבל לא מרגיש לכם מגוחך לכתוב את ה"לנצח בצילנו" הזה ואז להפסיד כל פעם מחדש?

לנצח בצילנו- זאת עובדה היסטורית(תארים ומעמד). זה לא נותן שום מקדמה בדרבים. הם אפילו לא הקבוצה השניה בישראל מבחינת קהל ותארים מקום המדינה, אז ברור שהם לבטח בצילנו. אבל לדרבים- צריך לבוא צנועים(תמיד, ובטח עכשיו)וחוששים ולהכיר בעובדה שמכבי תל אביב בינונית כבר שתיים עשרה שנה..

19. צודק. מצאת את הבעיה למה הפסדנו היום.

כ"כ לא מתאים לך להגיד את זה...

חביב, שאין כסף לא הולכים לבלות. שמדרדרים את מאזן הדרבים, מפלוס עשר לנו, לשתיים בלבד, בעשר שנים, צריך להכיר במציאות.

הם לא מפחדים, ויש יציאה בלי ניצחון והם לא אכלו סרטים היום, אלא אנחנו- את הסרט הרגיל. מותר להרכין ראש ולקבל את ההפסד, כמו שהוא. אנחנו מרימים להם, להנחתות.. וזה בטח מתקשר לשירי דרבי דקה ארבעים, נגד אשדוד. ברור שזה לא משפיע על התוצאה, זאת סתם שחצנות ריקה מתוכן. צניעות!!!

• Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.