Jump to content

איראן זה כאן?

כפכף הזהב

Recommended Posts

חג שמח לכולם.

בזמן האחרון אני שם לב למגמה מטרידה - חדירת פרקטיקות המאפיינות אורח חיים חרדי לחברה הישראלית, בדר"כ בכוחנות ומטעם רשות ציבורית כלשהי.

לא, לא מדובר בהפחדה או בגזענות. רק בשבועות האחרונים נחשפו מספר רב מאוד של מקרים העונים להגדרה של כפייה דתית במרחב הציבורי. להלן ועל קצה המזלג:

העירייה סגרה גינת כלבים בחג ברמת גן (!) כי "זה מפריע למתפללים". המתפללים בתגובה - "כלבים הם בזויים, שיפסיקו את הלהטב"יות הזאת ויגדלו ילדים במקום כלבים".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5023803,00.html

עוד ברמת גן, העירייה סוגרת בשבת את קולנוע לב בקניון ביאליק, ולמעשה מחסלת את בית הקולנוע הוותיק הזה.

https://www.atzuma.co.il/openlev

אירועי משרד המדע שהיו אמורים להתקיים בירושלים בוטלו כיוון שתוכננו לפעול גם בברים שאינם כשרים. מסתבר שלא למדנו שום דבר מגלילאו, והמדע ממשיך להתכופף בפני הדת.

http://www.kikar.co.il/252051.html

מסדרי צניעות בצה"ל לחיילות. אשכרה איראן.

http://www.mako.co.il/news-channel2/Channel-2-Newscast-q3_2017/Article-f3d52d68584ce51004.htm

פרסומת שאני מניח שכולנו נחשפנו אליה, על קווי האוטובוס של דן

http://reshet.tv/item/news/domestic/haredi-advertisement-446341/

סגירת חופים ביום כיפור, בניגוד לחוק. קריית ים ממש לא הייתה הרשות המקומית היחידה עם הרעיון המבריק הזה.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1518364171546164&set=a.101381816577747.622.100001177868898&type=3&theater

וכמובן, עדיין נידונה בבית המשפט העתירה להפסקת פעילות ענף הכדורגל בשבת, שמשמעותה היא חיסול הכדורגל בישראל.

אני יכול להמשיך כך עוד ועוד. בשורה התחתונה - אני חושב שלא רק אני שותף לתחושה שנחצה לאחרונה איזשהו קו, וההשתלטות הדתית - חרדית מאיימת על אופי החיים והחירות במדינת ישראל. לדעתי, אנו עומדים על סיפה של מהפכה ולא ניתן יותר להחזיר את הגלגל לאחור. ישראל כתאוקרטיה המתנהלת לפי חוקי ההלכה - כדאי שנתחיל להתרגל למציאות החדשה ההולכת ונכפית עלינו.

מממממ זה לא כ"כ פשוט לענות על זה.

מצד שני, יש לך המון דברים היום בארץ שבעבר לא היו כאן. למשל: בתי קולנוע שפתוחים בשישי בערב - זה לא היה . גם מכירת בשר לא כשר מבלי שמישהו מציק על זה כמו בעבר. חמץ בפסח אתה יכול היום לקנות בלי בעיה בלא מעט מרכולים בת"א ולאכול במסעדות. זה דבר שפעם כמעט ולא היית נתקל בו. גם כל מיני מקרים מקומיים וכאלה שקשורים לדתיים זה משהו שהיה אפש להתקל בו פעם.

רוצה לומר שאני לא כ"כ מהר משוכנע בכך שזהו זה, המדינה נהיית יותר דתית וכו' וכו'

כמה דברים, בית הכנסת סיני ממש קרוב לגבול בני ברק וברמת גן מאוד מכבדים את השבת כשרוב העיר סגורה ואת השכונה שדי קרובה לבית שלי, ככה היה תמיד, לבכות על גינת כלבים בטענת הדתה כשזה מפריע לבית הכנסת זה מגוחך, בטח הגיע איזה "תייר" שלא מבין את זה לגור באיזור, לא נורא.

קולנוע לב, בית קברות, אף גימלאי לא בא לשם לסרט וכמעט אף אחד לא עולה לשם לקומה העליונה, הגמלאים בדר"כ יושבים במקדונלדס שבקומת הקרקע, אם הקניון בבעלות פרטית והבעלים בחר לסגור בשבת זו זכותו, הרי אף אחד לא טוען להדתה כשסודוך בגורדון סוגר בשבת כי הרשת כשרה.

לגבי הפרסום על האוטובוסים, זה שקר כ"כ גדול https://www.facebook.com/20il.co.il/videos/907725136041728/

כמה דברים, בית הכנסת סיני ממש קרוב לגבול בני ברק וברמת גן מאוד מכבדים את השבת כשרוב העיר סגורה ואת השכונה שדי קרובה לבית שלי, ככה היה תמיד, לבכות על גינת כלבים בטענת הדתה זה מגוחך, בטח הגיע איזה "תייר" שלא מבין את זה לגור באיזור, לא נורא.

קולנוע לב, בית קברות, אף גימלאי לא בא לשם לסרט וכמעט אף אחד לא עולה לשם לקומה העליונה, הגמלאים בדר"כ יושבים במקדונלדס שבקומת הקרקע, אם הקניון בבעלות פרטית והבעלים בחר לסגור בשבת זו זכותו, הרי אף אחד לא טוען להדתה כשסודוך בגורדון סוגר בשבת כי הרשת כשרה.

לגבי הפרסום על האוטובוסים, זה שקר כ"כ גדול https://www.facebook.com/20il.co.il/videos/907725136041728/

באופו כללי אני מסכים, ההיסטריה לגבי "הדתה" בציבור החילוני היא מוגזמת. כן צריך לשמור על ערנות, אבל כל ה"גונבים לנו את המדינה" נובע מהרבה בורות אצל החילונים בנוגע לציבור הדתי והחרדי ולתרבות היהודית בכלל.

לגבי הפרסום על האוטובוסים לעומת זאת, סליחה אבל הסרטון הזה שצירפת הוא קשקוש. לקחו אמרה שוביניסטית ממדרש רבה (ולמי שרוצה לטעון שהיא לא שוביניסטית, ככה "הידברות" שאמורים להיות מסבירי פנים לחילונים מפרשים אותה https://www.hidabroot.org/article/217509), ושמו אותה על אוטובוס. זה שהרבי מלובביץ׳ עוד קודם לכן תלש את האמרה ממשמעותה המקורית כדי להראות איזו מן סימטריות שלא קיימת בכוונתו המקורית של המשורר בין רצון הבעל לרצון האישה (וכן, אני מתיימר לדעת מה הייתה הכוונה כי אני לא מצפה מהוגה דעות במאה השישית להיות לא שוביניסט וגם לא זוקף את זה לחובתו, זאת התקופה) לא הופך רטרואקטיבית את האמרה ללא שוביניסטית, והאמת היא שמקריאה של האמרה עצמה בלבד ללא כל ידע מוקדם אפשר להבין את המסר מצוין, בדיוק כמו שהוא היה במקור.

ויודע מה? גם אילו במקור באמת המשפט היה חלק מקונטקסט נרחב יותר בעל משמעות אחרת, עדיין לשים משפט כזה כשברור לכל בר דעת מה אנשים יבינו זה לדחוף אצבע לעין של הציבור.

זה שהיהדות הפכה להיות מסחרה מגעילה אני יודע, זה גם אותי מגעיל ואני לא מבין מה צריך בכלל פרסומות לזה מלבד רווח כלכלי אז כל עוד זה לא כדי להעשיר רוחניות אז זה בזיון מבחינתי.

אבל בכל זאת, הכוונה לא הובנה בכלל, והזעם הוא על משהו שאין על מה, בטח שגברת זנדברג מעורבת. מעניין מה היא היתה חושבת על מוות לכולן שכולכם לוקחים בו חלק.

הובן לא הובן, התחושה היא שבישראל כיום הספירה הציבורית חייבת להתיישר לפי רצונות החרדים. הכל כמובן בליווי תחושת העליונות הנצחית על החילונים, "אוכלי השפנים ובועלי הנידות". אוהבים לדבר על ההפגנות בבלעין ונעלין וכו', אבל מה עם חסימת הכבישים הקבועה בירושלים בשבת? ממליץ לכולכם לצפות בסרטונים מהאירוע. יחס משטרתי עליו יכולים רק לחלום בני כל מגזר אחר בישראל, למשל אוהדי כדורגל.

וזה כמובן בלי לגעת גם בנושאים וותיקים יותר כמו מונופול הפרוטקשן הידוע בשמו "כשרות בישראל", העובדה שהרבנים הפכו למפקדים האמיתיים של הצבא והדרת הנשים מאירועים בעלי מימון ממשלתי. ולאן נעלמה מירי רגב כשאוסרים על בן זקן להופיע באירוע לסוכות?

ממש היהודי שנרדף, יש גם בבני ברק חסימות כבישים, יש איזורים שאי אפשר להגיע ברכב, בדר"כ לאיזור שאין לך מה לחפש בו. אתה משווה את זה לניאו נאצים בהפגנות בבליעין?

לגבי הכשרות ממה שראיתי הולך להתפרסם כתבה של טבעוניים שהולכת לזעזע המון אנשים אבל יש ציבור שלם שפשוט לא יאכל אצלך כל עוד אין את התעודה הזאת אז בעלי עסק מכשירים את המקום, זה לא מטוב ליבם אלא מאינטרס כלכלי ברור.

רבנים המפקדים האמיתיים של הצבא? יאללה נו תמשיך להפיץ שקרים.

לפעמים אנשים כאן שוכחים שהם גרים במדינה היהודית היחידה בעולם, לא טוב לך? לך מפה.

כל הכבוד לך לוחם צדק שלי.

יש לי הרבה מה לענות לך, אבל הדמגוגיה חוגגת אצלך.

בנושא אחר רשמת שאין לך בעיה לאכול ביפו ולפרנס את בני דודינו למרות כל הבלאגן שם והטרור שהם משליטים.

חן אתה מת על להתריס פה כאילו זה יעזור לך אם תקבל פה גיבוי על השטויות שאתה רושם.

אתה חוזר על הנושאים המטומטים האלה שאין בהם מטרה חוץ מלעשות ויכוח של 8 עמודים מיותרים.

תפסיק לזיין תמוח כבר עם כל הזמן הפנוי שלך ותחזור להתעסק במכבי ולא בשטויות שצצות לך בראש כל שבוע על המגזר הדתי.

חן, כבישים אכן סגורים במקומות מסוימים בירושלים, בני ברק ועוד כמה מקומות אחרים בארץ. אין ויכוח. כמו שאמרתי בהודעה הקודמת שלי- זו כמובן לא איזו תופעה חדשה אלא ותיקה מאוד. לשמחתנו אין מלחמות שבת בסגנון הזה כבר שנים, לדעתי מאז כביש בר אילן סביב 96-97.

אגב, אם כבר מלחמות שבת- אם החרדים היום היו עושים את ההפגנות שהם עשו בשנות ה-70 ותחילת ה-80 בכביש רמות הארץ הייתה גועשת הרבה יותר (אז לא רק שהם הפגינו לסגור כביש, הם גם היו זורקים אבנים על מכוניות. דבר כזה היום בעידן הרשתות החברתיות? וואו, מה שהיה הולך ).

התחושה שעוד שנייה תהיה קטסטרופה נפוצה בכל קצוות הקשת הפוליטית, לאורך כל ההיסטוריה. אביב גפן שר "בוקר טוב איראן" ב-1998, לא ראיתי שהחליפו את הכנסת בסנהדרין מאז. בין אם אתה בעד הדברים האלה ובין אם אתה נגד, הפאניקה ממדינת הלכה קצת מגוחכת. גם מהצד השני יש את הפאניקה שמאבדים כל צביון יהודי וזה מגוחך באותה מידה, בנתניה היו הפגנות כשפתחו מקדונלדס בעיר בשנות ה-90, קרה משהו? לא, והיום לאף אחד זה לא מזיז.

ממש היהודי שנרדף, יש גם בבני ברק חסימות כבישים, יש איזורים שאי אפשר להגיע ברכב, בדר"כ לאיזור שאין לך מה לחפש בו. אתה משווה את זה לניאו נאצים בהפגנות בבליעין?

לגבי הכשרות ממה שראיתי הולך להתפרסם כתבה של טבעוניים שהולכת לזעזע המון אנשים אבל יש ציבור שלם שפשוט לא יאכל אצלך כל עוד אין את התעודה הזאת אז בעלי עסק מכשירים את המקום, זה לא מטוב ליבם אלא מאינטרס כלכלי ברור.

רבנים המפקדים האמיתיים של הצבא? יאללה נו תמשיך להפיץ שקרים.

לפעמים אנשים כאן שוכחים שהם גרים במדינה היהודית היחידה בעולם, לא טוב לך? לך מפה.

זה חסימות קבועות של אנשים שנעמדים באמצע הכביש שכל שבת באה משטרה ומפנה אותם. לא ראיתי את המשטרה מפנה את המחסומים בכניסה לרחוב רבי עקיבא בבני ברק ליד הבית שלי, כנראה שיש סיבה. ובכל מקרה, הנקודה שלי היא היחס המשטרתי. דוחפים אותם בעדינות מהכביש שוב ושוב ושוב כשכל פעם הרכבים מתקדמים עוד חצי מטר. וכל זה בליווי מקהלת צעקות '****' ושיקסע' לעבר השוטרים והשוטרות, שבמידה והיה מדובר בכל מגזר אחר היו מפוצצים להם את הפנים ומי כמונו יודעים זאת.

לגבי הכשרות - לא הבנתי על איזה כתבה אתה מדבר אבל אני מתכוון למונופול, לא לצורך של אנשים בכשרות שאני מכבד אותו. למה לא מפריטים את זה? למה מתפרנסים מזה עשרות אלפי אנשים? כנס למקום שמוכר אוכל תשאל אותם כמה עולה להם כל הסיפור של הכשרות והעבודה מול הרבנות הראשית.

הצבא - אני אתן לך דוגמא קונקרטית מהחיים עצמם - שלי. בשירות הצבאי שלי שנגמר לא מזמן הייתי חייל בודד וגרתי בבית החייל ברמת גן. זה הבית חייל הכי גדול במרכז שמאכלס כ600 חיילים בכל רגע נתון, חצי מהם בודדים. יחד עם זאת, זה הבית חייל היחיד שלא מגיש אוכל חם לחיילים שלו בימות השבוע כי אין שם מטבח ואסור לבשל. בשבת יש קייטרינג. קיצר, הצוות שם התארגן והכין על פלטה ביצים ופירה לחיילים בערב. זה עבד כמה חודשים עד שאיזה חייל מזדיין מהרבנות הצבאית שגר שם הלשין למפקדים שלו על "התועבה", ישר הייתה פשיטת פתע של הרבנות הצבאית, החרימו את הכלים ואיימו לסגור בכלל את החדר אוכל (!)

עכשיו תגיד לי מה כל אדם סביר ושפוי בדעתו היה מחשיב כאינטרס החשוב יותר במקרה הנ"ל? כשרות מחורטטת שעד היום לא לגמרי הבנתי איך היא נפגעה פה כי הכל היה חלבי, או שיהיה לחיילים אוכל חם בערב?

ואחרי זה תגיד לי שהרבנות לא חזקה מדי בצבא.

תביא לי דרכון זר ואני ישר הולך.

כל הכבוד לך לוחם צדק שלי.

יש לי הרבה מה לענות לך, אבל הדמגוגיה חוגגת אצלך.

בנושא אחר רשמת שאין לך בעיה לאכול ביפו ולפרנס את בני דודינו למרות כל הבלאגן שם והטרור שהם משליטים.

ועוד אני דמגוג?

לא ראיתי את אבו חסן יורה רקטות על נתב"ג ולא שמעתי שהרווחים הולכים לחמאס. ואתה?

אם נוריד מהפורום את כל היוזרים שאוכלים שם אתה וג'ק תדברו בעיקר עם האנשים שכבר היגרו לחו"ל.

זה חסימות קבועות של אנשים שנעמדים באמצע הכביש שכל שבת באה משטרה ומפנה אותם. לא ראיתי את המשטרה מפנה את המחסומים בכניסה לרחוב רבי עקיבא בבני ברק ליד הבית שלי, כנראה שיש סיבה. ובכל מקרה, הנקודה שלי היא היחס המשטרתי. דוחפים אותם בעדינות מהכביש שוב ושוב ושוב כשכל פעם הרכבים מתקדמים עוד חצי מטר. וכל זה בליווי מקהלת צעקות '****' ושיקסע' לעבר השוטרים והשוטרות, שבמידה והיה מדובר בכל מגזר אחר היו מפוצצים להם את הפנים ומי כמונו יודעים זאת.

לגבי הכשרות - לא הבנתי על איזה כתבה אתה מדבר אבל אני מתכוון למונופול, לא לצורך של אנשים בכשרות שאני מכבד אותו. למה לא מפריטים את זה? למה מתפרנסים מזה עשרות אלפי אנשים? כנס למקום שמוכר אוכל תשאל אותם כמה עולה להם כל הסיפור של הכשרות והעבודה מול הרבנות הראשית.

הצבא - אני אתן לך דוגמא קונקרטית מהחיים עצמם - שלי. בשירות הצבאי שלי שנגמר לא מזמן הייתי חייל בודד וגרתי בבית החייל ברמת גן. זה הבית חייל הכי גדול במרכז שמאכלס כ600 חיילים בכל רגע נתון, חצי מהם בודדים. יחד עם זאת, זה הבית חייל היחיד שלא מגיש אוכל חם לחיילים שלו בימות השבוע כי אין שם מטבח ואסור לבשל. בשבת יש קייטרינג. קיצר, הצוות שם התארגן והכין על פלטה ביצים ופירה לחיילים בערב. זה עבד כמה חודשים עד שאיזה חייל מזדיין מהרבנות הצבאית שגר שם הלשין למפקדים שלו על "התועבה", ישר הייתה פשיטת פתע של הרבנות הצבאית, החרימו את הכלים ואיימו לסגור בכלל את החדר אוכל (!)

עכשיו תגיד לי מה כל אדם סביר ושפוי בדעתו היה מחשיב כאינטרס החשוב יותר במקרה הנ"ל? כשרות מחורטטת שעד היום לא לגמרי הבנתי איך היא נפגעה פה כי הכל היה חלבי, או שיהיה לחיילים אוכל חם בערב?

בטח שיש אלימות משטרתית, דיברו על זה בחודש שעבר אפילו, פשוט לאף אחד בציבור החילוני לא אכפת כי חרדים הם לא בני אדם בעיני רובנו אלא סתם חליפה מהלכת. מה זה "דוחפים אותם בעדינות"? בעיטות באנשים שעל הרצפה, לקיחת משקפיים ושבירתם, שליחת מפגינים לבי"ח - זה "דוחפים אותם בעדינות"? תריץ חיפוש בגוגל, תגיע גם לכתבות.

התחושה שעוד שנייה תהיה קטסטרופה נפוצה בכל קצוות הקשת הפוליטית, לאורך כל ההיסטוריה. אביב גפן שר "בוקר טוב איראן" ב-1998, לא ראיתי שהחליפו את הכנסת בסנהדרין מאז.

בהמשך למה שכתבת כאן, לא רק שהלכנו אחורה בליברליזם, יש יגידו שהלכנו גם קדימה מאז 98'

בטח שיש אלימות משטרתית, דיברו על זה בחודש שעבר אפילו, פשוט לאף אחד בציבור החילוני לא אכפת כי חרדים הם לא בני אדם בעיני רובנו אלא סתם חליפה מהלכת. מה זה "דוחפים אותם בעדינות"? בעיטות באנשים שעל הרצפה, לקיחת משקפיים ושבירתם, שליחת מפגינים לבי"ח - זה "דוחפים אותם בעדינות"? תריץ חיפוש בגוגל, תגיע גם לכתבות.

אני זוכר את זה. זה היה אירוע נקודתי אחרי עשרות ואולי מאות הפגנות שהשוטרים היו חסרי אונים. קל להגיע גם לסרטונים האלה. כנראה נשבר להם הזין ואני לא מצדיק את זה. אלימות משטרתית היא בזויה כלפי כל מגזר!

אבל כמה רעש זה עשה, אה? ומה עם אלימות משטרתית כלפי אוהדי כדורגל, שמאלנים, פעילי ימין קיצוני, סטודנטים, אתיופים וכולם בעצם? זה לא מעניין לאף אחד ת'ביצה.

אני זוכר את זה. זה היה אירוע נקודתי אחרי עשרות ואולי מאות הפגנות שהשוטרים היו חסרי אונים. קל להגיע גם לסרטונים האלה. כנראה נשבר להם הזין ואני לא מצדיק את זה. אלימות משטרתית היא בזויה כלפי כל מגזר!

אבל כמה רעש זה עשה, אה? ומה עם אלימות משטרתית כלפי אוהדי כדורגל, שמאלנים, פעילי ימין קיצוני, סטודנטים, אתיופים וכולם בעצם? זה לא מעניין לאף אחד ת'ביצה.

זה כל הזמן אותו דבר. אין שום הבדל. כולם מתלוננים שעליהם לא מדברים ושכשזה קורה לאחרים מדברים על זה.

כמו תמיד אוהבים לעשות מהומה על לא מאומה

מה שכן הפריע לי זה הכתבה על הצבא. לא יודע עד כמה זה מייצג, אבל חבל שזה קורה.

אני לא אגיב לגבי החסימות כי אני לא מבין גם את הנושא וגם מה לעזאזל אתה רוצה? שיפרקו אותם? שירו כדורי גומי כמו ההפגנות של ה"שמאלנים" בבליעין כדי שיהיה שוויון? אולי שיגזרו להם את הפאות?

לגבי הכשרות אני מכיר טוב ומקרוב את הסיפור, גם את תפקיד המשגיח המגוחך, למה מתפרנסים מזה? כי יש צורך, למה מתעשרים מלבעוט בכדור? על מה העין שלך?

אני יודע כמה זה עולה וכמה ההתעסקות היא מינימלית בניגוד למה שנראה לך ובכל מקרה אם לא הרבנות מי אמור לוודא כשרות? אתה? גם פה אני לא מבין מה אתה רוצה?

ועוד משהו חשוב בנושא זה הציבור שפשוט לא יכנס למקום עם כשרות שלא מטעם הרבנות אז אין טעם להפריט, אפשר להסיר את הכשרות, אף אחד לא מכריח בית עסק להיות עסק כשר.

לגבי הצבא בוא אני אספר לך שכמעט הכניסו אותי לכלא על זה שהכנתי אוכל על מחבת חשמלית שלא מקבלת אישור לשימוש כדי שיהיה לי ולחברים שלי מה לאכול, אין מה לעשות, זה הצבא והחלק השולי בו, מפה ולכתוב שאת הצבא מנהלים רבנים זה שטויות, גם הרסרים חזקים בצבא, הרבה יותר מהרבנים ורובם גם אנשים מסריחים סו וואט?

וזה כמובן בלי לגעת גם בנושאים וותיקים יותר כמו מונופול הפרוטקשן הידוע בשמו "כשרות בישראל", העובדה שהרבנים הפכו למפקדים האמיתיים של הצבא והדרת הנשים מאירועים בעלי מימון ממשלתי. ולאן נעלמה מירי רגב כשאוסרים על בן זקן להופיע באירוע לסוכות?

ולאן אתה נעלמת כששנה שעברה לא נתנו לערב סליחות (אני חושב בירושלים) אחרי שגילו כמה אנשים שונאי דת ויהודים שאין נשים ששרות (כשהערב היה מימון פרטי) נהור שלנו

ולאן אתה נעלמת כששנה שעברה לא נתנו לערב סליחות (אני חושב בירושלים) אחרי שגילו כמה אנשים שונאי דת ויהודים שאין נשים ששרות (כשהערב היה מימון פרטי) נהור שלנו

נאור*

אני לא אגיב לגבי החסימות כי אני לא מבין גם את הנושא וגם מה לעזאזל אתה רוצה? שיפרקו אותם? שירו כדורי גומי כמו ההפגנות של ה"שמאלנים" בבליעין כדי שיהיה שוויון? אולי שיגזרו להם את הפאות?

לגבי הכשרות אני מכיר טוב ומקרוב את הסיפור, גם את תפקיד המשגיח המגוחך, למה מתפרנסים מזה? כי יש צורך, למה מתעשרים מלבעוט בכדור? על מה העין שלך?

אני יודע כמה זה עולה וכמה ההתעסקות היא מינימלית בניגוד למה שנראה לך ובכל מקרה אם לא הרבנות מי אמור לוודא כשרות? אתה? גם פה אני לא מבין מה אתה רוצה?

ועוד משהו חשוב בנושא זה הציבור שפשוט לא יכנס למקום עם כשרות שלא מטעם הרבנות אז אין טעם להפריט, אפשר להסיר את הכשרות, אף אחד לא מכריח בית עסק להיות עסק כשר.

לגבי הצבא בוא אני אספר לך שכמעט הכניסו אותי לכלא על זה שהכנתי אוכל על מחבת חשמלית שלא מקבלת אישור לשימוש כדי שיהיה לי ולחברים שלי מה לאכול, אין מה לעשות, זה הצבא והחלק השולי בו, מפה ולכתוב שאת הצבא מנהלים רבנים זה שטויות, גם הרסרים חזקים בצבא, הרבה יותר מהרבנים ורובם גם אנשים מסריחים סו וואט?

שמע, אני לא שונא חרדים או דתיים. אין לי כלום נגדם ואני לא רוצה שזה ייתפרש אחרת. מרגיש לי שהרשויות נוקטות באיפה ואיפה כלפי מגזרים מסוימים, ומן הסתם זה פועל יוצא של הכוח הפוליטי האדיר שהחרדים מחזיקים בידיהם. השאלה היא מתי זה בא על חשבון שאר הציבור. לדעתי זה קורה כל הזמן ובכל תחומי החיים.

כל מה שאני אומר לגבי הכשרות - להפסיק עם הפארטייה שנקראת משגיח, ולהפריט את העסק.

על סמך מה אתה אומר שהציבור לא יכנס למקום שלא בהשגחת הרבנות? לדעתי הציבור יודע מה הולך ונקעה נפשו. בסוף העלויות מגולגלות על הלקוחות.

צבא - אוכל סבבה, נגיד. מסדרי צניעות לחיילות? גם הולך?

לך, כחילוני, קשה לחיות כאן?

אתה באמת מרגישים שכופים עלייך אורח חיים דתי, שחוץ מנישואים לגויה או לחילופין אותו מין, שזה נושא בפני עצמו, נמנע ממך משהו?

לגבי חופים ביום כיפור - למיטב ידיעתי היתר לפתיחת חוף תלוי במציל. בכיפור יש מציל?

איזה איראן למען השם?