Jump to content

Nba עונת 17\2016 הנושא הרשמי

DoW

Recommended Posts

NBA-I-love-this-game.jpg121210092244-nba-logo-wordmark-275-wide.

סקירה של המשתמש Atletico לקראת העונה הקרובה:

מזרח:

4ltdojdkmbhn.pngקליבלנד קבאלירס – לא התחזקו יותר מידי, מהסיבה הפשוטה שאלופת ה-NBA לא הייתה זקוקה מלחתחילה לחיזוק משמעותי בסגל הקבוצה (ויסלחו שונאי קווין לאב). הרכש המשמעותי ביותר של הקבאלריס הוא דווקא קיירי ארווינג, שפותח את העונה בריא לאחר סדרת גמר כמעט מושלמת לחלוטין מול הווריורס.

הסאגה הכי מיותרת מבחינת קליבלנד מגיעה דווקא מחזית ג'יי.אר סמית' שמתעקש על חוזה ארוך טווח. ההימורים מצביעים על כך שהסאגה הזו תגמר כמו סאגת טריסטן תומפסון בעונה שעברה.
אין מנוס מלבד להכריז על קליבנלד כקבוצה הטובה במזרח.

הגיעו: מייק דאנליבי, כריס אנדרסן (בירדמן), ועוד כמה שמות שאין לי מושג מי אלו.

עזבו: מתיו דלבדובה, טימופיי מוזגוב.

מועמד לפריצת העונה: -

חמישייה משוערת: קיירי אירווינג, ג'ייאר סמית' (שאמפרט), לברון, לאב, טריסטן תומפסון.

owwyqd2itoid.pngטורונטו ראפטורס – עדיין הקבוצה של לאורי ודרוזן, כאשר השינוי המרכזי לטעמי הוא העזיבה של הסנטר ההגנתי, ביומבו שהציג יכולת נפלאה במשחקי הפלייאוף (אותם משחקים השיגו לו חוזה עתק באורלנדו). המשמעות היא שיואנס ייאלץ \ יוכל לעשות סוף סוף את קפיצת המדרגה לה כולם חיכו. מבחינת יכולת התקפית אין ספק שהאיש מספק את הסחורה, הבעיה היא בצד ההגנתי.
חיזוק נוסף ומשמעותי הוא פתיחת עונה בריאה של דימרה קארול
(סוף סוף), שיזכה להוכיח את עצמו אחרי שקיבל בעונה שעברה חוזה מפתה מאוד מטורונטו, אך העביר את כל העונה על מיטת הטיפולים.
טורנטו הצליחו להשאיר את דרוזן בעזרת חוזה מפנק, כאשר מסתבר שהיה לו ביקוש רב בקיץ (למה?) לאחר שנהפך לשחקן חופשי, וכעת כל הלחץ והמעמסה על כתפיו ועל חברו, קייל לאורי – הם אלו שעל פיהם יישק דבר בקבוצה הזו. האם זה טוב? לדעתי לא.

הגיעו: ג'ארד סאלינג'ר, ג'ייקוב פואלטל (רוקי).

עזבו: ביסמאק ביומבו, ג'יימס ג'ונסון, לואיס סקולה.

מועמד לפריצת העונה: יואנס ולנצ'יונס.

חמישייה משוערת: קייל לאורי, דמאר דרוזן, דימרה קארול, פטריק פטרסון (סאלינג'ר), יונאס ולנצ'יונס.

mwlnndfmlvtv.pngמיאמי היט – אוי אוי אוי איזה קיץ נוראי למיאמי. הסמל, ואחד מהשוטינג גארדס הטובים בהיסטוריה, דוויין ווייד עזב לשיקאגו. אולי השחקן הכי משמעותי בקבוצה, כריס בוש נלחם כדי לחזור לשחק בעקבות בעיות רפואיות, כאשר בינתיים זה נראה רע מבחינתו. בתכל'ס? לא נעים להגיד – לא נשאר שם שום דבר שמזכיר כוכב חוץ מווייטסייד שאוהב להיפצע ולהיעדר לא מעט במהלך העונה הסדירה. אם אתם שואלים אותי, אני בכלל לא אופטימי לגבי ההיט העונה.

הגיעו: ג'יימס ג'ונסון, וויין, אלינגטון, בנו אודריך, דיון ווייטרס, דריק וויליאמס.

עזבו: דוויין וויד, ג'ו ג'ונסון, ג'ראלד גרין.

מועמד לפריצת העונה: ג'סטיס ווינסלו.

חמישייה משוערת: דרגיץ', ווייטרס, ווינסלו, כריס בוש (?), חסן ווייטסייד.

mjvgmdfn2jjz.pngאטלנטה הוקס – אפשר להגדיר את הקיץ של ההוקס כקיץ מטלטל. אל הורפורד, אולי אחד מהסנטרים היעילים בליגה עזב לבוסטון כאשר במקומו הגיע דווייט האוורד הידוע לשימצה, מה שאומר שבעמדת הסנטר ההוקס נותרו עם התקפה בלבד (במידה והאוורד ירצה) אך יכולים לשכוח מההגנה. כמה טוב שיש עזרה משחקן נהדר כמו מילסאפ לצידך (שלא כמו האח הכלומניק שלו ומיודעינו עד לא מזמן, אלייז'ה).

בנוסף, אטלנטה נפטרה מג'ף טיג שהציג עונה בינונית בלשון המעטה. יש לזה גם צד חיובי – דניס שרודר הכישרוני סוף סוף יזכה (אולי) להוביל את הקבוצה, כאשר ג'ארט ג'ק יגבה אותו מהספסל.

הגיעו: דווייט האוורד, ג'ארט ג'ק, ועוד כמה רוקיס נחמדים.

עזבו: אל הורפורד, קירק היינריך, ג'ף טיג.

מועמד לפריצת העונה: דניס שרודר.

חמישייה משוערת: דניס שרודר, קייל קורבר, קנת' בייזמור, פול מילסאפ, דווייט האוורד.

jymmztmdz0z2.pngבוסטון סלטיקס – אפשר להגיד בוודאות כי הסלטיקס התחזקו בקיץ הזה. האם זה יספיק בכדי להעפיל על ההישג של העונה שעברה? אני לא בטוח.

העזיבות בעיני לא משמעותיות בכלל. בוסטון שמרה על מי שהוביל אותה במהלך העונה שעברה, שזה אייזאה תומאס, קראודר, ואברי בראדלי הנהדרים. תוסיפו לזה סנטר מוכח כמו אל הורפורד, ורוקי מדובר כמו ג'יילין בראון (נבחר כאתלט הטוב ביותר מבין הרוקיס האחרים), ותקבלו קבוצה מרשימה מאוד, בהגנה ובהתקפה.
אז מה חסר?
כוכבים של ממש, ופאוור פורוורד.

הגיעו: אל הורפורד, ג'יילין בראון (רוקי), ג'ראלד גרין, ועוד כמה רוקיס.

עזבו: ג'ארד סאלינג'ר, אוון טרנר.

מועמד לפריצת העונה: ג'יילין בראון.

חמישייה משוערת: אייזאה תומאס, אברי בראדלי, ג'ה קראודר, אמיר ג'ונסון, אל הורפורד.

qdzm2hyzyyn1.pngשארלוט הורנטס – מה נשתנה הקיץ הזה? כלום. בעיקר שחקני חיזוק לספסל בכדי להוסיף עומק. רק חבל ששחקני החיזוק הללו ללא ממש טובים יותר מאלו שעזבו. היחידים שאני יכול להשוות ביניהם (וזה כי שניהם גרועים מאוד), הם רוי היברט ואל ג'פרסון – אותה גברת בשינוי אדרת, ושניהם לא מסוגלים לקפוץ כבר.

קמבה ווקר הציג עונה שיא אשתקד, כשלעומתו ניקולה באטום היה עסוק בעיקר בפציעות. הסמול פורוורד המוכשר, מייקל קיד-גילכריס (שם מציק), אולי יצליח להציג סוף סוף יותר מ-5 משחקים טובים מבלי להיפצע? אם כן, יחד עם עונה בריאה של באטום וקמבה, אני אופטימי לגביהם.

הגיעו: מרקו בלינלי, רוי היברט, בריאן רוברטס, רמון ססיונס.

עזבו: טרוי דניאלס, אל ג'פרסון, קורטני לי, ג'רמי לין.

מועמד לפריצת העונה: מייקל קיד-גילכריסט.

חמישייה משוערת: קמבה ווקר, ניקולה באטום, מייל קיד-גילכריסט, מארווין וויליאמס, קודי זלר.

tqmz1emgy5dw.pngאינדיאנה פייסרס – מגיע כפיים לפייסרס על הרכש בקיץ הזה. מראה על חשיבה נכונה, וניסיון מעניין לבנות קבוצה מוכשרת סביב פול ג'ורג', שכמובן מיותר להגיד שכל העונה תלויה בו, כי זה כבר ידוע. דבר חיובי נוסף שהפייסרס עשו הקיץ – שמו קץ לפמליית שמות המשפחה העונים לשם 'היל'. כי כמה הילים אפשר לשים בקבוצה אחת?

אם להגיד את האמת, אני אוהב את החמישייה החדשה של אינדיאנה. היא מעניינת ומאוזנת יחסית. מונטה אליס ימשיך לזרוק מכל מקום אפשרי, ג'ף טיג זה הימור גדול, אבל מעניין מאוד, ת'אדס יאנס שחקן מוכשר מאוד לטעמי, ומיילס טרנר (אחד מהרוקיס המרשימים ביותר בעונה שעברה) צפוי לקבל את המפתחות בעמדת הסנטר. אני כבר לא יכול לחכות.

הגיעו: ארון ברוקס, ג'רמי אוונס, אל ג'פרסון, קווין סרפין, ג'ף טיג, ת'אדס יאנס.

עזבו: כל ההילים; ג'ורג' היל, ג'ורדן היל וסולומון היל. טיי לאוסון, יאן מהינמי.

מועמד לפריצת העונה: מיילס טרנר.

חמישייה משוערת: ג'ף טיג, מונטה אליס, פול ג'ורג', ת'אדס יאנג, מיילס טרנר.

y1xmmnnjuddr.pngדטרויט פיסטונס – הדבר המשמעותי ביותר שעשתה דטרויט היא הבאת חיזוק משמעותי לספסל בכדי להעמיק את הסגל. ג'ון לאוור, ובובאן מריאנוביץ' (הענק) יתנו גיבו נהדר מהספסל בצבע, כאשר איש סמית' שנתן עונה אדירה יחסית בעונה שעברה יגבה את רג'י ג'קסון.

בדומה לאינדיאנה, אני אוהב את הבנייה שנעשית בפיסטונס. אני צופה השתחלות קלילה יחסית לפלייאוף המזרח.

הגיעו: ג'ון לאוור, בובאן מריאנוביץ', ריי מקולום, איש סמית'.

עזבו: ג'ואל אנתוני, סטיב בלייק, ג'ודי מיקס, אנתוני טוליבר.

מועמד לפריצת העונה: קנטביוס קלדוול-פופ.

חמישייה משוערת: רג'י ג'קסון, קלדוול-פופ, טוביאס האריס, מרקוס מוריס, דראמונד.

2mmmmmm2ngzz.pngשיקאגו בולס – וואו איזו מהפכה. אני ברגשות מעורבים. לקראת סוף העונה שעברה דיברו על בנייה מחדש בשיקאגו, שלהבנתי היה דבר מתבקש, אבל האם בנייה מחדש עם ווייד ורונדו המזדקנים זו באמת בנייה? מצד שני לא בטוח שאפשר לסרב להבאת שני שחקנים בסדר גודל כזה. תגידו אתם, אני עוד לא החלטתי.

באטלר, ווייד, רונדו – זה מה שיקבע איך תראה העונה של שיקאגו. אך אליהם מתלווים עוד כמה שחקנים משמעותיים. מירוטיץ': האם הוא סוף סוף יקבל את הצ'אנס המיוחל ויוכיח שהוא הוקרץ מחומר של שחקן NBA לגיטימי? לדעתי זה עכשיו או אף פעם לא. לופז (לא זה שיודע לקלוע) הוא שחקן הגנה לא רע בכלל.
דאג מקרדמוט הקלעי הנהדר ובובי פורטיס (עם
P, לא עם F כמו הזמר) יקבלו צ'אנסים מהספסל, ואני מאמין שהם ינצלו אותם. תזכרו את השמות.
לסיכום, מדובר אולי בקבוצה הכי מסתורית העונה יחד עם הניקס – לאן זה יילך? רק הזמן יעיד.

הגיעו: דוויין ווייד, רג'ון רונדו, אייזאה קנאאן, רובין לופז, ג'ריאן גרנט.

עזבו: דרק רוז, ג'ואקים נואה, פאו גאסול, איטואן מור, ארון ברוקס, ג'סטין הולידיי.

מועמד לפריצת העונה: דאג מקדרמוט \ בובי פורטיס.

חמישייה משוערת: רונדו, דוויין ווייד, ג'ימי באטלר, מירוטיץ' (טאג' גיבסון), רובין לופז.

yo2tym2wdwqo.pngוושינגטון וויזארדס – אני יכול לסכם את הקיץ של הוויזראדס בשתי מילים – עמידה במקום. בווישנגטון היו עסוקים הקיץ בעיקר ביחסים בין ג'ון וול לברדלי ביל, ושכחו כנראה שסביב כוכב כמו וול כדאי להביא שחקני חיזוק ולבנות קבוצה.

אם מסתכלים על רשמית הבאים ועוזבים, לטעמי הוויזארדס נחלשו מעט, אך הגעה לפלייאוף המזרח ממש לא נראה מופרך כשיש לך ביד שחקן כמו ג'ון וול. ובואו נקווה בשבילם שברדלי ביל יצליח לשחק יותר מ-30 משחקים העונה.

הגיעו: טריי בורק, יאן מהינמי, אנדרו ניקולסון, ג'ייסון סמית'.

עזבו: אלן אנדרסון, ג'ארד דאדלי, דרו גודן, ג'ייג'יי היקסון, ננה, רמון ססיונס, גארט טמפל.

מועמד לפריצת העונה: -

חמישייה משוערת: ג'ון וול, ברדלי ביל, אוטו פורטר, מרקיף מוריס, מרצ'ין גורטאט.

unqxyymj3jmm.pngאורלנדו מג'יק – גילוי נאות, המג'יק הייתה ותהיה תמיד הקבוצה הראשונה האהודה עליי, עוד מימי שאק. להסביר את מה שהלך פה בקיץ האחרון עדיין קשה לי. אבל אני יכול לשער שזו תהיה הצלחה אדירה (הגעה לפלייאוף), או התרסקות טוטאלית. באמצע זה לא יהיה.

המאמן שהגיע הוא באמת מאמן מצויין, אבל הבנייה נראית קצת כמו תוצאה של פאניקה. השחקן הכי טוב של הקבוצה (אולי יחד עם ווצ'ביץ') נשלח בטרייד תמורת איבקה שכבר מזמן מעבר לשיא (לדעתי). ביסמק ביומבו (שאני באמת מחזיק ממנו) קיבל את החוזה הגבוה ביותר בקבוצה (ואל תשכחו שהובא כשחקן מחליף, כן?). טוביאס האריס נשלח בעונה שעברה תמורת כלום בערך לדטרויט בכדי לפנות כסף, רק שבקיץ הוחתם ג'ף גרין תמורת אותו סכום לעונה אחת.
בנוסף, במג'יק הלכו על הימור גדול מאוד בכל מה שקשור לקו האחורי של הקבוצה. אלפריד פייטון הרכז, ואוון פורנייה יהיה השוטינג גארד. האם זה קו אחורי של קבוצה שמתיימרת להגיע לפלייאוף? לא. אבל אני עדיין מקווה שפורנייה יפסיק להיות רך, שפייטון יפתח קליעה סוף סוף, ושארגון גורדון הכישרוני באמת יסתגל לעמדה הסמול פורוורד אותה מייעדים לו.

הגיעו: קליף אלכסנדר, דיג'יי אוגוסטין, ביסמאק ביומבו, ג'ף גרין, סרג' איבקה, ג'ודי מיקס.

עזבו: ויקטור אולדיפו, דוויין דדמון, ארסן אילייסובה, ברנדון ג'נינגס, דווין מרבל, שבאז נפייר, אנדרו ניקולסון, ג'ייסון סמית'.

מועמד לפריצת העונה: ארון גורדון.

חמישייה משוערת: אלפריד פייטון, אוואן פור

זה התפקיד שלך בדרך כלל.

שאלת השאלות- גולדן סטייט יאנסו את הליגה או לא?

על הנייר כן..

מקווה שזה לא יתחבר להם והם יפקששו במאני טיים

לברון עכשיו הפך לשחקן הכי אהוב בליגה באופן מוחלט. אם קיבל נקודות על החזרה לקליבלנד אחרי האליפויות במיאמי, וקיבל עוד חיזוק עם האליפות ההיסטורית (והופעות גדולות בגמר), אז המעבר הזה של דוראנט וההצטרפות לגולדן סטייט שמים את לברון באור מאוד חיובי עכשיו.

הספרס יהיו מעניינים.

אחרי כמעט 20 שנה יפתחו עידן חדש אחרי הפרישה של טימי.

עשו בשכל שהביאו את אלדרידג קיץ קודם.

גאסול תוספת אדירה ויש להם קו קדמי מאוד מאיים.

מאנו יתן פוש מהספסל, קוואי זה קוואי ופארקר יתן את שלו.

אינדיאנה הולכים לתת פייט רציני על המקום החמישי במזרח

למה בעצם?

איזה שינויים הם עשו?

למה בעצם?

איזה שינויים הם עשו?

החתימו את אל ג'פרסון

החליפו את ג'ורג' היל בג'ף טיג

החתימו את אארון ברוקס

פול ג'ורג' יחזור בכושר טוב יותר

מיילס טרנר כבר לא יהיה רוקי

החתימו את אל ג'פרסון

החליפו את ג'ורג' היל בג'ף טיג

החתימו את אארון ברוקס

פול ג'ורג' יחזור בכושר טוב יותר

מיילס טרנר כבר לא יהיה רוקי

את ג'ורג' וטרנר לקחתי בחשבון, החיזוקים של ג'פרסון וטיג משמעותיים

• 2 weeks later...

מי הגיע לאוקלהומה בנתיים? יש להם סיכוי להחתים כוכב לצד ווסטי?

אילייסובה, סאבוניס הבן ואלדיפו. השנה לא כי רוב הליגה סגורה, אבל הקיץ הבא צפוי להיות סוער מאוד ושם הם יכולים לנסות למשוך לשורותיהם איזה תותח לצד ראס (משהו שלדעתי לא סביר שיקרה).

http://sports.walla.co.il/item/2985998

כספי, סטודמאייר, מריון ושות' ביקרו בעיר רמלה, שם הם ביקרו ילדים צעירים והעבירו להם סדנה באירוע שנערך בחסות בנק הפועלים. בין הכוכבים שהגיעו: רודי גיי מסקרמנטו, בנו אודריך ממיאמי, כריס קופלנד ממילווקי, דונלד סלואן מברוקלין, שון מריון שפרש לאחרונה, ואמארה סטודמאייר, שחתם לאחרונה בהפועל ירושלים.

טוב אז כמה דברים:

1. פעם בכמה שנים כספי חוזר לארץ ואיכשהו מצליח להביא איתו כל מיני שחקני נבא. כל הכבוד לכספי.

2. הבאתם שחקני נבא לארץ. אתם לוקחים אותם לרמלה?! למה?!

3. רודי גיי בא המון לארץ. כבר איזה שנתיים-שלוש רצוף בקיץ. חבר טוב של כספי, או מעריץ של ארץ הקודש?
4. כריס קופלנד ודונלד סלואן הם שיחקו ביחד באינדיאנה. מעניין אם הם דיברו על חופשה ביחד, ואז כספי בא אליהם ואמר "פףף אין כמו ישראל".
5. שון מריון: "זו הפעם הראשונה שלי בישראל. זה מדהים להיות פה. יש פה כל כך הרבה היסטוריה. זה דבר נהדר לילדים האלו לראות שחקנים כמונו פה. לאמארה יש חיבור לישראל, אני מאמין שהוא ישתלב פה בצורה חלקה".
א. ישראל לא נראית כמו מדינה עם היסטוריה, בכלל. אפשר לספור על יד אחת את כמות הערים שיש בהן אתרים עם היסטוריה שהולכת לימי הביניים ומטה. (וגם אז כל מה שמוצאים זה איזה מבצר רומאי, כנסייה או מסגד, וכו')
ב. שון מריון היה שחקן אדיר בשיאו. הוא, אמארה, ונאש, היו אדירים ביחד. איך לא הביאו את סטיב נאש לארץ עדיין? קלאסי בשבילו לעשות טיול לארץ עם המשפחה.

http://sports.walla.co.il/item/2985998

כספי, סטודמאייר, מריון ושות' ביקרו בעיר רמלה, שם הם ביקרו ילדים צעירים והעבירו להם סדנה באירוע שנערך בחסות בנק הפועלים. בין הכוכבים שהגיעו: רודי גיי מסקרמנטו, בנו אודריך ממיאמי, כריס קופלנד ממילווקי, דונלד סלואן מברוקלין, שון מריון שפרש לאחרונה, ואמארה סטודמאייר, שחתם לאחרונה בהפועל ירושלים.

טוב אז כמה דברים:

1. פעם בכמה שנים כספי חוזר לארץ ואיכשהו מצליח להביא איתו כל מיני שחקני נבא. כל הכבוד לכספי.

2. הבאתם שחקני נבא לארץ. אתם לוקחים אותם לרמלה?! למה?!

3. רודי גיי בא המון לארץ. כבר איזה שנתיים-שלוש רצוף בקיץ. חבר טוב של כספי, או מעריץ של ארץ הקודש?

4. כריס קופלנד ודונלד סלואן הם שיחקו ביחד באינדיאנה. מעניין אם הם דיברו על חופשה ביחד, ואז כספי בא אליהם ואמר "פףף אין כמו ישראל".

5. שון מריון: "זו הפעם הראשונה שלי בישראל. זה מדהים להיות פה. יש פה כל כך הרבה היסטוריה. זה דבר נהדר לילדים האלו לראות שחקנים כמונו פה. לאמארה יש חיבור לישראל, אני מאמין שהוא ישתלב פה בצורה חלקה".

א. ישראל לא נראית כמו מדינה עם היסטוריה, בכלל. אפשר לספור על יד אחת את כמות הערים שיש בהן אתרים עם היסטוריה שהולכת לימי הביניים ומטה. (וגם אז כל מה שמוצאים זה איזה מבצר רומאי, כנסייה או מסגד, וכו')

ב. שון מריון היה שחקן אדיר בשיאו. הוא, אמארה, ונאש, היו אדירים ביחד. איך לא הביאו את סטיב נאש לארץ עדיין? קלאסי בשבילו לעשות טיול לארץ עם המשפחה.

עזוב את זה, ג'רמי פאקינג פיבן בארץ.

ועכשיו ברצינות - שאפו ענק לכספי על העניין הזה, לא מובן מאליו.

בקשר למה ששון מריון אמר, זאת פשוט עבודה טובה של הגורמים התיירותיים בארץ. לא מזמן פגשנו קרובת משפחה אמריקאית בתל אביב והיא אמרה לנו שהיא לא ידעה שלעיר יש היסטוריה כזאת עשירה. היסטוריה? כולה בת 100 שנה! כל עיר ממוצעת בארה"ב בגיל הזה, והרבה מהן בגיל כפול. אבל לוקחים אותם לסיורים ומספרים להם סיפורים פיקנטיים על הבית הזה ובית הקפה ההוא והשדרה ההיא וכנראה שעושים את זה טוב.

שאלה,

עכשיו כשדוראנט לא בתאנדר ודאנקן פרש, יש מועמדות (אמיתיות) לאליפות שהן לא קליבלנד ובעיקר גולדן סטייט?

סן אנטוניו יכולה לדבר חזק? שיקגו יותר טובה עם ווייד ובלי רוז? הניקס/ קליפרס/ מיאמי שווים משהו?

פחות מבין מאשר חובבי האנביאיי כאן, אבל זה מרגיש לי שהפערים רק גדלו.

לפתוח יומנים

משחקי הפתיחה

משחקי הכריסמס

משחקים נוספים ששווים צפייה

חייב לדעת - סדר המשחקים של הנ.ב.א - הגרלה או סידור מתוכנן?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.