Jump to content

הנושא החודשי- אמסטרדם

dilen

Recommended Posts

אני יודע שיש את הכל בגוגל, אבל עדיין אין על הפורום הזה.

קודם כל בקשר למגבלת גיל בפאבים וקופישופס, אנחנו טסים 4 ורק לאחד אין 18, באיזה מקומות יש מגבלת גיל וכמה האכיפה שם חזקה? נכנסים עם ת"ז או או דרכון?

אשמח לאנשים שהיו שם ויש להם טיפים על איזה מקומות אסור לפספס, וכמובן קופישופס מומלצים. התכנון הוא תחילת ספטמבר, ככה שאם יש פסטיבל או משהו אחר מעניין אשמח.

תודה רבה לעוזרים!

קודם כל בקשר למגבלת גיל בפאבים וקופישופס, אנחנו טסים 4 ורק לאחד אין 18, באיזה מקומות יש מגבלת גיל וכמה האכיפה שם חזקה? נכנסים עם ת"ז או או דרכון?

אשמח לאנשים שהיו שם ויש להם טיפים על איזה מקומות אסור לפספס, וכמובן קופישופס מומלצים. התכנון הוא תחילת ספטמבר, ככה שאם יש פסטיבל או משהו אחר מעניין אשמח.

תודה רבה לעוזרים!

לא מבקשים דרכון או משהו אבל אם הוא נראה ממש ילד, זה כבר קטע שאני לא מכיר.

בוא נגיד ככה, אם במקרה יבקשו דרכון או תעודה מזהה (ולא מבקשים לעולם) ושלושה יוציאו חוץ מאחד שיאמר שהדרכון בחדר אז זה מקובל אין מה לדאוג מזה

שוב אני מדגיש, הייתי כמעט בכל קופישופ שם, לא ביקשו מעולם.

לכל האתרים התיירותיים אני אישית לא מתחבר (באף מדינה).

הקופישופ הכי טוב באמסטרדם לטעמי הוא Barnie's Farm קל, אם אתה כבר שם, אז Cookies Kush בוופורייזר (:

לא מבקשים דרכון או משהו אבל אם הוא נראה ממש ילד, זה כבר קטע שאני לא מכיר.

בוא נגיד ככה, אם במקרה יבקשו דרכון או תעודה מזהה (ולא מבקשים לעולם) ושלושה יוציאו חוץ מאחד שיאמר שהדרכון בחדר אז זה מקובל אין מה לדאוג מזה

שוב אני מדגיש, הייתי כמעט בכל קופישופ שם, לא ביקשו מעולם.

לכל האתרים התיירותיים אני אישית לא מתחבר (באף מדינה).

הקופישופ הכי טוב באמסטרדם לטעמי הוא Barnie's Farm קל, אם אתה כבר שם, אז Cookies Kush בוופורייזר (:

קודם כל תודה על התגובה, בכל נושא אתה מועיל יא מלך.

ומה שאמרת זה רק בקשר לקופישופס או גם לפאבים ומועדונים? קראתי איפשהו שהגיל לאלכוהול שם זה 16, אפשר לסמוך על זה שלא תהיה בעיה מבחינת פאבים?

קודם כל תודה על התגובה, בכל נושא אתה מועיל יא מלך.

ומה שאמרת זה רק בקשר לקופישופס או גם לפאבים ומועדונים? קראתי איפשהו שהגיל לאלכוהול שם זה 16, אפשר לסמוך על זה שלא תהיה בעיה מבחינת פאבים?

אני אגיד לך מה

אמסטרדם היא עיר מיוחדת, אתה יכול ללכת באזור המרכזי, לראות מליון איש הולכים איתך (לא צוחק) וכולם בשקט ופשוט לשמוע רק פעמונים של אופניים

מה שאני מנסה לומר הוא שכולם שם בסטלה של החיים מה שאומר שכולם מעשנים, צוחקים, אוכלים, מעשנים שוב ואז רוצים ללכת לישון.

העיר מתעוררת לחיים בשעה 8:00, אני תמיד הייתי מתחיל את היום שלי בשעה 10:00, מסתובב כל היום ובשעה 20:00 הייתי כבר מת.

בגלל הסיבה הזו רשת הרכבת הקלה של אמסטרדם נגמרת בשעה 11 בלילה ורוב הקופישופ'ס שם נסגרים ב10-11, בארני'ס פארם ספציפית נסגר בשעה 1 בלילה.

רוב הרחובות נהיים ריקים עד 22:00.

לא יצא לי ללכת לפאב אפילו לא פעם אחת (הייתי באמסטרדם משהו כמו 5 פעמים).

הייתי לפני שבועיים בגלל הופעה של קולדפליי,

עיר ממש כיפית, אנשים מאוד רגועים שם.

כל קופי שופ שנכנסתי לא ביקשו שום ת.ז או דרכון. רק תשים לב שאם אתה אוכל קוקיס לפעמים לוקח לזה קצת זמן עד שמשפיע אז אל תהיה גיבור סתם.

החנויות (שופינג) שם נסגרות ב18-19 ובכלליות ההולנדים מסיימים את היום שלהם יחסית מוקדם. קופי שופס תלוי איפה ומי.

מה שמאוד אהבתי (נכון ליוני) היה אור יום עד שעה 22:00.

יש מדריך שלם במאקו על קופי שופס:

http://www.mako.co.il/travel-weekend/Article-2b12985aec0aa41006.htm

תהנה.

כל קופי שופ שנכנסתי לא ביקשו שום ת.ז או דרכון. רק תשים לב שאם אתה אוכל קוקיס לפעמים לוקח לזה קצת זמן עד שמשפיע אז אל תהיה גיבור סתם.

החנויות (שופינג) שם נסגרות ב18-19 ובכלליות ההולנדים מסיימים את היום שלהם יחסית מוקדם. קופי שופס תלוי איפה ומי.

תהנה.

לפי הכתבה אברקסס הוא המקום הכי טוב בהולנד (הוא באמת המקום הכי טוב, אחרי בארני'ס).

אין לי מושג איך הם לא הכניסו את בארני'ס לשם, הקנאביס הטוב ביותר נמצא שם, חוץ מזה שיש שם אווירה הזויה לגמרי.

תהנה.

בן כמה אתה? אולי לא ביקשו כי אין ספק שאתה בגיל המתאים.

תודה רבה לעוזרים!

אם אתם מחפשים גם לראות מקומות לא חסר טיולים מודרכים שיש שם שהם סבבה לגמרי(ההייתי עם החברה)

והלכנו גם לפארק אפטלינג(נסיעה ארוכה אבל היה שווה)

עוד אנשים שהיו?

קנו שני גרם, הצטיידו במים ובעוגיות סטרופוופל, שכרו אופניים וצאו לרכב. אין דבר טוב מזה בעולם.

שוקלים להחליף יעד בגלל הבעייתיות של זה שלפני גיל 18....

אין סיבה, מי שמעל 18 שיקנה ושהחבר יחכה בשולחן וזהו, אל תעשו דרמה זה שטויות.

הכל יסתכם בחזות ובהתנהגות. בנוגע לראשון אני לא יודע, אבל בנוגע לשני אני לא בטוח. עושה רושם שאתה מאד מתוח.

יש דברים בגו, שלא תחשוב אחרת, ההגבלות על הנושא מאד ברורות והאכיפה קפדנית, אבל זו לא אמורה להיות בעיה כל עוד מתקיימים תנאים בסיסיים.

הקופישופ נסגרים בשעה 12-1 ולא ב-10 כמו פעם ( הייתי שם לפני חודש)

העיר מתחילה את היום בשעה 10/11 בערך ( עד אז 90% מהחנויות סגורות)

יש אור עד שעה עשר/עשר וחצי וגם הזריחה היא מוקדמת

רק פעם אחת ביקשו מאיתנו ת״ז והספיק שרק אחד מאיתנו הוציא.

כיכר דאם כיכר מתה ( למעט שופינג) אין שם קופישופ כמו פעם.

לעומת זאת- כיכר רמברנדט מקום להיט! הופעות רחוב, מסעדות, פאבים וקופישופ..

אם אתם בקטע של לטייל קצת- השוק של אלברט+ הפשפים אחלה מציאות זולות!

מה שכן- שעוברים שם כבישים צריך להיזהר גם מאופניים גם ממכוניות וגם מהרכבת הקלה שלהם

לתחבורה ציבורית יש לך כרטיס שאתה קונה והוא מספיק לך לכמה ימים, זה חוסך לך הוצאות וככה אתה לא מתחשבן על כל נסיעה שאתה בתחבורה ציבורית.

אם אתה עושה שייט בתעלות, יש חברות שעושות ב8 יורו ויש כאלה ב16 יורו. תחפש רק את הזולות כי היקרות זה לא בהכרח טוב יותר.

אם אתה מתכנן אטרקציות (מפעל של היינקן, מדאם טוסו וכל הזה), יש לך משרדי כרטיסים שימכרו לך באיזה 1-2 יורו פחות לאדם מאשר במקום.

אתם צעירים וזו עיר שצריך וכיף לטייל בה ברגל/אופניים, נסה להימנע ככל האפשר מתחבורה ציבורית.

למרות שחלק קצת חוששים מזה, כיף ללכת לאיבוד בעיר, וזה קורה גם אם לא רוצים בכך.

רובע יורדאן ההיפסטרי ותשעת הרחובות אזור חמוד אם אתה רוצה לסמן וי על מקום מרכזי.

רחוב Haarlemmerstraat וWesterpark בסיומו מעניינים.

לטעמי האזור הכי נחמד להסתובב בו הוא האזור הדרומי לכיכר רמברנדט.

אם יש לך חצי יום-יום פנוי, ממליץ על נסיעה להארלם (Haarlem), היא שווה כל רגע.

אתם צעירים וזו עיר שצריך וכיף לטייל בה ברגל/אופניים, נסה להימנע ככל האפשר מתחבורה ציבורית.

למרות שחלק קצת חוששים מזה, כיף ללכת לאיבוד בעיר, וזה קורה גם אם לא רוצים בכך.

רובע יורדאן ההיפסטרי ותשעת הרחובות אזור חמוד אם אתה רוצה לסמן וי על מקום מרכזי.

רחוב Haarlemmerstraat וWesterpark בסיומו מעניינים.

לטעמי האזור הכי נחמד להסתובב בו הוא האזור הדרומי לכיכר רמברנדט.

אם יש לך חצי יום-יום פנוי, ממליץ על נסיעה להארלם (Haarlem), היא שווה כל רגע.

המון אנשים בכלל לא מגיעים לרחוב הזה וזה הרחוב הכי קטלני באמסטרדם, הבעיה איתו שהוא ממש רחוק ומי שלא היה ומכיר יכול ללכת שעות בלי להגיע לשם בכלל, לעבור את התחנה המרכזית ולהמשיך ללכת עד שמגיעים.